Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוזלת ביטוח

Mikeo

פוסטים מומלצים

היי,

אני בחור צעיר בן 26 , עם היסטוריית ביטוחים ב3 שנים האחרונות ותוקף רישיון של 9 שנים. 

אני מתכנן לקנות רכב חדש והמחירי ביטוח שקיבלתי אסטרונמיים. 

חשבתי אולי על אופציה שבה אני רושם את הרכב על השם של אמא שלי ומוסיף את עצמי בתור הנהג הצעיר ביותר. 

רציתי לשאול האם במידה והפוליסה היא על שמה וחלילה אצטרך להשתמש בביטוח הנושא מתאפשר ? 

אשמח לרעיונות אחרים שניתן להשתמש בהם כדי לחסוך בעליות הביטוח.

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת פרטים.

איזה רכב, מה המחירים שקיבלת? בגדול, כל ביטוחי הרכב עלו בפראות בשנה האחרונה. השוואת בין חברות שונות?

לפני 28 דקות, Mikeo כתב:

היסטוריית ביטוחים ב3 שנים האחרונות

אתה מתכוון שתבעת את הביטוח בשלוש שנים האחרונות?

לפני 30 דקות, Mikeo כתב:

חשבתי אולי על אופציה שבה אני רושם את הרכב על השם של אמא שלי ומוסיף את עצמי בתור הנהג הצעיר ביותר. 

מה שחשוב יותר הוא מי ירשם כנהג העיקרי, חברות הביטוח משתמשות בזה בדיוק למנוע את הבעייה שהעלת. אני חושש כי אם תרשם כנהג העיקרי תשלם סכום קרוב למחיר שקיבלת עכשיו. אם תרשום את אמא שלך כנהג העיקרי, במקרה של תביעת ביטוח בה יוכח (לדעת חברת הביטוח) כי אתה הוא הנהג העיקרי הם יסרבו לפצות אותך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי , 

כוונתי היא שאין לי תביעות בשלוש שנים האחרונות 

לגבי המחירים אני לגמרי מודע לעליות שהיו כי אני היום משלם ביטוח על הרכב שלי ומרגיש את זה בכיסי.

אני לפני רכישה של אאודי A4 45 שנת 2021 

וההצעות שאני מקבל על השם שלי נעות סביב 10 למקיף וחובה. 

השאלה איך החברת ביטוח תוכיח שאני הנהג העיקרי ? הרי איך זה שונה מכך שאקח יום אחד את הרכב שבבעלות ההורים שלי ואסע לאנשהו וחלילה אעשה תאונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר לא נשמע לי כל כך נורא לנתונים שהצגת.

לא ממליץ לרשום את הרכב על שם אדם אחר, יש לזה הרבה חסרונות.

א. מקווה שלקחת הצעת מחיר לביטוח ביותר ממקום אחד, בדגש על סוכנים ולא חברות ביטוח ישירות.

ב. אני מבין שעדיין לא קנית את הרכב, אם עלויות הביטוח לא מתאימות לך תבחר רכב אחר שעלויות הביטוח שלו זולות יותר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, amosbmw כתב:

המחיר לא נשמע לי כל כך נורא לנתונים שהצגת.

לא ממליץ לרשום את הרכב על שם אדם אחר, יש לזה הרבה חסרונות.

א. מקווה שלקחת הצעת מחיר לביטוח ביותר ממקום אחד, בדגש על סוכנים ולא חברות ביטוח ישירות.

ב. אני מבין שעדיין לא קנית את הרכב, אם עלויות הביטוח לא מתאימות לך תבחר רכב אחר שעלויות הביטוח שלו זולות יותר.

תודה על המענה, גם היום הרכב בו אני נוסע רשום על שם אחד ההורים כבר 6 שנים , אז שרכשתי הייתי נהג צעיר והמחירים היו נורא גבוהים. 

מה שכן הפוליסה ברכב הנוכחי רשומה על שמי. 

א- בוודאי בדקתי במספר מקומות וזו ההצעה הזולה שקיבלתי .

ב- יש לי יכולת כלכלית גם לשלם 30 אלף על ביטוח שנתי זה לא העניין הכלכלי אבל אם יש לי יכולת להוזיל את הביטוח בכמה אלפי שקלים בחודש  למה לא ? 

מעדיף להשקיע את הכסף הזה בתיק השקעות שלי מאשר שילך לפח כי חברות הביטוח בארץ שודדים אותנו לאור יום ומחליטים כל כמה חודשים להקפיץ את המחירים בעשרות אחוזים בטענות הזויות ושקריות.

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mikeo כתב:

השאלה איך החברת ביטוח תוכיח שאני הנהג העיקרי ? הרי איך זה שונה מכך שאקח יום אחד את הרכב שבבעלות ההורים שלי ואסע לאנשהו וחלילה אעשה תאונה. 

היא לא תוכיח, היא תניח. מה אתה חושב שדבר ראשון שיקפוץ לפקיד התביעות בראש שיראה אאודי A4 45 שנת 2021 שהנהג העיקרי היא אישה מבוגרת?😄

אתה יכול לנסות להוציא את הכסף מחברת הביטוח אחרי סירוב אך זה דורש הליך משפטי. שוב, זה אפשרי אבל חתיכת כאב ראש.

לפני 15 דקות, Mikeo כתב:

א- בוודאי בדקתי במספר מקומות וזו ההצעה הזולה שקיבלתי .

ענית לעצמך, אלו המחירים למישהו כדוגמתך (זכר, מתחת לגיל 30 וכו'), שאל אנשים דומים לך כמה הם משלמים כדי לקבל פרופורציות. היה כאן שירשור על המחירים המונפצים של הביטוחים בשנה האחרונה, אאל"ט, ביטוח של משפחטומטית יפנית היה כ 8 אש"ח. לסבר את האוזן, בשנה האחרונה אני משלם קרוב ל 4 אש"ח עבור ביטול מקיף+חובה לרכב שלי (שני נהגים נקובים בשם, מעל 50 וללא תביעות) בזמן שמחירו אצל לוי יצחק הוא כ 35 אש"ח. 10% מערך הרכב.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Haim_gds כתב:

היא לא תוכיח, היא תניח. מה אתה חושב שדבר ראשון שיקפוץ לפקיד התביעות בראש שיראה אאודי A4 45 שנת 2021 שהנהג העיקרי היא אישה מבוגרת?😄

אתה יכול לנסות להוציא את הכסף מחברת הביטוח אחרי סירוב אך זה דורש הליך משפטי. שוב, זה אפשרי אבל חתיכת כאב ראש.

ענית לעצמך, אלו המחירים למישהו כדוגמתך (זכר, מתחת לגיל 30 וכו'), שאל אנשים דומים לך כמה הם משלמים כדי לקבל פרופורציות. היה כאן שירשור על המחירים המונפצים של הביטוחים בשנה האחרונה, אאל"ט, ביטוח של משפחטומטית יפנית היה כ 8 אש"ח. לסבר את האוזן, בשנה האחרונה אני משלם קרוב ל 4 אש"ח עבור ביטול מקיף+חובה לרכב שלי (שני נהגים נקובים בשם, מעל 50 וללא תביעות) בזמן שמחירו אצל לוי יצחק הוא כ 35 אש"ח. 10% מערך הרכב.....

אני מבין את המצב ואת המחירים , נשמע לי הזוי שחברת ביטוח תניח דברים כי ככה נראה לה , אז על מה אני בתור לקוח משלם ? 

היום ההורים שלי  נוסעים על Q5 שנת 2022 וגם אני נמצא בפוליסה שלהם , אזי נניח ואעשה תאונה בדיוק באיזה נסיעה רנדומלית שבה אני נוסע להקפיץ את אמא שלי , הביטוח אוטמטית יניח שהרכב הוא לא באמת של ההורים שלי אלא שלי ? 

זה נשמע כמו משהו לפורום קונספירציות , שוב אני חלילה לא מזלזל בדעה שלך אבל אם העולם יפעל בצורת "הנחות דעת" לא יודע לאן נגיע.

עריכה אחרונה על ידי Mikeo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שאני כותב על זה, הקטנה שלי צריכה לעבור טסט החודש ואני חושב על קניית אבראט בשבילה (ובעיקר בשבילי לסופ"שים😁) רוצה לנחש עלויות ביטוח לנהג צעיר? כשראיתי את המחירים ממש חשבתי על רעיון כמו שלך לכמה שניות...

לפני 19 שעות, Mikeo כתב:

היום ההורים שלי  נוסעים על Q5 שנת 2022 וגם אני נמצא בפוליסה שלהם , אזי נניח ואעשה תאונה בדיוק באיזה נסיעה רנדומלית שבה אני נוסע להקפיץ את אמא שלי , הביטוח אוטמטית יניח שהרכב הוא לא באמת של ההורים שלי אלא שלי ? 

על פניו, במקרה שכזה לא נשמע שתהייה בעייה והביטוח לא יניח אוטמטית כי הרכב הוא בעצם שלך כי זה אירוע נפוץ. אל תבין אותי לא נכון, אך החשד עולה במקרים דומים מאוד למה ששאלת בתחילת השירשור. חברות הביטוח אינן מטומטמות ובמקרים כפי שתיארת הביטוח כן יניח אוטמטית שהייתה פה קומבינה. בין אם זה נכון ובין אם זה לא.

לפני 35 דקות, Mikeo כתב:

זה נשמע כמו משהו לפורום קונספירציות , שוב אני חלילה לא מזלזל בדעה שלך אבל אם העולם יפעל בצורת "הנחות דעת" לא יודע לאן נגיע.

הלוואי והיית צודק... אתה מוזמן להציץ בתת פורם של יעוץ משפטי.

שמעת פעם על הדרישה להצגת שני מפתחות רכב לאחר גניבה, על החוקר מטעם חברת הביטוח? אחרי אירוע ביטוחי יקר מגיע אילך "חוקר" (לא בדיוק יודע מה ההכשרה הנדרשת אך כנראה לא רבה במיוחד) ששואל הרבה שאלות טיפשיות. אם הוא חושד שלא הכל כשר הוא מדווח לחברה והם מסרבים לשלם לך את הפוליסה ע"פ הסייגים הקיימים בפוליסה (קרא את האותיות הקטנות). חברת הביטוח תשתמש בכל דרך חוקית הקיימת בפוליסה כדי להמנע מתשלום מלא/חלקי של הפוליסה. אל תאמין לי, שאל אנשים שעברו אירוע ביטוחי...

סתם אירוע שקרה לקרובי משפחה שנתקלתי בו לפני נספר שנים. יציאה מחתונה מאיזה אולם אירועים נידח, האב יוצא מהחניון ומנסה להדחף לכביש ומאחוריו/מצידו הבן שלו. מפה לשם האב כמעט מצליח להידחף אך נאלץ לבלום בפתאומיות. הבן לא הגיב ממספיק מהר ונכנס בדלת האחורית  במהירות של קמ"שים בודדים. דלת של רכב האב+כנף של רכב הבן נפגעו , נזק של אי אלו עשרות אלפי שקלים...

עד כאן נשמע כמו סיפור סטנדרטי, פונים לחברת הביטוח כדי לגשת למוסך. מפה לשם, מגיע החוקר ביטוח לאב ולבן ומתשאל על האירוע ומתרשם כי הגירסאות שלהם לא זהות לחלוטין (תזכור, 11 בלילה אחרי חתונה ואולי מספר דרינקים). ממה שהבנתי הדיווח שלו לחברת הביטוח היה שעקב העובדה כי שניהם קרובי משפחה ישנו חשד לתאונה מבויימת ולכן חברת הביטוח סירבה לשלם.

אחרי המון רעש, צעקות עדויות של צד ג' (אני) ואיומים בתביעה הסיפור הסתיים בכך שחברת הביטוח הסכימה לפצות רק על חלק מהנזק וגם זאת תוך דרישה על חתימה על כתב וויתור.

המלצתי היא לא לעשות את זה, אם בכל זאת תעשה את זה אז שיהיה לך במזל. אחרת נפגש  בתת פורם של היעוץ המשפטי.🙂

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע סביר, על RS משלם אלפים בודדים פחות והתמקחתי במקסימום.

A4 ממוצבת מעל לאוקטביה כמדומני (=סופרב) + העובדה שמדובר באאודי (ולא הגרסה הבסיסית)

אני הוספתי את אמא שלי בכל רכב שקניתי עד היום בשביל לחסוך בעלויות אבל לא ניסיתי לשאול כמה יעלה ביטוח עבורה, זה עזר רק כשלעובדי מדינה היו הנחות על הרכב השני.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...