Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

איפה מילהצ'קה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו קרא לא להתחסן ?

לא. הסברתי מה מישהו קרא. מוזמן לקרוא את הודעתי שוב. הכל כתוב שם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת חברת מחקר ביולוגי שממוקמת סמוך לאתר ההתפרצות הראשוני.

Umbreall.jpg

הלכתי להתכונן לאפוקליפסה.

כמגאי, בהצלחה עם תרמית המסכות שלך. לא יודע איך זה יעזור לך בלהדוף את הזומבים אבל שיהיה.

אני לא חזק בסינית, אבל באנגלית שתי המילים הראשונות הן "שנג" ו-"חי" שזה יחד שנגחאי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חזק בסינית, אבל באנגלית שתי המילים הראשונות הן "שנג" ו-"חי" שזה יחד שנגחאי

חכה שנגלה ש"שנג" בסינית זה "מת"... ואז ביחד זה....

זה....

מת-חי!!

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי מתקפת הזומבים, סלואי כבר חזה את זה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
זה השם של החברה, כמו טקסס אינסטרומנטס.

מישהו באינטרנט כתב שזה נמצא ליד הגראונד זירו של ההתפרצות, אז זה בטוח נכון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: ועוד כמה תווים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה כתבות שמדברים על זה שרוב הנפטרים מהוירוס היו בעלי רקע קודם של מחלות.

כנראה נצטרך להמתין שהוירוס יגיע למדינה מערבית על מנת שנדע יותר פרטים עליו.

בעצם גם זה לא ממש יעזור.. כי הדיווחים אצלנו בתקשורת על גל השפעת האחרון קצת שונים מהדיווחים של משרד הבריאות.

מישהו שמבין יכול להסבר לי את הדוחות השבועיים של משרד הבריאות.

https://www.health.gov.il/UnitsOffice/ICDC/Infectious_diseases/Flu/Pages/FWR.aspx

מהדוח האחרון , יש את הגרף הבא:

שפעת.JPG

לפי הגרף הזאת כל שבוע מתים (באופן כללי) בארץ 9-12 אנשים לכל 100,000 איש.

נניח 8 או 9 מיליון תושבים .. נקבל תמותה נורמלית של כ-1000 איש בשבוע.

אבל בחודשים פברואר עד אפריל התמותה עולה לאיזור ה 12 לעומת 9 בתקופת הקיץ.

שזה עוד כ-300 יותר כל שבוע בארץ... לא בסין...

מה גורם לאנשים למות יותר בחורף?

האם חולה סרטן סופני שחוטף שפעת ומת .. סיבת המוות היא שפעת או סרטן?

האם זקנים מעל גיל 80 .. שבעקבות השפעת מתחילה הידרדרות ואחרי חודש מתים מקריסת מערכות ,

סיבת המוות היא גיל? או השפעת שעברה כבר לפני חודש?

איך מחליטים שרק 41 מתו משפעת עד כה?

אם מתים כל שבוע 1000... אז מאז התחילו לדבר על השפעת כבר מתו 4000 איש בארץ?

שיגיע לפה הוירוס הסיני .. ועד אפריל ימותו פה 1000 ממנו .. (3 חודשים) - שזה 100 לשבוע?

איך יקטלגו אותם?

האם את כולם ירשמו לטובת הוירוס הסיני ... או שאת הזקנים וחולי הסרטן הסופניים יגרעו מהרישום של הוירוס ?

בסופו של גבר זה פקיד עם אקסל שמקבל את ההחלטות מה לפרסם לציבור...

ואם אני טועה במשהו אשמח להבין ממישהו שמבין ... כי אני ממש לא התחום

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רופא תמיד כותב מה סיבת המוות, לא?

כנראה שלפי זה הפקיד יודע איך לקטלג את הנתונים באקסל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיבת המוות היא המאפיין המרכזי (פציעה, מחלה או שילוב שלהן), שגורם להתחלת שרשרת ההפרעות הפיזיולוגיות שיוצרות את סיום החיים. סיבת המוות נחלקת ל-2:

1 . סיבת מוות מקורבת – האירוע המכונן שהתחיל את שרשרת האירועים עד למוות.

2 . סיבת מוות מידית – המאורע שישירות בעקבותיו נגרם המוות. כלומר בין סיבת המוות המידית למוות אין עוד שום שלב ביניים.

לדוגמה, חולה סרטן עם דלקת ריאות. סיבת המוות המקורבת היא מחלת הסרטן והכימותרפיה שהפכה אותו למוחלש חיסונית. סיבת המוות הישירה/מיידית היא דלקת הריאות.

דבר נוסף, שפחות קריטי לרפואה פנימית, אלא יותר למשפטית הוא מנגנון המוות: זו ההפרעה הביוכימית/פיזיולוגית שמפסיקה את החיים.

נניח אדם נדקר בחזה, נקרעה לו האאורטה (אבי העורקים) והוא דימם למוות.

סיבה מקורבת דקירה בחזה.

סיבה מיידית קרע באאורטה.

מנגנון המוות דימום.

לשאלתך: יכולה להיות יותר מסיבה אחת מקוטלגת וכך זה עובד. בחולי זה סרטן הרוב מתים מסיבוך של המחלה לכן הסיבה היא גם וגם כך זה מקוטלג.

אם ימותו חולים מהקורונה הם יקוטלגו הן ככאלו שמתו מדלקת ריאות והן ככאלו שמתו מנדיף הקורונה. יש לשים לב שלא לכל מחלה יש קטלוג ומעקב מתאים ולא אחרי כל החולים ניתן לעקוב בגלל קשיים בזיהוי, דיווח וגישה למאגרי נתונים (האחרון פחות).

רואים עלייה בחורף בגלל סיבות המוות הנפוצות:

הראשונה היא ממהירות (ואז מתים מדלקות ריאה וזיהומים אחרים).

השנייה מחלות קרדיו וסקולריות, גם התמותה מהן נפוצה יותר בחורף.

מחלות ריאה מככבות גם הן חורף. הן זיהומיות והן אחרות.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אז לפי הדוח של משרד הבריאות , בשבוע שהסתיים ב 18/1 , מתו כ-10 אנשים על כל 100,000 איש (שזה בערך 1000 איש מתים בארץ).

כ-10% מהם מתו מדלקת ריאות.

שזה 100 איש שמתו מדלקת ריאות רק בשבוע האחרון.

איך התקשרות מכריזה שמתו 9 אנשים משפעת ב-10 ימים האחרונים?

מי מחליט מתוך ה 100 של הדלקת ריאות כמה מהם קשורים לשפעת?

וממה מתו ה 900 האחרים ? האם יכולות להיות עוד סיבות שקשורות לשפעת והם לא דלקת ריאות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחליט הוא הרופא שממלא את הטופס - אבל האבחנה שלו תתבסס על הרבה נתונים, שמקרה זה החשוב בהם הוא ממצאי המעבדה. האבחנה יכולה להיות גם יותר מאוחרת, כגון בנתיחה שלאחר המוות או ממצאי מעבדה המתקבלים לאחר המוות.

נושא האבחנות בתעודות פטירה בעייתי מאד, יש עניין של חוסר אחידות במילוי הטופס (או, לפחות, כך היה בעבר. אני לא מצוי בהנחיות העדכניות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא האבחנות בתעודות פטירה בעייתי מאד, יש עניין של חוסר אחידות במילוי הטופס (או, לפחות, כך היה בעבר. אני לא מצוי בהנחיות העדכניות).

בית החולים ממלא טופס הודעת פטירה. משרד הפנים מנפק תעודת פטירה לאחר שהנתונים הבסיסים הוזנו במערכת מהודעת הפטירה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל ההנחיות כיצד למלא אותו לא אחידות. ואחידות בדיווח היא תנאי בסיסי לסטטיסטיקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגאי, בהצלחה עם תרמית המסכות שלך. לא יודע איך זה יעזור לך בלהדוף את הזומבים אבל שיהיה.

עדכון קל:

א. כל מלאי המסכות בארץ אזל. אפס. נאדה. ZERO. אני טחנתי מעל 1,000 ק"מ בין יבואנים בשביל לגרד את השאריות.

ב. ChemGuy85 Fulfilment Center שפתחתי שיגר מעל 700 חבילות לחו"ל ביומיים האחרונים. אני תשוש. מת מעייפות. אצבעות שלי כואבות מאריזה. והדברים שיש לי להגיד על מחלקת ייצוא של דואר ישראל... בחיי ביזיון כזה עוד לא ראיתי. עלק מעצמת הייטק... עובדים אשכרה סידרו את החבילות שלי בערימות לפי מדינות במרכז הסניף בזמן שעומדים מאחורי איזה 30 בני אדם, ספרו ידנית, שקלו אחת - אחת, הדביקו מדבקות... לא ייאמן.

ג. מתי תלמדו שאני רואה את המציאות יותר טוב מ-90% מהאנשים בעולם וצריך להקשיב לי?

ד. אם אתם חושבים שבהתפרצות של Pandemic אמיתית יהיו לכם תרופות תרשו לי להגיד פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אחד ארוך.

עכשיו אני מתלבט אם להמשיך לחפש מסכות או להפסיק עם זה כי אחרת אצטרך להתפטר מהעבודה ולהתעסק רק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...