Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו BRZ החדשה בארץ

GTאי

פוסטים מומלצים

אני גם מחפש GR86 / BRZ ידנית והשארתי פרטים אצל רוב הדילרים ברדיוס 300 מייל ממני. על פי פורומים וקבוצות פייסבוק סובארו התחילו לקחת הזמנות אתמול על דגמי 2023 כשהזמן אספקה המשוער הוא אוגוסט/ספטמבר ויש עליית מחיר קלה של כ500$.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, mcshmupi כתב:

הבנתי שהקורבט c8 נמכרה הרבה מעל המחיר הרשמי בתחילת השיווק שלה בגלל שהיה ביקוש מטורף וכרגע זה גם המצב של הקיימן gt4rs שנמכרות 50% מעל המחירון. חוקי ביקוש והיצע.

לפי דאג דמיורו זה גם המצב של רכבי שטח אצלכם, נכון?

מעניין מה קרה למחיר ה sti אחרי שסוברארו הודיעו שלא יהיה דור חדש

אכן נמכרה הרבה מעל.

השוק של הפורש בכלל רותח ברמות מטורפות. 911 אין בכלל להשיג , ועל קיימנים GT4 וכו - יש פרמיות של בין 50 ל100% לרכבים ש״פה״

לא ממזמן היתה ספינה שעלתה באש עם המון פורשים שהיו בדרך לפה - מה שהפך את המצב אפילו ליותר גרוע. גם המחיר של המשומשות זינק לשמיים.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-02-17/thousands-of-volkswagen-group-cars-adrift-on-burning-cargo-ship

בכלל - כרגע שוק החדשות (והמשומשות) הזוי.

הSTI כבר לא מחזיקים כחדשה. דווקא למרות המראה הפושר של הWRX (במיליים מעטות) - נראה שיש הרבה התלהבות סביבה ויש מלאי.

יצאו קצת Dyno tunes לאחרונה ונראה בכלליות שהFA 2.4 זה אחלה מנוע.

בBRZ הוא מוציא מעל 200 בגלגלים ברוב הDynos - לפעמים קרוב ל220

בWRX - בלי Tune אלא רק עם בולט אונס כבר הוציאו 300

נראה שבשני המקרים הוא תכלס underrated מבחינת כ״ס.

רכבי שטח - SUVים וכו - אין בעיה להשיג.

בתאריך 19.4.2022 בשעה 09:51, liav12 כתב:

באיזור ה 6-6.5 ל 100.

בפועל אף אחד לא קונה רכב כזה בשביל לבדוק 0-100..

6.6 לאוטומטית החדשה.

5.4 לידנית.

לא רע בכלל

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5.4 שניות מ 0 ל 100 לידנית? נראה לי הנתון הזה נכון ל 60 מייל ולא 62 (שמקביל ל 100)

הדור הקודם של הברז עשה 7.6 ל 100, אם אני לא טועה החדש עושה 6.5 שניות ל 100. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Doron_Z כתב:

הדור הקודם של הברז עשה 7.6 ל 100, אם אני לא טועה החדש עושה 6.5 שניות ל 100.

צודק לגבי ה60 מול 62 מייל :)

והמספרים שכתבת זה לאוטומטית.

הידנית הקודמת היתה עושה סביבות 6.8/6.9 ל100 קמ״ש במקום המספרים למייל.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אי אפשר לדעת בכמה נמכרה ללקוח - זה בין המוכר לקונה. המחיר ה"רשמי" שלה הוא 295000 ש"ח - לא מאמין שהיא נמכרה במחיר הזה, גם לא קרוב לזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2022 בשעה 18:27, PriceDevil כתב:

אף אי אפשר לדעת בכמה נמכרה ללקוח - זה בין המוכר לקונה. המחיר ה"רשמי" שלה הוא 295000 ש"ח - לא מאמין שהיא נמכרה במחיר הזה, גם לא קרוב לזה.

ממידע שהגיע אלי דרך מישהו מהקבוצה של בעלי הברז, היא עלתה לו 290 אלף ש"ח. 

הרשמים של חבר שלו שיצא לו להתנסות מעט עם הרכב (כנראה כנוסע) זה שהרכב מרגיש כמו ברז דור ראשון עם סופר, הכוח מורגש בהחלט אבל המחיר מגוחך ולא ריאלי עבור רוב הלקוחות של הרכב הזה למרות שתמיד יהיו כמה משוגעים לדבר שיקנו כמה יחידות בודדות כמו שכבר קורה בפועל. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכת על הברז? אם הייתי בארה״ב הייתי מזמין את ה GR. עושה רושם שבדור הנוכחי הוא יותר מוצלח ולא רק מבחינה חיצונית, גם מבחינת התנהגות הוא יותר מהנה לנהיגה כשנוהגים ספורטיבי לפי הביקורות. 

לא שהברז אופציה רעה מן הסתם. תתחדש, כולנו פה קנאה ככה או ככה 🙂

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Doron_Z כתב:

הלכת על הברז? אם הייתי בארה״ב הייתי מזמין את ה GR

no you wouldn't  :) ואני אסביר:

1. טויוטה לא לוקחים הזמנות מראש - סובארו כן. טויוטה ימכרו מה שיגיע לפי ההקצאות של הדילר. זה מוביל לזה שבעוד שאת הסובארו אתה יכול להזמין עכשיו ולחכות שתגיע - מתחת לmsrp - עם טויוטה - במיוחד אם הדרישה תיהיה חזקה כמו השנה - בהצלחה.

2. טויוטה מייצרים 70% אוטומטיות, סובארו מייצרים בעיקר לפי הזמנה ומכרו בשנים שעברו 80% ידניות. כלומר גם אם הגעת לדילר , קיבלת מחיר טוב - רוב הסיכויים שמה שתקבל זה אוטומט כי זה מה יש.

לפני 47 דקות, Doron_Z כתב:

גם מבחינת התנהגות הוא יותר מהנה לנהיגה כשנוהגים ספורטיבי לפי הביקורות.

בא נדבר על זה חצי דקה. השאלה היא בגדול מה בדיוק המטרה.

ההבדלים המהותיים ביותר הם האנטי רולים שהרכב מגיע איתם והכיול שלהם.

בטויוטה בחרו להשאיר את הmounts הקודמים ועבים יותר מאחורה דקים יותר מקדימה - מה שמביא להתנהגות של תחת שמח יותר. בסובארו אימצו את הmounts החדשים מאחורה שצמודים לגוף (עדיף) אבל דקים יותר מאחורה ועבים יותר מקדימה. לנהיגה שמבוססת אחיזה ורכב יותר צפוי - זה השילוב העדיף. גם בכלליות כשמשפרים רכב - אלא אם זה לדריפט - לרוב האנטירול הקדמי הוא זה שמשנה ומשדרגים - את האחורי - יותר נדיר ומקסימום שומרים על היחס.

בנוסף - לסובארו בדור הזה החליפו הרבה חלקים קטנים בחלקי אלומיניום קלים יותר (משקל בלתי מוקפץ)

אז אם המטרה היא תחת שמח ב״רחוב״ - אכן. אם אתה מתכוון לסוע מהר / נשלט יותר במסלול (במיוחד אחרי שיפורים / צמיגים יותר רציניים. כי במקור הם כמעט זהים עם אולי הבדל סמנטי לGR86) - אז אחרי השינוי 2 הראשונים הסובארו כנראה תיהיה עדיפה.

that said גם צינו בהרבה מקרים שההבדל על גבול הסמנטי ואם לא נוהגים בהן אחת אחרי השניה - לא ממש תשים לב.

מה שכן הGR86 בהחלט נראית יותר טוב. ובלי 2 הנקודות הראשונות שציינתי - הבחירה היתה קשה מאוד (הBRZ מתאימה יותר לסגנון נהיגה שלי)

לפני 7 שעות, AK21 כתב:

היום פתחתי הזמנה ושמתי מקדמה . צפוי להגיע בנובמבר אבל מקווה שיקדים כי אני כבר משתגע מהציפייה😬

איזה צבע? אני בסוף לקחתי שחור. (צפוי להגיע בסתיו - הזמנתי ביום שנפתחו ההזמנות , אחרי עוד 3 חברה שאני מכיר הזמינו יום אחרי :) מתכננים כנראה לאסוף אותן ביחד)

• מעניין 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...