Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום תחב"צ- או איך אני עושה טיול לרכבל

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנות שלי בחופש

חשבנו לקחת אותן יום אחד לטיול ברכבת לחיפה, שם לעלות על הרכבל ואולי לקנח בנסיעה בכרמלית (היא עוד נוסעת)

וחזור בנסיעה ברכבת

יום תחב"צ מה שנקרא...

איך אני עושה את זה?

הפעם האחרונה שנסעתי בתחב"צ היה לפני הקורונה

כך שלי ולאישתי הרבקו כבר לא בתוקף

לבנות שלי אין בכלל רבקו 

1. איפה מוציאים רבקו? מים הסתם בתחנה מרכזית

2. כמה עולה לעשות את הנסיעה הזאת ברפורמה החדשה? יש חופשי יומי?

3. מאיזה גיל צריך כרטיס נסיעה ברכבת?

4. עוד המלצות שיש לכם :)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למיטב ידיעתי פשוט תוריד אפליקציה כמו movit שאפשר לשלם דרכה באוטובוסים ורכבות.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כפי שנאמר, תשלום באפליקציה.

2. כדי לקבל הנחת גיל צריך לשלוח למפעיל האפליקציה מסמכים, זה תהליך שיכול לארוך כמה ימים.

3. חפש ברשת רשימת תחנות "על הקו" כדי להנפיק רב קו. להביא תז כדי להתקין עליו פרופיל מתאים. התהליך קצר ומיידי. כנל חידוש הכרטיסים שלך ושל אשתך.

4. רשימת תעריפים

5. הכרמלית נוסעת משום מקום לשום מקום, אבל תוכל לנסוע בה מהעיר התחתית (קרוב לתחנת מרכז השמונה) למרכז הכרמל, לסיבוב בפנורמה ולביקור בגן החיות הקטן שבמרכז הכרמל.

6. את הקטע בין מרכזית המפרץ לכרמלית תוכל לעשות במטרונית (קו 1). עוד כלי תחבורה לרשימה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על הרכבל של סטלה מאריס או הרכבלית החדשה ? אני ממליץ על הרכבלית החדישה יותר. תוכלו גם להכנס לסינמול לב המפרץ לאכול משהו/ללכת לסרט.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהכוונה לרכבלית. סיבוב באוניברסיטה מומלץ, יש שם גם מוזאון ארכיאולוגי (הכט) למתעניינים  וחי בר כרמל נמצא במרחק כמה מאות מטרים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, om2 כתב:

רכבלית.

הבנתי שהוא כלול במחיר החופשי יומי והוא יותר נוח ויפה מהרכבל תפוזים (כך היינו קוראים לו )

תפוזים? אני חי בעיר הזו הרבה שנים לפני שהדבר הזה הוקם, ומעולם לא שמעתי את הביטוי.

המקומיים קוראים לדבר הזה "הביצים של גוראל" או "ביצי גוראל" על שם ראש בעיר בתקופה בה הוקם. ודרך אגב, הוא משרת בעיקר את עובדי ותלמידי מכללת גורדון כתחבורה בין המכללה בסטלה מאריס למגרשי החניה בבת גלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חי-בר - בוודאות פתוח רק בסופ"ש. אולי גם בחגים (לגבי כך אינני בטוח).

אם רוצים לנסוע ברכבלית - אפשר לרדת מהרכבת בתחנת לב-המפרץ. קצת הליכה רגלית (בערך 200 מטר), ומגיעים לתחנה של הרכבלית.

מהאוניברסיטה - אוטובוס למרכז הכרמל (כפי שהציעו, אפשר להסתובב שם מעט). אח"כ כרמלית עד תחנת עיר תחתית.

משם אפשרי להגיע לרכבת (תחנת השמונה) בהליכה. מרחק של בערך ק"מ. אולי פחות.

לחלופין, אפשר לנסוע במטרונית (קו 1, קו 2) -> יורדים בתחנה הבאה.

אפשר לעשות את המסלול הזה גם הפוך (רכבת תחנת השמונה -> (מטרונית) -> כרמלית למרכז הכרמל -> אוטובוס לאוניברסיטה -> רכבלית לתחנת לב המפרץ וחזרה ברכבת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, guya72 כתב:

חי-בר - בוודאות פתוח רק בסופ"ש. אולי גם בחגים (לגבי כך אינני בטוח).

לפחות לפי רשות שמורות הטבע והגנים - כדאי שתהיה קצת פחות בטוח.  מהאתר :

שעות פתיחה

הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני השעות הרשומות

שעון קיץ: בימים א' – ה' ושבת: 17:00 – 08:00
בימי שישי וערבי חג 16:00 – 08:00

שעון חורף: בימים א' – ה' ושבת: 16:00 – 08:00
בימי שישי וערבי חג 15:00 – 08:00

בערב ראש השנה ובערב פסח 13:00 – 08:00

בערב יום כיפור 13:00 – 08:00

בנוסף, אם מגיעים לתחנת השמונה ורעבים, אני מאד ממליץ על "oyster food truck" שצמוד אליה (ולממגורות).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, dani666 כתב:

לפחות לפי רשות שמורות הטבע והגנים - כדאי שתהיה קצת פחות בטוח.  מהאתר :

קודם כל - תודה לך על התיקון.

התבססתי על ביקורים קודמים שלי, בהם היה פתוח רק בסופ"ש.  כנראה שעשו שינוי במהלך השנה האחרונה

(ניסיתי לערוך את התגובה המקורית שלי, אך זה היה מאוחר מדי )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אם אתה לא מתכנן להמשיך להשתמש ברב קו אחרי היום  הזה אפשר להוציא רב קו אנונימי  בעלות 5 ש"ח בכל מכונות הכרטיסים של המטרונית ובמכונות הכרטיסים בתחנות הרכבל  (ייתכן שגם בעוד מקומות ומכונות - אבל על הנ"ל אני יודע בוודאות).

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב קו אנונימי לא יתן הנחה לבנות. רב קו אישי, או אפליקציה עם רישום - כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל בהתחשב בעובדה שכל הנסיעות ביום הזה הולכות לעלות סביב 20 ש"ח לאדם ייתכן שהוא יעדיף לוותר על ההנחה כדי לחסוך את ההתעסקות.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה להוציא רב קו בכלל? 

שישלם על כולם באפליקציה בחשבון שלו. כמה הוא כבר יחסוך בנסיעה חד פעמית כזו?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

רב קו אנונימי לא יתן הנחה לבנות. רב קו אישי, או אפליקציה עם רישום - כן.

אפשר גם להוציא כרטיס אשראי עם נסיעות חינם בתחבצ בחיפה ולא לשלם דמי כרטיס עם טלפון שנתי למנפיקה ואז בכלל הרווחת

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...