Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים אוספים חתימות "תוספת שטח לבניין בדירת קרקע" מה זה אומר ממה להיזהר?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כל מה שכתוב על דף החתימות. לא מפורט מה בדיוק עושים.
השכנים טוענים שהם רוצים לעשות גג קשיח בדירת הגן שלהם.

דבר נוסף שלא מוסיף לאווירה שהשכנים לוחצים חזק בכל ערב לחתום על זה וטעונים שהם צריכים את זה מהר.

הדבר נעשה לאחר שהם בנו משהו בצורה לא חוקית בשטח חצר הגן שלהם וחויבו להרוס את זה על ידי העירייה ואכן עשו כך. (מדובר היה ביחידת דיור לא חוקית אם הבנתי נכון).

אשמח לקבל קצת מידע פה לגבי ממה עליי להזהר ומה עליי לבדוק לפני שאני חותם.

למה לא כתוב בדף הפירוט מה בדיוק הם רוצים לעשות? איך אני יכול לדעת שמדובר באמת בסה"כ גגון קשיח לחצר שלהם ולא במשהו רציני יותר שיפגע בתנאי הדיור שלי?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא כתוב? כי לא נוח להם.

צריך לדעת מה התוכנית המדוייקת, כיצד תשפיע על הדירות של שאר השכנים ומה ההשפעה על זכויותיהם הקיימות והעתידיות.

בקיצור - לראות את התוכניות ולקבל ייעוץ אדריכלי ומשפטי.

ותייג את המומחה @natco

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך ללכת לעירייה ולא כלום, זו עבודה שלהם.

לגופו של עניין פשוט מאוד, תבהיר לשכנים שאתה לא חותם על שום מסמך בלי תוכנית מפורטת.

כשתראה את התוכנית תהיה יותר חכם.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 36 לתת"ב קובעת כי כל בעלי הזכות במקרקעין (כל השכנים בבית משותף לצורך העניין) צריכים להסכים למתואר בכל בקשה להיתר שנוגעת למקרקעין.

הסעיפים השונים בתקנה קובעים כיצד מיידעים את הנ"ל (אם ע"י הצגה של הבקשה והחתמה על העתק פיזי ממנה, אם על-ידי משלוח הודעה בדואר רשום עם קישור להעתק מקוון של הבקשה, או אם על ידי נוהל פרסום כמשמעו בחת"ב).

כאן מנסה עורך הבקשה לקבל את החתימות בצורה פיזית (כי זה הכי מהיר וזול).  עד ממש לא מזמן, הסכמה כזו היתה צריכה להיות חתומה על גרמושקה (תשריט הבקשה להיתר) שלמה. לא היו מקבלים שום דבר אחר בולת"ב.

חלק גדול מהוועדות ממשיכות עדיין בנוהל הזה. 

לאחרונה יש "טופס בעלי עניין" שחותמים עליו בנפרד מהבקשה, והוא מועלה למערכת רישוי זמין. כנראה שזה מה שהם מנסים להחתים אותך עליו. (אלא אם הם מתכננים איזושהיא עבודת פוטושופ פלילית).

בכל מקרה, אם מדובר בטופס המקורי, כתוב בו שאתה מאשר שהבקשה הוצגה לך. יש עליו את הסמל של מנהל התכנון ומספר הבקשה בראש הדף.

עורך הבקשה מתחייב, במקביל, בחתימתו שהוא הציג לך את הבקשה הרלוונטית, ואם יש שינוי הוא מחוייב להציג לך את התכנית מחדש.

נראה לי תמוה שיש מי שמוכן לסכן את הרשיון שלו, עבור לקוח של 30 אש"ח שכ"ט, במקרה הטוב ולהחתים אנשים שלא ראו את הבקשה. 

אם אותו "גגון" מפריע לך או לא, תלוי במיקום הנכס שלך ומיקום ההצמדות שלו (מחסן/חניה) לעומת מיקום התוספת. בלי לראות - לא ניתן לקבוע.

מה שבטוח - תוספת השטח בכל מקרה תופחת מיתרת השטחים המותרים לבנייה בכל הבית המשותף. מכאן שיתרה זו אמורה להתחלק באופן הוגן בין כל בעלי הנכסים.

הסכמתכם לבניה משמעה גם שאתם מוסרים להם את זכויות הבניה הנגזרות מהבקשה. (אם בתמורה או בחינם).

עו"ד לא יעזור כאן. חבל על הכסף.

אם אתה מתקשה להבין את השרטוט (מהכירותנו הוירטואלית השטחית אני ההחלט מאמין שיש לך את היכולות המנטליות), אז הכתובת להתייעצות היא מישהו שמיומן בקריאת שרטוטים (החל משיפוצניק אמין ועד אדריכל/מהנדס בניין).

צריך גם להפעיל קצת את הדמיון, כדי להעריך אם אותו "גגון קשיח" לא מתוכנן להפוך מיד לאחר אישורו בחזרה ליחידת דיור.

התיבה הפרטית שלי לרשותך, אם תרצה להראות לי משהו. (במגבלות זה שלאחרונה אני יכול לפתוח אותה רק מהדסקטופ, מה שעלול לקחת לי קצת זמן) .

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...