Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש תעודת זהות, האם חייבים לחדש לתעודת זהות ביומטרית?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי הודעת SMS כי עליי לחדש את ת.ז. שלי ואיתה לינק לקביעת תור. אלא מה, בלינק ניתן לבחור רק בחידוש לתעודת זהות ביומטרית (מצטט "החל מחודש יוני 2017, מונפקות תעודות זהות ביומטריות הכוללות נתונים ביומטריים ייחודיים לכל אדם. תמונת תווי פנים ותמונות של שתי טביעות האצבעות המורות, שהם אמצעי זיהוי שנועדו למנוע זיופים וגניבת זהות. המידע הביומטרי, כמו גם מידע אישי נוסף, נצרב על השבב האלקטרוני הנמצא בתעודה. אמצעים אלו, מבטיחים כי איש לא יוכל לעשות שימוש בזהות שלכם. גודלה של תעודת הזהות החדשה הינה כגודלו של כרטיס אשראי והיא מכילה אמצעי אבטחה גלויים וסמויים רבים שאינם ניתנים לזיוף.")

-האם אני חייב להוציא אך ורק תעודת זהות ביומטרית או שניתן עדיין להוציא תעודת זהות רגילה?

-האם ניתן יהיה להשתמש בת.ז. הרגילה אע"פ שתוקפה פג בחודש הקרוב? הכוונה היא להשתמש כתעודה בלבד (להצגה) להשזהות ולא למשל להצביע בבחירות (הכנראה) קרובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב להמיר את תעודת הזהות שלך לביומטרית. אין יותר תעודות מהסוג הישן.

תוקף התעודות הישנות יפוג ב-2022.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיט+פאק (חייבים למצוא להם אימוג'י)

ואם אני לא רוצה כי טביעות האצבעות שלי יהיו ידועות למדינה? אני לא פושע, אבל אף פעם לא כדאי לסגור את האופציות כפי שיגידו לך מפגיני מחאת האוהלים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש לא לשמור את טביעת האצבע. המחיר - תקבל תעודה ל-5 שנים בלבד.  השאלה היא האם טביעת האצבע באמת לא תשמר.

באותה הזדמנות - חדש כבר את הדרכון. אלה אותם צילום וטביעת אצבע, ותחסוך ביקור בלשכת מרשם התושבים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך חובה לתת את טביעות האצבע למיטב ידיעתי, אבל אז תקבל תעודה עם תוקף קצר יותר. (הקדים אותי sperial)

בכל מקרה התעודה החדשה תהיה ביומטרית.

אותו כנ"ל לגבי דרכון.

הבעיה האמיתית היא התמונה הביומטרית, בעצם לא התמונה אלא הרצון הבלתי דמוקרטי לאפשר למשטרה להשתמש בה לצורך זיהוי.

נקווה שהממשלה החדשה תתעשת ותעצור את הטימטום הזה, אבל אחרי שנת קורונה ועוד היד נטויה, נראה לי שיקרה דווקא ההיפך.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לאל על חסדיו הקטנים ותודה שיידעתם אותי, ועל הדרכון.

אז יראו אותי שוב עוד חמש שנים.

ואתה צודק, המשמעות של הצעדים האלה היא דה-פאקטו קיעקוע מספר ת.ז. בבארקוד על המצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה כבר הייתה פרצת אבטחה, במסגרתה מידע גולמי מסוים נשמר מחוץ למאגר בכלל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

שיט+פאק (חייבים למצוא להם אימוג'י)

ואם אני לא רוצה כי טביעות האצבעות שלי יהיו ידועות למדינה? אני לא פושע, אבל אף פעם לא כדאי לסגור את האופציות כפי שיגידו לך מפגיני מחאת האוהלים. 

עשית צבא?

מזל טוב, טביעת האצבע שלך רשומה במערכת

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טביעות האצבע במערכת הצבאית מנוהלים בצורה אחרת לחלוטין מהמאגר.

בנוסף המידע שם נשמר רק כל עוד אתה רשום כמשרת מילואים, אם קיבלת שיחרור ממילואים המידע גם כנראה נמחק.

לא רק זה אלא שהמידע הזה למעשה לא זמין למשטרה, וגם בתוך צה"ל הוא זמין למספר מאוד מצומצם של אנשים, וגם אז לא בצורתו הגלויה (Raw Data) וגם לא במצב שבו אני מספק למערכת מספר אישי ומקבל את המידע המגובב (Hash) אלא רק במצב שבו אני לוקח טביעת אצבע, מגובב אותה, ושולח אותה להשוואה שמתבצעת מקומית בשרתים, ואז מוחזרת לך תשובה של התאמה אפשרית כן / לא, ואם כן סבירות התאמה.

"עולם אחר" מהמאגר הביומטרי.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

תוקף התעודות הישנות יפוג ב-2022.

לפי הידוע לי זה לפי מה שרשום על התעודה עצמה  ולאו דווקא עד 2022. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתעודות הישנות אין תפוגת תוקף. לביומטריות יש. אבל החוק קובע שיש להחליף את הישנות עד 25.8.22.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ךמישהו יהיה חשוב להשיג את טביעת האצבע שלך הוא ישיג אותה תוך כמה שעות (ואם זו המזטרה מספיק לעכב אותך לחקירה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, פריג'י כתב:

נכון

ואם יהיה לו חשוב לדעת איפה אתה הוא כבר ימצא, אז בואו נאשר זיהוי פנים ברחובות.

אם הרשויות ירצו לדעת איפה אתה הם ידעו. גם היום גוגל/אפל יודעים איפה אנחנו יחד עם סלקום/פרטנר/פלאפון ואצל חלקנו גם איתוראן/פוינטר/הבוס.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...