Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקיצה או שזה פשוט ככה במוסך מורשה של כל חברה (557 ש"ח טיפול ראשון לספארק 2019)

kurko1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, חיים יוד כתב:

מסנן אבקנים זה מסנן המזגן לא אוויר.

אבל ההוראות השתנו ולא כפי שרשום בספר נהג.

אבל תמיד יש להפעיל שיקול דעת עפ הנסועה של הרכב והתנאים שהוא נוסע

חיים יוד

בטוח ב100%????

זה מה שזימנתי בתמונה שבלינק כתוב "ספר רכב", הכוונה זה של המזגן??

סתם שילמתי עוד 70 ש"ח והחלפתי משהו לא נכון?? 😐🥴

וואלה צודק, סתם זרקתי 70 ש"ח לפח חחח

הפילטר אוויר זה מספר 18, ואני סתם החלפתי את ה70 שכתוב כל 60 אלף לבדוק/להחליף חחח

עריכה אחרונה על ידי kurko1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

אני לא מבין, כל פעם שמרססים קצת ספריי לניקוי בלמים מחייבים 19 שקל? מה, גמרו מיכל שלם?

ולמה בכלל מחייבים על דבר כזה? זה לגמרי צריך להיות חלק מעלות הטיפול.

מה השלב הבא? חיוב על כפפות חד פעמיות? חיוב על שימוש בסבון מכונאים? אולי חיוב נפרד על שימוש בליפט? 

אולי חיוב על סוללות לפנס נייד שאיתו מסתכלים מתחת לרכב...

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות זה מוצר שנקנה ויוצא ממחסן החלפים ולכן יש עבורו שורה בחלפים

על המחיר אפשר להתווכח אבל אתה תמיד ראשי לבקש את הספרי שנישאר למכונאי לאחר הטיפול ברכבך 🙂.

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Ooga כתב:

אני לא מבין, כל פעם שמרססים קצת ספריי לניקוי בלמים מחייבים 19 שקל? מה, גמרו מיכל שלם?

ולמה בכלל מחייבים על דבר כזה? זה לגמרי צריך להיות חלק מעלות הטיפול.

מה השלב הבא? חיוב על כפפות חד פעמיות? חיוב על שימוש בסבון מכונאים? אולי חיוב נפרד על שימוש בליפט? 

אולי חיוב על סוללות לפנס נייד שאיתו מסתכלים מתחת לרכב...

פעם ראשונה שאני עושה טיפול במוסך של שברולט, עד עכשיו היו לי סיאטים כל מיני, ולא ראיתי דבר כזה בחשבון חח.

לא יודע לענות לך.

אבל טיפול הבא לא אעשה שם, אעשה במוסך שהלכתי לשם לפילטר אוויר (שלי אבא שלי, אתם יכולים לראות בתמונות ששמתי, זה טוב שהחלפתי בכל מקרה ולא חיכיתי ל60 אלך ק"מ)

לפני 6 דקות, חיים יוד כתב:

על המחיר אפשר להתווכח אבל אתה תמיד ראשי לבקש את הספרי שנישאר למכונאי לאחר הטיפול ברכבך 🙂.

חיים יוד.

קשה לי מאוד להאמין תכלס שמסיימים ספריי 1 ברכב, בטח משתמשים לכמה וכמה רכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט בושה שמחייבים אותך על ספריי ניקוי בלמים. מי ישמע 2 שפריצים לניקוי הקרטר....

לפני 19 דקות, חיים יוד כתב:

אז נותנים 100 אחוז הנחה

מעבר לכך שספריי ניקוי (אמריקן איגל סטנדרטי) עולה שקלים בודדים, הוא יספיק לניקוי של 10 קרטרים.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, kurko1992 כתב:

אתה באמת מאמין לזה שהם פתחו, הסתכלו והחזירו??

בהחלט אפשרי,הכי פשוט מבחינתו זה להחליף.המוסך מרוויח מההחלפה וכמו שציינת זמן ההחלפה הוא אפסי,זה רווח מהיר מבחינתו.מקרים כאלו של פתיחת בית המסנן ואי החלפתו קרו לי לא פעם בטיפולים שביצעתי.

לפני כשעה, kurko1992 כתב:

זה הספר שקיבלתי עם הרכב, כל שנה כתוב, שהם יבואו אחר כך בטענות כי לא החלפתי כל שנה? חח

לפני שעתיים, Itzik-b כתב:

כל עוד ביצעת את הטיפול במורשה ולפי המלצתו לא הוחלף פילטר אוויר,אז הוא לא יוכל לבוא אליך בטענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Ooga כתב:

מה לא ברור? מוסך מורשה.

הרי כתוב בחוזה של הזכיין:

" הזכיין יהיה מורשה לתקן ולתת שירות לרכבי היבואן, כמו כן הזכיין יהיה מורשה לחייב על דברים הזויים כאוות נפשו כיוון שללקוח שאחריותו בתוקף אין ממש ברירה."

אמיתי, העתקתי מחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Itzik-b כתב:

בהחלט אפשרי,הכי פשוט מבחינתו זה להחליף.המוסך מרוויח מההחלפה וכמו שציינת זמן ההחלפה הוא אפסי,זה רווח מהיר מבחינתו.מקרים כאלו של פתיחת בית המסנן ואי החלפתו קרו לי לא פעם בטיפולים שביצעתי.

כל עוד ביצעת את הטיפול במורשה ולפי המלצתו לא הוחלף פילטר אוויר,אז הוא לא יוכל לבוא אליך בטענות.

אז זהו, כמו שכתבתי כמה תגובות למעלה, מה שסימנתי באדום בתמונה של הספר רכב, זה היה הפילטר מזגן, לא הפילטר אוויר במנוע (אני התבלבלתי), ופילטר אוויר במנוע באמת כתוב בספר רכב "לבדוק/להחליף כל 60 אלף ק"מ", אבל (גם כתבתי) עכשיו שהחלפתי, ואבא שלי ראה את הפילטר (יש גם תמונות) אמר שלדעתו זה טוב שהחלפתי.

בכל מקרה, כתוב בספר שצריך להחליף פילטר של המזגן כל טיפול ו

1) לא הציאו לי אפילו להחליף

2) לדעתי זה קצת הגזמה כל שנה להחליף

3) מעניים אם על זה יעשו בעיות אם יש בעיה עם הרכב בעתיד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, kurko1992 כתב:

היה מצדיק להחיך או לא?

לא רואה טעם להחליף מתחת לשנתיים או 30 אלף קמ

לגבי פילטר מזגן - חייב להחליף אחת לשנה.

ברוב הרכבים המוסכים לא מחליפים לצערי הרב ואז רכבים עוברים 2-3 ידיים ובגיל 6 אתה מגלה פילטר מזגן סתום ומלא בחרקים עלים ומוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, EliC25 כתב:

לא רואה טעם להחליף מתחת לשנתיים או 30 אלף קמ

לגבי פילטר מזגן - חייב להחליף אחת לשנה.

ברוב הרכבים המוסכים לא מחליפים לצערי הרב ואז רכבים עוברים 2-3 ידיים ובגיל 6 אתה מגלה פילטר מזגן סתום ומלא בחרקים עלים ומוות.

כל עוד מזגן עובד תקין חייב באמת?
עזוב מה שממליצים בספר רכב, שואל תכלס.

והפעם אני לא מתכוון להחיך את הרכב אחרי שנתיים, מתכוון להשאיר איתו הרבה (האלה אם כן לוקח את הלוטו ואז זה סיפור אחר חח)

וכמו שאמרתי קודם, המוסך מורשה לא הציאו לי להחליף בכלל, כדאי לי להתלונן ולראות מה התגובה שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yoav911gt2 כתב:

* הפעם היחידה ששמעתי שיש דרישה למסיר פיח זה היה פה בפוסט על סובארו BRZ. 

וקראת , ואין שום צורך בזה וזה לא מופיע בספר רכב המקורי.

(אני מכיר מכוניות כאלו עם מעל 200 אלף קילומטר וכאלו שנוסעות עם טורבו ו150 כ״ס יותר ... כולם חיים ...)

לפני 21 דקות, kurko1992 כתב:

כל עוד מזגן עובד תקין חייב באמת?
עזוב מה שממליצים בספר רכב, שואל תכלס.

כן , הפילטר הזה מנקה את האוויר שאתה נושם כל הזמן - ואם אתה נוסע בפקקים וג׳יפה ופיח / ממחזר אוויר מבפנים ונגיד היית חולה , או היה אבק.

בנוסף להשפעה על כמה יעיל המזגן והחימום - זה גם משפיע על איכות האוויר שאתה נושם ברכב.

כולה פילטר מזגן - לוקח לרוב 10 דקות להחליף והם ממש זולים.

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Liviur כתב:

וקראת , ואין שום צורך בזה וזה לא מופיע בספר רכב המקורי.

(אני מכיר מכוניות כאלו עם מעל 200 אלף קילומטר וכאלו שנוסעות עם טורבו ו150 כ״ס יותר ... כולם חיים ...)

כן , הפילטר הזה מנקה את האוויר שאתה נושם כל הזמן - ואם אתה נוסע בפקקים וג׳יפה ופיח / ממחזר אוויר מבפנים ונגיד היית חולה , או היה אבק.

בנוסף להשפעה על כמה יעיל המזגן והחימום - זה גם משפיע על איכות האוויר שאתה נושם ברכב.

כולה פילטר מזגן - לוקח לרוב 10 דקות להחליף והם ממש זולים.

תכלס אני כמעט ולא נוסע כבר נכון לעכשיו.

וכאשר אני כן נוסע, נוסע בלילה בלי פקקים, חח.

אבל בסדר, אבדוק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

בהחלט בושה שמחייבים אותך על ספריי ניקוי בלמים. מי ישמע 2 שפריצים לניקוי הקרטר....

אני מכיר מוסך שהיה מחייב כל רכב ליסינג שנכנס אליו 5₪ על פינוי שמן..

אני תמיד לוקח את ההצעה של הנציג ומוחק את השורות המיותרות 

(מסיר פיח/תוסף דלק/נוזל בלמים/נוזל שמשות)

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • רעיון טוב! 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכזאת נסועה, שני המסננים, של הקבינה ושל המנוע נקיים לגמרי, ואין מה לגעת בהם (אלא אם כן נוסעים תדיר בדרכי עפר) . 

ספרי בלמים, חלודה וכו', זה משהו שרואים לעיתים בחיובים של מוסכים ואני אישית לא אוהב את זה.
אני בעד לגלם את זה בעלות העבודה, שגם כך נדיבה מול זמן העבודה בפועל ואפשר לחייב סכום סמלי של 10 שקלים 'חומרים עזר' למשל, על תרסיסי ניקוי, אזיקונים וכו', זה יכסה את זה בוודאות. 

עקיצה בוודאות אין פה. 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...