Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוססור אופטי/coax

Sqwaden
שימו לב! השרשור הזה בן 531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיעה מערכת מולטימדיה eiky t7 מאלי אקספרס ולפי סרטון שראיתי הבנתי שיש לה 2 חיבורים שעדיפים על rca שזה coax וחיבור אופטי.

עכשיו אני לא כלכך מבין בנושא הזה ספציפית אבל לפי מה שאמרו לי בפייסבוק צריך להביא פרוססור וראיתי שזה עסק יקר, חשבתי אולי אפשר להזמין משהו באלי אקספרס?

השאלה אם באמת יהיה הבדל כזה גדול?

כי כרגע המגבר מחובר מה rca שלו למתאם בלוטוס וככה אני שומע מוזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.ada047274c69061198a41dce8e849dc0.png

אם אקנה את המתאם הזה נטו כדי להמיר חיבור  rca מהמגבר לחיבור אופטי/coax ואחבר למסך מולטימדיה יהיה שיפור באיכות הסאונד?

צריך מגבר תומך?
שוב, לא מחפש מערכת sql אבל אם אפשר להשקיע קצת בשביל שיפור מורג אין לי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע חד משמעית מניסיון 

הקואקס יותר טוב מ אופטי 

נסעתי שנתיים עם חיבור אופטי ולאחר מכן usb audio 

והקואקס לוקח בהפרש מבחינת צליל חי ובאס נעים

כן צריך dsp ומסך או מכשיר שמנגן ישירות בלי מתאם כמו שהראת

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 24.7.2022 בשעה 21:35, Sqwaden כתב:

אם אקנה את המתאם הזה נטו כדי להמיר חיבור  rca מהמגבר לחיבור אופטי/coax ואחבר למסך מולטימדיה יהיה שיפור באיכות הסאונד?

צריך מגבר תומך?
שוב, לא מחפש מערכת sql אבל אם אפשר להשקיע קצת בשביל שיפור מורג אין לי בעיה.

זה לא מתאם זה ממיר - הוא ממיר מדיגיטלי לאנלוגי - בוא נתחיל כאן. הוא עושה את ההפך ממה שאתה מחפש - אתה מחפש לא DAC אלא ההפך מהפעולה הזו. 

המתאם שאתה מראה מקבל כניסה דיגיטלית ומוציא אנלוגית - יש לך יציאת RCA במילא... 

בוא נגיד ומצאת ממיר אנלוגי לדיגיטלי - אתה בעצם מוסיף עוד המרה לאות שכבר גם ככה עברה המרה ביחידת הראש מדיגיטלי לאנלוגי - גם סביר להניח שהממיר הזה יעשה המרה פחות טובה מיחידת הראש. 

מה שאתה עלול לחסוך בכך שתבטל את הRCA הארוך מיחידת הראש אל המגבר - זה רעשים וסה"כ עם יחידת ראש איכותית וכבל RCA איכותי - אתה לא אמור להבחין ברעשים. 

יותר מזה - אם המערכת היא לSPL או לSQL - דווקא הטווח הדיגיטלי - היות והוא יותר נקי ופחות רועש - עלול להפיק לך עוצמת שמע חלשה יותר בתחום הבאס - העיוותים הקטנים האלה והלכלוך המינורי שקיים בתחום הבאס בגלל תשתית אנלוגית (RCA ארוך) - הרבה משתמשים מדווחים הודות לכך שהבאס "חזק" יותר באנלוגי (הוא מלוכלך יותר ומעוות יותר ולכן נתפס ככה). 

נקודות למחשבה. 

ההבדלים העיקריים בין אופטי לקואקס זה שאופטי בפרוטוקולים הקיימים (טוסלינק) מוגבל לקצב דגימה נמוך יותר מקואקס. בנוסף לכך טווח אופטי עלול לסבול מתופעת ריצוד - JITTER בגלל פעולת שעון לא מדוייקת מספיק. 

לעומת זאת כבל קואקס - כן מסוגל במצבים מסויימים לספוג רעשים למרות שמדובר במידע ולא באות. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, lanosforce כתב:

זה לא מתאם זה ממיר - הוא ממיר מדיגיטלי לאנלוגי - בוא נתחיל כאן. הוא עושה את ההפך ממה שאתה מחפש - אתה מחפש לא DAC אלא ההפך מהפעולה הזו. 

המתאם שאתה מראה מקבל כניסה דיגיטלית ומוציא אנלוגית - יש לך יציאת RCA במילא... 

בוא נגיד ומצאת ממיר אנלוגי לדיגיטלי - אתה בעצם מוסיף עוד המרה לאות שכבר גם ככה עברה המרה ביחידת הראש מדיגיטלי לאנלוגי - גם סביר להניח שהממיר הזה יעשה המרה פחות טובה מיחידת הראש. 

מה שאתה עלול לחסוך בכך שתבטל את הRCA הארוך מיחידת הראש אל המגבר - זה רעשים וסה"כ עם יחידת ראש איכותית וכבל RCA איכותי - אתה לא אמור להבחין ברעשים. 

יותר מזה - אם המערכת היא לSPL או לSQL - דווקא הטווח הדיגיטלי - היות והוא יותר נקי ופחות רועש - עלול להפיק לך עוצמת שמע חלשה יותר בתחום הבאס - העיוותים הקטנים האלה והלכלוך המינורי שקיים בתחום הבאס בגלל תשתית אנלוגית (RCA ארוך) - הרבה משתמשים מדווחים הודות לכך שהבאס "חזק" יותר באנלוגי (הוא מלוכלך יותר ומעוות יותר ולכן נתפס ככה). 

נקודות למחשבה. 

ההבדלים העיקריים בין אופטי לקואקס זה שאופטי בפרוטוקולים הקיימים (טוסלינק) מוגבל לקצב דגימה נמוך יותר מקואקס. בנוסף לכך טווח אופטי עלול לסבול מתופעת ריצוד - JITTER בגלל פעולת שעון לא מדוייקת מספיק. 

לעומת זאת כבל קואקס - כן מסוגל במצבים מסויימים לספוג רעשים למרות שמדובר במידע ולא באות. 

תאמת שזנחתי את הרעיון וחיברתי כבל rca למולטימדיה..

יש קצת רעש סטטי אבל הזמנתי מאלי אקספרס מבודד גראונד שלפי ביקורות עושה עבודה טובה מאוד, אני אעדכן כשיגיע.

SmartSelect_20220804-105604_AliExpress.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון שעובד אבל גם חותך חלק מהאות ביחד עם רצפת הרעש. 

אם הרעש שאתה מדבר עליו הוא יללת אלטרנטור אז יתכן שגם את זה הוא יפתור אבל בגדול זה הכל אומר שהתשתית ו\או הציוד שלך רועשים.

הטיפול הנכון בכל התופעות האלה הם:

טיפול בהתקנת החיווט כך שנקודות ההארכה יהיו יותר שקטות ועם מגע יותר טוב. 

ווידוא שכבלי הכוח הראשיים באותו עובי ועוברים במסלול שלא חוצה מחשבי רכב או יחידות אלקטרוניות רועשות. 

הפרדה בין סלילה של כבלי RCA לכבלי כוח ואם הם חייבים להפגש במעברים - לצלב אותם. 

כבלי RCA עם מיגון ראוי - לא חייבים להיות יקרים אבל יכול להיות שאלה שאתה משתמש בהם עם מיגון לא מספק לעומת הרעש שיש לך בסביבת הרכב. 

מעבר לזה אם יש לך HU או מגברים עם SNR נמוך כנראה שתיאלץ לסגור את הגיין בכדי להתרחק קצת מרצפת הרעש של המגבר עצמו או זו שנכנסת אליו דרך הHU והכבילה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, lanosforce כתב:

פתרון שעובד אבל גם חותך חלק מהאות ביחד עם רצפת הרעש. 

אם הרעש שאתה מדבר עליו הוא יללת אלטרנטור אז יתכן שגם את זה הוא יפתור אבל בגדול זה הכל אומר שהתשתית ו\או הציוד שלך רועשים.

הטיפול הנכון בכל התופעות האלה הם:

טיפול בהתקנת החיווט כך שנקודות ההארכה יהיו יותר שקטות ועם מגע יותר טוב. 

ווידוא שכבלי הכוח הראשיים באותו עובי ועוברים במסלול שלא חוצה מחשבי רכב או יחידות אלקטרוניות רועשות. 

הפרדה בין סלילה של כבלי RCA לכבלי כוח ואם הם חייבים להפגש במעברים - לצלב אותם. 

כבלי RCA עם מיגון ראוי - לא חייבים להיות יקרים אבל יכול להיות שאלה שאתה משתמש בהם עם מיגון לא מספק לעומת הרעש שיש לך בסביבת הרכב. 

מעבר לזה אם יש לך HU או מגברים עם SNR נמוך כנראה שתיאלץ לסגור את הגיין בכדי להתרחק קצת מרצפת הרעש של המגבר עצמו או זו שנכנסת אליו דרך הHU והכבילה. 

זה לא יללת אלטרנטור, רעש סטטי ממש ממש שקט, אבל הוא שם.

בווליום גבוהה לא שומעים את הרעש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.8.2022 בשעה 11:30, Sqwaden כתב:

זה לא יללת אלטרנטור, רעש סטטי ממש ממש שקט, אבל הוא שם.

בווליום גבוהה לא שומעים את הרעש הזה.

האם אתה מדבר על רעש "לבן" כזה?

רעש סטטי מאיפה הוא נשמע לך? מהטוויטר או מהוופר?

כאשר אתה נותן "גז" הרעש מתחזק\משתנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.8.2022 בשעה 11:30, Sqwaden כתב:

זה לא יללת אלטרנטור, רעש סטטי ממש ממש שקט, אבל הוא שם

זה דבר שלא קל לפתור אותו בדרך כלל ,כמו שתיאר לאנוספורס זאת עבודה של ניסוי וטעייה.

מה שקניתה זה מבודד לולאות הארקה לעיתים עוזר ברמה מסויימת ולעיתים לא.

טיפול באותם רעשים הוא היתרון הגדול של לעבוד אופטי עם פרוססור ,פשוט אין לך את הבעיה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, AUDIO KING כתב:

זה דבר שלא קל לפתור אותו בדרך כלל ,כמו שתיאר לאנוספורס זאת עבודה של ניסוי וטעייה.

מה שקניתה זה מבודד לולאות הארקה לעיתים עוזר ברמה מסויימת ולעיתים לא.

טיפול באותם רעשים הוא היתרון הגדול של לעבוד אופטי עם פרוססור ,פשוט אין לך את הבעיה הזאת.

בבדיקה חוזרת זה באמת יללת אלטרנטור, פשוט בגלל שהחלפתי לכבל אחר היא פחות מורגשת אבל עדיין שם.

אבל עכשיו יש בעיה אחרת שהמסך מולטימדיה לא נדלק אחרי שהמצבר שלי מת...

ניתקתי כבל חשמל והחזרתי, החלפתי פיוז, כלום לא עוזר.

המסך ל10 שניות ואז נכבה. מאז לא נדלק.

בפעמים הראשונות שהוא נדלק היה רשום "no commend" עם לוגו ירוק של אנדרואיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שסידרתי את הבעיה של מסך המולטימדיה והיא חזרה לעבוד.

הבעיה הייתה שחיברתי גונב פיוזים בשביל המצלמה האחורית והחזרתי אותו לסלוט הלא נכון...

זה גם מה שגמר לי על המצבר 😞

עדיין יש רעש קטן של יללת אלטרנטור, השאלה היא האם לחכות למבודד הארקה או לנסות משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ כאן חיפוש על יללת\יבבת אלטרנטור או רעש אלטרנטור - נושא שנטחן עד אפר 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 8.8.2022 בשעה 09:40, lanosforce כתב:

תריץ כאן חיפוש על יללת\יבבת אלטרנטור או רעש אלטרנטור - נושא שנטחן עד אפר 

בקיצור לא הצלחתי, ניסיתי לחבר כבל חשמל מהמערכת לשלדה אבל זה רק גורם לעוד רעש סטטי, תאמין לי שמעדיף ללכת כבר לאיש מקצוע שיסדר לי הכל..

יש מישהו שאתה ממליץ עליו?

כי נראה ש"יוסי אלפיין" לא מתכוון להתעסק עם זה.

"דוקטור קארלנד" אומר שצריך מנחת למרות שאני בטוח שהבעיה היא במערכת ולא במגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Sqwaden כתב:

בקיצור לא הצלחתי, ניסיתי לחבר כבל חשמל מהמערכת לשלדה אבל זה רק גורם לעוד רעש סטטי, תאמין לי שמעדיף ללכת כבר לאיש מקצוע שיסדר לי הכל..

יש מישהו שאתה ממליץ עליו?

כי נראה ש"יוסי אלפיין" לא מתכוון להתעסק עם זה.

"דוקטור קארלנד" אומר שצריך מנחת למרות שאני בטוח שהבעיה היא במערכת ולא במגבר.

יש מצב שהבעיה שלך היא שפשוט כאשר המכשיר היה דלוק בטעות ניתקו rca גם בדרך הזו אפשר לקבל יללות וצלילים ארורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Soundclub_garage כתב:

יש מצב שהבעיה שלך היא שפשוט כאשר המכשיר היה דלוק בטעות ניתקו rca גם בדרך הזו אפשר לקבל יללות וצלילים ארורים

מה זאת אומרת?

הבעיה שיש כרגע היא יללת אלטרנטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...