Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך זה שבאים לקנות רכב בצ׳מפיון ותמיד אין!

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדיוק

הרי זה פחות בעיה למצוא איביזה ברמת גימור סטייל (למרות שאיבזור בה נדיב)

אבל אם תרצה FR חפש..

ואם תרצה 1.5 FR בכלל חפש..

הבעיה קריטית יותר ברמות הגימור הגבוהות.

לפני 1 דקה, SuperBamba כתב:

לא הייתי כועס על צ׳מפיון ספציפית

זה לא כעס, הרי ברור שהם לא עושים זאת במכוון.

אבל בעיית המלאים שם זה לא דבר חדש, ואולי קריאת צפי הביקוש לא נכונה שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן בימים כתיקונם שהדבר הנכון והם לא יודעים להזמין לפי צפי, אבל נכון לעכשיו הבעיה כוללת ומחוץ לידם ולכן לדעתי לא נכון להתייחס אליה כרגע.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, roy007 כתב:

אבל אם תרצה FR חפש..

אם כבר איביזה הייתי מחכה בלי קשר, אם הרכישה לא ממש דחופה עדיף לחכות לדגם מתוח הפנים.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, roy007 כתב:

מה יש לא להבין? אנשים רוצים לקנות רכבים ואין.

התסכול די ברור וכך גם השרשור.

לא מדובר רק בי באופן אישי, אלא משהו שגורף לכולם.

אל תהפוך את זה כמשהו עליי כי זה לא.

והיבואן, שעושה כסף בין היתר ממכירת רכבים חדשים, לא רוצה שתקנה רכבים ממנו? טוב לו שאין לו רכבים?

הרי ברור שאם צ'מפיון יכלו לזרוק 20 אלף רכבים על אוניות אתמול הם היו עושים את זה.

לפני כשעה, roy007 כתב:

בדיוק

אבל אם תרצה FR חפש..

הבעיה קריטית יותר ברמות הגימור הגבוהות.

זה לא כעס, הרי ברור שהם לא עושים זאת במכוון.

אבל בעיית המלאים שם זה לא דבר חדש, ואולי קריאת צפי הביקוש לא נכונה שם

כרגע המצב הוא שהיצרנים מסוגלים לייצר בממוצע פחות מחצי מנפח הייצור הרגיל שלהם.

יצרנים סוגרים משמרות ואפילו משביתים פסי ייצור.

על מה שהם כן מסוגלים לייצר יש מריבות בין יבואנים של מדינות שונות, דילרים ומה לא.

כל לקוח של היצרן מנסה לשריין לעצמו כמה שיותר רכבים. ובסוף כל הלקוחות האלה יוצאים כשחצי תאוותם בידם.

לא בעולם הרכב שמעתי לאחרונה על מצבים שבהם מזמינים נניח 500 יחידות של משהו מיצרן בחו"ל, ומקבלים 200 במקרה הטוב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

אם כבר איביזה הייתי מחכה בלי קשר, אם הרכישה לא ממש דחופה עדיף לחכות לדגם מתוח הפנים.

אגלה לך סוד..

גם לדגם החדש יש כבר רשימת המתנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dorsht כתב:

מתיחת פנים תוכרז בנובמבר, יש מכוניות במלאי. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

אז זה עונה על השאלה שלך.

אז גם מהם אל תקנה

פסלת שני יבואנים בשניה,

משמע, גם מה שמלכתחילה פות"ש רצה - שייוותר,
וגם אולי אופצייה שניה שהיא פשרה - שיוותר,

מתי בפעם האחרונה רכשת רכב מהיבואן ישירות, כמה זמן לקח לו לספק לך את הרכב?

לפני 3 שעות, wildlands2019 כתב:

לגבי בעיית המלאים, זה לא ממש קשור אליהם, גם אני רציתי גולף חדשה שמאוד מאוד אהבתי, התשובה היתה שצריך להמתין לאוקטובר/נובמבר, ז"ת הייתי צריך להמתין ממאי עד עכשיו או אפילו עוד חודש כדי לקבל את הרכב , ובספק אם באמת יגיע בזמן הזה, כנראה שצריך לחפש את אלה שקנו ומהר מאוד הבחינו בטעות והחליטו למכור (משומשת), אך זה ידרוש לא מעט סבלנות כי בטח הרוב יעוף מעל המחירון.

בעיית המלאים מפרקת את כל העולם, לרוב הרכבים, של רוב היצרנים, 
ואנחנו מושכים את זה כבר שנה+

כל מי שקנה לאחרונה רכב מיבואן, חיכה, יותר ממה שצריך, זו עובדה מוגמרת,
כשקניתי את ההונדה שלי בסוף 2017, זה היה רכב חדש שמלאי באוניה נמכר לפני שיצאה לארץ ועדיין, קיבלתי את הרכב בתוך פחות מחודש,

לרכב הנוכחי שלי (טיגואן 2 ליטר) בגרסת ההזמנה הספציפית שעשיתי (2021 + גג פנורמי), חיכיתי 9 חודשים,

זה ים זמן, לא משנה איך מסתכלים על זה,

אבל, 

אין מה לעשות,

חבר שלי לקח קאמיק בליסינג פרטי, כרכב שני, לפני פחות מחצי שנה,

היתה חשובה לו רמת הגימור הגבוהה והוא העדיף אותה עם מנוע 1 ליטר על פני מנוע 1.5 ליטר ברמת גימור נמוכה,

בעיקר כי זה רכב שני שנוסע לרוב בעיר ולא לנסיעות ארוכות ולכן לא חייבים מנוע חזק אבל כן מתאימים פינוקים ברמת הגימור,

וגם על הרכב הזה הוא נלחם מול שלמה סיקסט ולקח את האחרון שהיה להם במלאי ורק כי מי שהזמין אותו חיכה עוד יום אחד בהעברת ההחלטה שלו / התשלום שלו,

העולם רץ לפי "נגעת נסעת" או "מצמצת פיספסת" כבר חודשים רבים, לא סתם צריך לשים מקדמות של 2000 ש"ח (ולפעמים יותר) כדי לשריין נסיעות מבחן ברכבים חדשים,

זה מה יש ועם זה מתמודדים, לא משנה לאיזו סוכנות תיכנס,

בטח בישראל כמדינה קטנה שלאו דווקא תקבל את ההקצאות של ארה"ב ואירופה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בצ'מפיון לא מכבר להזמנת רכב (קראוול).

תודה לאל היה במלאי, אבל חלב לנס קפה לא "בגלל המחסור בחלב".

באותו הרגע לא הייתי בטוח מה עדיף שהיה חסר...

• מצחיק 4

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכול פונקציה של תחרות.

אם המדינה הייתה מרשה לעוד 5 חברות להביא את הדגמים ברמה של תחרות ישירה מול צ'מפיון ולא ברמת הייבוא אישי או יבוא מקביל אז מזמן היה שיפור במחירים, בשירות, מלאי וברמת הטיפול.

כל עוד אין מבחינת צ'מפיון ודומיהם אתה קהל שבוי. 

אם תרצה אתה מוזמן לקנות אם לא מוזמן ללכת, יגיע מישהו אחר במקום. 

כמו שאתה הולך בסופר ורוצה לקנות נס קפה ויש לך 4 יצרנים ( עלית, טייסטרס צ'ויס, קרונג ועוד איזה יצרן חדש מפולין לדוג') אין סיבה שהמחיר ירד כי בסופו של דבר אם אתה לא תקנה מישהו אחר כן.  

וזה עוד בלי המחסור העולמי בשבבים שהשבית פסי יצור. 

עריכה אחרונה על ידי shike
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמחיר במקרה הזה הוא לא הבעיה, מכיר כמה אנשים שרק רוצים לפתוח הזמנה והמחיר הוא לא פקטור מבחינתם.

אבל צמפיון לא מאפשרים את זה אפילו.

אפרופו מחיר יש יבואנים סטייל מאזדה שעניין המחיר כן מהווה פקטור עבור צרכנים. אצל צמפיון פחות

לפני שעתיים, Yossi dashti כתב:

תקנה אוקטביה VRS אם אתה כזה מפונק

אם כבר פורמנטור.. אילו היה לי כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shike כתב:

זה הכול פונקציה של תחרות.

אם המדינה הייתה מרשה לעוד 5 חברות להביא את הדגמים ברמה של תחרות ישירה מול צ'מפיון ולא ברמת הייבוא אישי או יבוא מקביל אז מזמן היה שיפור במחירים, בשירות, מלאי וברמת הטיפול.

כל עוד אין מבחינת צ'מפיון ודומיהם אתה קהל שבוי. 

אם תרצה אתה מוזמן לקנות אם לא מוזמן ללכת, יגיע מישהו אחר במקום. 

כמו שאתה הולך בסופר ורוצה לקנות נס קפה ויש לך 4 יצרנים ( עלית, טייסטרס צ'ויס, קרונג ועוד איזה יצרן חדש מפולין לדוג') אין סיבה שהמחיר ירד כי בסופו של דבר אם אתה לא תקנה מישהו אחר כן.  

וזה עוד בלי המחסור העולמי בשבבים שהשבית פסי יצור. 

התחרות במקרה הזה לא תעזור לך כי אין מלאים אצל היצרנים ודווקא יש יבואנים מקבילים, הבעיה היא (מהניסיון שלי) שאי אפשר לסמוך עליהם. כל השוק הזה מלא בקומבינות ובסופו של יום רובנו רוצים עסקה בטוחה.

קם לו יום בהיר אחד יבואן מקביל שהתאגד לחברה לפני שנה ואתה אמור להעביר לו את כל הכסף מראש ולסמוך על זה שהוא לא יפשוט את הרגל עד שתקבל את הרכב. מה עדיף? לחכות או לשלם למקביל? 

ומה אם יש בעיה עם הרכב? האם יבואן מקביל ייקח אחריות?

ומאלה הותיקים אני אישית לא התרשמתי. אוטומקס איכזב עם הבטחות ללא כיסוי ויחס מזלזל (בטלפון) בוא לסניף גבר יש לך הנחה רצינית (מגיע לסניף) באתי לשמוע על ההנחות שלכם (שקט) הנחה? לא יודע עם מי דיברת. אחרים סירבו לתת מחירים בטלפון וביקשו שאגיע חצי מדינה בשביל לקבל הצעת מחיר (תבוא תשמע, כדאי לך, אז מה אם אתה נוסע שעתיים רכב לא קונים כל יום חמוד) והיו גם כאלה - קיבלתי רכב אחרון מחכה על האוניה בצבע לבן, אתה רוצה? מה זאת אומרת לחשוב? שמע, אתה מצחיק.

ככה זה עובד היום.

מהסיבות האלו העדפתי להמתין ולקנות מהיבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Super_T כתב:

פסלת שני יבואנים בשניה,

משמע, גם מה שמלכתחילה פות"ש רצה - שייוותר,
וגם אולי אופצייה שניה שהיא פשרה - שיוותר,

מתי בפעם האחרונה רכשת רכב מהיבואן ישירות, כמה זמן לקח לו לספק לך את הרכב?

בעיית המלאים מפרקת את כל העולם, לרוב הרכבים, של רוב היצרנים, 
ואנחנו מושכים את זה כבר שנה+

כל מי שקנה לאחרונה רכב מיבואן, חיכה, יותר ממה שצריך, זו עובדה מוגמרת,
כשקניתי את ההונדה שלי בסוף 2017, זה היה רכב חדש שמלאי באוניה נמכר לפני שיצאה לארץ ועדיין, קיבלתי את הרכב בתוך פחות מחודש,

לרכב הנוכחי שלי (טיגואן 2 ליטר) בגרסת ההזמנה הספציפית שעשיתי (2021 + גג פנורמי), חיכיתי 9 חודשים,

זה ים זמן, לא משנה איך מסתכלים על זה,

אבל, 

אין מה לעשות,

חבר שלי לקח קאמיק בליסינג פרטי, כרכב שני, לפני פחות מחצי שנה,

היתה חשובה לו רמת הגימור הגבוהה והוא העדיף אותה עם מנוע 1 ליטר על פני מנוע 1.5 ליטר ברמת גימור נמוכה,

בעיקר כי זה רכב שני שנוסע לרוב בעיר ולא לנסיעות ארוכות ולכן לא חייבים מנוע חזק אבל כן מתאימים פינוקים ברמת הגימור,

וגם על הרכב הזה הוא נלחם מול שלמה סיקסט ולקח את האחרון שהיה להם במלאי ורק כי מי שהזמין אותו חיכה עוד יום אחד בהעברת ההחלטה שלו / התשלום שלו,

העולם רץ לפי "נגעת נסעת" או "מצמצת פיספסת" כבר חודשים רבים, לא סתם צריך לשים מקדמות של 2000 ש"ח (ולפעמים יותר) כדי לשריין נסיעות מבחן ברכבים חדשים,

זה מה יש ועם זה מתמודדים, לא משנה לאיזו סוכנות תיכנס,

בטח בישראל כמדינה קטנה שלאו דווקא תקבל את ההקצאות של ארה"ב ואירופה.

אני לא יודע איזה חוויות יש לך , לשים מקדמה על נסיעת מבחן ? 

באוגוסט הזמנתי בסמלת גיפ, הגיע בסוף ספטמבר (היה אמור להגיע באוקטובר ) 
לנסיעת מבחן קבעתי שעה , הגעתי קיבלתי מפתח וסע לשלום. 

חזרתי מהנסיעה וסגרתי הזמנה במקום. כנראה שזה עובד טוב. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מנחם מישהו, לפני מס' שבועות ירדו מהאניה בנמל לא מעט איביזות מתוחות פנים, לאונים, אטקות וקופרה פורמנטורים. כולן כבר עלו על המובילית עד לפני כשבוע.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...