Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האישה: ״תחזיר את הגלידה למקפיא ותיקח חסה במקום״ תוצאות בדיקות הדם הגיעו.

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

176 על 83 - תלוי במבנה הגוף. אדם רחב ושרירי - אין שום בעיית משקל. אדם בעל מבנה רגיל  - קיים עודף משקל קל.

אם תוריד את ה 5-6 קילו, כנראה כולסטרול LDL יחזור לאיזור הירוק ( או קרוב לירוק ). אבל יכול להיות שלא - עניין הגנטיקה משחק תפקיד גדול. בעזרת הורדת משקל, כנראה, תצליח להוריד כולסטרול  LDL  גג ב 10-15%.

עד לפני 10 שנים המספר LDL 139 היה תקין. פשוט הורידו את הרף , ועכשיו אצל המון אנשים יש חריגה ( חגיגה לחברות התרופות שמייצרות סטטינים ). 

כולסטרול HDL אצלך יחסית נמוך. כנראה אין יותר מדי ספורט אינטנסיבי ( אירובי: ריצה/ אופניים).

אם תתאמן יותר, HDL קצת יעלה . יש דעה שצריך להסתכל על היחס בין כולסטרול HDL לכולסטרול הכללי ( 1:4).

זאת אומרת, כאשר הכללי 200, ה HDL 50,  זה מצב תקין, גם אם כולסטרול LDL מעל ה"מותר".

בבדיקת דם שלך היחס 5.1,  שזה רק קצת מעל 5.0 שמוגדר כתקין. ככה שלא צריך לדאוג יותר מדי, לא אתה ולא אשתך.

שומנים בדם אצלך ( טריגליצרידים ) במצב תקין.

כנראה כמוני, כל החיים תצטרך להימנע מעליה במשקל ולבצע בדיקת שומנים בדם מדי פעם. בדיקת דם לפעמים עוזרת "לחזור לתלם".

אני לא הצלחתי להוריד LDL למצב תקין ( רק למצב סביר), אבל HDL עלה מ 43 ל 57 תוך 3 שנים. אז הרופא, שבהתחלה ניסתה לשכנע לקחת סטטינים, עזבה אותי לנפשי. 

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני נתוני הגובה-משקל שלך אתה בעודף משקל.

נסה להימנע מחטיפים, נשנושים, שטויות באופן כללי.

אם אתה אוכל הרבה בשר אדום נסה להפחית מינונים.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, vladclar כתב:

176 על 83 - תלוי במבנה הגוף. אדם רחב ושרירי - אין שום בעיית משקל. אדם בעל מבנה רגיל  - קיים עודף משקל קל.

אם תוריד את ה 5-6 קילו, כנראה כולסטרול LDL יחזור לאיזור הירוק ( או קרוב לירוק ). אבל יכול להיות שלא - עניין הגנטיקה משחק תפקיד גדול. בעזרת הורדת משקל, כנראה, תצליח להוריד כולסטרול  LDL  גג ב 10-15%.

עד לפני 10 שנים המספר LDL 139 היה תקין. פשוט הורידו את הרף , ועכשיו אצל המון אנשים יש חריגה ( חגיגה לחברות התרופות שמייצרות סטטינים ). 

כולסטרול HDL אצלך יחסית נמוך. כנראה אין יותר מדי ספורט אינטנסיבי ( אירובי: ריצה/ אופניים).

אם תתאמן יותר, HDL קצת יעלה . יש דעה שצריך להסתכל על היחס בין כולסטרול HDL לכולסטרול הכללי ( 1:4).

זאת אומרת, כאשר הכללי 200, ה HDL 50,  זה מצב תקין, גם אם כולסטרול LDL מעל ה"מותר".

בבדיקת דם שלך היחס 5.1,  שזה רק קצת מעל 5.0 שמוגדר כתקין. ככה שלא צריך לדאוג יותר מדי, לא אתה ולא אשתך.

שומנים בדם אצלך ( טריגליצרידים ) במצב תקין.

כנראה כמוני, כל החיים תצטרך להימנע מעליה במשקל ולבצע בדיקת שומנים בדם מדי פעם. בדיקת דם לפעמים עוזרת "לחזור לתלם".

אני לא הצלחתי להוריד LDL למצב תקין ( רק למצב סביר), אבל HDL עלה מ 43 ל 57 תוך 3 שנים. אז הרופא, שבהתחלה ניסתה לשכנע לקחת סטטינים, עזבה אותי לנפשי. 

תודה על ההסבר המפורט!

לפני חצי שנה~ עשיתי בדיקת דם, הכל יצא תקין חוץ מהכולסטרול (LDL 152, לאמא יש הסטוריה). הרופאה ישר אמרה שזה לא תקין ונתנה לי הפנייה לתזונאית (לא הלכתי). אני בן 30 ועושה ספורט כמה פעמים בשבוע (אבל גם אוכל מה שבא לי. משקל תקין)

פעם ראשונה שאני שומע את היחס הזה בין HDL לכולסטרול כללי ומסתבר שזה באמת דבר (אצלי 226 על 65, יחס של 3.47). אז עכשיו אני יודע שהכל בסדר 😄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, קאררה כתב:

וצמתי באותו הבוקר אבל כן שתיתי קפה. 

טרנספורטר?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Blaz00r כתב:

תודה על ההסבר המפורט!

לפני חצי שנה~ עשיתי בדיקת דם, הכל יצא תקין חוץ מהכולסטרול (LDL 152, לאמא יש הסטוריה). הרופאה ישר אמרה שזה לא תקין ונתנה לי הפנייה לתזונאית (לא הלכתי). אני בן 30 ועושה ספורט כמה פעמים בשבוע (אבל גם אוכל מה שבא לי. משקל תקין)

פעם ראשונה שאני שומע את היחס הזה בין HDL לכולסטרול כללי ומסתבר שזה באמת דבר (אצלי 226 על 65, יחס של 3.47). אז עכשיו אני יודע שהכל בסדר 😄

אז זהו - "אוכל מה שבא לי " עד גבול מסויים וגיל מסויים. צריך להיזהר עם העניין לקראת גיל 40.

היסטוריה אצל אמא זה רק כולסטרול גבוה או גם מחלות כלי דם? התיחסות לרמת הכולסטרול , אצל מי שיש / היו מחלות לב/כלי דם במשפחה , מחמירה יותר. רוצים להוריד LDL ל 70 ( במקום 100 למי שאין היסטוריה משפחתית ).

וזה ניתן לעשות רק ע"י סטטינים. שום תזונה לא יכולה להוריד כולסטרול לרמה הזאת אצל מי שיש נטיה גנטית לכולסטרול גבוה.

אגב, יש עוד חישוב יחס בין כולסטרול LDL לבין HDL.

1:3 או פחות מהווה מדד מרגיע כאשר LDL גבוה מהנורמה. 

גם היחס בין HDL לטריגליצרידים יכול לתת אינדיקציה מסויימת על המצב.

כתבה מעניינת בנושא :

https://liva.co.il/are-high-levels-of-cholesterol-really-dangerous/

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולסטרול, כלי דם, צנתור, סוכר, כל החבילה… 

אם ככה אז גם לפי המדד הזה היחס תקין. אני אוכל די בריא אבל אם בא לי המבורגר/לאפה/גלידה אני אוכל בלי לדפוק חשבון (ותכלס אוכל גם 2~ עוגיות אוראו או משהו בסגנון כל יום עם הקפה). עד שאגיע לגיל שיהיה צריך להתחיל לדאוג מזה תן להינות בינתיים 😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אניח את זה כאן (פרסומת שקיבלתי השירשור הזה)

590813063_Capture_2021-08-14-20-32-11.thumb.png.f6ba6355bca3f993579b3caf180af601.png

אגב זה מאוד אנוכי מצד אשתך.

למה להחזיר את הגלידה למקפיא ולא לזרוק אותה לפח מתוך סולידריות?

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סודה קרה וחצי אשכולית. 

לדעתי זה חוקי רק מגיל 55.

BMI זה מדד גרוע, כי הוא מניח שאתה האדם הממוצע. לבעלי מבנה רחב זה תמיד יהיה גרוע. 

כרגע לא הייתי עושה שום דבר קיצוני, אולי טיפה מפחית בסוכרים ובאכילה בשעות מאוחרות, אבל זה יותר בגלל הגיל ופחות בגלל הבדיקה (להזדקן זה מבאס). 

כן הייתי עוקב אחרי המדדים, כלומר הולך להיבדק שוב כל 3 חודשים. 

בסוף 80% זה גנטיקה, אם לא יותר. תבדוק אם יש היסטוריה משפחתית של אשפוזים לאחר מנת גלידה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, discoTD5 כתב:

קח פיינט של בן אנד ג'ריס רק כדי לאזן את הלחץ הנפשי שהיא עשתה לך.

האללוו, בלי פוליטיקה בפורום

ועוד מנהל... :nono:

לפני 10 דקות, SurfHigh כתב:

סודה קרה וחצי אשכולית. 

לדעתי זה חוקי רק מגיל 55.

הורידו את גיל המינימום. אני מכיר שזה מעל 35

• מצחיק 3

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד 

על פניו, נראה שהמשקל גבוה טיפה לאדם שמתאמן 3 פעמים בשבוע ומרבה לשלב ירקות בתפריט. 

לשם השוואה, חבר קרוב שוקל 73 על 1.80

וגם מתאמן 3-4 פעמים בשבוע. 

במה כבודו מתאמן?

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבודו רץ ומרים משקולות. מבנה הגוף שלי רחב אך לא שמן. נראה לי הסיפור קצת יצא מפרופורציה, אני רחוק מלהיות שמן על אף שה-BMI מעיד אחרת. אני חושב שרוב חיי הבוגרים ה-BMI שלי גבוה.

נראה לי אני פשוט צריך לסתום את הפה טיפה עם הזבל האמריקאי והכל יהיה בסדר. אולי הייתי צריך את הכאפה הזאת כדי להחזיר אותי לתלם. מאז שאשתי לא נמצאת בסביבה אני לפעמים מגזים עם הקינוחים\נשנושי ערב ויש מצב שזה קצת דפק לי את הבדיקות. מלבד מה שחלקתי בפוסט המקורי שלי כל שאר בדיקות הדם לרבות רמות סוכר - הכל בסדר גמור.

אני גם לא מפריז באכילת בשר אדום, אחת לשבוע בממוצע.

בשביל הספורט עוד כחצי שנה אחזור לעדכן מה מצב הבדיקות.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, itaysamurai כתב:

עצה שקיבלתי מבעלת מקצוע ומיישם כבר בערך 5 שנים: מתחיל עם מים חמים עם לימון ולואיזה (שום תיון, הכל "אמיתי"), קפה ראשון בערך שעתיים אחרי ההתעוררות.

צפיתי שזה יפרק אותי עם כאבי ראש, בפועל ההסתגלות היתה מיידית. 

שנים אני מתחיל את היום עם 2 כוסות מים מהברז.

כשנגמלתי מקפה (כ 12 כוסות ביום של שחור חזק 2 כפיות קפה וקצת מים) היו לי כ יומיים של אי נוחות לא מוגדרת וזה עבר.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לגבי היין האדום: בזמנו לפני שנים רבות גם לי השתנתה תמונת הדם ואפילו קצת נלחצתי מזה. 

אישתי שהיא אחות צחקה עליי: מה חשבת? שלנצח תישאר צעיר?
היא צודקת.
הרופא היפנה אותי לתזונאית (למה תמיד בלשון נקבה? אני מניח שיש גם גברים בתחום) שבין השאר אמרה לי לשתות חצי כוס יין אדום רגיל פשוט, כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ירחמיאל כתב:

שבין השאר אמרה לי לשתות חצי כוס יין אדום רגיל פשוט, כל יום.

ואז לקחו לך את הרישיון?

בתכלס הגיל עושה את שלו וזו שאלה של זמן עד שכולנו נתחיל לגלות כל מיני מספרים אדומים בבדיקות. 

צריך לשמור אבל לא להיות היסטרי. אבכא שלי בן 85 ולאחרונה הרופאה אמרה לו שיש לו כולסטרול והוא צריך לשמור. הוא אמר לה שאין לו תכניות להיות פה עוד 20 שנה כשהנזקים של הכולסטרול יתחילו להופיע. לעומת זאת עם הסוכר הוא שומר ומאוזן פיקס.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...