Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SX4 2014 GLA

BENJA054

פוסטים מומלצים

מה דעתכם על הרכב?

בנוסף: הרכב עבר החלפה של תושבות מנוע וגיר לא מזמן . האם זה מעיד על בעיות שיכולות להיות במנוע ובגיר?

עריכה אחרונה על ידי BENJA054
טעות כתיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר

רכב מעולה, יש סיקור שלי ויומן תחזוקה על דגם דומה מ2011 של אבי. אצלו בדיוק 4 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נהדר אם אתה מעוניין להגיע מא' לב'. 

אם אתה מחפש חווית נהיגה הוא פחות יתאים. 

החלפת תושבות לשנתון הזה מעיד דווקא לטובה שהרכב מטופל, אין קשר לתקינות המנוע והגיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לא מסתדר לי. ה-sx4 יוצר עד 2013, עת הוחלף על ידי הקרוסאובר (שבגלל בעיית זהות של היבואן נושא כמה תוויות, אחת מהן sx4). מכל מקום, גם אם מדובר בדגם 2013, מדובר ברכב אמין מאוד, חסרונו הוא נטיה לצריכת דלק גבוהה יחסית.

גרסת ה-GLA היא הבסיסית, חסרות לה כמה תכונות כמו מפתח קרבה, והפרש המחיר מה-GLX לא אמור להיות גדול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

משהו לא מסתדר לי. ה-sx4 יוצר עד 2013

יוצר עד 2013 אבל כמו שקורה לא מעט, עד 31.12.2013 לא מכרו את כל המלאי של הדור הראשון אז יש יחידות מהדור הראשון שעלו עם רישוי 2014. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של SX4 סדאן (שלי GLX אבל אין הבדל משמעותי):

יתרונות:

• ראות מדהימה! לדוגמה אני עם רכב מודרני מושכר (2023) עכשיו לתקופה, ופשוט אין מה להשוות. ה-SX4 והונדה ג'אז הם שני רכבים שאני מאוד אוהב מהסיבה הזאת. חלונות גדולים והרבה מהם.
  • אמינות - אם זה טופל כראוי ואם תמשיך לטפל כך, זה לגמרי אפשרי להגיע למאות אלפי ק"מ בלי שום דבר מיוחד מלבד טיפולים שוטפים. הרכב פשוט בנוי להמשיך.
  • תאוצה התחלתית טובה ומהירות תגובה טובה לתאוצה פתאומית יחסית לסגמנט ולשנתון. הרכב סוחב בצורה ראויה ביותר ומאפשר נסיעה בתוואי הררי.
  • מרווח לגובה, קצת פחות לרוחב. תא מטען ענק.
  • מרגישים את הכביש היטב, ויש לרכב יכולות דינמיות. בניגוד למה שאחרים כתבו, הרכב דווקא מתנהל בצורה חדה יחסית ומהנה לנהיגה. אני חושב שאנשים נוטים להדביק את המונח בעיקר בגלל המראה. סתם סטיגמה. כל זאת ביחס לסגמנט כמובן, תשווה תפוחים לתפוחים.
  • קל לחניה - הרכב קטן יחסית (ובמיוחד צר) וקל לתמרון במקומות צפופים (שוב מזכיר את עניין הראות החוצה).

חסרונות:

• מראה - נתחיל מהקל, שהוא גם סובייקטיבי במיוחד - לדעתי לרכב פרופורציות מגושמות (אני מדבר על הסדאן בעיקר, ההאצ'בק קצת יותר טוב).
  • תא נהג בסיסי ביותר - הכל פלסטיק קשיח, אבל מצד שני זה מפגין הישרדות טובה - לא נסדק או נשבר גם לאחר שנים רבות בשמש. אחסון קדמי לוקה בחסר - אי אפשר לאחסן בקבוק נורמלי בצד הדלת למשל.
  • נוחות נסיעה גרועה - אין דרך להיות עדין יותר - זה הרכב הכי קופצני ומתרסק שעליו נהגתי. אם נוהגים על כבישים חלקים, זו לא בעיה, אבל בדרכים משובשות ואפילו על פסי האטה זה ממש מתרסק. מומלץ כמובן לבדוק זאת בעצמך, אבל זה טיב הנסיעה ברכב ואין מה לעשות בנדון.

עריכה אחרונה על ידי LaCoco
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא שדה הראיה ב-sx4 מושמץ בגלל קורה A המפוצלת עם החלונות המשולשים. אישית לא הפריעו לי.

הרכב אכן זריז - בתנאי שמדובר בדגם 2010 ומעלה (הופיע באמצע 2009, מזוהה לפי הספק 119 כ"ס ברישיון) עד 2009 זה מנוע 107 כ"ס עצל. המחיר הוא צריכת דלק יחסית גבוהה.

תא המטען בדגם הסדאן גדול מאוד, למעלה מ-500 ליטר, עם פתח הטענה רחב.

מבחינת נוחות - אכן נוקשה ורועש.

תא נהג - מדובר ברכב שיצא לשוק ב-2006/7 וקיבל מתיחת פנים קטנה ב-2010. להתאים ציפיות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על איזה דור הרכב פות"ש מדבר, אבל בשווקים אחרים הקרוסאובר נקרא SX4 דור שני, לעיתים בתוספת הכינוי קרוסאובר.

יבואן סוזוקי הוריד מהדור השני את ה"sx4" בדיוק כמו יבואן סובארו שחשש למכור דורות חדשים של לגאסי ואימפרזה בשמם ומכר אותם בכינוי B4 וB3.

הרעיון של היצרן הוא להשתמש במוניטין של הדגם היוצא על מנת למכור את הדור החדש, ואילו היבואן משדר שהדור הקודם עם מוניטין מפוקפק והדור החדש זה משהו חדש "לחלוטין".

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, amosbmw כתב:

דע על איזה דור הרכב פות"ש מדבר, אבל בשווקים אחרים הקרוסאובר נקרא SX4 דור שני, לעיתים בתוספת הכינוי קרוסאובר.

בכל השווקים הדור השני נקרא SX4 S-cross בשביל להבדיל מהדור הראשון שהוא SX4 "בלבד".

קרוסאובר זה רק בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון צודק. אני תמיד חושב על הרכב כSX4. ושכחתי את הכינוי השיווקי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר רמות גימור בקרוסאובר האוטומטית. אז אם פות"ש מציין GLA  הכוונה ל-SX4 הראשונה, שבה לGLA היה מזגן "מיכאני", מפתח רגיל ואולי חסרו עוד כמה פינוקים.

אגב מיתוג סובארו, היתה לי אימפרזה 1994 שמותגה grand leone כדי למשוך את ההצלחה של הליאונה. אני אהבתי לנהוג בה, המוסך אהב אותי כי היא התנהגה כמו לימון צרפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amosbmw כתב:

לא יודע על איזה דור הרכב פות"ש מדבר, אבל בשווקים אחרים הקרוסאובר נקרא SX4 דור שני, לעיתים בתוספת הכינוי קרוסאובר.

זה למעשה הרכב עם הכי הרבה סמלים שמודבקים עליו:
סוזוקי

קרוסאובר

S-CROSS

SX4

פשוט מכוער בקטע הזוי

ושכחתי כמובן, אם יש לך את גרסת הטורבו - קיבלת עוד תוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם פיאט סדיצי...

האמינות יורדת יחד עם החלפת הסמל מיפני לאיטלקי? 

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...