Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על מה יותר רואים שריטות ולכלוך - רכב שחור או רכב לבן?

שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי רכב לבן, שגרם לי להשתגע. כל שריטה הריצה אותי לפחחים ואנשי מכחול למיניהם, לא יכולתי לישון בלילה. כעת יש לי שחור, ואני רגוע לחלוטין. יש בהחלט שריטות פה ושם, אבל הן לא מדגדגות לי. אני ישן רגוע עם כל השריטות, הרכב מבריק ופשוט לא רואים אותן. גם האבק שמצטבר על הצבע השחור הוא לא כזה מורגש ברמה של הפרעה ליופי של הרכב.

גם הלכלוך היה בולט יותר על הרכב הלבן, כמו כתם על חולצה לבנה. גם סווירלים היו בולטים ומכוערים. ועל השחור, הפלא ופלא, רק בשמש ישירה אני שם לב לסווירלים. 

היות ובכל מקום אני שומע אחרת, והדעה הרווחת היא שעל צבע שחור יותר בולטים כל המפגעים למיניהם, אני סקרן לשמוע את דעתכם בנושא הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הוא שיש לי כרגע שחור, והוא השכיח ממני לגמרי את כל הסיוט שעברתי עם הלבן. 

אני מסתכל עליו ואני רואה... שחור. פשוט כלום. לא שריטות, לא סווירלים. שום דבר לא צועק לי, כמו שהיה ברכב הלבן. הטריד אותי רק פעם אחת שמישהו השאיר לי שריטה על הרכב באורך של מטר, שנעשתה כנראה עם חפץ חד. זה היה בולט וכבר למחרת הרכב נצבע.

עריכה אחרונה על ידי קריאטיב אגרסיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי זה  180 מעלות הפוך ממה שכתבת בהודעה הראשונה.

שחור זה צבע מאוד קשה לתחזוקה, רואים כל פיפס.

גם מבחינת ניקיון, אחרי שטיפה יהיו כמה שעות בודדות עד שמתחילים להבחין באבק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני מסתכל קצת מה כתבו בפורום על זה, אני רואה להפתעתי שיש כאלה מוזרים שחשבו בדיוק כמוני. 

בתאריך 27.1.2021 בשעה 09:16, hdal כתב:

הרכב הקודם שלי היה לבן, בסיבוב הנוכחי החלטתי שאני הולך רק על שחור.

במידה וצבע שחור היה בלתי אפשרי לתחזק לא היית רואה צבע שחור אבל אלו לא פני הדברים.

ועדין מה שאמרו כאן נכון רואים כל נשימה ונשיפה על הצבע ושבפעם הראשונה שראיתי אותו בשמש די חשכו עיניי.

ואם לא הייתה לי חניה מקורה לא הייתי הולך על זה. 

הרכב עבר ציפוי ננו אצל מומחה ועכשיו נראה פשוט מעולה ואני ממש לא מתחרט ומעדיף לראות את השחור בחניה הרבה יותר מאשר לבן.

בתאריך 27.1.2021 בשעה 11:07, darkmanxxx כתב:

אין על רכב בצבע שחור!

לא מזמן קניתי עוד אחד בצבע שחור. 

בתאריך 29.1.2021 בשעה 09:39, sperial כתב:

כחיפאי שמחזיק שני רכבים לבנים (ונוטה לא להקפיד על דיטיילים) - האבק של חיפה די בולט עליהם. אני לא משווה את זה לשחור כי מעולם לא היה לי רכב שחור, אבל היו (ויש) לי רכבים בשלל צבעים אחרים, כנראה שהלבן סובל יותר.

בתאריך 12.6.2019 בשעה 23:00, rsm130d כתב:

השד לא כזה נורא כמו שמציירים אותו.

יש לי רכב שחור וזה צבע מדהים, נוצץ, מבריק כמו מראה.

בתאריך 8.7.2010 בשעה 00:25, איתן_כ כתב:

השרשור הזה כמעט גרם לי לא לקנות רכב שחור, אבל בסוף לא ויתרתי.

יש לי את הרכב כבר שלושה שבועות, הוא לא נשטף אפילו פעם אחת והוא מבריק כמו ביום שיצא מהיבואן.

איך זה?

צריך רק לציין שהרכב בדרך כלל בחניון מקורה והוא טרם נתקל בגשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם כמה רכבים, ככל שהרכב יותר כהה כך קל יותר להבחין בשריטות.

אני אישית מחזיק ברכב בצבע אפור מטאלי, ולא צריך להתאמץ כדי להבחין בסווירלים/שריטות שיש על הרכב, לעומת רכב לבן. 

רכב שחור, למשל, אתה יכול לשטוף אותו היום, וכבר לאחר יומיים אתה תראה אבק. האבק בולט מאוד על רכב כהה, אין מה לעשות. 

מצד שני, רכב שחור שמטופל כראוי והצבע שלו נמצא במצב אידיאלי, זה לדעתי הדבר הכי יפה. אבל שחור דורש תחזוקה והקפדה יתרה (לדעתי). 

Mazda 3 2.0L, 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב לבן כבר כמה שנים ולאורך השנים היו לי במקביל אליו רכבים מטאליים (כסוף, תכלת מטאלי, אפור עכבר מטאלי).

הלבן הוא ללא ספק הכי קל לתחזוקה והכי בלתי-נראה לפגיעות סטייל פתיחת דלת וכד'. 
באמצעות ציפוי פשוט (ווקס בתרסיס או ציפוי הידרופובי [דוחה מים] של סונקס) האוטו גם לא מתלכלך במשך שבועות (תקף גם למטאליים) ולעיתים אני "נאלץ" לשטוף אותו לעיתים מאוד רחוקות כתוצאה מכך. אממה, במטאליים ו/או בכהים, כל סימן של פתיחת דלת מותיר צלקת מכוערת. 
כתוצאה מכך הרכב הבא יהיה עם עדיפות ראשונה ללבן, ואח"כ כל היתר ("כל היתר" = כסוף במקסימום).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה רק מה תעשה בעוד שנתיים כשהשמש של ישראל תאכל את כל הברק והצבע הזה? בלבן זה לא יקרה.

גם איזה לבן לעזאזל היה לך? יש לי לבן פנינה ולא רואים עליו כלום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי, לבן פנינה.

דפקתי את השחור שלי בכל דבר שאפשר, שפשופים, פתיחות דלת, רואים את זה רק אם אתה ממש מתקרב. אבל אצל הלבן זה היה בולט מרחוק, קטסטרופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בלבן רואים בעיקר לכלוך שנופל מהעצים ולשלשת של ציפורים, בוץ וג'יפה מהכביש.
בשחור האבק בולט יותר, אבל אבק זה משהו שמכסה את הרכב בצורה אחידה ולא בכתמים אז זה פחות מפריע.
מכות של דלתות זה תלוי בכיוון האור. שפשופים ברור שבצבע לבן יבלוט יותר.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו כבר תובנה מעניינת, שעדיין לא הבנתי אותה עד הסוף; שחור מטאלי עדיף על לבן...

בתאריך 26.6.2016 בשעה 15:06, SportsCar כתב:

אני יקל לך על הבחירה, במידה והשחור הוא jetblack אל תתקרב, במידה וזה השחור המטאלי אז אכן עדיף על הלבן.

הסיבה שלא כדאי צבע jetblack, אחד הצבעים היותר קשים לתחזוקה במידה ניכרת. השחור המטאלי הרבה יותר קל לתחזוקה מניסיון.

אם אין אופציה לשחור המטאלי אז נשארנו עם הלבן..

*גג הרכב שלי הוא jetblack.

נ.ב. גם לא הבנתי מה זה jetblack.

עריכה אחרונה על ידי קריאטיב אגרסיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול התחזקה אצלי ההגדרה: בצבע שחור שיש לו אפקט מראה (רכב נקי, רכב שעבר ציפוי), בפוזות מסויימות המראה תעלים את כל השריטות והסווירלים. אבל אם תסתכל מקרוב, באופן ישיר, תראה כל גרגיר אבק בצורה הכי מכוערת. מצד שני הצבע הלבן גם באופן ישיר פחות רואים שריטות ולכלוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הרכב לבן פנינה, לא רואים עליו שום דבר שהוא לא חרבון רציני וגם זה מוסר ASAP.

חוץ מהשמשות והסאנרוף, שם זה בצבע שחור ורואים כל גרגר אבק...

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...