Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה גרנדה פונטו לבחור מבין שתיים ?

ronit-cl
שימו לב! השרשור הזה בן 1220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם !

אני מחפשת לבת  שלי רכב פשוט, זול ואמין. התקציב עד 10,000 ורצוי כמה שיותר חדש.

חיפשתי בלוחות והתייעצתי בבן משפחה שמבין ושהתנדב לעזור לי - להלן "היועץ". 

הוא הציע לחפש פיאט פונטו או פנדה ידנית כמה שיותר חדש בתקציב הנתון.  המחיר יחסית נמוך מול השנתון כך שלרכב יהיה אפילו בקרת יציבות.

הראנו לבתי בלוח ובאינטרנט דגמים אפשריים.

היא לא רצתה פנדה שנראית לה קוביה קטנה מדי וננעלנו על פיאט מדגם גרנדה פונטו שנראית נאה, מודרנית יחסית ולא ממש בגודל מיני.  

היועץ אמר שננצל את העובדה שלבת יש רישיון על רכב ידני ונלך רק על דגם עם גיר רגיל כי לדבריו בגרנדה פונטו  האוטומטי יש גיר אוטומטי לא טוב - רובוטי ובשנתונים כאלו מועד לתקלות יקרות. 

הבת לא מתלהבת מזה אבל הסכימה...

היועץ הלך להתרשם משתי מכוניות דומות  שבאות בחשבון. 

הוא הביא לי דיווח אפילו רשום של הפלוסים והמינוסים של כל אחת כפי שהתרשם. אנחנו בדילמה כי לכל אחת יש דברים טובים יותר או פחות.

מה הייתם ממליצים לנו לבחור? 

שתי המכוניות מדגם זהה - פיאט גרנדה פונטו אקטיב מנוע 1200 ידנית. 

בנסיעה קצרה שתיהן נסעו טוב בלי תקלות נראות לעין.  בשתיהן המנוע סוחב בסדר, הגיר והקלאץ' בסדר.

בשתיהם הכל נראה עובד - מיזוג, חימום, חלונות וכו'. 

רכב מס. 1 ====) מודל 2010, יד 3, 175,000 ק"מ. טסט לשנה. מחיר 9,500.

לדגם 2010 יש מנוע של 65 כ"ס. 

- נראה חיצונית ופנימית יפה בהחלט. 4 צמיגים  חדשים מסוג טוב.

- נראה מכנית מטופל היטב. למשל נוזל קירור סוג טוב. בבאגז' נראה מיכל שמן ובעל הרכב הודה שצריך להוסיף "לא הרבה" מדי זמן.

רכב מס. 2 ====) מודל 2011, יד 3, 120,000 ק"מ. טסט ל-3 חודשים.  יד ראשונה היה השכרה. מחיר 8,200.

לדגם 2011 יש מנוע משופר עם 69 כ"ס. יש לו גם סטארט סטופ שעובד ותורם לחסכון.

- נראה פנימית טוב, חיצונית לא כ"כ. סימני תיקון בפגוש קדמי בצורה חובבנית. 4 צמיגים מעורבבים, לא חדשים ומפירמות סיניות.

- נראה מכנית לא כ"כ  מטופל היטב, למשל במיכל עיבוי היו מי ברז ולא נוזל קירור מסוג טוב. בדיוק עבר טיפול קטן.

איזה משתיים עדיפה - החדשה יותר שגם זולה יותר או הישנה עם יותר ק"מ אבל כנראה יותר שמורה ? 

תודה רבה לעיצות המבינים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך יכול להמליץ מבחינת מכונאות, אבל תנסי ללכת לראות יחד עם הבת שלך פנדה, ואני בטוח שהדעה שלה תשתנה וככה יהיה לכם יותר מבחר וקל יותר להתמקח על מחיר. 

הפונטו והפנדה חולקים הרבה דברים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום למכירה פונטו איוו 2010, שזה דגם מעט יותר מתקדם מגרנדה, מחבר פורום מבין עניין. מעט יותר כסף אבל לדעתי שווה מאוד לשלם את התוספת ולקבל אוטו מטופל מאחד שדאג לו. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זו ולא זו.

הראשונה, הק"מ שלה גבוה. יש לך עיניין שהבת שלך תתחיל להוסיף כל פעם שמן? יכול להיות שזה בסה"כ גומיות שסתומים אבל עדיין... ואיך קבעת שהנוזל קירור הוא טוב? הנוזל קירור של פיאט הוא פראפלו כחול או אדום. אני מאמין שנוזל קירור איכותי אחר גם יעשה את העבודה אבל את הסוגיה הזו אני משאיר לפיאטיסטים שיענו עליה.

השנייה, בוודאות תתרחק ממנה. פיאט שלא ממולא בה נוזל קירור איכותי דינה צרות.

מצטרף להמלצה על הפונטו איבו 1.4 ידנית. לאו דווקא מה שמפורסם בפורום (שאני בטוח שהוא שמור לעילא ולעילא), אלא בכללי זה רכב טוב בגירסתו הידנית שמשודך למנוע 1.4 77 כ"ס ישן וטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד שיש משהו אחד שהוציא אותי מדעתי שנהגתי בפונטו 2019 שכורה בפורטוגל(שהיא כנראה עם ידית הילוכים דומה ל2010/2011), ההילוך החמישי זה לא ימינה-למעלה קיצוני כמו כל רכב..אם תעשה את זה הידית לא תשלב הילוך ו״תיכנס״ בקיר דימיוני - זה ימינה בקטנה-למעלה, שזה לא נורא אבל אם אתה לא רגיל לזה אתה יכול למצוא את עצמך מנסה להשתלב לכביש מהיר תוך כדי שאתה הולך מכות עם הידית הילוכים וזה יכול לשגע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין למה שילמת "ליועץ" אם הוא לא יודע להחליט או למצוא רכב...

בכל מקרה יש עוד אלטרנטיבות (ואכן ההיא כאן מהפורום נשמעת עדיפה בהרבה).

נסו להעלות קצת את התקציב ואז תוכלי למצוא סוזוקי ספלאש שתהיה גם אוטומטית (אמינה להפליא וחסכונית) או מאזדה 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים שסיפקת, נראה ששתיהן לא במצב וואו, אבל הראשונה במצב עדיף וזוכה ליחס טוב יותר כנראה.

אם אנחנו מדברים על ידניות קטנות, שווה גם לבדוק רנו קליאו III, היא נסחרת במחיר דומה לפונטו וגם יכולה להתאים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל התגובות ! 

כמה התייחסויות למה שכתבתם. 

לצערי, התקציב מצומצם ואפילו שמאוד היינו שמחים לשדרג את הבחירה לדגמים עדיפים כמו פונטו איבו זה לא מתאפשר. 

לגבי ההמלצה לרנו קליאו זו בעייה כי לבת יש טראומה מכזו. הסיבה שהיא זקוקה לרכב כי בדיוק הושבתה לה קליאו ישנה עקב ים תקלות יקרות.

עוד אילוץ -

קרוב המשפחה שייעץ לנו עושה זאת מרצון טוב בלי שום תמורה, אבל הוא  הגביל את טווח החיפוש שלו רק לעיר שלנו ירושלים ולא יתרוצץ לאזורים רחוקים יותר. שני הפונטו הנ'ל זה מה שסביר במגבלות האזור והתקציב. 

אני לצערי לא מבינה בזה ונסמכת על הסיוע שלו. הוא בעצמו התלבט בין שתי האפשרויות האלו ולכן דיווח לי מה טוב ומה רע בכל אחת. 

מצד אחד הבת לחוצה כבר כי הרכב נחוץ לה לצרכי עבודה שחבל לפספס בתקופה זו ומצד שני לא יכולה להרחיב את החיפוש לדברים אחרים. 

אם אין המלצה ברורה אולי נלך על הפונטו הזולה יותר. 

ושוב תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות רכב במגבלות כאלה של מרחק + זמן נראה לי קצת כמו הרפתקה.

כל הפייסבוק היום מלא במכוניות, יד2, האם אין עוד מכונית שנראת לכם?

לגבי הרכב הזול יותר:

4 - צמיגים סיניים לא חדשים ומעורבבים - את יודעת מה ההבדל במרחק העצירה בין צמיגים איכותיים לבין צמיגים סיניים חדשים בכביש בינעירוני? 5 מטר. תוסיפי לזה גשם ואת הפקטור שהם כבר לא חדשים.

לקראת הטסט גם צריך להחליף את הצמיגים כנראה.

לא מטופל מכנית - אז מצפות לכם הפתעות מאוד בקרוב.

או להתרחק כמו מאש או להוריד את המחיר מאוד מאוד, לפי 2, ולא להתבאס אם המוכר לא יסכים.

לנמק את ההורדה במחיר ככה - צמיגים להחלפה (מיד) טסט קרוב, ורכב לא מטופל.

תציעו לו 4 אלף, זה נשמע כמו חוצפה אבל אם תקחו בחשבון את ההוצאות הקרובות שמחכות לכם (צמיגים, טסט, טיפול נורמלי) זה מה שתצטרכו להוציא.

אבל אני הייתי בוחר כמובן להתרחק.

עריכה אחרונה על ידי ExtraD
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך השתיים שהעלתי רק הראשוה באה בחשבון. אבל אני חוזר על ההמלצה שלי, עדיף לשלם עוד כמה אלפים בקניה מאשר לשלם (אולי) הרבה יותר + בזבוז זמן ועצבים ביישור קו שלא נגמר ובתיקונים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה ! 

עידכון - הקרוב המייעץ הצליח לשכנע את המוכר של הפונטו 2010 , זו השמורה יותר, לרדת במחיר. 

קנינו את הרכב ב- 8. 

טסט לשנה מלאה, הכל נראה תקין ולא צריך לעשות מה שנקרא יישור קו. 

מקווה שהבת תהיה מרוצה. 

IMG_20201211_133325.jpg

IMG_20201211_133330.jpg

IMG_20201211_133519.jpg

IMG_20201211_133609.jpg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשו,

אני מצטרף לעצתו של דותן. בהחלט כדאי לבדוק את הרכב במוסך ולוודא שלא נזקק ליישור קו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...