Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה חזיתית בצומת T בחניון

שימו לב! השרשור הזה בן 1286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תכלס - 2 הרכבים לא בסדר

האפור השלים סיבוב תוך כדי מעבר לנתיב הנגדי ונוסע מהר מידי לתנאי הראות שלו. מהירות תגובה אפסית אבל רואים שהבלמים הופעלו הרבה לפני התגובה של הרכב הלבן.

הלבן מתפרץ בנקודה שיש לו 0 ראות בה ולא משנה התקנות ולמי יש זכות קדימה כשמישהו מולך כבר התחיל תהליך קשה לעצור. 

נראה שהרכב הלבן לא נסה לבלום אלה להתחמק וזה לא עזר לו.

נראה 50\50

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לו אני השופט:

רכב לבן - מגיע לצומת בלי שדה ראייה מספיק, במהירות גבוהה יחסית לשדה הראייה שלו, ולא מאט אפילו לפני הצומת.

רכב אפור - מגיע לצומת בלי שדה ראייה מספיק, במהירות גבוהה יחסית לשדה הראייה שלו, ולא מעט לפני הצומת, ומנסה לפצות על כך בנסיעה על חצי מהנתיב הנגדי.

60% לרכב האפור, 40% לרכב הלבן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - צקיך לראות תמונות של הכביש שממנו מגיע הרכב הלבן. בקניונים שאני מכיר בצמתים האלה במעברי הרוחב יש תמרורי 302 (לא תמיד תקניים, אבל המשמעות ברורה) המותקנים על העמודים. אלא אם מדובר במעבר חד סטרי בכיוון הנגדי.

לכן, בבקשה העלה צילומים של המעבר שמימין בשני הכיוונים, במיוחד העמודים הסמוכים לצומת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בי רו

בואי נוסיף רכב 4 בא ממול לרכב 3

תני את סדר הקדימויות

בחניונים יש הירכרכיה שונה להגדרת הכבישים ולכן היה אמור להיות תמרור ברור.

ששניהם יתבעו את החניון.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים למה לסבך? כמו ש @Be roo כתב רכב הפונה שמאלה נותן זכות קדימה לרכב הבא ממול ובלי שום קשר לפניה אתה חייב לתת זכות קדימה לרכב מימין מה הסיפור?

גם ישה ציטט את אותו הדבר(ציטוט למטה) אבל פירש את זה בצורה לא נכונה לדעתי

ציטוט

(1)    נתקרבו לצומת כמה כלי רכב מצדדים שונים, יתן נוהג רכב את זכות הקדימה לכלי רכב הבאים מימין;

תק' (מס' 4)

תשנ"ה-1995

(2)    נוהג רכב, המתקרב לצומת או הנמצא בצומת ועומד לפנות שמאלה או לפנות בפניית פרסה לשמאל יתן זכות קדימה לרכב הבא ממולו והנמצא בצומת או קרוב לצומת וזאת מבלי לגרוע מהאמור בפסקה (1);

יכול להיות שבדרך של הרכב הלבן היה מוצב תמרור תן זכות קדימה איפה שהחץ בתמונה?

image.png.556e1e164206c50d93f8d4a12491b8d8.png

תעלה בבקשה תמונה מצד הדרך של הרכב הלבן 

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שהרבה תלוי בהיררכיה של הכבישים כמו שאמר @ישה.

כלומר כל הדיבורים על זכות קדימה לפה ולשם זה רק במידה ושני הכבישים באותה היררכיה.
אבל אם הרכב האפור נוסע בכביש ראשי יותר אז בוודאי שהלבן מחוייב היה לתת לו זכות קדימה, אבל הנסיעה המהירה של האפור והעובדה שהוא בשני נתיבים בוודאי תוסיף לו אשמה.

ומצד שני אם הרכב הלבן הוא בהיררכיה גבוהה יותר אז בכל מקרה היה צריך לפנות בזהירות ולכן שניהם אשמים.

וצריך לציין שהאפור כן שם לב למתרחש ומספיק לבלום כמעט לעצירה לפני ההתנגשות בניגוד ללבן שלא שם לב בזמן.

מקרה מעניין. 

עריכה אחרונה על ידי nathun
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר בתקנות התעבורה היררכיית כבישים, מישהו רוצה להביא סימוכין לזה?

מה שכן ייתכן זה שמהנדס התנועה רוצה לתת עדיפות לדרך אחת על פני אחרת, ואז הוא שם תמרור של ז"ק או עצור לדרך עם העדיפות הנמוכה יותר.

שימו לב למשל להנחיות להצבת תמרורים עבור תמרורי 301-302, הדגשתי את החלק הרלוונטי:

image.png.75f937657475de0dae9c55c8790ca3a1.png

קביעת היררכיית דרכים ותנועות מתבצעת ע"י הצבת תמרור 301/302.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות מה זה איררכיה של כבישים? יש תמרור לזה?

בחץ שסימנתי אפשר לראות שיש שם משהו מהנסיון האישי שלי במקומות כאלה מוצב תמרור זכות קדימה.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא מכיר בתקנות התעבורה היררכיית כבישים, מישהו רוצה להביא סימוכין לזה?

מה שכן ייתכן זה שמהנדס התנועה רוצה לתת עדיפות לדרך אחת על פני אחרת, ואז הוא שם תמרור של ז"ק או עצור לדרך עם העדיפות הנמוכה יותר.

יכול שאתה צודק והיררכיה של הכבישים נקבעת אך ורק ע"י התמרורים.
אם ככה אז נראה לי שהמצב של חוסר תימרור בחניון הוא לא תקין - הרי לא יתכן שכל צומת בחניון צריך לתת זכות קדימה - ובגלל שדה הראייה מוגבל להגיע למצב של כמעט עצירה.
האם אין חובה לתמרר את החניון בתמרורי ז"ק ועצור כדי לאפשר לתנועה לזרום בצירים הרצויים?

לפני 13 דקות, AndreyAK כתב:

סליחה על הבורות מה זה איררכיה של כבישים? יש תמרור לזה?

היררכיה של כבישם משמעותה סדר החשיבות של הכבישים שע"פ ייקבעו התמרורים של זכות קדימה.
למשל אם אתה יוצא מיישוב קטן ומגיע לצומת T עם כביש ראשי יותר יש לך תמרור עצור/ז"ק - כי אתה בכביש משני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, nathun כתב:

אם ככה אז נראה לי שהמצב של חוסר תימרור בחניון הוא לא תקין - הרי לא יתכן שכל צומת בחניון צריך לתת זכות קדימה - ובגלל שדה הראייה מוגבל להגיע למצב של כמעט עצירה.

חוסר תמרור == תן ז"ק לרכב הבא מימין.

בחניון בעיקר בגלל שדה הראייה המוגבל נקודת ההנחה היא שהתנועה היא במהירות איטית מאוד, בערך כמו רחוב משולב. (+- 30 קמ"ש) עם האטות משמעותיות לקראת צמתים.

לפני 3 דקות, nathun כתב:

האם אין חובה לתמרר את החניון בתמרורי ז"ק ועצור כדי לאפשר לתנועה לזרום בצירים הרצויים?

לא, היעדר תמרור יכול להצביע על 2 מצבים:

1. מהנדס התנועה חושב שהתקנות מסדירות בצורה מספקת.

2. מהנדס התנועה לא השקיע בזה מחשבה.

התוצאה בשני המקרים זהה - אין תמרור, התקנה בתוקף, תן ז"ק לרכב הבא מימין.

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע כמו חניון סיוט - לעצור/להאט כל צומת....

אגב 30 קמ"ש זה ממש מהר לחניון כזה ואני לא בטוח שזה ריאלי להגיע ל30 קמ"ש כשכל צומת יש להאט כדי לתת זכות קדימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30 קמ"ש זה לא אומר שאתה חייב להגיע לשם, אלא שנקודת ההנחה בתכנון תנועה בחניון תת קרקעי (בגלל העמודים בין היתר) היא תנועה במהירות מקסימלית של 30 קמ"ש, בפועל זה סביר להניח יהיה פחות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

רכב אפור יטען זה לא צומת, אלא נסעתי בדרך ראשית ורכב משתלב מימין/יוצא מחניה נכנכ בי.

אין כזה מושג "דרך ראשית", והרכב מימין לא יוצא מחנייה ולא משתלב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IMG-20201015-WA0028.thumb.jpg.ae2859e766cb257d24718237b5ad8e0f.jpgאין בצומת תמרור

לא לרכב האפור ולא ללבן

ע"פ מה אפשר לקבוע את ההיררכיה

בחניון?

שניהם חשובות לא רק לחניות אלא להגעה לחנויות שממוקמות בחניון או ליציאה

עריכה אחרונה על ידי avi 1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...