Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: שוק המשומשות רותח - האם זה הזמן למכור את הרכב המשומש שלי?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 15 דקות, zaf כתב:

כל ההערות על שמן פז כלשהוא, מזכירות לי את ימי "טיפול 5000" בשנות ה 80-90 , אז עוד היו מקומות, לעיתים בצמוד לתחנות דלק שניקראו תחנות סיכה. שם ביצעו החלפות שמנים וגירוז 😀

אישית לא נתקלתי הרבה מאוד שנים במוסכים שמשתמשים עדיין בצובר שמנים. מכל אלו שפגשתי בעשורים האחרונים, שמנים תמיד סופקו בגלונים סגורים שהפופולרי בהם המותג "פרסטון" . אצל צ'מפיון אלו שמנים של WOLF ובקוראניות בעיקר ZIC ( היבואן פטרוטק) http://www.petrotech.co.il/wp-content/uploads/2017/03/catalog_oils.pdf

תחושתי היא  שאלו שדבקים בשמן פז כלשהו, מהדהדים ותיקים מהם מימי תחנות הסיכה. 😉

עוד לא נתקלתי במוסך מורשה יבואן שאין בו צובר ושמן פז, למעט צמפיון באמת (במוסכים של טויוטה שדיברתי איתם יש רק את זה, גם בוולוו). בגלל זה לרוב אני מביא את השמן בעצמי. לא כי פז בהכרח רע, אלא כי לא יודעים אפילו לומר לי איזה פז זה. 

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אימפרצה, שנים שלא נתקלתי , לפחות לא באזור המרכז, במוסכים עם צובר שמן. לא מורשי פורד/מזדה ברמת-גן ופתח תקווה, לא מורשי יונדאי וקיה, ובוודאי שלא רשת צ'מפיון.

במוסכים כללים שאני מכיר השמנים הנפוצים הם "פרסטון" ( יבואן פרומט) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, zaf כתב:

אימפרצה, שנים שלא נתקלתי , לפחות לא באזור המרכז, במוסכים עם צובר שמן.

יש, פז אכן שולטים בתחום הצוברים.

לפני 22 שעות, zaf כתב:

במוסכים כללים שאני מכיר השמנים הנפוצים הם "פרסטון" ( יבואן פרומט) 

פרסטון אינו יצרן שמנים אלא יצרן מוביל בנוזלי קירור. השמנים של פרסטון הם כנראה מוצר מדבקה של פרומט.

לפני 23 שעות, wildlands2019 כתב:

רק שתדעו,

יש צמיגים סיניים שהם מותג, ואיכותם לא פחות טובה מהמתחרים,

לכן לפני שאתם רצים להחליף תבדקו ברשת את איכותו.

את פירלי אני מכיר, יש עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2021 בשעה 13:50, imprezadude כתב:

מכוניות דפוקות מכל הכיוונים, לא מטופלות, משקרים לגבי הידיים (״אני לא ידעתי, הלכתי לפי מה שרשום ברישיון בבעלים קודמים״, נו באמת...).

מהסיבה הזאת אני מעדיף לרכוש מכונית חדשה במזומן ולהחזיק בה 7-8-9 שנים. מניסיון מכוניות מודרניות מאוד אמינות אם מטפלים בהן כמו שצריך ואין שום בעיה לסגור מעל 200,000 ק"מ על מנוע מקורי. 

לא רוצה עסקאות מימון

לא רוצה הלוואות בלון

לא רוצה טרייד אין

לא רוצה 0 ק"מ יד 1 

לא רוצה להתעסק עם כל הנוכלים/סוחרים/מבלבלי מוח/משועממים/חאפרים/שקרנים/טיפשים ביד 2 

קונה מכונית חדשה מהיבואן, מטפל בה לפי הספר עם חלקים מקוריים בלבד 7-10 שנים וכאשר מגיע הזמן מוכר אותה למישהו מבין עניין. 

אגב, לא רוצה להישמע גזען, אבל אם אתם קונים מכונית משומשת תקנו אך ורק מרוסי זקן. אחד כזה שיוצא ב-6 בבוקר ביום שבת בשביל לשטוף את הרכב עם דלי. 

עריכה אחרונה על ידי Hamoriko
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Hamoriko כתב:

אגב, לא רוצה להישמע גזען, אבל אם אתם קונים מכונית משומשת תקנו אך ורק מרוסי זקן. אחד כזה שיוצא ב-6 בבוקר ביום שבת בשביל לשטוף את הרכב עם דלי. 

כן, האוטו יהיה מלוקק מבחוץ מוזנח מכנית

• אהבתי 4
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Hamoriko כתב:

מהסיבה הזאת אני מעדיף לרכוש מכונית חדשה במזומן ולהחזיק בה 7-8-9 שנים. מניסיון מכוניות מודרניות מאוד אמינות אם מטפלים בהן כמו שצריך ואין שום בעיה לסגור מעל 200,000 ק"מ על מנוע מקורי. 

לא חושב שיש כאן אדם אחד שמעדיף לקנות רכב יד 2. קנייה של רכב כזה היא בהגדרה אילוץ. לפעמים אתה נאלץ גם ללכת על כאלו ישנות, אם אתה סטודנט למשל.

אבל כן, אם יש לך מכונית חדשה, ואתה מטפל בה כמו שצריך, אולי אפילו קצת מעבר לכך, אז ברור.

לפני שעתיים, Hamoriko כתב:

אין לך בהכרח דרך לדעת את זה, ואישית אני לא מאמין לשטויות שמוכרים אומרים. מבחינתי יש תיעוד טיפולים, דו"ח סליקה, ואני יודע להתרשם ממצב הצבע והפנים איך טיפלו באוטו. הם יכולים להמשיך לספר לי סיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

כן, האוטו יהיה מלוקק מבחוץ מוזנח מכנית

ממש לא. 

לפני 17 דקות, imprezadude כתב:

אין לך בהכרח דרך לדעת את זה, ואישית אני לא מאמין לשטויות שמוכרים אומרים. מבחינתי יש תיעוד טיפולים, דו"ח סליקה, ואני יודע להתרשם ממצב הצבע והפנים איך טיפלו באוטו. הם יכולים להמשיך לספר לי סיפורים.

בכל סטריאוטיפ יש גרעין של אמת. הדור של פעם מברית המועצות מטפל במכוניות מעל הממוצע. זה חלק מהתרבות הרוסית כי חלק גדול מהאנשים עסקו ב-DIY כתוצאה מאילוצים כלכליים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי

אתמול החלפתי את הצמיגים ביאריס 2005.

בא משהוא שגם החליף שם לבעל המקום, שואל היאריס למכירה? בעל המקום שכבר מכיר אותי, אומר אתה יכול לשאול אותו, מצביע עלי, אבל לא.

בא אלי, בלי לבדוק כלום, רק ממבט על הרכב(בדיוק עשיתי גם ניקיון פנסים קדמי אצל הדייטלינג הקבוע שלי, נראה כמו חדש).

אומר, משלם לך 10000 מעל המחירון!.

חשבתי שהוא צוחק, אבל לא.

מדבר איתו קצת, אמר זה לבת שלי. קניתי לי פיאט 500, אבל לא אהבה את הגיר הרובוטי. קניתי לה סיראון, לא אהבה גם. 

בכל מקרה, לא התכוונתי למכור, אבל כן אנשים מוכנים לחטוף רכבים בעלי נתונים, ושמורים. גם במחיר הזיה

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, לירון .ה. כתב:

הזוי

אתמול החלפתי את הצמיגים ביאריס 2005.

בא משהוא שגם החליף שם לבעל המקום, שואל היאריס למכירה? בעל המקום שכבר מכיר אותי, אומר אתה יכול לשאול אותו, מצביע עלי, אבל לא.

בא אלי, בלי לבדוק כלום, רק ממבט על הרכב(בדיוק עשיתי גם ניקיון פנסים קדמי אצל הדייטלינג הקבוע שלי, נראה כמו חדש).

אומר, משלם לך 10000 מעל המחירון!.

חשבתי שהוא צוחק, אבל לא.

מדבר איתו קצת, אמר זה לבת שלי. קניתי לי פיאט 500, אבל לא אהבה את הגיר הרובוטי. קניתי לה סיראון, לא אהבה גם. 

בכל מקרה, לא התכוונתי למכור, אבל כן אנשים מוכנים לחטוף רכבים בעלי נתונים, ושמורים. גם במחיר הזיה

יאריס 2005, משלם 10K מעל המחירון,???
הוא מחורפן, בפרט שהוא קונה לבת שלו כל יום אוטו אחר, הוא לא סטנדרטי ולא ממוצע משם אל תחלום שכל השוק ככה, 

בכל מקום יש משוגעים,

לפחות הוא לא נכנס כל יום לסוכנות רכב אחרת ומביא לה אוטו חדש אחר, זה נשמע שיש לו כסף מיותר,

חוץ מזה בלי להעלות את האוטו על הליפט הוא כבר מסכים לשלם לך 10K מעל המחירון נשמע לי מטורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הבן אדם נשמע כבר די נואש, לא נכנסתי לו לכיס או ליחסיו עם ביתו. אבל הוא חזר על זה כמה וכמה פעמיים, וכן בלי בדיקה.

זה לא משנה לי כי לא מוכר ולא מתכוון למכור.

ביננו, איפה אפשר למצוא יאריס 2005 עם 60k, מטופלת במורשה כל החיים. 

נ.ב לא הייתי לוקח 10 מעל המחירון גם עם היה מוכן לתת

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2021 בשעה 13:58, Hamoriko כתב:

ממש לא. 

בכל סטריאוטיפ יש גרעין של אמת. הדור של פעם מברית המועצות מטפל במכוניות מעל הממוצע. זה חלק מהתרבות הרוסית כי חלק גדול מהאנשים עסקו ב-DIY כתוצאה מאילוצים כלכליים. 

ממש לא. וזה אני אומר בתור עולה מבריה"מ, וחי בסביבה של כאלה. העולים שהגיעו בשנות ה90, והיו אז בני40-50 (כלומר היה באפשרותם להחזיק רכב בבריה"מ), כיום רובם כבר לא איתנו. הצעירים יותר, לא החזיקו רכב (עד תחילת שנות 90 קניית רכב בבריה"מ היה חלום שאינו בר מימוש עבור רבים).

חשוב להסתכל על הרכב עצמו ולא על ארץ מוצא של הבעלים.

• רעיון טוב! 2

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...