Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת זה"ב או העברה מיידית לקניה של רכב

פוסטים מומלצים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, Alf3 כתב:

במקום זה היתה נותן לו צ׳ק בנקאי וסוגר את הסיפור.

לפני שעתיים, Alf3 כתב:

במקום זה היתה נותן לו צ׳ק בנקאי וסוגר את הסיפור.

צ׳ק בנקאי לא מעביר את הכסף באופן מיידי והיה מחייב אותי להגיע לבנק. צריך לזכור גם שצ׳ק בנקאי נחשב כמו מזומן ואפשר לאבד אותו או להרוס אותו בטעות בדרך (נגיד הוא נפל על שלולית). העברה מיידית יותר בטוחה, מהירה ונוחה לשני הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא יותר מזה:

מתי מעבירים את הכסף והמפתחות?

כשעומדים בתור לדואר? מול הפקידה?

כשלוחצים על הכפתור האחרון באזור האישי הממשלתי?

איך זה עובד כשאין אמון בין הצדדים?

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין אמון בכלל, והסכום גדול דיו כדי להצדיק טרחה, אז צריך זכרון דברים/חוזה, והפקדת צ'ק בנקאי/מזומן אצל צד ג/עו”ד

אבל זה כמעט לא קורה. 

הכרתי פעם אחת מקרה של הפקדת הכסף אצל עו”ד, בעסקת מזומן של כ 80k בקנייה מאחד מבני דודינו... (לפני חוק המזומן החדש, כמובן 😉)

• אהבתי 1
---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא משוכנע לגמרי בחוסר היכולת לבטל העברה בנקאית מיידית. בתאוריה, גם העברה בנקאית רגילה לא ניתן לבטל לאחר שהכסף בחשבון, אולם יש הרבה דוגמאות בהן העברה שכזו בכל זאת מבוטלת והכסף מוחזר לשולח. מעולם לא שמעתי על מקרה כזה בהעברת זהב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 להעברה מיידית.

כשרכשתי את האלפא התקשרתי לסניף יום קודם כדי להכין אותם להעברת זה"ב, והבנקאית המליצה על העברה מיידית והתחייבה שהיא מתבצעת תוך דקות ספורות.

למזלי המוכר זרם איתי, ואכן בתוך כמה שניות מסיום ביצוע ההעברה בצד שלי, התקבל סמס שמאשר קבלה בצד שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, אלעדית כתב:

השאלה היא יותר מזה:

מתי מעבירים את הכסף והמפתחות?

כשעומדים בתור לדואר? מול הפקידה?

כשלוחצים על הכפתור האחרון באזור האישי הממשלתי?

ברגע שהמוכר מקבל את הכסף הוא מעביר את המפתחות כמעשה קניין
העברת הבעלות בדואר היא אקט אדמינסטרטיבי בתהליך

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבנק שלי גם אי אפשר לעשות העברות זה"ב שלא באמצעות פקיד, כלומר בשעות שהבנק פתוח.

ועוד בנוסף, הפקיד צריך להתקשר לאשתי שיכולה להיות באותו זמן לא זמינה בעבודה ולקבל אישור שלה כי זה חשבון משותף. הסניף לא פתוח ביום ראשון וגם ככה שעות הפתיחה מוגבלות ביותר.

אותה בעיה גם כשנאלצים להעביר כסף לחו"ל - תבוא תמלא טופס (ותלמד את הפקיד איך עושים העברה).

זה כל כך עיצבן אותי, הטכנולוגיה קיימת כדי לעשות את זה לבד.

שנה שעברה הייתי צריך לקנות 2 רכבים אז פתחתי חשבון בנק נוסף בבנק אחר לאחר שוידאתי שאפשר לעשות העברות זה"ב מהאפליקציה, והכנתי שם את הכספים.

כמה פשוט ככה נוח. יושב עם המוכר בשעת ערב, מעביר לו כסף והוא מעביר לי בעלות באיזור האישי. בלי דואר בלי בנקים.

בסופו של דבר אחד המוכרים היה באותו בנק אז היה ניתן לעשות העברה רגילה ולא זה"ב, ועדיין קיבל את הכסף מיידית. בבנק אחר העברה רגילה מופיעה רק כעבור יום עסקים.

לגבי עידכון של הפרטים שלך בבנק לצורך העברת זה"ב, זה דבר חד פעמי לצורך הקמתך במערכת. ברגע שאתה בפנים אתה יכול לעשות העברות. אם יש באפליקציה, ואם לא באמצעות פקיד.

לפני 8 שעות, אלעדית כתב:

כשאין אימון, אי אפשר לעשות עיסקה והעיסקה נכשלת.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Nemesis כתב:

אני גם לא משוכנע לגמרי בחוסר היכולת לבטל העברה בנקאית מיידית. בתאוריה, גם העברה בנקאית רגילה לא ניתן לבטל לאחר שהכסף בחשבון, אולם יש הרבה דוגמאות בהן העברה שכזו בכל זאת מבוטלת והכסף מוחזר לשולח. מעולם לא שמעתי על מקרה כזה בהעברת זהב. 

אני לא מכיר כל כך סיפורי ביטולים אבל לא שמעתי על סיפור של העברה רגילה  בו הכסף הוחזר על ידי הבנק, אחרי שכבר נכנס הכסף לחשבון המוטב.

בכל מקרה, הבנק בעצמו מודיע לך שאי אפשר לבטל העברה מיידית.

בנוסף, המוטב יכול לנצל את הכסף או להעביר אותו למישהו אחר שנייה אחרי שהכסף הועבר. כלומר, עד שתגיש בקשה לבטל את ההעברה (שלא קיימת) הצד השני עם המון זמן "להעלים" את הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי העביר לי סכום כסף לחשבון הבנק
אבל טעה והעתיק מספר חשבון לא נכון (באותו הסניף)
שיחה עם הפקידה ולמרות שהכסף כבר הועבר לחשבון השגוי
הבנק הכניס את היד שלו עמוק לכיס של החשבון השגוי, משך את הכסף ותיקן את הטעות
ככה שהעברה רגילה, לא חסינה בפני ביטולים בתנאים מסויימים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

אבא שלי העביר לי סכום כסף לחשבון הבנק
אבל טעה והעתיק מספר חשבון לא נכון (באותו הסניף)
שיחה עם הפקידה ולמרות שהכסף כבר הועבר לחשבון השגוי
הבנק הכניס את היד שלו עמוק לכיס של החשבון השגוי, משך את הכסף ותיקן את הטעות
ככה שהעברה רגילה, לא חסינה בפני ביטולים בתנאים מסויימים

היה לך מזל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל הוא לא פקטור במערכת הבנקאית
אם מקרה כזה קרה פעם אחת הוא כנראה יכולת שקיימת אצל פקידי הבנק!
זאת בניגוד להעברת זה"ב שהעברה גוייה היתה מסתיימת או בבקשה להשבת הכסף או ביקור במסדרונות בית המשפט
כך שהעברת זה"ב בניגוד להעברה רגילה גם לא מוגבלת בסכום וגם לא ניתנת לביטול חד צדדי.

אני כמוכר, גם אם יקח לקונה שעתיים מול הבנק שלו, שבטלים בשישים מול הזמן הכללי בתהליך, לא מתפשר על העברת זה"ב
אם הבנק סגור, יעביר הרוכש בביט 1000 ש"ח כדמי רצינות, הרכב ינעל ויפסיק לנוע עד להשלמת העסקה. עוד יום פחות יום זו לא סיבה לעצור עסקה

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, סולל הדרך כתב:

מזל הוא לא פקטור במערכת הבנקאית
אם מקרה כזה קרה פעם אחת הוא כנאה יכולת שקיימת אצל פקידי הבנק!
זאת בניגוד להעברת זה"ב שהעברה גוייה היתה מסתיימת או בבקשה להשבת הכסף או ביקור במסדרונות בית המשפט
כך שהעברת זה"ב בניגוד להעברה רגילה גם לא מוגבלת בסכום וגם לא ניתנת לביטול חד צדדי.

אני כמוכר, גם אם יקח לקונה שעתיים מול הבנק שלו, שבטלים בשישים מול הזמן הכללי בתהליך, לא מתפשר על העברת זה"ב
אם הבנק סגור, יעביר הרוכש בביט 1000 ש"ח כדמי רצינות, הרכב ינעל ויפסיק לנוע עד להשלמת העסקה. עוד יום פחות יום זו לא סיבה לעצור עסקה

המזל היה שהיא הסכימה לעשות את זה :-)

אני מהמר שהוא משך לו את הכסף מהחשבון (ולא "ביטל את ההעברה"), וזה יכול להיעשות גם אחרי העברת זה"ב.

בהעברת זה"ב הסיכוי שזה יקרה נמוך מאוד (1 לאלף, ובהעברה רגילה 1 לעשר), כי יש 2 ספרות ביקורת (בנוסף לספרת הביקורת של תקינות מספר החשבון), מה שיגרום לזה שההעברה פשוט לא תבוצע.

עריכה אחרונה על ידי אלעדית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי כסף מחול בהעברת זה"ב.

לקחתי את מספרי הקודים מהאתר של הבנק (בנק יהב).

יום למחרת קיבלתי את הכסף.

למיטב ידיעתי לא היה מעורב פקיד בתהליך בכלל.

ובכל מקרה - אפשר לקבוע תור מראש בבנק ואז לא לחכות בכלל.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקבל כסף אף פעם לא בעיה, כי לא נדרשת פעולה אקטיבית מצד המקבל.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...