Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מחליפים שמן גיר ברנו מגאן אסטייס 2016?

dvir10
מעבר לפיתרון נפתר ע"י ba323f,
שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, imprezadude כתב:

בספר הרכב של האוונסיס שלי למשל יש אבחנה בין תנאים "רגילים" לתנאים "קשים", כאשר בתנאים הרגילים אין לגעת בנוזל הגיר ובתנאים הקשים יש צורך לבדוק/לרענן/להחליף (לא זוכר את המינוח המדויק) כל 60KKM.

ההנחה שלי היא שכל עוד יש אפשרות טכנית להחליף או לרענן את נוזל הגיר, סביר שהדבר יאריך את חייו וישפר את אופן הפעולה שלו, עם זאת עוד לא נתקלתי במוסך מורשה שלא אמר שהנוזל הוא לאורך חיי הגיר ואין מה לגעת בו, כאילו הם מפחדים מהפרוצדורה, מה שגורם לי לפחד עוד יותר מהרעיון שהם יגעו בגיר ועוד יגרמו לנזק מיותר שנובע מניסיון להגדיל ראש.

ואגב, האם המלצה זו היא תלויה בק"מ בלבד או בזמן, כי אם למשל אדם X עשה את אותם 60KKM בשנתיים והשני בחמש שנים, האם שניהם צריכים להחליף או לרענן באותה הנקודה? נורא לא ברור כל העניין הזה...

זאת עוד עניין, אבל יש הרבה שמני ממסרה ברכבים היום, ללא שום משטר החלפה ולא משנה תנאים קשים או רגילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השאלה אם הם לוקחים בחשבון מה קורה אחרי 5 שנים למשל כשהדגם כבר 'יורד מהמדף' ולא צריך לממן כשלים כי אין אחריות.
נוזל הידראולי בסופו של דבר יאבד מתכונותיו, עם התקדמות התעשייה והידע ה'סופו של דבר הזה' יכול להתארך - אבל לדעתי, אם מעוניינים להחזיק את הרכב לאורך זמן, כדאי לתזמן החלפות כל כמה שנים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ba323f כתב:

השורה הזו מספיקה בעיניי, משום שתהיה בטוח שהיצרים יודעים את טווח הזמן/ק"מ שאותו רכיב מסוגל להחזיק מעמד.

ומאחורי המילים "לכל החיים" אתה ואני לא יודעים למה הם בדיוק מתכוונים, אלא אם כן ציינו שהמוצר/רכיב מחזיק כX ק"מ אז בוודאי שזה ה"לכל החיים"

ומכיוון שאין ביכולותינו לנבא את כוונת המשורר, שהנוזל ממסרה הוא "לכל החיים" ומאיזה שיקולים בין אם לטובה או לרעה גם אם נשמע לנו שהמידע אינו הגיוני לעיתים הגיוני בהחלט, לא רשומה הסיבה- ולכן הייתי נמצד להוראות היצרן. אלא אם כן באופן נדיר יצרן הממסרה פרסם הנחיה  שונה להחליף את הנוזל ואז מגלים סתירה.

אני יכול להגיד לך באחריות, שלרכב וכל מכלול בו, יש אורך חיים מוגדר. וזה לא קילוטראז' מופרז בכלל.

אלו כמובן דברים שלא משווקים בשום מקום אלא מידע פנימי של היצרן. 

כלפי חוץ, יש הנחיות כאלו שלא עומדות במבחן המציאות ויש כאלו שכן. מי שעובד עם מגוון מותגים מצומצם לזמן ממושך, חווה דברים כאלו על בשרו ויודע וגם אמור, לכוון את הלקוח בהתאם, אממה...הלקוח לפעמים קיצוני לצד שני "מה אתה דוחף לי דברים שלא רשום במפרט טפולים...??". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, danniel כתב:

אני יכול להגיד לך באחריות, שלרכב וכל מכלול בו, יש אורך חיים מוגדר. וזה לא קילוטראז' מופרז בכלל.

אלו כמובן דברים שלא משווקים בשום מקום אלא מידע פנימי של היצרן. 

כלפי חוץ, יש הנחיות כאלו שלא עומדות במבחן המציאות ויש כאלו שכן. מי שעובד עם מגוון מותגים מצוצמם לזמן ממושך, חווה דברים כאלו על בשרו ויודע וגם אמור, לכוון את הלקוח בהתאם, אממה...הלקוח לפעמים קיצוני לצד שני "מה אתה דוחף לי דברים שלא רשום במפרט טפולים...??". 

אוכל  לומר שיש יצרן ואולי יצרנים שכן מפרסמים את המידע, יש ברשותי אלפא 159 ומצאתי ברשת מפרט יצרן שמתאר בדיוק כל רכיב ואת עקרון פעולתו + אורך חיים!

אני מאמין שיש עוד יצרנים שכן מפרסמים, אולי אלה שכן מפרסמים רוצים "להתגאות" ברכיבים האמינים שבחרו סתם ניחוש.

כך או כך בצד הלקוח תמיד יהיה נגד המוסך כפי שאמרת, שרוצה שיגרם לו נזק או מצד שני למה דחפת לי להחליף שלא רשום.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור להיות  מידע מסווג ולכן לא בטוח שמה שיש לך הוא נכון, אבל אם מידע של ה CIA דלף,  אז מי אני שאתכחש.. 

עצם זה שכתבתי את האותיות האלו באנגלית אני כנראה נכנסתי ל WATCHLIST שלהם לנצח. בעצם, לפחות עד לפג תוקף אורך החיים שלי...😁

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, shellcase כתב:

השאלה אם הם לוקחים בחשבון מה קורה אחרי 5 שנים למשל כשהדגם כבר 'יורד מהמדף' ולא צריך לממן כשלים כי אין אחריות.
נוזל הידראולי בסופו של דבר יאבד מתכונותיו, עם התקדמות התעשייה והידע ה'סופו של דבר הזה' יכול להתארך - אבל לדעתי, אם מעוניינים להחזיק את הרכב לאורך זמן, כדאי לתזמן החלפות כל כמה שנים.

ואיפה תבצע את הפרוצדורה הזאת אם המורשים מפחדים לגעת בגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסמך ממש לא נראה מסווג אולי אני טועה לא בדקתי, הוא ממש ספר צבעוני ידידותי למשתמש עם תוכן עניינים, אם תהיה מעוניין אוכל לשלוח לך.

הוא נקרא Alfa 159 training material

לפני 13 דקות, imprezadude כתב:

מורשים של היבואן בתקופת האחריות בוודאי שלא, אחרי תקופת האחריות יתכן שכן יסכימו תוך כדי שהלקוח מבקש לבצע מרצונו ועל אחריותו קשה לי להאמין שיסרבו.

מורשה משרד התחבורה גם יסכים

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, imprezadude כתב:

אפשר עצמאית, או לגשת למוסך בו עובד @ba323f

יש מוסכים החוששים מבקשות כאלו בגלל הדוגמא הבאה, שהיא ממקור ראשון. 

לקוחות מזדמנים מגיעים לפעמים ומבקשים החלפת שמן גיר, לרוב ברכב עם נסועה מכובדת שכבר לא באחריות היצרן, זה בנסיון "להפיל על המוסך" בעיה שיש בתיבת הילוכים. המוסך התמים מחליף שמן לבקשת הלקוח והאחרון חוזר אחרי שעה בתלונה על החלקות, מכות ושאר בעיות שלפני "שנגעת" לא היו.

עכשיו לך תוכיח "שאמא ש'ך היא לא..." ובקיצור חתונה קתולית עם הגיר.

זה שיטת מצליח מוכרת שטובים נפלו בה. אחרי כזה מקרה, נראה לך שמוסך יסכים לבקשות כאלו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, ba323f כתב:

אוכל  לומר שיש יצרן ואולי יצרנים שכן מפרסמים את המידע, יש ברשותי אלפא 159 ומצאתי ברשת מפרט יצרן שמתאר בדיוק כל רכיב ואת עקרון פעולתו + אורך חיים!

אני מאמין שיש עוד יצרנים שכן מפרסמים, אולי אלה שכן מפרסמים רוצים "להתגאות" ברכיבים האמינים שבחרו סתם ניחוש.

כך או כך בצד הלקוח תמיד יהיה נגד המוסך כפי שאמרת, שרוצה שיגרם לו נזק או מצד שני למה דחפת לי להחליף שלא רשום.

האם אתה מתכוון למסמך הזה ?

https://drive.google.com/file/d/0B-mS4UKrWSnVNzZWYUU4RUtyMjA/view

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש מקרים כאלה, רק נראה שהרתיעה מהפרוצדורה, למרות שהיא מצויינת במפורש בספר הרכב, קיימת ללא קשר לק"מ.

אני באמת תוהה לקראת הטיפול הבא, או מתישהו סביב ה-60KKM, האם כדאי שאעשה את זה. האם הפרוצדורה פשוטה ורק יכולות להיות לה השלכות לא נעימות לגיר, או שהאם מוסך חסר ניסיון יכול "לחרבן" משהו תוך כדי ההחלפה עצמה וליצור בעיה שלא הייתה לפני, ואז יצא שכרי בהפסדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי, ספר הדרכה טיפוסי אך מעניין.

לא מזכירים אורך חיים על שום חלק שדורש תחזוקה או מכיל שמן.
בכלל בספרי הדרכי יש הרבה "גאוות יחידה" והשווצות שיווקות, שזה במכוון כדי לשווק את הרכב לצוות המוסך שעוברים הדרכות, הרי גם הם סוג של אנשי מכירות.

אגב, משאבת הזרקה לחץ גבוה רק 150,000 ק"מ? לא היית מצפה שיחזיק את אורך חייו של המנוע?  הווה אומר לפחות כפול מזה.
מה גם שאם זה באמת אורך החיים של המכלול, שאלה שמתבקשת היא, למה לא מופיע במפרט טיפולים החלפה יזומה של המכלול ב 150K ק"מ?  או שאולי כן מופיע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, imprezadude כתב:

אלא אם נדרשים כלים מיוחדים, כל מוסך נורמאלי.
ואם כן נדרשים כלים מיוחדים אז יש גם מוסכים מתמחים (גבע בצרפתיות, רון בVW וכו').

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...