Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי בקרת שיוט אדפטיבית בפיג׳ו 3008

מוטי28

פוסטים מומלצים

הפעלתי היום בפעם הראשונה את בקרת השיוט האדפטיבית ברכב. חוויה דיי מפחידה סך הכל, כשהרכב פתאום נוסע לבד ובמיוחד שיש רכבים מולך וסביבך וזה היה בכביש מהיר אז כיביתי את זה מהר..

בכל מקרה, אני כן רוצה להשתמש בה ולהתרגל אליה אז אני מנסה להבין - מה שהמערכת יודעת לעשות זה לנסוע עד למהירות שקבעתי לה והחלק האדפטיבי הוא השמירה של המרחק ושהיא יודעת להתאים את עצמה למהירות של הרכב מלפנים? זה כולל גם בלימת חירום במקרה הצורך? בהגעה לרמזור אני צריך לבלום, נכון? 

ומהי המערכת הנוספת של זחילה בפקקים והאם יודעים לומר אם יש אותה בפיג׳ו 3008 פרימיום שנת 2019?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, מוטי28 כתב:

הפעלתי היום בפעם הראשונה את בקרת השיוט האדפטיבית ברכב. חוויה דיי מפחידה סך הכל, כשהרכב פתאום נוסע לבד ובמיוחד שיש רכבים מולך וסביבך וזה היה בכביש מהיר אז כיביתי את זה מהר..

בכל מקרה, אני כן רוצה להשתמש בה ולהתרגל אליה אז אני מנסה להבין - מה שהמערכת יודעת לעשות זה לנסוע עד למהירות שקבעתי לה והחלק האדפטיבי הוא השמירה של המרחק ושהיא יודעת להתאים את עצמה למהירות של הרכב מלפנים? זה כולל גם בלימת חירום במקרה הצורך? בהגעה לרמזור אני צריך לבלום, נכון? 

ומהי המערכת הנוספת של זחילה בפקקים והאם יודעים לומר אם יש אותה בפיג׳ו 3008 פרימיום שנת 2019?

תודה

תוריד את ספר הרכב מכאן: https://online.peugeot.co.il/guide-books/

הסברים החל מעמוד 120 והלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם 2019, בקרת השיוט האדפטיבית יודעת לבלום יחד עם הרכב מלפנים עד לעצירה מלאה, אבל ניתן להפעיל אותה מחדש רק מעל 30 קמ"ש. המערכת פשוט מפעילה "בלם יד" והרכב יעמוד עד שתלחץ על הגז.

בדגם 2021 ומעלה, אחרי מתיחת הפנים, המערכת ניתנת להפעלה מחדש החל מ-0 קמ"ש, והיא גם חוזרת לפעולה לבד, אבל רק אם עברו 3 שניות ומטה מאז העצירה, לכן זה לא נחשב "סיוע בפקקים" ממש.

מהניסיון האישי שלי, עם הרכב הקודם (2017) הייתי מסיים בלימה לבד תמיד ובפקקים לא הייתי מפעיל את בקרת השיוט בכלל, פשוט אין טעם. בחדש (2021) אני נותן לו בד"כ לבלום לבד בתנועה כבדה יחסית כי להפעיל חזרה אחרי בלימה זה רק ליטוף קל של הדוושה. באופן כללי אבל, בכבישים בינעירוניים אני עם בקרת השיוט מופעלת 99% מהזמן. קשה לחזור ברגע שמתרגלים.

שים לב שבלימת חירום אוטונומית זאת מערכת נפרדת לחלוטין שלא קשורה בכלל לבקרת שיוט ועובדת גם בלעדיה. היא גם בולמת הרבה יותר אגרסיבית וברגע האחרון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבקרת השיוט האדפטיבית מגרעת אחת בולטת במיוחד בפקקים מקומיים, התגובה שלה איטית מזו של נהג ממוצע, מה שמביא להשתחלות מתמדת של קצרי רוח לרווח שנוצר בינך לבין הרכב שלפניך בעת תחילת נסיעה לאחר בלימה. מי שלא מתאים לו כמובן יכול לעזור לה עם הרגל שעל הגז, אלא שזה מפחית מתחושת הנסיעה האוטונומית שאותה נועדה המערכת הזו להשיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חסרון זו העובדה שהיא שומרת את המרחק בצורה קנאית ובלא לקרוא את תנאי הכביש כמו שיעשה נהג מנוסה.

אז אם הרכב מלפנים מאט טיפה היא בולמת, בעוד שנהג אנושי שיראה שהכביש נקי קדימה ולא מדובר בבלימה ויתן לטווח להתקצר טיפה מתוך הבנה שהרכב הקדמי תיכף יאיץ בחזרה.

הרבה בלימות קטנות ומעצבנות, ובעיקר מיותרות.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, shais01 כתב:

יתן לטווח להתקצר טיפה מתוך הבנה שהרכב הקדמי תיכף יאיץ בחזרה

אף אחד לא מבטיח לך שהרכב לפניך יאיץ בחזרה. המערכת פועלת נכון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק. המערכת (להערכתי, לא נהגתי איתה) לא שומרת על הטווח המינימלי הבטיחותי. כלומר, אפשר להקטין את המרחק במידה מסוימת, ופשוט תידרש בלימה חזקה יותר במקרה של בלימת חירום מקדימה. אז אם המרחק לא הצטמצם לרמה לא בטיחותית, וקיימת סבירות גבוהה שיגדל חזרה (משהו שכמובן מערכת אוטומטית לא יכולה להעריך) - אין הכרח לבלום כדי להגדיל אותו.

אז המערכת פועלת נכון כי אין לה את המידע הנדרש כדי לפעול אחרת, אבל התוצאה עדיין יכולה להיות מתסכלת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פיגו 2008 החדשה.

רוב בעלי פיגו משבחים את המערכת האדפטיבית, אני לא מתחבר אליה. 

אצלי האדפטיבית פועלת מ0 קמש. 

מה לא אהבתי:

אם הראדר מזהה שהרכב מלפנים התקדם, הרכב מאיץ באגרסיביות וגם אם נוצר רווח גדול גם מאיץ בפול גז. 

כשהרכב בהאצה והראדר מזהה קירבה של רכבים מלפנים או רכב שנכנס לנתיב, בלימה חזקה ואף חירום. 

אבל מצד שני, זה הכל נשלט על ידי חיישנים ומחשבים, ואין לו את הרגש או העדינות כמו בן אדם שמאחורי ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, rsm130d כתב:

אם הראדר מזהה שהרכב מלפנים התקדם, הרכב מאיץ באגרסיביות וגם אם נוצר רווח גדול גם מאיץ בפול גז. 

כשהרכב בהאצה והראדר מזהה קירבה של רכבים מלפנים או רכב שנכנס לנתיב, בלימה חזקה ואף חירום. 

אבל מצד שני, זה הכל נשלט על ידי חיישנים ומחשבים, ואין לו את הרגש או העדינות כמו בן אדם שמאחורי ההגה.

אני לא יודע אם יש הבדל ב-2008, אבל ב-3008 תמיד הרגשתי שהמערכת מאוד ״מעודנת״ ולא עושה תנועות פתאומיות כמעט בכלל, גם האצות וגם בלימות. מן הסתם הנהג צריך להיות ערני ולא לתת למערכת להכניס את עצמה לפינות בעייתיות, אז אולי אופי השליטה שלי משפיע פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@TheArcane

היא מעודנת כשהתנועה גם בקצב מעודן. 

אבל כשיש רווח גדול- מאיצה בפול גז.

בזמן האצה ויש בלימה מלפנים, בלימה אגרסיבית. 

בפקק "זורם" זה לא נעים בכלל. 

לא התחברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר ההיגיון של המערכת מאוד פשוט (הביצוע מן הסתם יותר מורכב). המערכת מודדת מרחק ממכשול נע מולה (רכב) ושומרת מרחב מינימלי שהנהג יכול להגדיל או להקטין (במסגרת האפשרויות שהיצרן נתן), על ידי בלימה, או האצה חזרה לכיוון מהירות היעד שנקבעה. לדעתי אין סיבה לחשוש או להתרגל במיוחד למערכת, אבל זה אני (זוגתי לא מוכנה להפעיל את המערכת, כי היא לא סומכת על הטכנולוגיה....)

אין לי ניסיון עם מערכות של פג'ו, אבל כן ניסיון עם מערכת של VAG (על קודיאק) ושל רנו (גראנד קופה). יש הבדל מאוד גדול בין היצרנים בכיול של המערכות.

המערכת של רנו מאוד אגרסיבית ומאחרת בתגובות - בולמת ברגע האחרון (ייתכן ובעיה של טווח מכ"מ), מגיבה באיחור ניכר (ואני לא מתכוון לרכיבת פגושים....) להתפנות הדרך (בגלל יציאה לעקיפה, האצת הרכב ממול או מעבר שלו לנתיב אחר) וכשמגיבה - מגיבה בפול-גז לא נעים. המערכת לא פעלה בפקקים ומתנתקת מתחת למהירות מסויימת. סך הכל בסדר, אבל לא להיט והייתי מעביר את המערכת מקצה כיול מחדש.

המערכת של VAG טובה לאין שיעור. הכל נעשה בהדרגה, במתינות וללא טלטולים. התגובות מהירות וצפויות. יש פיצ'ר (יש מי שיקראו לו מעצבן, יש מי שיגידו שהוא טוב) שהיא לא עוקפת מימין, אלא אם נוגעים קלות בדוושת הגז.

לסיכום - אני אישית מאוד אוהב את המערכות הללו (גם הפחות טובות). מי שמפריע לו שהרכב ממול מאיט והמערכת לא צופה שהוא עוד מעט יאיץ, על חשבון צמצום המרווח בין המכוניות - גם מצפה ליותר מדי ממערכות ממוחשבות וגם, לדעתי נוהג בצורה לא בטוחה, אם זה השיקול שלו לבלום או לא לבלום מול רכב בולם מולו.

לנושא נהיגה בפקקים - אני אישית לא משתמש בזה, גם כשנוהג על הקודיאק, ולדעתי לא נכון לשפוט את המערכת הזו בתנאים אלו, כי זה לא הייעוד המקורי והמרכזי שלה.

עריכה אחרונה על ידי ליסינג בצער

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, eladts כתב:
לפני 19 שעות, shais01 כתב:

המערכת פועלת נכון לפי ההגדרות שלה ובמגבלות ההפעלה שהוגדרו לה.

וכמו הרבה מערכות אוטומטיות היא פועלת מעולה בתחום המוגדר, גם אם בראיה כוללת זה מטומטם.

כשהרכב לפניך נוסע בלי בקרת שיוט, באופן טבעי הוא לא שומר על מהירות אחידה.

כשהכביש פתוח ואין תנועה לפניו והוא מאט כי זו עליה/מעיף מבט בוויז או כי הוא מנסה לכוון את הטמפ בפאנל מיזוג של ה 2008 שלו, המערכת לא מבינה ובולמת.

לא עוזבת את הגז, בולמת.

כנ״ל כשהוא מאיץ, היא מאיצה בתכליתיות מוגזמת.

היא שומרת מרחק כמו מספר 4 בצוות האוירובטי במסדר כנפיים.

התוצאה די לא נעימה וחלקה, וגם בזבזנית בדלק ובבלמים.

נהג אנושי באופן טבעי ישמור מרחק בצורה חלקה יותר, גם אם לפעמים הוא יהיה קרוב יותר (עם רגל ימין מרחפת מעל הבלם אם צריך).

• אהבתי 4
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, eladts כתב:

הוא לא אמר שהמערכת לא פועלת נכון. אלה שלהבדיל מנהג היא לא יודעת לצפות דברים (והיא גם לא אמורה) ולכן מתסכלת לעיתים בתנאי אמת.

בידיוק כמו קרוז קונטרול בדרך הררית - נהג מנוסה ידע לסוע בהתאם לשינויי הגובה (מתי לתת גז, מתי לתת יותר ברקס) להבדיל מקרוז קונטרול שלא עושה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין "תזזיתיות היתר" של המערכת הזאת (שלא תאיץ בפול גז ובצורה לא נעימה אם יתפנה מקום מקדימה), אני משתמש במצב נהיגה eco - שבו הרכב מאיץ בצורה הרבה פחות אגרסיבית וכל הנסיעה בפקק הופכת להרבה יותר נעימה. כמובן שהחיסרון של זה - שנוצר מרחק גדול בין הרכב שלי לזה שלפניי, מה שמזמין נהגים אחרים להשתחל למרווח הזה. כשזה קורה תוך כדי שהרכב שלי מאיץ - זה לא נעים. 

מה גם שהמערכת לא "רואה" את הרכב שבא להיכנס לנתיב שלי - כבר כמה פעמים בלמתי כדי לא להיכנס בחוכמולוג תורן שנכנס לי לנתיב מבלי להתחשב. יכול להיות שהרכב היה בולם גם לבד, אבל העדפתי לא לבדוק את הדבר הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...