Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת זה"ב או העברה מיידית לקניה של רכב

פוסטים מומלצים

במקרה אני עוסק בתחום (בתור מתכנת) אז אעשה לכם קצת סדר - 
העברה רגילה - נרשמת בתוך קובץ והקובץ מועבד ועובר לבנקים אחרים בסוף יום העסקים. לכן העברה רגילה בין בנקים שונים - רואים אותה רק למחרת.
העברה מיידית - משהו יחסית חדש ברוב הבנקים בארץ - ברגע שמבצעים את ההעברה - נשלח שדר לבנק המקבל, לוקח זמן מסויים עד שהשדר מועבד, מבצעים בדרך בדיקות הלבנת הון מימון טרור וכו׳ וכו׳ - ותוך זמן קצר המקבל רואה את הכסף אצלו בחשבון, אין צורך להמתין לסוף יום העסקים. תקף רק לבנקים בישראל.

העברת זהב - iban- international  bank accout number - 
מערכת בינלאומית, ניתן להעביר בין כל שני בנקים בעולם שתומכים ב iban.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 דקה, rolling_stony כתב:

במקרה אני עוסק בתחום (בתור מתכנת) אז אעשה לכם קצת סדר - 
העברה רגילה - נרשמת בתוך קובץ והקובץ מועבד ועובר לבנקים אחרים בסוף יום העסקים. לכן העברה רגילה בין בנקים שונים - רואים אותה רק למחרת.
העברה מיידית - משהו יחסית חדש ברוב הבנקים בארץ - ברגע שמבצעים את ההעברה - נשלח שדר לבנק המקבל, לוקח זמן מסויים עד שהשדר מועבד, מבצעים בדרך בדיקות הלבנת הון מימון טרור וכו׳ וכו׳ - ותוך זמן קצר המקבל רואה את הכסף אצלו בחשבון, אין צורך להמתין לסוף יום העסקים. תקף רק לבנקים בישראל.

והעברה רגילה בין חשבונות באותו בנק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברה רגילה באותו בנק רואים מיד, אבל היא ניתנת לביטול ע"י מעביר תוך עד 3 ימי עסקים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי רכב חדש לא מזמן ושנינו היינו באותו בנק "לאומי" וזה לא נתן לנו לעשות העברת זה"ב אז עשינו העברה בנקאית והיא לא היתה ניתנת לביטול. 
דיברנו עם בנקאית בנוגע לזה וזאת השתובה שקיבלנו ממנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, אלעדית כתב:

והעברה רגילה בין חשבונות באותו בנק?

כל ההעברות בין הבנקים השונים בישראל וחברות כרטיסי אשראי עוברים דרך מערכת שנקראת מס״ב - מערכת סליקה בנקאית. ושם הקבצים עוברים בסוף יום העסקים.....
כאשר מבצעים העברה בין שני חשבונות באותו הבנק - אין צורך במס״ב, זה מבוצע במערכות של הבנק עצמו לכן בד״כ המקבל רואה את ההעברה במיידי.

הפיצ׳ר החדש של העברות מיידיות - שמבוצע בשדר מיידי ולא בקובץ סוף יום - שמו מס״ב אונליין, וברגע שמס״ב פתחו את האפשרות הזאת - רוב (אולי כל) הבנקים בישראל תומכים באפשרות הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, amosbmw כתב:

לאחר שוידאתי שאפשר לעשות העברות זה"ב מהאפליקציה, והכנתי שם את הכספים.

אני מניח שאתה מדבר על ״לאומי״? זה נחמד, אבל זה מוגבל ל-100,000 ש״ח. מעבר לכך זה מצריך אישור של בנקאי אמיתי.

לפני 11 שעות, amosbmw כתב:

כמה פשוט ככה נוח. יושב עם המוכר בשעת ערב, מעביר לו כסף והוא מעביר לי בעלות באיזור האישי. בלי דואר בלי בנקים.

בעסקה האחרונה שלי, האתר שלהם לא עבד עקב תקלה לכמה ימים טובים. זה רעיון טוב, אבל לך תסמוך על מדינת ישראל.

לפני 23 שעות, בליינדקאובוי כתב:

אני רק רוצה לציין שאפשר להעביר עד 50,000 שקלים בהעברה מיידית

פה חרצת את הגורל של העברה מיידית. כל עוד היא נופלת תחת ״חוק המזומן״, זה לא רלוונטי לרכבים שעולים יותר.

אני מסכים שהעברת זה״ב זו שיטה מיושנת, אבל היא כמו צ׳ק בנקאי - אין לה אלטרנטיבה וזו הדרך המקובלת לבצע עסקאות מהסוג הזה.

עד שלא תבוא שיטה עדכנית, אמינה ושמכילה את אותם ההיתרים וההגבלות, אין כל כך ברירה אלא לעבוד לפי השיטה המקובלת.

זורק את ה-10 אג׳ שלי: ב״לאומי״ ביצעתי עסקה של כמה מאות אלפי שקלים לרכב, וזה הצריך אישור של בנקאי (אאל״ט אצלם עסקאות מעל

100,000 ש״ח מצריכות את האישור הזה), אך האישור הגיע תוך דקות ספורות דרך הצ׳אט. את הרכב שמכרתי בכמה עשרות אלפי שקלים

כמה חודשים קודם, הקונה היה בבנק הבינלאומי וזה הצריך שיחת טלפון ושני אישורים, והיו כל מיני עיכובים מוזרים. בקיצור, זה תלוי בנק.

אם השירות טוב - אזי שהאישורים הדרושים והעברת הזה״ב תבוצע במהירות. גם אם הם מציעים אונליין, זה לא רלוונטי לעסקאות בשווי גבוה.

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, סולל הדרך כתב:

אבא שלי העביר לי סכום כסף לחשבון הבנק
אבל טעה והעתיק מספר חשבון לא נכון (באותו הסניף)
שיחה עם הפקידה ולמרות שהכסף כבר הועבר לחשבון השגוי
הבנק הכניס את היד שלו עמוק לכיס של החשבון השגוי, משך את הכסף ותיקן את הטעות
ככה שהעברה רגילה, לא חסינה בפני ביטולים בתנאים מסויימים

אני מאמין שהם דיברו עם בעל החשבון לפני כדי לודא שהוא לא מכיר את ההכנסה הנוספת ולא סתם לקחו לו את הכסף חזרה. חברות אשראי לא מבטלות עסקאות בכזאת קלות ושם הכסף לא עובר מיד.

לפני 12 שעות, Fraysa כתב:

אני מניח שאתה מדבר על ״לאומי״? זה נחמד, אבל זה מוגבל ל-100,000 ש״ח. מעבר לכך זה מצריך אישור של בנקאי אמיתי.

בעסקה האחרונה שלי, האתר שלהם לא עבד עקב תקלה לכמה ימים טובים. זה רעיון טוב, אבל לך תסמוך על מדינת ישראל.

פה חרצת את הגורל של העברה מיידית. כל עוד היא נופלת תחת ״חוק המזומן״, זה לא רלוונטי לרכבים שעולים יותר.

אני מסכים שהעברת זה״ב זו שיטה מיושנת, אבל היא כמו צ׳ק בנקאי - אין לה אלטרנטיבה וזו הדרך המקובלת לבצע עסקאות מהסוג הזה.

עד שלא תבוא שיטה עדכנית, אמינה ושמכילה את אותם ההיתרים וההגבלות, אין כל כך ברירה אלא לעבוד לפי השיטה המקובלת.

זורק את ה-10 אג׳ שלי: ב״לאומי״ ביצעתי עסקה של כמה מאות אלפי שקלים לרכב, וזה הצריך אישור של בנקאי (אאל״ט אצלם עסקאות מעל

100,000 ש״ח מצריכות את האישור הזה), אך האישור הגיע תוך דקות ספורות דרך הצ׳אט. את הרכב שמכרתי בכמה עשרות אלפי שקלים

כמה חודשים קודם, הקונה היה בבנק הבינלאומי וזה הצריך שיחת טלפון ושני אישורים, והיו כל מיני עיכובים מוזרים. בקיצור, זה תלוי בנק.

אם השירות טוב - אזי שהאישורים הדרושים והעברת הזה״ב תבוצע במהירות. גם אם הם מציעים אונליין, זה לא רלוונטי לעסקאות בשווי גבוה.

אני מאמין כי ייתכן שבעסקאות בסכום גבוה אפשר לבצע העברה מיידית בתנאי שאתה מדבר קודם עם בנקאי והוא מאשר את ההעברה. כל המטרה של חוק המזומן הוא שאנשים לא יעלימו מס, אז אם הדבר מדווח לבנקאי ומאושר על ידו, לא העלמת שום דבר.

בהעברת זה"ב בכל מקרה בנקאי מאשר לך את העסקה כחלק מההליך, גם אתה בוחר לשלם 30,000 שקל או 10 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, בליינדקאובוי כתב:

אני מאמין שהם דיברו עם בעל החשבון לפני כדי לודא שהוא לא מכיר את ההכנסה הנוספת ולא סתם לקחו לו את הכסף חזרה. חברות אשראי לא מבטלות עסקאות בכזאת קלות ושם הכסף לא עובר מיד.

1. לא חברת אשראי אלא בנק
2. בוודאות לא דיברו, הטיפול בוצע במהלך השיחה עם הפקידה בבנק (שכבר מכירה אותנו 25 שנה), תוך כדי שיחה הכל טופל. אבל זה לא העניין. העניין הוא שקיימת יכולת טכנית לבטל את ההעברה וזאת הנקודה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהבנקים כבר תומכים בפונקציה העברה מיידית. במרכנתיל לדוגמא, כשנכנסים לבצע העברה רגילה, יש אופציה לבחור אם זה העברה רגילה או מיידית. סימון העברה מיידית והכסף עובר לבנק אחר תוך דקה בדיוק. אני משתמש בזה המון.

העברות זהב, במידה והאופציה פתוחה אצלך בחשבון, ניתן לבצע ישירות מהאתר. בחלק מהבנקים זה אפשרי רק מאתר הבנק ולא מהאפליקציה.

סכום העברה תלוי אך ורק במסגרת העברות המאושרת בחשבון. יש מסגרת כוללת לחודש, ויש מסגרת להעברה בודדת. נניח בלאומי, ניתן לבצע העברת זהב של מאה אלף בו במקום בלי אישור של אף אחד. אלא אם כן זה חורג מהסכום שמאושר לך להעברות ואז זה עובר אוטומטי לאישור בנקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, בליינדקאובוי כתב:

בהעברת זה"ב בכל מקרה בנקאי מאשר לך את העסקה כחלק מההליך, גם אתה בוחר לשלם 30,000 שקל או 10 שקלים.

זה לא נכון, זה תלוי בנק ותלוי הגבלות בחשבון שלך. ב״לאומי״ אני יכול להעביר עד 100 אש״ח ללא אישור.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, rolling_stony כתב:

אני מבין שטכנולוגית אין הבדל בין שתי ההעברות? הרי בטוח שגם על העברת זהב עושים בדיקות הלבנת הון וכו'.

אם כך, ההבדל הוא פרוצדורלי - שאת העברת הזהב אפשר לשלוח גם לחו"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, NTZSV כתב:

ואם העברתי כסף ואז המוכר בורח עם הרכב מה עושים?

זה למה עדיף צק בנקאי.

מניח אותו על השולחן איך שהפקידה אומרת העברת בעלות בוצעה אז מעביר את צק.

ובכל מקרה צריך לרשום חוזה לפני כן, סכומים, פרטים של הקונה והמוכר, אחרת באמת אין לך שום הוכחה שניסת לקנות רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Alf3 כתב:

זה למה עדיף צק בנקאי.

מניח אותו על השולחן איך שהפקידה אומרת העברת בעלות בוצעה אז מעביר את צק.

ובכל מקרה צריך לרשום חוזה לפני כן, סכומים, פרטים של הקונה והמוכר, אחרת באמת אין לך שום הוכחה שניסת לקנות רכב.

צק בנקאי אתה צריך להכין מראש... אתה לא גמיש למומ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...