Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראל מתחשמלת - 951 מכוניות חשמליות נמסרו ברבעון הראשון של 2021

PriceDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, ocsi4u כתב:

חיי בארה"ב,מדבר על הולנד,ובגלל שנכתב בתקנון ממשלתי (שניתן לשנות במהירות בזק,להבדיל מחוק) משוכנע שמ-2030 ימכרו רק BEV בכל העולם,זהו אני Speechless...נשאר לנו לחזור לדיון הזה עוד 9 שנים כדי לאמת עובדות.

איפה אמרתי שב-2030 ימכרו רק מכוניות חשמליות בכל העולם? אני מודע לכך שזה נראה היום בלתי אפשרי, אבל כשבקליפורניה התחילו לחייב מימירים קטליטיים בשנות השבעים כולם חשבו שזה שגעון של היפים שלא יתפוס. נסה היום למצוא מכונית חדשה ללא ממיר קטיליטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ocsi4u כתב:

אני נוסעה על מנוע חשמלי בכביש בין עירוני ב-100 קמ"ש לפחות.

תהיה בטוח טסלה לא יעלה 80K עוד 3-4 שנים ;)

צודק. אבל זה מצב זמני כתוצאה מכשל שוק. טסלה לא חסינת ירידת ערך. המצב הנוכחי שערך הרכב עולה בגלל היצע מצומצם והתלהבות הוא זמני. 

לפני 13 שעות, robertf כתב:

והחיסכון שלהם יהיה לא מסתיים בדלק אלא גם טיפולים ואחזקה בכלל.

ה-600 שקל האלה שחוסכים על שמנים ופילטרים כל 15,000 ק"מ זו טיפה בים כאשר מדובר ברכב כל כך יקר. 

עריכה אחרונה על ידי MasterOfOlympus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, ocsi4u כתב:

אין לך שמץ של מושג לצערי,איך עובד רכב היברידי נטען

למה שלא תקרא ותנסה להבין את מה שכתבתי לפני שאתה מגיב בגסות.

יש מחקרים בעולם המראים שרכבי PHEV פולטים הרבה יותר מזהמים ממה שיצרנים טוענים ובדיוק מאותם סיבות שהזכרתי - עודף משקל ופרופיל חזית של רכבי SUV.

צריכת הדלק הממוצעת שלך לא מוכיח שום דבר, זה מקרה פרטי ונכון רק לתנאי נסיעה שלך בלבד. 

https://www.transportenvironment.org/press/plug-hybrids-new-emissions-scandal-tests-show-higher-pollution-claimed#:~:text=Events-,Plug-in hybrids in new emissions scandal as,show higher pollution than claimed&text=Three of the most popular,on older PHEVs has shown.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 09:29, EvGriga כתב:

יהי מנוע בעירה פנימית הישן והטוב!

אתה עדיין לא מבין כלום בתחום של חישמול ICE לפני מעבר ל-BEV

לפני כשעה, EvGriga כתב:

למה שלא תקרא ותנסה להבין את מה שכתבתי לפני שאתה מגיב בגסות.

יש מחקרים בעולם המראים שרכבי PHEV פולטים הרבה יותר מזהמים ממה שיצרנים טוענים ובדיוק מאותם סיבות שהזכרתי - עודף משקל ופרופיל חזית של רכבי SUV.

צריכת הדלק הממוצעת שלך לא מוכיח שום דבר, זה מקרה פרטי ונכון רק לתנאי נסיעה שלך בלבד. 

https://www.transportenvironment.org/press/plug-hybrids-new-emissions-scandal-tests-show-higher-pollution-claimed#:~:text=Events-,Plug-in hybrids in new emissions scandal as,show higher pollution than claimed&text=Three of the most popular,on older PHEVs has shown.

אחרי דיזל גייט יהיה PHEV גייט,עדיין עובדתית במקומות צפופים,בתוך הערים ה-PHEV לא מזהמים,מה שקורה בכבישים בין עירוניים זה סיפור אחר !

תעשיית הרכב לא סתם עוברים לחישמול של ICE הישן והטוב שלך,מעבר להיברידי ו-PHEV
48V.thumb.png.a9821cc3a356e835951c918990bfbf67.png

אנשים שוכחים מעוד אופציה,הרי לא חיים בעולם בינארי 0 או  1,שחור או לבן,יש עוד פיתוחים שיכולים להאריך שימוש בבעירה פנימית,דלק סינטטי

1257935548_Syntheticfuel.thumb.png.d9c77ef1d51b811062de2068c8456b6c.png

בוש לא בדיוק שחקן "זניח" בעולם ה-AUTOMOTIVE

https://www.bosch.com/stories/synthetic-fuels/

בקיצור יש בדיון הזה הרבה "מומחים מטעם עצמם",אף אחד לא יודע מה יהיה ב-2030 באמת.יש כל כך הרבה משתנים,דבר אחד בטוח הכיוון לרכב שישתמש אנרגיה נקיה,ו-ICE הישן יעלם ויוחלף עם דגמים שיש בהם סוג מסויים של "עזר חשמלי"

נפגש בדיון הזה ב-2030,כדי לאמת דברים :mm_cool:

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, ocsi4u כתב:

אתה עדיין לא מבין כלום בתחום של חישמול ICE לפני מעבר ל-BEV

תודה רבה. לרגע חשבתי שאני מבין משהוא, אבל אתה פתחת לי את העיניים עם צילום לוח שעונים שלך והסברים המנומקים.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, EvGriga כתב:

תודה רבה. לרגע חשבתי שאני מבין משהוא, אבל אתה פתחת לי את העיניים עם צילום לוח שעונים שלך והסברים המנומקים.

עדיין מצפה ממך לקבל הצעה להחליף לרכב ICE עם מנוע ישן וטוב שמסוגל לעשות מספרים כאלו,אני רגיש ל-TCO) Total cost of ownership)

זה שאתה מוביל אג'נדה נגד BEV זה ברור,אבל אתה זה שלא הסכמתה עם טיעון הבסיסי שכתב בצדק אני חושב,פות"ש PriceDevil
"...לעניות דעתי היברידי נטען נותן את הטוב מכל העולמות למי שיש איפה לטעון..."

ניסית לשכנע את עצמך (כי אותנו בטוח לא הצלחת :rofl:)  "...לדעתי, היברידי נטען הוא "לא לפה ולא לשם" - יותר כבד ויותר יקר מהיברידי הלא נטען מהשקע..."

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ocsi4u כתב:

אני רגיש ל-TCO) Total cost of ownership)

לאור מה שכתבת, אני לא מבין איך אתה מצדיק לעצמך PHEV מול היברידי רגיל כמו טויוטה פריוס או יונדאי יוניק, שלהם TCO הרבה יותר נמוך.

20-30 ק"מ שאתה יכול לעושה ביום על החשמל בלבד, לפני שרכב PHEV שלך נכנס למצב עבודה היברידי, הפחות יעיל שלו, לעולם לא יחזירו לך את ההפרש במחיר קניה (וירידת ערך שנתית).

גם אם נסיעה היומית שלך רק על חשמל, ללא שימוש במנוע ICE, הפרש בירידת ערך שנתית בין רכב PHEV היקר להיברידי רגיל, הרבה יותר זול, יהיה יותר גדול מכל חסכון בדלק.

אבל למה לבלבל את עצמך עם חישובים כאשר:

- אני נוסע 100 קמ"ש על החשמל בלבד - WOW

- לוח שעונים מראה לי 62 ק"מ/ל -WOW

- לאף אחד אין רכב יותר טוב ויותר חסכוני משלי.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, eladts כתב:

... אבל כשבקליפורניה התחילו לחייב מימירים קטליטיים בשנות השבעים כולם חשבו שזה שגעון של היפים שלא יתפוס. נסה היום למצוא מכונית חדשה ללא ממיר קטיליטי.

קודם כל בשבילי קליפורניה לא דוגמה לכלום,במיוחד עם המנהיגים הפרוגרסיבים המטורללים שיבריחו את רוב העשירים ועסקים משם!
שנות השבעים זה היה עולם אחר עם תעשיית רכב אמריקאי משפיע,כמה עשורים מי שנותן את הטון זה אירופה,לכן מזמן שימוש ב-EGR כמעט גורף,וכל הדיזלים עם dual selective catalytic reduction (SCR).

בכלל אף אחד לא יודע מה תהיה ההשפע של "מכה עולמית" של גניבת ממירים קטליטיים,שלפי מה שמוכנים לשלם עבור זה בטוח התופע רק תתגבר כאשר רוב המדינות הצועדות לסוג של אנרכיה...

לפני 2 דקות, EvGriga כתב:

לאור מה שכתבת, אני לא מבין איך אתה מצדיק לעצמך PHEV מול היברידי רגיל כמו טויוטה פריוס או יונדאי יוניק, שלהם TCO הרבה יותר נמוך.

20-30 ק"מ שאתה יכול לעושה ביום על החשמל בלבד, לפני שרכב PHEV שלך נכנס למצב עבודה היברידי, הפחות יעיל שלו, לעולם לא יחזירו לך את ההפרש במחיר קניה (וירידת ערך שנתית).

גם אם נסיעה היומית שלך רק על חשמל, ללא שימוש במנוע ICE, הפרש בירידת ערך שנתית בין רכב PHEV היקר להיברידי רגיל הרבה יותר זול יהיה יותר גדול מכל חסכון בדלק.

אבל למה לבלבל את עצמך עם חישובים כאשר:

- אני נוסע 100 קמ"ש על החשמל בלבד - WOW

- לוח שעונים מראה לי 62 ק"מ/ל -WOW

- לאף אחד אין רכב יותר טוב ויותר חסכוני משלי.

אני מוכיח לכיס שלי,ובטוח שיודעה לעשות חישובי TCO יותר מדוייקים ממך,אתה אפילו לא בכיוון.
לפחות עכשיו רשום שחור על גבי לבן שאתה לא מבין כלום לצערי מה זה PHEV,שיהיה לך בהצלחה באג'נדה שלך נגד BEV :beerchug:
אותי לא מעניין שום צד,לא בעד או נגד,לא חייב להוכיח כלום,אני אוהב פרקטיות בחיים על פניו של דיונים פילוסופיים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, EvGriga כתב:

לחוקי טבע לא מעניין מה אתה מעדיף, הם עדיין עובדים.

"חוקי טבע" אכן משפיעים על מטען גנטי ורמת משכל שלך,אבל חידשת לי שחוקי טבע משפיעים על חישובי TCO,ירידות ערך של רכבים,או כיוונים בתהליכים ייצור תעשייתיים :rofl:

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, EvGriga כתב:

זה שאתה מנסה להעליב, יותר מדבר על האופי והחינוך שלך.

אני מאמין גדול במדע ובעובדות,אקסיומות.
ליטר דלק מייצר 8.9KW בדיוק כמו גודל הסוללה שמשתמש המנוע החשמלי שלי.

ICE ידוע בנצילות אנרגיה נמוכה 20-40%,כי בתהליך של יצירת חום והפיכתו לתנוע מכנית הרבה הולך לאיבוד !!
אז עולה לי 3.5-4 ש"ח אנרגיה 8.9KWH שנותן לי טווח נסיע אמיתית בין 45-50 ק"מ,תשווה את זה לעלות ליטר דלק וחוסר יעילות.....

עם עובדות כאלו אני מסוגל להתווכח ולא עם טיעונים ארטילאים שלך,בנוסף אתה גם רגשי !!!

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...