Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש נגרים בקהל? והפעם: אבקש עזרה בכוונון מקצועה ידנית של אירווין.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצדיע לך על ההתמדה, הייתי בטוח שאין פה איזה כישוף, רק עוד... עבודה.

בנוגע להשחזות של להבים שנדפקו - קודם כול, שטויות. תוך כדי עבודה בכל מקרה משחיזים ללא הרף.

דבר שני - מאז שעברתי למשטחי יהלום ב-11₪ מעליאקספרס חיי השתנו מקצה לקצה. אחרי שנים של עבודה עד לא הצלחתי לגמור אף משטח! מעבר למחיר המגוחך, זאת השיטה הכי מהירה שיש לסדר מחדש להב, בלי חשמל.

אגב, נדמה לי שהתמכרתי ל-wera בזכותך. לאדה ומרצדס באותו צילום...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע, להשחיז זה החלק הקל. המהירות היא פאקטור פחות חשוב עבורי, אני נהנה מהתהליך האמת😉

(חסר לי שלא, אחרי 24 שנים שאני אוסף ומטפל בסכינים 🤪)

אני משתמש בשיטה של פול סלרס (אולי לא הוא המציא אותה, אבל ממנו אני מכיר אותה): ניירות ליטוש מים מודבקים על זכוכית, וסטרופ על MDF עם משחה.

בקרוב יצטרף שלב נוסף - גלגל באפינג, ברגע שאצליח לייצר לו מתאם לציר שהוא יושב עליו (חור גדול, ציר קטן = לא מתכון לזוגיות טובה). או שאתייאש ואקנה מתאם "קוני-ספירלי-כזה" וגלגל פילץ שמתאים לו, כדי שלא אצטרך לשבור את הראש עם לייצר תותבת לציר.

המברג בתמונה חלק מסט שרכשתי לפני יותר מ-10 שנים. פשוט התאהבתי במברגי WERA (לדעתי הם הלכו קצת רחוק עם עיצוב הידית שלהם, ודחפו אותה גם למפתחות הפתוחים ועוד כמה הזיות כאלו), היחידים שנוחים לי לאחיזה ולעבודה. ועברו לי הרבה סוגים בין הידיים (עבדתי בחנות כלים :lol:).

כשהייתי צריך להתחדש במברגים VDE- רק WERA. 

אידאלית, הייתי רוכש גם סט שענים שלהם, אבל יש לי כבר משהו נחמד אחר (CK, גרמני באיכות טובה מאד) ואני כמעט שלא צריך אותם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מעדכן.

עכשיו כשיש, אני משתמש :lol:

התחלתי בפרוייקט חדש. כרגיל, עץ ממוחזר. 

במקום ללטש במשך שעה, נזכרתי שיש לי מקצועה תקינה 🙂

חיתוך תמיד יותר מהיר מליטוש. אין מה לעשות.

אז הכנתי את פני השטח של החומר (8 קרשים, פחות מ-40 ס"מ כל אחד) עם המקצועה, ואחרי זה ליטוש. תענוג. חסך כל כך הרבה עצבים [בחלק של הליטוש].

ועכשיו הבנתי שאני צריך מקצוע אמיתי, ומעבר לזה הבנתי גם איזה אני צריך. הכל "בזכות" 20 דקות עבודה עם המספר 4 הבסיסי שלי.

אני צריך מספר 5.5 עם גרון נפתח... המספר 4 לא מתאים לי לרוב העבודה שאני צריך אותו בשבילה, מסתבר.

ה-5.5 גם אמור להיות מותאם אליי בגודל הפיזי (אני בחור גדול. הידית של ה-4 קצת קטנה לי), גם יאפשר לי יישור קל ומהיר (מה שהיום אני עושה עם ג'יג מיוחד שבניתי למסור שולחן והוא פחות כיפי), גם יקטין את המעמץ שאני צריך להפעיל על כל חיתוך, והכי חשוב- כשהוא דאקינג איכותי, זה יהיה תענוג לעבוד איתו...

ראיתי השוואה של 2 פירמות "ביניים"- WOOD RIVER ולא זוכר איזו עוד. הריבר ניצח בנקודות בסופו של דבר. 

אותי תפס כמה שהחלק של הצפרדע היה נקי ומסודר- פשוט מלוקק! ככה זה צריך להיות :shock: ולא כמו אצלי באירווין :lol:

כנראה ארכוש בהזדמנות קרובה את הריבר 5.5, אשמח לשמוע המלצות על פירמות אחרות באותה רמת מחיר בגדול. או דיס-המלצות, גם חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-wood river נמכר בארץ תחת המותג luban או לובאן, ויש עוד כמה וריאציות.

בכל מקרה, מדובר במקצועות איכותיים מאוד.

אתה לגמרי צודק בכל הקשור לגודל - אני משתמש ב-90 אחוז מהזמן בכלל במספר 6 עתיק של סטנלי, הרבה יותר נוח מהמקצועות הקטנות, עם מסה שעוזר גם ליציבות וגם לגילוח ישר יותר.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6 לא "גדול מדיי" לחלק מהעבודות? 5.5 נראה כמו אחלה פשרה (עבורי לפחות) מבחינת גודל (כלי+משתמש :lol:), אבל ה-6 כבר מתחיל להיות "יותר מדיי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד, אבל מאוד אינדיבידואלי, אני לא יכול להעביר את התחושה בכתב.

אני בטוח שאם אי פעם תזדמן לדירתי הצנועה ותנסה את הגדלים השונים, אתה תרגיש בדיוק על מה אני מדבר - במיוחד לאור העובדה שאתה בוודאות יצור יותר מגודל ממני 🙃

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבורי ה-5 אמור להרגיש כמו 4 למשתמש ממוצע, אני מנחש. ה-5.5 אמור להרגיש לי כמו 5 בערך למשתמש ממוצע. זה רק ניחוש- קח בחשבון שאני עדיין לא מכיר את התחושה של שימוש בכלי אמיתי, איכותי ולא משהו זיבלוני ש"רק עובד".

יש את הערוץ יוטיוב שקישרתי לפה מקודם, עם בחור בשם רקס. לפי מה שהוא אמר באחד הסרטונים שלו, הוא קצת יותר מגודל ממני (יש לו כמה סנטים יותר ממני בגובה) וגם לו לא ממש נוח לעבוד עם ה-6.

גם עבורי 6 נשמע קצת גדול, ובמיוחד לאור הפרוייקטים היחסית קטנים שאני מוגבל לעשות עקב (היעדר) גודל הסדנה שלי. כבר לא יהיה לי מקום לעבוד איתו :shock: או לפחות, לעבוד איתו ולשמור על קירות שלמים ותקינים :lol:.

אני בטוח שהתחושה שלו "יציבה" ו"חלקה" משמעותית יותר מאשר הקטנים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

טוב, הדיווחים על הצלחה היו מוקדמים מדיי, במקרה הטוב. 

אז הצלחתי לעבוד איתו פעם אחת. אולי פעמיים. 

רק לא רצתי לעדכן פה... 

יש עוד המון עבודה לעשות עליו כדי שכן יוכל לעשות משהו. ונשבר לי מזה כבר. הקש היה שגיליתי שאני צריך ליישר לו שוב את הסוליה. אחרי קרוב לשעה של נסיונות נשבר לי. 

אז נסעתי לדאבטולס לקנות אחד מספר 5 של חברת SOBA.

שמעתי עליהם דברים לא רעים, בדקתי מה שיכלתי מראש, שאלתי כמה שאלות את הבחור החביב מהחנות- ויצאתי לדרכי.

אחרי בחינה שלו בחנות (ביקשתי מראש לפני שנסעתי אם אפשר לפרק אותו להביט לו על הקרביים כי אני כבר למוד ניסיון) קניתי. 

אין עוד רשמים- טרם התעמקתי בו. עושה רושם ראשוני חיובי, עשה לי שבב "לפי הספר" בבדיקה הראשונה. 

@hans- אודה לעזרתך בהסבר לגבי אילו גריטים להשתמש ליישור התחתית, במידה ואצטרך? (משטח זכוכית מתאים יש לי).

אני חושב להתחיל עם 400 ולראות עם מה יש לי לעבוד, קל לעלות אם הכל תקין, קל לרדת ל-200 אם צריך לעשות הרבה עבודה. 

נתקלתי במדריכים ברשת שמדברים על 120 ועל 180 עבור ההתחלה, זה לא גס מדיי לפלדה? לעבור לגימור POLISHED אחרי התחלה עם גרעין כזה ייקח המון זמן...

ואגב, כנראה שיצטרך להיות תפר בין 2 גליונות ליטוש, זה לא ישפיע על העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא יישרתי תחתית של שום מקצועה. בזבוז זמן.

תשחיז להב ולך לעבוד.

או

קח זוויתן. תמדוד את שלך. עקום? תחזור לחנות *עם הזוויתן* ותחליף עד שאתה מוצא אחד פחות עקום.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול היה לי זמן סדנה :-P

עשיתי בדיוק את זה.

בדיקה עם זוויתן הראתה לי שהמצב סביר לחלוטין בתחתית (אם כי, הכלי לא יתאים לשימוש עם SHOOTING BOARD אבל ממילא לא לזה קניתי אותו). 

אני כן חושב שלא יזיק לעשות לו את השיטוח הנ"ל, הצדדים גבוהים מעט יותר מהמרכז. בקטנה.

ו... השתמשתי בו אתמול בפעם הראשונה, OUT OF THE BOX. טרם השחזתי. 

יישרתי חומר לפרוייקט עם מקצוע אמיתי בפעם הראשונה בחיי וקיבלתי תוצאה טובה :cool:<3

כל עוד לא השחזתי אותו כמו שאני אוהב, הוא - איך נאמר את זה-  "שר" במזרחית. 

אחרי ההשחזה, אני מצפה ממנו ל dramatic reading של פואמות צרפתיות :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...