Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

חזרתי כרגע מבית מרקחת של הסופר פארם בעיר הגדולה, להפתעתי אף אחד מהלקוחות לא התעניין במסכות הגנה או משהו דומה בזמן שאני ממתין בתור של 10 לקוחות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני יודע מה זה שפעת. אני מגדיר אותה כרגילה, כי זו מחלה שהאנושות יודעת להתקיים איתה. השאלה שלי היא מה בדיוק בקורונה מראה סימנים מיוחדים של משהו מסוכן יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מדובר במחלה חדשה, שאנחנו עדיין לא יודעים עליה מספיק. סה"כ פעמוני ההתראה צלצלו לפני 5 שבועות ומרבית החולים אובחנו במקום שהוא אמנם עיר גדולה, אבל מן הסתם מעטים בעולם שמעו את שמה עד לפני שבוע - שבועיים. אז חוסר הידיעה מאיים.

ולגבי "האנושות יודעת להתקיים עם שפעת" - זה חצי נכון. לפני מאה שנה היתה התפרצות שגרמה לעשרות מיליוני מתים (יש אומדנים המגיעים עד 100 מיליון), ומעבר לכך, מחלה לא צריכה להיות קטלנית כדי לגרום נזקים גדולים. השבתה של הרבה אנשים, גם אם הם מחלימים בסופו של דבר, היא עניין יקר מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הטבע האנושי.

ככה אנשים מתנהגים כאשר הם לא רעבים, בטוחים ויחסית נעים להם. חכה, חכה למשבר אמיתי. אנשים ירצחו בשביל קצת אוכל ותרופות.

אני חייב לשאול "מה הקשר בין מחט לתחת", שיש תופעה שלילית כלשהי בארה"ב או אירופה מתייחיסים לזה בדיוק ככה, כעניין של מדינה.

קרה משהו במזרח- הופ, כל ה 2 מיליארד איש שמאכלסים את האיזור הזה בסלסלה אחת טבולה בבורות מחפירה.

אין קשר ל "טבע האנושי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה שהאבתי ברוסית, אז בחרתי לתרגם אותה לעברית, כמובן באופן זריז עם שימוש בגוגל, אז סליחה אם יש טעויות...

לא מגיפה, אלא תרגיל? כיצד מנפחים את הפאניקה סביב נגיף הקורונה. פרופסור וורובייב מאמין כי "הסינים יכולים לתרגל הגנה אפידמיולוגית חזקה."

וירוס הנגיף החדש הוא סיפור אימה לחלשי לב. וכלי לקחת כסף מהאוכלוסייה על ידי חברות התרופות.

ג'וליה בורטה, AiF.ru: פאבל אנדרייביץ ', האם וירוס הקורונה החדש מסוכן עד כדי כך?

פאבל וורוביוב: אני בטוח לחלוטין שהסיפור עם נגיף הקורונה הוא כלי הפחדה לבעלי לב חלש. את הבעיה מצצו מהאצבע, תרגיל שנעשה מדי שנה, לצרכי חברות התרופות ושותפי השוק האחרים - יצרנים ומוכרי מסכות, חומרי חיטוי ועוד.

יש אינסוף וירוסים מהסוג הזה. וירוס הקורונה מהווה כמעט 10% (ראיתי נתונים כאלה) במספר זיהומים בדרכי הנשימה. זה פי 2 מהשפעת. במילים אחרות, מתוך 100 חולים עם מחלה דמויית שפעת, 5 עשויים לחלות בשפעת, ו -10 עשויים לסבול מוירוס הקורנה. כ- 10% נוספים הם שעלת ,בורדטלה פרטוסיס, ולמישהו יש בכלל מיקופלזמה. חלק גדול ממחלות אלה מתבטא בנזקים שונים לריאות. מיקופלזמה - זה התקפי שיעול ארוכים וכואבים, צל בריאות, אך בדרך כלל לא מוביל למשהו חמור.

נציג ארגון הבריאות העולמי הצהיר לאחרונה: אין מקרים של מעבר שגרתי מאדם לאדם - רק עם קשר קרוב וארוך מאוד במשפחת החולה או עם הצוות הרפואי. אבל מנגד מצב כשמתעטשים עליך ברחוב או בתחבורה הציבורית ונדבקת היא כמעט בלתי אפשרית.

מעניין לציין שלדעת ארגון הבריאות העולמי ישנם כ 8,000 חולים (לעיר של 12 מיליון - טיפה בים). מאובחנים כ -3,000, השאר נבדקים. מיעוט חולים במצב חמור. אז אין בכלל דיבור לא על מגיפה ולא על פנדמיה - כלל.

- אז יש כאן סיפור דומה למגיפת "הסארס" בשנים 2002-2003, כאשר ארגון הבריאות העולמי הודיע חודשים לאחר מכן כי כל הסיפור היה עסקי?

- כן. ההבדל היחיד הוא הרושם שהפעם הסינים מתרגלים הגנה אפידמיולוגית עוצמתית. או שהם מבצעים תרגילים, או שבאמת הייתה דליפת וירוס ממעבדה סגורה, כפי שחלק מהמקורות טוענים. אני לא מניח לאשר את האחרון. אבל התגובה הצבאית שלהם נראית יותר מדי עוצמתית לתרגיל. להטיל סגר על ערים וכו... אבל בכל זאת אולי זה רק תרגיל. והסינים הממושמעים, כמו רובוטים, עושים את כל מה שנאמר להם ע''י מחיאת כף. חבשו מסכות - הסירו מסכות (שאגב אינן מגנות מפני זיהומים נגיפיים נשימתיים). העצה לשטוף ידיים היא האמצעי היעיל היחידי. אבל את זה למעשה מומלץ לעשות לכולם בלי קשר למצב.

- האם זה נכון שמופיעים מדי שנה וירוסים חדשים הגורמים למחלות זיהומיות? ישנן עדויות שמאז 1970 היו יותר מ- 40 מחלות חדשות.

- כמובן, כל שנה מופיע משהו חדש. אין בזה חדש.

- איך נגיף עובד?

- לעיתים נגיפים משפיעים ישירות על תאים בריאות, והורגים אותם. אז מתחיל מה שמכונה לרוב SARS (אם כי מונח זה אינו נכון). קרישה תוך-כלית מפושטת - DIC. זה גורם לאותם סיבוכים שמהם אנשים מתים: אי ספיקת איברים מרובה (מלכתחילה ריאות וכליות), הפרעות לחץ וכן הלאה.

- האם ניתן לרפא דלקת ריאות כזו?

- הטיפול ב- DIC אינו תלוי בגורם. יש צורך לבצע במהירות פלסמפרזיס, להתחיל להכניס נוגדי קרישה (תרופות המונעות קרישת דם) במינונים קטנים ולהעביר פלזמה טריה שהוקפאה. כל השאר - בהתאם למצב (תמיכה בנשימה, המודיאליזה או סינון המודיה וכו '). ככל שהפעולות הללו מתחילות מוקדם יותר, כך ההשפעה גבוהה יותר. על פי הניסיון בטיפול במצב דומה עם שפעת H1N1 ("SARS"), מספר מקרי המוות מצטמצם פי 10. אני חושב שזה לא גבול האפקטיביות. המלצות כאלה ניתנו על ידי הוועדה הרשמית שלנו, הן לא השתנו.

-ומה עם תרופות?

דלקות בדרכי הנשימה אינן מטופלות בתרופות. חלקן("תרופות") חסרות תועלת, אחרות מזיקות, אך כל אחת מהתרופות ברוסיה נמכרת בכמה מיליארדי רובל. ושערוריה כזו, כאשר זיהום לא מזיק מנופח לדרגת אסון עולמי - עבורם(חברות הפרמאה) הפיתיון הטוב ביותר.

ככל הנראה השנה המכירות ירדו (מגיפת השפעת לא קרתה בגלל החורף החם), אבל כאן הגיע מזל כזה! היא עצמה הפליגה לזרועותיה.

זה נראה לי שהפרופסור הנכבד הוא פרופסור לפילוסופיה כי כמות החארטה שמופיעה פה היא יוצאת מהכלל, לבחור אין שמץ של מושג אפילו מה זה dic העיקר לזרוק שטויות לאויר ולהישמע חכם.

ואני מדבר מנסיון מאחד שבאמת מטפל באנשים חולים וגם כאלו עם dic.

יש לי הרגשה שהפרופסור הזה מוכר תרופות פלא ממים מדוללים

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק, ויכול להיות שהתרגום הלא מדויק נותן יותר מקום להתפס לשלילה. זה המאמר המקורי. לא מכיר את הפרופסור הזה. מבדיקת הרקע שלו יש לו ניסיון מרשים בטיפול של אסונות רבי נפגעים. מצ'רנוביל ועד לרעידת האדמה בארמניה.

הוא כן חוקר בתחום ה-Plasmapheresis ויכול להיות שזה משפיע על משהו ממה שהוא טוען לגבי הטיפול, אין לי מושג... מה שבטוח ב-100% זה שהוא יודע מה זה DIC.

בכל מקרה, לא מבין מה יש להתפס על זה. הוא לא בא למכור כלום, או להגיד מה נכון ומה לא. סה''כ נתן דעה שהוירוס הזה כנראה פחות מסוכן ממה שהתקשורת בעולם מנסה לעשות ממנו. שאין שום סכנה לסוף העולם, ושהכל יהיה בסדר. נתפסתם עליו כאילו הוא נתן הצעה לקנות ממנו איזו "תרופת פלא ממים מדוללים" או כל דבר אחר בסגנון.

רוצה להמשיך להאמין שסוף העולם בדרך, שצריך לרוץ ולאגור תחמושת,מזון, ויטמינים, ולצפות כל היום בשורד האולטימטיבי? זכותך.

נפלתם עלי כאילו אני דוחף פה דעה של אבא שלי, הפרופסור לשקשוקה מרוסיה.

אני פשוט מנסה להבין מה קורה עם הוירוס הזה, כי בגלל כל התקשורת הזו אשתי בטוחה שצריך לקנות מסכות ומה לא...

הגישה שאתם יודעים מי אומר אמת ומי סתם מקשקש על בסיס המוצא שלו היא פשוט לא נכונה...

בסוף רק הזמן יענה לנו על השאלה: עד כמה הוירוס הזה מסוכן. לדעתי זו בועה שתתפוצץ.

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאין שום סכנה להמשך האנושות. בוא, אפילו במאה ה-14 אחרי שמעל 50% מאירופה התפגרה במוות השחור חיים המשיכו.

מדובר בוירוס מאוד מדבק ולא מוכר כלל לגוף האנושי עם אחוזי תמותה יחסית גבוהים כ-3 אחוז וסיכוי קרוב ל-20% לסיבוכים בהשוואה ל-1% במקרה של שפעת אם להאמין לדיווחים שמגיעים מסין.

לא צריך להיכנס להיסטריה מוחלטת ולחפור מקלט אטומי, אבל לא צריך לקחת את הוירוס בקלות ראש. לא סתם מכניסים 60 מיליון בני אדם להסגר ומשתקים כלכלה של מעצמה שלמה. הנזק הכלכלי והתדמיתי שנגרם להם ירדוף אותם עוד שנים רבות.

הפרופסור הזה צריך להירגע קצת עם הוודקה מזוייפת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדיווחים שמגיעים מסין. בגלל שמדובר בוירוס לא מוכר כלל לגוף האנושי

.

מה? זו סה"כ עוד מוטציה של קורונה. יש כבר 7 סוגים שונים (גם סארס, וגם כאלו שהם גורם נפוץ מאוד ל common cold. אם חלית החורף יש מצב שזה זה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאין שום סכנה להמשך האנושות. בוא, אפילו במאה ה-14 אחרי שמעל 50% מאירופה התפגרה במוות השחור חיים המשיכו.

מדובר בוירוס מאוד מדבק ולא מוכר כלל לגוף האנושי עם אחוזי תמותה יחסית גבוהים כ-3 אחוז וסיכוי קרוב ל-20% לסיבוכים בהשוואה ל-1% במקרה של שפעת אם להאמין לדיווחים שמגיעים מסין.

לא צריך להיכנס להיסטריה מוחלטת ולחפור מקלט אטומי, אבל לא צריך לקחת את הוירוס בקלות ראש. לא סתם מכניסים 60 מיליון בני אדם להסגר ומשתקים כלכלה של מעצמה שלמה. הנזק הכלכלי והתדמיתי שנגרם להם ירדוף אותם עוד שנים רבות.

לצורך השוואה אחוזי התמותה של SARS בערך 10 ושל MERS כ-30. מצד שני, כבר יש יותר חולי הוירוס החדש מאשר חולי SARS ובודאי יותר מחולי MERS.

הנזק שיגרם לסין - תלוי בהמשך התפתחות המגפה. אם היא תבלם הנזק לכלכלה יהיה מוגבל והתדמית תהיה של מדינה שמגיבה מהר ונכון למצב חירום. אם המגפה תמשיך להתפשט יהיה יותר קשה להגביל את הנזק הכלכל, תדמיתית כנראה שהנזק יהיה פחות חמור. אבל הנזק לתיירות עשוי להיות משמעותי, אנשים יחששו מהשווקים שלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה אחרי התגובות של יבגני על הדוגמה הרוסית, עד שהצלחתי קצת להימנע מהמשך הדיון על "אימא רוסיה", נשארה לי רק מחשבה אחת - מי הכי אוהב להטריל על רוסים? ChemGuy85. רגע! ChemGuy85 עדיין לא ראה את הדיון נכון?... כבר לא היה לי כוח לחשוב על המשך הדיון הזה עד שהצלחתי לחמוק ממנו.

בקיצור, תודה שהסתפקת רק במשפט הזה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כאן לא מטרילים על רוסים. מי שמטריל הוא הפרופסור (שבמקרה הוא רוסי, לא חסרים טרולים בכל מקום), והתגובות כאן שקולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה לא זה.

נכון שלא צפית ב-Q&A עם הרופא הקנדי?

אתה אשכרה מבין מה שאתה רוצה להבין במקום מה שאומרים לך. אז הנה, בפירוט יתר ומודגש:

אם חלית החורף ב "התקררות חורף נפוצה", יש מצב לא רע שזה היה אחד הזנים הנפוצים של וירוס הקורונה. (בעיקר 229E ו OC43)

לא רמזתי שיש סיכוי שכבר חלית בזן החדש. אם כן, כנראה היית כרגע בהסגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן קצת לא ברור לי, זה שכל יום יש בעולם חדשות על הדרכים שמדינות שונות נוקטות כדי למזער את הסיכונים. רק אצלנו נותנים הנחיות חפיפניקיות של: ״מי שחוזר מסין שלא יצא מהבית שבועיים״. כאילו באמת? במדינת ה-״יהיה בסדר״ אף ישראלי לא ישב בבית... מה עם כל הסינים בנמל של חיפה? למה מרגיש לי כאילו לא עושים כלום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...