Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראל מתחשמלת - 951 מכוניות חשמליות נמסרו ברבעון הראשון של 2021

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 1085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, EvGriga כתב:

היברידי נטען לא חסכוני בדלק כמו היברידי רגיל, אלא למי שנוסע ממש מעט, רק על חשמל, אבל אז עולה השאלה בשביל מה צריך היברידי בכלל.

#&@#$%^*%

קיבלתי קצר במוח,נשרפו לי כמה מיליוני תאי מוח,בזמן שניסיתי לנסח משפטים בלי לקבל "אזהרה"

0.thumb.jpg.be5c5d52f3835c1ad9b65a8e8e4ff1c4.jpg

שלח לי בבקשה עוד רכב עם מנוע ICE שעושה מספרים כאלו לנסועה שלי,בשמחה אחליף את ה-PHEV שלי.

את זה עשיתי בתוך חודשיים וחצי,כאשר קיבלתי ועשיתי ניסוים של צריכה,נהיגה פרועה במצב SPORT אני עושה 1/20.
מאז הטווח נסיע שלי עלו,עדיין אני בין 35-40 ק"מ לליטר,להטעין סוללה עולה לי 3.5 ש"ח או כלום.
אבל אתה צודק,הסוללה הזאת שוקלת מעל 100 ק"ג ובגלל זה אין לי גלגל רזרבי....שיט.

לפני 39 דקות, LotusElise כתב:

זה העתיד שלנו.

0-100 ב 19.1 שניות.

תוצרת סין כמובן.

זה העתיד שהרבה מאוד אנשים מחכים,רק אין כשר ייצור !!!
אנשים פה מצחיקים,כאשר מדברים על התלהבות מתאוצה של טסלה ודומיהם,זה ילדותי,כאשר מביאים BEV שבכלל באה לתת פתרון לסגמנט שונה,תאוצה פתאום פקטור :D

כן יש מיליוני אנשים בעולם,שרוצים "בימבה חשמלית" שקונים ב-3 משכורות,כמעט 0 עלויות אחזקה וחשמל זול,ומשמש אותם לקניות או נסיעות בתוך העיר !!!

תביא לארץ כזה דבר ב-60-70K,ימכרו בכמויות !!!!

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, LotusElise כתב:

זה העתיד שלנו.

0-100 ב 19.1 שניות.

תוצרת סין כמובן.

א. זה דאצ'יה (רנו-ניסן)

ב. גם טסלה מיוצרת בסין

ג. מדובר ברכב לעיר

לפני 35 דקות, ocsi4u כתב:

אנשים פה מצחיקים,כאשר מדברים על התלהבות מתאוצה של טסלה ודומיהם,זה ילדותי,כאשר מביאים BEV שבכלל באה לתת פתרון לסגמנט שונה,תאוצה פתאום פקטור :D

אצל חובבי רכב רציונל נמצאת בעדיפות תחתונה. מתלהבים מתאוצה של טסלה ושוכחים שהרכב יבלה את רוב חייו בפקקים של גוש דן. קונים רכב ב-185 אלף שקל במימון בנקאי, מוכרים אותו ב-80 אלף כעבור 3-4 שנים ולא מבינים איך אין להם כסף לדירה. (אבל חסכו כסף על דלק!) 

תכל'ס מכונית פנטסטית לגוש דן. אם יביאו אותה ב-70-80 אלף שקל תימכר במספרים יפים. 

עריכה אחרונה על ידי MasterOfOlympus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ocsi4u כתב:

תביא לארץ כזה דבר ב-60-70K,ימכרו בכמויות

למה שזה ימכר ב 60-70 ?

למה יש הנחה כזאת מוגזמת על מכוניות חשמליות בארץ?

בחו"ל יש בין 3500 $ ל 7500 $  הנחה על קניה של מכונית חשמלית, תלוי במדינה.

בארץ מודל S ההנחה מתקרבת למיליון ש"ח.

הדאצי'ה עולה בצרפת 18490 € לפני ההנחה שזה כבר מעל 70K

לשם השוואה הדאסטר מתחילה ב 12490 €, נגיד 15000 במפרט ישראלי עם מזגן והכל.

הדאציה במחיר מלא צריכה להיות בסביבות ה 150000 ש"ח

תוריד 7500 $ כמו במדינות הכי נדיבות ואתה על 125000

רק שתבינו ש 19.1 שניות זה הרבה יותר גרוע מחיפושית של שנות ה 70.

למה שמישהו ירצה ללכת כל כך רחוק אחורה כי דורשים מאיתנו לקנות מכונית חשמלית?

גם מי שקונה רכב הכי זול שיש, אין לו בדיוק בית פרטי, עם חניה פרטית, עם בריכה בחצר.

איך הוא אמור להטעין את זה?

הבנתי שפיאט לא מצליחים למכור את ה 500e, האיטלקים שחונים ברחובות הצפופים שלהם, בערים שנבנו לפני 2000 שנה, אין להם לאיפה להתחבר להטעין

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, LotusElise כתב:

למה שזה ימכר ב 60-70 ?

למה יש הנחה כזאת מוגזמת על מכוניות חשמליות בארץ?

בהחלט. ה-75,000 שקל הראשונים יהיו חייבים רק ב-10% מס + מע"מ. אל תשכח ה-19,000 יורו זה המחיר בצרפת כולל מיסים מלאים. לאחר הטבת מס המחיר יורד. 

הדאסטר בדוגמא שלך מקבלת את מלוא הצינור ממדינת ישראל והמחיר בהתאם. 

ציטוט

רק שתבינו ש 19.1 שניות זה הרבה יותר גרוע מחיפושית של שנות ה 70.

למה שמישהו ירצה ללכת כל כך רחוק אחורה כי דורשים מאיתנו לקנות מכונית חשמלית?

נניח אתה גר בתל אביב וכל מרכז החיים שלך נמצא בתל אביב. רכב חשמלי כזה עונה על 95% מהצרכים שלך. הוא זול לרכישה, עלויות אחזקה אפסיות, קל לנהיגה בעיר. 

ציטוט

הבנתי שפיאט לא מצליחים למכור את ה 500e, האיטלקים שחונים ברחובות הצפופים שלהם, בערים שנבנו לפני 2000 שנה, אין להם לאיפה להתחבר להטעין

עכשיו שכתבת את זה אני נזכר בטיול שלי בנאפולי. בוא נגיד שמנועי בעירה פנימית יהיו איתנו עוד הרבה מאוד שנים. 

בלי קשר ראיתי ביקורת על הפיאט 500e וחוץ ממראה חיצוני אין למכונית הזאת כלום. איכות חומרים פח, תכנון פנימי עלוב, צפופה, לא פרקטית. רק לחשוב שהם השקיעו את כל מה שיש להם במכונית הזאת ועבדו על הפיתוח שלה במשך שנים. 

עריכה אחרונה על ידי MasterOfOlympus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ocsi4u כתב:

קיבלתי קצר במוח,נשרפו לי כמה מיליוני תאי מוח

במצב היברידי, עם סוללה ריקה, רכב היברידי נטען מסיע משקל עודף של הסוללות ולכן הוא פחות חסכוני מאותו רכב היברידי רגיל.

האם נסיעה של 20-30 ק"מ על חשמל מחפה על החוסר יעילות הזה? זה תלוי ביחס בין מרחק על החשמל למרחק במצב היברידי.

אם אתה נוסע רק למרחקים קצרים ועל החשמל בלבד - אז אין צריכת דלק בכלל.

אבל במצב הזה היה עדיף רכב חשמלי טהור עם סוללה קטנה כדי לא לסחוב מנוע בנזין וכל המערכות שלו, ללא שימוש.

בגלל זה היברידי נטען הוא "לא לפה ולא לשם". עדיף או היברידי רגיל או חשמלי מלא.

ב SUV הגדולים גם מערכת היברידית לא יעילה בגלל עודף משקל והפרופיל שלהם.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • מצחיק 1

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, LotusElise כתב:

זה העתיד שלנו.

0-100 ב 19.1 שניות.

תוצרת סין כמובן.

זה לא חוכמה גדולה להביא יצרן רכב כל כך נחות.

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EvGriga כתב:

במצב היברידי, עם סוללה ריקה, רכב היברידי נטען מסיע משקל עודף של הסוללות ולכן הוא פחות חסכוני מאותו רכב היברידי רגיל.

האם נסיעה של 20-30 ק"מ על חשמל מחפה על החוסר יעילות הזה? זה תלוי ביחס בין מרחק על החשמל למרחק במצב היברידי.

אם אתה נוסע רק למרחקים קצרים ועל החשמל בלבד - אז אין צריכת דלק בכלל.

אבל במצב הזה היה עדיף רכב חשמלי טהור עם סוללה קטנה כדי לא לסחוב מנוע בנזין וכל המערכות שלו, ללא שימוש.

בגלל זה היברידי נטען הוא "לא לפה ולא לשם". עדיף או היברידי רגיל או חשמלי מלא.

ב SUV הגדולים גם מערכת היברידית לא יעילה בגלל עודף משקל והפרופיל שלהם.

אין לך שמץ של מושג לצערי,איך עובד רכב היברידי נטען PHEV,מקווה לפחות תמונה אתה מבין,המספרים שם דיי ברורים.

אני נוסעה על מנוע חשמלי בכביש בין עירוני ב-100 קמ"ש לפחות.

לפני 6 שעות, MasterOfOlympus כתב:

...מתלהבים מתאוצה של טסלה ושוכחים שהרכב יבלה את רוב חייו בפקקים של גוש דן. קונים רכב ב-185 אלף שקל במימון בנקאי, מוכרים אותו ב-80 אלף כעבור 3-4 שנים ולא מבינים איך אין להם כסף לדירה. (אבל חסכו כסף על דלק!)

תהיה בטוח טסלה לא יעלה 80K עוד 3-4 שנים ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, MasterOfOlympus כתב:

כנראה ימנעו כניסת רכבים עם מנועי בעירה פנימי קלאסיים, אבל לא נאמר דבר לגבי מנועים היברידיים ו/או פלאג-אין. 

זה לא רק בערים ולא רק באירופה. בהרבה מקומות בעולם מדברים על הפסקה מוחלטת של מכירת כלי רכב קלים שאינם zero emission.

Global-ICE-phaseout-map-nov2020.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אירופה PHEV מקבל לוחית ירוקה,אז אפשר להרגיע,ICE איתנו עוד הרבה שנים,פשוט אלו לא יהיה ICE בלבד,אלה משולבים מנוע עזר חשמלי מסויים.
כל התחזיות אלו עדיין תחזיות,הכיוון ברור חישמול,חוץ במדינות סקנדינביות,זה יהיה תהליך ארוך !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ocsi4u כתב:

בכל אירופה PHEV מקבל לוחית ירוקה,אז אפשר להרגיע,ICE איתנו עוד הרבה שנים,פשוט אלו לא יהיה ICE בלבד,אלה משולבים מנוע עזר חשמלי מסויים.
כל התחזיות אלו עדיין תחזיות,הכיוון ברור חישמול,חוץ במדינות סקנדינביות,זה יהיה תהליך ארוך !

הצבע של הלוחיות היום לא רלוונטי כי בהולנד, למשל, לא תוכל כלל לקנות רכב שאינו zero emissions החל משנת 2030. אלו לא תחזיות, אלו תקנות ממשלתיות. כמו שהיום אתה לא יכול לקנות רכב בלי חגורות בטיחות, לא תוכל בעתיד לקנות רכב עם מנוע שריפה פנימית.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladts כתב:

בישראל הפסקה מוחלטת של מכירות כל סוגי הרכבים תגיע הרבה יותר מוקדם מ-2030 כאשר כל התנועה תעצור בפקק אחד גדול.

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, eladts כתב:

הצבע של הלוחיות היום לא רלוונטי כי בהולנד, למשל, לא תוכל כלל לקנות רכב שאינו zero emissions החל משנת 2030. אלו לא תחזיות, אלו תקנות ממשלתיות. כמו שהיום אתה לא יכול לקנות רכב בלי חגורות בטיחות, לא תוכל בעתיד לקנות רכב עם מנוע שריפה פנימית.

חיי בארה"ב,מדבר על הולנד,ובגלל שנכתב בתקנון ממשלתי (שניתן לשנות במהירות בזק,להבדיל מחוק) משוכנע שמ-2030 ימכרו רק BEV בכל העולם,זהו אני Speechless...נשאר לנו לחזור לדיון הזה עוד 9 שנים כדי לאמת עובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...