Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנעו אותי, שצריך היום את ההסתדרות.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב.

איני יודע אם אתם יודעים - אבל היום מתקיימות הבחירות להסתדרות (או שכבר הן ממש לפני סיומן).

אשמח לדעת ולשמוע את דעתכם - ושכנעו אותי שצריך היום באמת את ההסתדרות.

הנני עובד במקום עבודה "הסתדרותי" והצבעתי היום (נו, איך לא ? היתה קלפי במקום העבודה...),

ו- ב' - שיעזבו אותנו בשקט ודי - אז הצבעתי.

הצבעה ממוחשבת - אחלה חידוש (באמת נוח ובזמן קצר אתה בחוץ בלי להסתבך עם כל הפיתקיאדה).

כשאומרים לי "הסתדרות" - ישר קופצת לי לראש תמונתו של ירוחם משל, המזכ"ל המיתולוגי (בעיניי לפחות) של ההסתדרות, בימי ילדותי.

מין פקיד אפור. אבל אם הוא (או כל מזכ"ל אחר)  יכלו/יכולים להזיז דברים ?  - שאלה טובה.

אז מה אתם אומרים ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התקופה היתה שונה לגמרי.

ההסתדרות בנתה חלק נכבד של מוסדות המדינה, ההסתדרות גם בנתה חלק גדול מכלכלת המדינה.

אבל השינויים בכלכלה המקומית והעולמית, יחד עם הסיאוב בהסתדרות וירידת קרנה של העבודה המאורגנת, הורידו מאוד את חשיבותה של ההסתדרות.

האיגודים המקצועיים, ובכללם ההסתדרות, הם עדיין גורמים רבי משמעות ביחסי העבודה, אבל הרבה פחות מאשר לפני 40-50 שנה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שתעזור. אנחנו שנסגר המוסך. לא עזרו לנו לעשות פירוק לחברה.

בסוף עשינו לבד. מזל שלפקידה היה ניסיון. 

בדיעבד  ההסתדרות הייתה צריכה לעזור. לא רואה את עצמי משלם דמי חבר. אם  פעם אני יחזור למעגל העבודה.

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה מרגיש שהם בעיקר סוחטים את האוצר לטובת הוועדים החזקים ועל הדרך דואגים לג׳ובים למקורבים. 

מתי ההסתדרות עזרה לעובדי הקבלן או לעובדים הסוציאלים או למגזרים מוחלשים אחרים בשוק העבודה?

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yor2 במקומות עבודה מאורגנים כנראה שיגבו לך אותם דרך המשכורת כ"מס ארגון" או איך שהוא נקרא.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, חולגי כתב:

אז מה אתם אומרים ?

ישבו מעלייך וראו מה הצבעת או אמרו לך מה להצביע?

צריך לעשות רפורמה באירגוני עובדים ולהגבילם ביכולת לבצע שביתות משתקות אבל בשביל זה צריך ראש ממשלה ושר אוצר וכדומה עם ביצים ולא נראה לי שיש מישהו עם ביצים בשביל זה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקום לארגוני עובדים וחשוב שיהיה מי שישמור על זכויותיהם (ואני אומר את זה כמעסיק). העובד הוא החוליה החלשה בשרשרת שפחות מכיר ופחות יכול להילחם על זכויותיו.

מה שכן, סכסוכי עבודה צריכים להיפתר בבוררות על ידי גוף שמורכב מנציגי מעסיקים, נציגי הסתדרות ונציגי בית הדין לעבודה. שביתות וכיפופי ידיים רק פוגעים בכולם.

• אהבתי 3

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, DareDevil כתב:

צריך לעשות רפורמה באירגוני עובדים ולהגבילם ביכולת לבצע שביתות משתקות אבל בשביל זה צריך ראש ממשלה ושר אוצר וכדומה עם ביצים ולא נראה לי שיש מישהו עם ביצים בשביל זה..

הם רואים מי הצביע. בזמנו כשעבדתי בגוף שהועבדים בו שייכים להסתדרות הלכתי להצביע ושמתי פתק לבן רק כדי שלא יתנקמו בי בהמשך.

גוף מיותר שהעובד הבודד לא מעניין אותו כהוא זה. קרובת משפחה שלי שנעשה לה עוול בשווי של עשרות אלפי שקלים מהמעסיק פנתה אליהם ונענתה ב"אנחנו דואגים לרווחת כלל העובדים ולא לעובד פרטי.שלום".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שלאחרונה סיים לעבוד בארגון בו גבו מהשכר שלי "דמי חבר" אף פעם לא הרגשתי את התמורה לכסף הזה.

דואגים לדילים לעצמם ובני משפחותיהם, מארגנים מבצעים בלעדיים לארגון כאשר בלי להתאמץ (ברמה של חיפוש ראשון בגוגל) אפשר למצוא דיל זול יותר.

עד שהמעסיק כבר החליט לפטר עובד בעייתי , כזה שבאמת לא עושה כלום ואפילו מדי פעם מפריע, אז הם קופצים בראש להגן על המסכן ודואגים לארגן לו אבטלה סמויה במחלקה אחרת איפה שלא יראו את המסכן או איפה שלא יפריע למנהל שלו שהוא תופס לו תקן.

להילחם עבור עובדים טובים שלא יעזבו, לדאוג לתנאים בהתאם לתנאי השוק עבור העובדים הנכונים - זה לא.

לא אומר שזה ארגון מיותר אבל אם השנים הוא הפך ללא רלוונטי.

לראיה , השגים רק באמצעות שביתות וסכסוכי עבודה.

לראיה 2, אחוז ההצבעה אתמול, בשעות הערב עמד על מתחת ל40%  ואם לא היו קלפיות במתחמי העבודה, לדעתי, לא היה עובר את ה20% .

עריכה אחרונה על ידי rev-Match
  • אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, DareDevil כתב:

המליצו מה להצביע. זה כן.

אם ראו מה אני מצביע - איני יודע. בשיטה הממוחשבת ניתן הכל (לא יודע אם מאופשר - אבל בוודאי שניתן).

לפני 54 דקות, Night Driver כתב:

יש מקום לארגוני עובדים וחשוב שיהיה מי שישמור על זכויותיהם (ואני אומר את זה כמעסיק). העובד הוא החוליה החלשה בשרשרת שפחות מכיר ופחות יכול להילחם על זכויותיו.

מה שכן, סכסוכי עבודה צריכים להיפתר בבוררות על ידי גוף שמורכב מנציגי מעסיקים, נציגי הסתדרות ונציגי בית הדין לעבודה. שביתות וכיפופי ידיים רק פוגעים בכולם.

בתור מעסיק אני מאוד מעריך מה שאתה כותב פה.

ראו, יש חברי וועד שעושים כמעט רק לעצמם. אבל אני מכיר גם כמה שכן מסייעים לעובדים בכל מיני בעיות (בעיות נקודתיות עם מעסיקים/אחראים, עם דרגות למשל).

כמו בכל מקום - תמיד יש כאלה שבאמת עושים ויש כאלה שרק מסתכלים במקרה הטוב.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתשובה לשאלתך העקרונית אם צריך את ההסתדרות (ועזוב רגע את כל העוקמים הפוליטיים שקיימים ולא מגן עליהם לשניה) - אז כן עניינית בטח שצריך, עם כל החסרונות יש עובדים שצריכים הגנה ועוד הרבה יותר ממה שיש היום.

כשהייתי בעבודה סטודנטיאלית , שהיתה כעובד קבלן ראיתי טוב מאוד מה החוק מרשה לעשות לעובדים החלשים ביותר בשרשרת המזון, אז המינימום שההסתדרות עושה מצדיק איכשהו את קיומה, כי אף אחד אחר לא עושה אפילו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהחוק מרשה זה עוד בסדר. הבעיה היא עם עבירות על החוק וניצול תמימות של עובדים (כמו למשל לשלם 10 שעות נוספות גלובאליות ולהעביד 20, רכיבים לא פנסיוניים שלא משולמים בחופשה ובמחלה, לא לשלם נסיעות, לא להגדיל את צבירת החופש עם הוותק ועוד הרבה פוילישטיקים בסגנון שמתבטאים בהרבה כסף). בזה צריך להילחם בכל הכוח.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

את ההסתדרות כמו שהיא היום לא צריך, זה ארגון שלוקח כסף מאנשים בכפיה ולא מחוייב לדווח על שום דבר, וכשמשהו לא מוצא חן בעניהם הם משביתים את המשק ואסור לפטר אף אחד.

אבל התאגדות עובדים זה דבר טוב וחשוב שיהיה, רק לא במתכונת של ההסתדרות.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...