Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום תחב"צ- או איך אני עושה טיול לרכבל

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבקשה פרט איפה מוצאים את זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבלית, כרמלית ומטרונית כולם כמו אוטובוס. תשלום ברו קו או אפליקציה.

תשים לב שאת המטרונית מתקפים על הרציף, לא בתוך הרכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבלית ניתן לקנות כרטיס במקום ללא שימוש ברב קו או אפליקציה. נבדק בשישי האחרון

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שליום כזה הטוב ביותר יהיה חופשי יומי (42 ₪ למבוגר לפי תעריף כחול כולל רכבת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, om2 כתב:

חשבנו לקחת אותן יום אחד לטיול ברכבת לחיפה, שם לעלות על הרכבל ואולי לקנח בנסיעה בכרמלית (היא עוד נוסעת)

וחזור בנסיעה ברכבת

יום תחב"צ מה שנקרא...

בול הטיול שעשיתי עם הבן שלי במאי (בסוף אוגוסט יהיה בן שש).

גרים בקרית אונו, אז אשתי לקחה אותנו לת"א תחנת השלום בדרכה לעבודה, שם נסענו ברכבת עד תחנת מרכזית המפרץ (לשעבר "לב המפרץ"). שם ירדנו ונכנסנו לקניון, שזה לא מזיק אם אתה רוצה איזה בורקס\מאפה על הבוקר. משם, לפי השלטים, יש הליכה של איזה רבע שעה דרך כל הקומפלקס הענק הזה שנקרא "מרכזית המפרץ", שזו תחנה מפלצתית- בטח במונחים ישראלים (לא הייתי באיזור כבר כמה עשורים). צריך לעקוב אחר השלטים, שמובילים אותך ל"רכבלית".

הרכבלית עצמה? תענוג. חדש, ריק, הנופים משגעים, קל לעלות כי הקרונות הכדוריים זוחלים מספיק לאט שגם ילד בן כמעט שש יעלה ללא חשש. כרגע יש שלוש תחנות פעילות (אמורות להיות סה"כ שש), שהן מרכזית המפרץ - הטכניון - אונברסיטת חיפה (ושם הקרונות מבצעים יו-טרן בדרכם חזרה למטה. בתחנות הלא-פעילות, הקרונות מאיטים לזחילה אבל הדלתות נשארות סגורות. מה שכן, כדאי שאתריע; מי שמפחד מגבהים, ועוד עם טלטולי הרוחות- יכול להיות שזה לא בשבילו. אנחנו עשינו פרצופים אמיצים אחד לשני, אבל חייב לציין שהיה רגע של גובה עצום + רוח שלא היה נעים במיוחד. אבל סה"כ, חוויה שווה לגמרי:

20220523_103930.thumb.jpg.714064ee85ff111c961a1b6e0e2f55b4.jpg

20220523_105011.thumb.jpg.b9ee786fde102bbc58bd543885a80eca.jpg

20220523_105146.thumb.jpg.e556a0c784209b9def00b452be11c2e3.jpg

ירדנו באוניברסיטה, וכיוונו לכרמלית, שזה אומר לקחת אוטובוס עד לתחנה העליונה ביותר. לשים לב- צריך ללכת קצת עד לתחנה בשדרות מוריה (חיפאים וסטודנטים יבינו על מה אני מדבר). זה לא רחוק במיוחד אבל אני לא יודע בנות כמה הבנות שלך. היינו צריכים לחכות בסביבות רבע שעה לאוטובוס, ואחרי כל הפיתולים שלו ירדנו בקרבת תחנת מרכז הכרמל, שזו התחנה העליונה.

הצטידתי מראש בכרטיסים למדעטק, שזה אומר לרדת בתחנת מסדה וללכת ברגל עד אליו (הכל עם גוגל מאפס, אגב). שם היינו בסביבות שעתיים, כי הילד ממש נהנה. אחרי כן חזרנו לכרמלית וירדנו עד לעיר תחתית, באמת במטרה לחזור למרכז מתחנת מרכז השמונה, שממש קרובה (זה בכל זאת מעייף ילד קטן). לשמחתי, בדרך "גילינו" מקדונלדס שזה סגר גם את פינת ארות הצהריים. וקצת אחרי יש גם כזה:

image.thumb.png.8c41311d0e0a58c9e7f8188d2eae879a.png

אח"כ הלכנו לתחנת מרכז השמונה ואשתי אספה אותנו בחזרה (למרות שהייתי מוכן לחזור באוטובוס לקריית אונו). לגבי תשלום- הכל מהרב קו האנומיני שלי. בכסף שזה עלה, לא ראיתי טעם להתחיל לחפש הנחות ומה לא.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדעטק רעיון טוב - אבל תחנת הכרמלית הקרובה היא "הנביאים" (וכשהייתי תלמיד בריאלי הלכתי את הקטע 6 פעמים בשבוע). יוצאים לרח' הנביאים, עולים ברחוב יונה עד סופו (או הולכים בהרצל שהוא הרחוב הראשי המקביל) ואז פונים ימינה לשמריהו לוין, עוד 100 מ' והגעת. רק צריך לשים לב לצאת בצד הנכון של התחנה, אחרת צריך לחצות את הנביאים שזה אומר קצת המתנה ברמזורים.

לגבי ה-37 ממרכז הכרמל לאוניברסיטה - אמנם שנים רבות לא נסעתי בו, אבל למיטב זכרוני יש בכיוון הזה 2 תחנות במרכז הכרמל - האחת בסמוך לתחנת הכרמלית, ליד בניין השופרסל (שד הנשיא 124, בניין בולט בגובהו), והשניה בהמשך שד' הנשיא, אחרי הרמזור של דרך הים.  אבל הנטיה שלי היא לעשות את הסיבוב בכיוון ההפוך - לנסוע ברכבת ללב המפרץ, לעלות ברכבלית לאוניברסיטה, לרדת באוטובוס למרכז הכרמל (אופציית גן החיות) משם בכרמלית להדר  (הנביאים) ולמדעטק, ואחרי הביקור בו עוד 2 תחנות בכרמלית לכיכר פריז (העיר התחתית) ומשם למרכז השמונה ולרכבת, או לדגום את המטרונית לחוף הכרמל ולרכבת. אם מוותרים על המדעטק זה זו פשוט נסיעה בכרמלית מקצה לקצה (6 תחנות). עוד המלצה קטנה - כאשר אתה ממתין לכרמלית הסתכל על איזה כבל מגיעה הרכבת עליה תעלה - אם במרכז הכרמל זו העולה, אם בעיר התחתית זו היורדת. עמוד עם הילדים בצד הפונה לרכבת השניה (למשל - אם הרכבת המגיעה אליך נגררת על ידי הכבל הימני עמוד או שב בצד שמאל של הרכבת בכיוון בה תיסע), כדי שהילדים יראו את הרכבת השניה חולפת לידה בין תחנות מסדה (בני ציון) והנביאים.

לגבי תחנות הרכבלית הלא פעילות - הן ימשיכו להיות תפעוליות ולא תחנות נוסעים. נמצאות בשום מקום. 

ואחרון חביב - לא יצא לי עדיין לנסוע ברכבלית, אבל טלטול של קרוניות ברכבלים זה עניין שגרתי, ביחוד כשיש שינוי בשיפוע הכבל. די טיפוסי לעמוד הראשון כשמתחילים ירידה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, sperial כתב:

וכשהייתי תלמיד בריאלי הלכתי את הקטע 6 פעמים בשבוע

אתה זוכר בית קולנוע שפעל במבנה הזה? או שהוא כבר אז היה סגור?

Screenshot_20220808-223254_(1).thumb.png.34264b705588dfdca62b0fa51de948cb.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שבתאי לוי פינת לבונטין, מול השקם. אבל אני לא זוכר למה שימש הבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לא הייתי הרבה זמן. אבל ממה שהכרתי בעבר, לדעתי כן. סה"כ המוזיאון די קטן. ממה שאני חושש במקומות כאלה הוא מוצגים שאינם מטופלים, כי כל הרעיון במקומות האלה הוא שמתעסקים אתם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 54 דקות, Buki כתב:

זה היה קולנוע חן. מתי זה נסגר? כנראה לפני שנולדתי.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, om2 כתב:

הבנות שלי בחופש

חשבנו לקחת אותן יום אחד לטיול ברכבת לחיפה, שם לעלות על הרכבל ואולי לקנח בנסיעה בכרמלית (היא עוד נוסעת)

וחזור בנסיעה ברכבת

יום תחב"צ מה שנקרא...

איך אני עושה את זה?

הפעם האחרונה שנסעתי בתחב"צ היה לפני הקורונה

כך שלי ולאישתי הרבקו כבר לא בתוקף

לבנות שלי אין בכלל רבקו 

1. איפה מוציאים רבקו? מים הסתם בתחנה מרכזית

2. כמה עולה לעשות את הנסיעה הזאת ברפורמה החדשה? יש חופשי יומי?

3. מאיזה גיל צריך כרטיס נסיעה ברכבת?

4. עוד המלצות שיש לכם :)

תודה

1 עמדות על הקו או ברב קו אונליין\ הופ און בתשלום דמי משלוח. או 5 שח לכרטיס אנונימי ברכבת\סופר פארם.

2 אין הנחת נוער לחוזים תקופתיים, רק לנסיעות בודדות. מעל 40 קמ התעריף בשילוב רכבות די מתייקר.
התעריף מרכבת לב המפרץ לא תמיד זהה לשאר התחנות בחיפה, אבל אפשר לחזור במטרונ\רכבלית.

3 ילד 1 עד גיל 5 ללא תשלום לכול נוסע משלם.

לפני שעה, Buki כתב:

ציטוט

-1959 נפתח קולנוע תמר ובו 1,400 מקומות ישיבה עם במה ומעליה מגדל במה שאפשרו העלאה של הצגות וקונצרטים. ב-1969 נשרף הקולנוע, חלק מתקרתו קרס וכן הבמה נשרפה כליל. בעקבות השריפה הוחלט להסב את הבניין לאולם שמחות והוחל בעבודות באתר בתכנונו של האדריכל יצחק קביליו. במהלך העבודות, ביולי 1971, בעת שהבריכה היתה מלאה ילדים, קרס הקיר החוצץ בין הקולנוע ובין הבריכה ומספר מתרחצים נפצעו. הבריכה שופצה וחזרה לפעילות למשך ארבעים שנה אך הקולנוע לא נפתח עוד מחדש.

https://michaelarch.wordpress.com/2018/10/23/סיבוב-בבריכת-גלי-הדר-הנטושה-בתכנון-זאב/

עריכה אחרונה על ידי shake
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, shake כתב:

-1959 נפתח קולנוע תמר ובו 1,400 מקומות ישיבה

תודה אבל זה לא אותו קולנוע...

בתמונה שלי זה מה שהיה פעם קולנוע חן, לא תמר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRideצודק, אכן קולנוע חן. אפילו אשתי לא הצליחה לשחזר זאת.

@shake קולנוע תמר זה ברחוב הפועל, ליד בריכת הפועל.

היו בהדר די הרבה בתי קולנוע, אני חושב שמכולם ביקרתי רק בארמון, שנהרס והיום יש מקקומו בנין משרדים אולי יצא לי לבקר פעם אחת בעוד אחד.. היה מדובר באולמות ענק עם מושבי עץ, שהתחסלו בזה אחר זה כשהעולם עבר ל-"רב-xxx" עם אולמות קטנים רבים ומושבים מרופדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...