Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקנדים נמאס מתופעת ה-DRL בלילה. (הלוואי עלינו)

TDI
שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ישנם יצרנים שברכביהם כבר אין מצב כבוי. טויוטה ומרצדס לדוגמא.

המצב האידיאלי הוא מצב "0" קפיצי, שבהנעה הבאה חוזר למצב אוטומט. (כמו ברכבי קונצרן GM)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שימושים נדירים לנסיעה בלי אורות.

א. בדיקת מתח טעינה דיאגנוסטית במוסך.

ב. חיסכון באנרגיה כשנוסעים עם אלטרנטור תקול.

ג. יש מצבים שאתה פוגש רכב שבא מולך ברמפת כניסה לחניון לדוגמה, שבגלל הזוית מסנוורים אחד את השני, ואז אני עובר לאור חניה,

ד. נסיעה איטית בשטח מחוץ לכביש, בתצפית על כוכבים, בעלי חיים וכדומה.

לDRL בלילה יש עוד בעיה מעבר לכך שאין תאורה מאחור. הוא מסנוור יותר מאור מעבר. גם כשהפנס הראשי שרוף, הוא מגביר עוצמה והופך למסנוור.

כל הקללה הזאת בגלל האיחוד האירופי שממציא דברים שאין צורך בהם, במקרה דנן מערכת מיותרת שלמה. במקום פשוט לתקן תקנה שחייבים לנסוע עם אור מעבר בכל כביש בכל תאריך בכל תנאי מזג אויר.

ועוד אידיוט עם 0 בהנדסת אנוש, זה שהתחיל עם לוחות שעונים שמוארים בזמן שהאורות כבויים.

• אהבתי 5

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, llaavvii כתב:

אי חושב שבכלל אמורים להיות 3 מצבים בתאורה בלבד
אוטומטי

דלוק קבוע

אור גבוה

לא אמור להיות בכלל אופציה של כבוי - למה זה טוב?

עם אפס המודעות והאכיפה שיש בישראל לפנסים לא מכוונים לא בטוח שאנחנו רוצים נהגים עם אורות קבועים. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

ועוד אידיוט עם 0 בהנדסת אנוש, זה שהתחיל עם לוחות שעונים שמוארים בזמן שהאורות כבויים.

גם לי לא ברור איך זה קרה שזה זלג לכל הרכבים. היה מתאים שזה ישאר רק ברכבים הצרפתיים (שנראה לי התחילו עם זה לפני 20 שנה).

חתיכת טמטום שביחד עם הDRL הבהיר של היום בהחלט גורם לי לא להאשים את הנהגים כי פשוט קשה מאוד לשים לב..

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

כל הקללה הזאת בגלל האיחוד האירופי שממציא דברים שאין צורך בהם, במקרה דנן מערכת מיותרת שלמה. במקום פשוט לתקן תקנה שחייבים לנסוע עם אור מעבר בכל כביש בכל תאריך בכל תנאי מזג אויר.

במקרה הזה אני חושב שזה התחיל דווקא מצפון אמריקה ולא מהאירופים. ד"א יש מדינות באירופה בהן חובה לנסוע עם אורות כל השנה קבוע.

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

זה החטא הקדמון בהא הידיעה.

לפני כשעה, Ooga כתב:

גם לי לא ברור איך זה קרה שזה זלג לכל הרכבים. היה מתאים שזה ישאר רק ברכבים הצרפתיים (שנראה לי התחילו עם זה לפני 20 שנה).

אני חושב שזה התחיל דווקא אצל היפנים והקוריאנים (יחד עם שטויות אחרות כגון אפשרות לשכוח אורות דולקים כשהמפתח מחוץ לסוויץ'.) בצרפתיה שלי (2012) לוח שעונים כבוי כשאין אורות. אם כי בשנים האחרונות נראה שהם ישרו קו עם הטמטום הכללי.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה פעמים שכחתי אורות באירופיות שהיו לי, עד שהתקנתי זמזמים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, הלוואי בארץ.

שמתי לב שאצלי ב208GTI במצב אוט' לתאורה (ושהDRL עובד) התאורה האחורית של הרכב עובדת גם, פטנט נחמד.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, darkmanxxx כתב:

התאורה האחורית של הרכב עובדת גם, פטנט נחמד.

חוסר האחידות הוא בעיה נוספת (כמו במערכות בטיחות שחלק רק מתריעות, אחרות גם בולמות, ונהגים לא תמיד מודעים להבדל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, קורן בן אשר כתב:

אני חושב שזה התחיל דווקא אצל היפנים והקוריאנים (יחד עם שטויות אחרות כגון אפשרות לשכוח אורות דולקים כשהמפתח מחוץ לסוויץ'.) בצרפתיה שלי (2012) לוח שעונים כבוי כשאין אורות. אם כי בשנים האחרונות נראה שהם ישרו קו עם הטמטום הכללי.

אכן "המהפיכה" הגיעה מהם וחלק מחברות אירופאיות "נדבקו" ולשמחתי "גרמנים" לא.

זה מטורף אתה נוסע ורואה רכבים שלוח השעונים בלילה מואר חזק והנהגים לא מודעים כלל שאין להם אורות מאחור ומקדימה.

אכן החטא הקדמון

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, קורן בן אשר כתב:

במקרה הזה אני חושב שזה התחיל דווקא מצפון אמריקה ולא מהאירופים. ד"א יש מדינות באירופה בהן חובה לנסוע עם אורות כל השנה קבוע.

זה החטא הקדמון בהא הידיעה.

ב C4 דור ראשון (שנת 2004) הטמטום הזה כבר היה קיים.

למיטב ידיעתי בקוריאניות באותה תקופה זה עוד לא היה קיים

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...