Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוסכניק טוען מסרק הגה האומנם?

אבי יוס
שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים 

ככה יש לי קורולה 2007 לאחרונה שאני בנסיעה איטית מאוד לדוגמא תימרוני חניה או נסיעה על כביש משובש או אבנים של מדרכה או סתם חצץ וכן לפעמים על במפרים אני שומע מכיון הגלגלים רעש קטן של חיכוך ברזלים.

הלכתי למוסך שלל ברקסים דיסקיות בולמים וכדו

לאחר כמה נענועי הגה לפה ולשם תוך כדי חפירה תחת הגלגל קבע מסרק הגה

אציין שההגה שלי לא עושה בעיות ונוסע נהדר

מה שכן הוא הראה לי שיש חופש בהגה קטן שלפעמים אני מנענע את ההגה והוא קצת חופשי ככה הוא אומר

האמת שאני מנענע את ההגה לפה ולשם קצת אפשר לשמוע סוג של משהוא רופף משוחרר

הוא הציע להחליף תמורת סך של 1300 משופץ או שישפץ לי את שלי

כמה שאלות

1. איך אפשר לי לדעת באמת שהמסרק הגה תקול יש איזה דרך לדעת? (אם אני מנענע את ההגה ושומע רעש של משהוא רופף זה אומר שהלך מסרק?)

2. האם יתכן שהרעש נובע ממקום אחר ולא מהמסרק והמסרק שלי תקין?

3. האם המחיר שהוא נתן לי הוגן זול או יקר

4. נניח ואני מוצא לקנות מסרק משופץ בזול (לדוגמא ראיתי ברשת ב 450 תמורת החזרת ישן) כמה יעלה לי עבודה של החלפת מסרק.

5. האם יש מקום מיוחד שמשפץ ומתמחה לזה ולוקח מחיר טוב?

6. האם באמת התיקון הכרחי או שאפשר להשאר ככה עם זה (האם זה מסוכן ליסוע ככה וזה דורש טיפול מיידי)

תודה לעונים והמסיעיים  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופשים/נקישות במסרק מעידים על אי תקינות, למעט ברכביי בהםזתין (כמו פוקוס 2012 למש,שהמרק נוקש באופן טבעי, חדש מהחברה, אבל מכוני טסט מכשילים בכל זאת).

המסרק בנוי מגלגל שיניים שרץ על מסילה מחורצת, כאשר גלגל השיניים מחובר למוט ההגה והמסילה לתפוחים. כשיש חופש או נקישות זה מעיד על בלאי יחסית גדול במכלול. מה יכול לקרות? ובכן ההגה יכול להפסיק להגיב במקרה קיצון מאוד מאוד קיצוני, קושי בתפעול ההגה, נקודות מתות בלי תזוזת גלגלים, פרונט שיוצא מכיוון ועוד. יש עוד אופציה שהחיבור שנקרא U JOINT משוחרר ולפעמים יש שמחזקים אותו ואין חופש/רעש. מסוכן? בהחלט. כמה מסוכן? לא ניתן להעריך מעל דפי הפורום. מומלץ להחליף בשביל השקט הנפשי.

אני דוגל בהחלפה שמקדימה את התקלה. מתחיל להתקלקל? תחליף. למה? תחזוקה מונעת. תחזוקת שבר זה דבר נורא. 

עריכה אחרונה על ידי roeibf

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. צריך לסמוך על בעל המקצוע שבדק אם אינך מבין בזה, לא חסרים בעלי מקצועי מומלצים שכן אפשר לסמוך.

2.בהחלט. יתכן ומקור הרעש לא מהמסרק- את זה צריך לבדוק בקפדנות מהיכן מגיע הרעש.

3.למסרק הגה משופץ מחיר סביר והוגן.(בתנאי שזו אכן הבעיה)

4. תבדוק מי יסכים להתקין לך מסרק הגה שאתה מביא ואת העלויות מול המוסך.

5. יש מכונים ייעודיים לשיפוץ מסרקי הגה בעלי תו תקן! מדובר בחלק בטיחותי.

6. תלוי בחומרה, האם קיים חופש פנימי בסרק והאם הוא בטווח התקין או חרג את זה צריך לבדוק, במידה וקיים חופש פנימי במסרק בוודאות אז בהחלט זה עניין בטיחותי.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר מאוד שאם יש נקישות בהגה זה לא יעבור טסט ,כמו שלי היה בטיוטה פריוס  כך שבכל מקרה אתה תיהיה מוכרח לטפל בזה 

המחיר נשמע סביר .אני שילמתי 1500 לפני מעמ והיו שרצו 2000 

ואגב ומהנסיון שלי חופש הגה קיים אפי שלא מורגש בהגה לנהג 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לציין דבר אחד בקשר לחופש בהגה

גם לי היה קצת חופש בהגה (פז'ו 406) והבעיה הייתה במוטות קישור, הוחלפו והבעיה נעלמה.

ההחלפה לקחה בערך 5 דקות ועלתה 200 או 300 שקל

אפשר לראות אם הם טובים או לא דיי בקלות שהרכב מוגבה (לפחות אצלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן מדובר במסרק הגה, אני ממליץ בחום לשפץ/להחליף אותו רק דרך מוסך שלוקח אחריות על העבודה.

אני ניסיתי לחסוך כמה שקלים והלכתי עצמאית למשפץ, מה שעלה לי בכסף שהלך לפח בעוד המשפץ מתחמק מאחריות על השיפוץ שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק!

מוסך החליף לי מסרק הגה ואחרי יומיים הוא התחיל לנזול, תתאר לך מה היה קורה אם אני הייתי מביא את המסרק ולא המוסך.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכלום החכמתם אותי

השאלה כזאת דיברתי עם דיסקל שזה מקום מוכר לשיפוצים הוא אמר שיקח לי 700 ש"ח  אמר שאני יבוא והוא יעשה לי הנחה יפה (כמה הוא לא אמר) ותוך שעתיים המסרק מוכן לא כולל פירוק והרכבה  שזה צריך לעשות במוסך השאלה אם גם פה יש מה לחשוש כי גם הם חברה אמינה עד כמה שידוע לי וגם אמר שיש אחריות או שבגלל שזה לא אותו אחד כי המוסך יפיל השמה על המשפץ והמשפץ על המוסך.

וגם כמה יעלה לי פירוק והרכבה של המסרק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...