Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת זה"ב או העברה מיידית לקניה של רכב

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתכנן לקנות רכב היום אחרי שכבר מצאתי רכב וסגרתי מחיר עם המוכר. הוא מעדיף שנעשה את המכירה בבנק הדואר בהעברת זה"ב.

בגדול אין לי בעיה לעשות העברת זה"ב אבל למה לא לעשות פשוט העברה מיידית? דיברתי עם בנקאית הבוקר והיא אמרה לי שתוך 15 שניות אפשר לראות את הכסף ובאתר מצויין במפורש שאי אפשר לבטל את ההעברה.

העברת זה"ב נראה לי יותר מסורבלת כי היא דורשת שאשיג מספר IBAN וגם בנקאי צריך לאשר לי את ההעברה כשהתכנון שלי הוא לעשות את העסקה אחר הצהריים, כנראה אחרי שעות הסגירה של הסניף.

אז מה לדעתכם עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

העברת זה"ב זה המוצר הבנקאי המקובל במקרים כאלה. 

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, zvit כתב:

העברת זה"ב זה המוצר הבנקאי המקובל במקרים כאלה. 

זה מה שהיה נהוג עד היום זה נכון כי התהליך יחסית מהיר ומבטיח את הכסף אצל המוכר אבל התהליך גם די ישן ודי מסורבל, לדעתי. מאז שהקימו את מערכת זה"ב ב-2007 שירותי הדיגטל של הבנקים השתפרו והיום (ונדמה לי מ-2020) אפשר לעשות העברה מיידית, תוך שניות, במקום דקות, ואי אפשר לבטל אותה - כלומר הכסף מובטח באותו רגע.

אני לא רואה שום יתרון בהעברת זה"ב לעומת העברה בנקאית חוץ מזה שבגלל שזה ישן יותר אז זה יותר מוכר וגם רק בשם. לא אני ולא המוכר ביצענו העברה כזאת בעבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק - אבל תצטרך לשכנע את המוכר להסכים לכך.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, zvit כתב:

אתה צודק - אבל תצטרך לשכנע את המוכר להסכים לכך.

זאת בדיוק הבעיה שלי. מקסימום שתהיה העברת זה"ב. אני רק מקווה שביצוע העסקה לא יתעכב בגלל הצורך בבנקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בהעברה בין חשבונות שנמצאים באותו בנק הכסף יועבר מייד ולא "ממתין לביצוע"

אם אתם בשני בנקים שונים זה עניין של יום עסקים בדר"כ  ולכן גם אני הייתי מעדיף העברת זהב.

בכל זאת הוא לא מכיר אותך😉 

את המספר להעברת זהב הוא יוכל להוציא בקלות באתר הבנק באזור אישי שלו

עשיתי את זה בעבר לא כל כך מסובך

בהצלחה בעסקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת זה"ב לא סיפור גדול ולא צריך לעשות מזה דרמה
תתאם מראש עם הפקיד בבנק שלך, שלח לו מראש את כל הפרטים ותבקש אותו להיות זמין לביצוע.
מהנסיון שלי מרגע הפקודה עד להופעת הכסף אצל המוכר חלפו 15-20 דקות
מבחינת המוכר זה שקט נפשי עבורו

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני שכשמדובר בסכומים גבוהים נדרש פקיד לאישור מוקדם

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בצעתי העברה מיידית בסכום של 80K לבנק אחר מהבנק שלי 
וזה הופיע אצל המוכר תוך כמה דקות 
היום השירותים הדיגיטליים השתפרו 

עשיתי את זה מול המוכר בשקיפות מלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם העברת זהב שזה מחייב התערבות בנקאי. לפני כשלושה חודשים קניתי רכב, בהתחלה עשיתי העברה רגילה אך המוכר ביקש שאבטל ואעשה זהב. כך עשיתי, אלא ששעה אחרי זה נכנסתי לעזה, זה היה יום ראשון והבנק היה סגור וכך יצא שהקונה בשני בבוקר עוד לא ראה את הכסף. ואני כבר לא זמין... (והרכב כבר אצל אשתי) אם זו היתה העברה רגילה, ללא התערבות בנקאי, כבר היה רואה את הכסף. ברור שלא מתאים לכל מוכר/ קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, סולל הדרך כתב:

העברת זה"ב לא סיפור גדול ולא צריך לעשות מזה דרמה
תתאם מראש עם הפקיד בבנק שלך, שלח לו מראש את כל הפרטים ותבקש אותו להיות זמין לביצוע.
מהנסיון שלי מרגע הפקודה עד להופעת הכסף אצל המוכר חלפו 15-20 דקות
מבחינת המוכר זה שקט נפשי עבורו

לפני 6 שעות, רמי חי כתב:

רק בהעברה בין חשבונות שנמצאים באותו בנק הכסף יועבר מייד ולא "ממתין לביצוע"

אם אתם בשני בנקים שונים זה עניין של יום עסקים בדר"כ  ולכן גם אני הייתי מעדיף העברת זהב.

בכל זאת הוא לא מכיר אותך😉 

את המספר להעברת זהב הוא יוכל להוציא בקלות באתר הבנק באזור אישי שלו

עשיתי את זה בעבר לא כל כך מסובך

בהצלחה בעסקה

לפני 5 שעות, itamar_by כתב:

יש בנקים שמאפשרים לעשות העברת זה"ב באתר

זה עובר לאישור וזה לוקח כמה דקות 

אז ככה, בינתיים כל מה שקרה חששתי. אי אפשר לבצע העברת זה"ב באתר (או באפליקציה) בלי בנקאי. נסעתי לבנק, שם שלושה בנקאים שונים שואלים אותי "למה אתה לא עושה העברה מיידית, זה ׳אותו הדבר׳" ולשלושתם הסברתי שזה כי המוכר מתעקש. על הדרך נזכרו שאני צריך לעדכן פרטים כמו מספר טלפון וכתובת מייל. אחרי זה הם נתנו לי למלא על דף, פעמיים, את כל פרטי ההעברה בשביל העברת זה"ב, כולל חתימה שלי, וסיכמתי מולם שמחר, כאשר אפגוש את המוכר, אני מרים אליהם טלפון ורק אז הם עושים את ההעברה.

בקצרה, כל הסיפור לקח לי שעתיים מהחיים במקום שתי דקות מהנייד...

אגב, הסיפור לא נגמר, כי צריך עוד לבצע את ההעברה עצמה, מחר אחר הצהריים, כשהסניף מלא אנשים...

לפני 4 שעות, דרורסססס כתב:

אני בצעתי העברה מיידית בסכום של 80K לבנק אחר מהבנק שלי 
וזה הופיע אצל המוכר תוך כמה דקות 
היום השירותים הדיגיטליים השתפרו 

עשיתי את זה מול המוכר בשקיפות מלאה

תודה על תגובה אחת של אדם אמיץ שהתקדם ל-2024 ולא נשאר ב-2007.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, בליינדקאובוי כתב:

בקצרה, כל הסיפור לקח לי שעתיים מהחיים במקום שתי דקות מהנייד...

בקצרה... תחליף בנק
עשיתי 2 העברות כאלו בשנים האחרונות
שלחתי אימייל לבנקאי עם פרטי ההעברה, הבנקאי אישר במייל חוזר
לאחר סיום הבדיקה התקשרתי לטלפון שלו בסניף, הוא ביצע את ההעברה ואחרי 15 דקות בערך הכסף היה אצל המוכר

לא מבין למה זה לקח לך שעתיים ואיזה טפסים מילאת

ואני כמוכר רוצה לראות את הכסף בחשבון לפני הכל ובשביל זה יש העברות זה"ב כמו צק בנקאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

בקצרה... תחליף בנק
עשיתי 2 העברות כאלו בשנים האחרונות
שלחתי אימייל לבנקאי עם פרטי ההעברה, הבנקאי אישר במייל חוזר
לאחר סיום הבדיקה התקשרתי לטלפון שלו בסניף, הוא ביצע את ההעברה ואחרי 15 דקות בערך הכסף היה אצל המוכר

לא מבין למה זה לקח לך שעתיים ואיזה טפסים מילאת

ואני כמוכר רוצה לראות את הכסף בחשבון לפני הכל ובשביל זה יש העברות זה"ב כמו צק בנקאי

למה להתעקש על תהליך מסורבל? תראה מה אתה מציע במקום לעבוד פשוט:

לשלוח מייל לבנקאי, לחכות למייל מהבנקאי בשביל אישור, במעמד הקנייה/מכירה להתקשר לבנקאי כדי שיבצע את ההעברה ואז לחכות 15 דקות בשביל שההעברה סוף סוף תתבצע במקום לעשות את זה ב-2 דקות מהנייד, לבד (אתה והקונה/מוכר), כולל זמן המתנה עד שהמוכר רואה את הכסף אצלו בחשבון.

מצטער, אבל אין היגיון להיצמד להעברות זה"ב, לפחות לא כאדם פרטי. אתה מתעקש על זה כי זה המוכר לך, ואני מבין את זה, אבל העברות מיידיות בטוחות בדיוק, אם לא יותר, מהעברות זה"ב ועובדות בצורה הרבה יותר יעילה.

אני רק רוצה לציין שאפשר להעביר עד 50,000 שקלים בהעברה מיידית (חוק המזומן) וכל עוד העסקה נעשת במסגרת יום העסקים הנוכחי אז זה עובר באותו רגע.

העברת זה"ב אפשרית כל עוד סניף הבנק שלך פתוח.

עריכה אחרונה על ידי בליינדקאובוי
תיקון שגיאות דקדוק
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...