Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ההמלצה היא לבצע בדיקה ביתית, אם שלילית לחזור לעבודה/לימודים כשמרגישים טוב אם חיובית להשלים 5 ימי חופשת מחלה. מעבר לכך אין הנחיות מיוחדות, אבל, כפי שכבר נכתב, להגן על מי שרגיש.

אישית, כאשר אשתי חלתה, השארתי אותה בבידוד (מתון, לא מוחלט), עטיתי מסיכה וביצעתי בדיקה מדי בוקר - כדי להגן על ה"לקוחות" שלי.

אגב, משרד הבריאות פרסם היום נתוני קורונה לראשונה מאז 7.1, יש ירידה בחיוביים בבדיקות הרשמיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יובל .מ. כתב:

כפרה עלייך פינדר אתה עוד פעם לא קורא תגובות:

"

קח שאלה אחרת, מה זה משנה?

ואם זה סתם שפעת? שתשב בבית, תנוח, ותחזור לעבודה אחרי שהיא מחלימה. אין בונוס על קורונה וכבר לא מקבלים גולדה מהחברים על צילום של מקל עם 2 פסים (אלא אם זה היריון ואז אפשר לפרגן)."

ה"אין כלום" מתייחס לזה שאין הגבלות רשמיות מהמדינה/ימי בידוד או דרישה לבדיקות. זה לא מעניין אותי מה יש לבן אדם שמגיע למשרד שלי, מבחינתי חולה זה חולה.

צודק. טעות שלי.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חטפתי שבוע שעבר שוב שפעת או משהו בסגנון, לא קורונה. שבר אותי.

לא יודע אם זה אני נחלשתי, או הוירוסים התחזקו, אבל התחלתי לחטוף על ימין ועל שמאל וכול פעם השפעת יותר חמורה מהקורונה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפעת או "מחלה דמויית שפעת (flu like)? אלה דברים שונים. ונגיפים שונים גורמים הסתמנויות שונות אצל אנשים שונים. אם לא בוצעה בדיקה מכוונת לנגיף(ים) מסויים(ים) אחנך יודע מה הנגיף שגרם למחלה.

@ezuf - אל תזלזל בקורונה , היא עדיין מפילה אנשים למשכב, גם אם הרבה פחות חמורה מאשר לפני שנתיים. וב-8.10 החל מבצע חיסונים בחיסון מעודכן, מומלץ לאנשים בסיכון גבוה בלבד. ככה זה כאשר הנגיף הפך פחות מסוכן, והאוכלוסיה כבר נחשפה אליו , לחיסון או לשניהם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

אני חטפתי שבוע שעבר שוב שפעת או משהו בסגנון, לא קורונה. שבר אותי.

לא יודע אם זה אני נחלשתי, או הוירוסים התחזקו, אבל התחלתי לחטוף על ימין ועל שמאל וכול פעם השפעת יותר חמורה מהקורונה.

לא התחסנת לשפעת?

אני כבר כמה שנים מתייצב עם כל הבני 90 איך שיש חיסון חדש לשפעת.

בשביל מה לחטוף? שפעת זה דרק, שבוע של חום גבוה, ולהיות סמרטוט.

גם ככה צינון חוטפים, שזה דומה, אבל לא בעוצמות של שפעת. חום גבוה מפיל.

ולצינון הפשוט אין חיסון. 

לשפעת כן!

נ.ב ואם אתה מרגיש שנחלשת, תבדוק סטרס בחיים ותזונה, זה הרבה פעמים קשור.

רק בריאות

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.1.2024 בשעה 06:15, sperial כתב:

1. בדרך כלל מקובל לפחות 3 חודשים, אבל זה לגמרי לא צפוי

אוקיי מה מיוחד ב3 חודשים הראשונים שמגנים עליי מלהידבק שוב? או שבעצם אני יכול להידבק אבל לא להיות חולה?

לפני 56 דקות, לירון .ה. כתב:

לא התחסנת לשפעת?

לא אמרו שמה שמיוחד בקורונה שהיא 'פעילה' כל השנה ולא כמו שפעת ששומעים עליה רק בחורף? ואמרו גם שהזמן שהיא משפיעה ארוך יותר משפעת. זה ההבדל בינה לשפעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוגדנים ותאי החיסון שנוצרים בזמן המחלה ודועכים אחרי מספר חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

לא התחסנת לשפעת?

אין ויכוח, פשוט אף פעם לא הייתי צריך.

גם אם הייתי חולה, זה היה יום מחלה ויום התאוששות.

ומאז סוף נובמבר שנה שעברה (פעם שניה שחטפתי קורונה), הייתי חולה 3 פעמים, בפעם האחרונה עם 39 חום למשך הסופש.

אולי באמת צריך להתחיל להתחסן נגד שפעת.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסון השפעת הוא אחד הקלים. דקירה ולפעמים כמה שעות כאב במקום. אמנם מומלץ לילדים ומעל גיל 65, אבל מתאים בכל גיל.

כמובן שהחיסון מגן רק בפני אותם 3-4 זני שפעת נגדם תוכנן, לא נגד כל וירוס תורן שהילד מביא מהגן. אז גם אם תתחסן נגד שפעת לא מובטח לך חורף ללא מחלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, sperial כתב:

@ezuf - אל תזלזל בקורונה , היא עדיין מפילה אנשים למשכב, גם אם הרבה פחות חמורה מאשר לפני שנתיים. וב-8.10 החל מבצע חיסונים בחיסון מעודכן, מומלץ לאנשים בסיכון גבוה בלבד. ככה זה כאשר הנגיף הפך פחות מסוכן, והאוכלוסיה כבר נחשפה אליו , לחיסון או לשניהם.

ממש לא מזלזל

אבל ככה הסביבה בעבודה\בבית\חברים\מכרים ושאר אנשים,"מה,כולה שפעת,זהו נגמרה הקורונה"

אם כבר אני עכשיו "יצאתי" מחודשיים של חולי שלא נגמר,שיעול שלא רצה ללכת,נזלת שבאה והולכת,כאבים בכל הגוף ועייפות אקסטרה לא משנה כמה (הצלחתי) לישון,ולקינוח כאבי גרון שבד"כ קורה לי כשהשקדים נפוחות (לא עקרתי בצעירותי,לצערי)

הקטע המצחיק שכל זה התחיל באופן תמוה בדיוק באותו יום שתרמתי דם (לראשונה מזה 22 שנה),וגם זה היה לפני חודשיים בדיוק

בדיקת קורונה ביתית לא עשיתי,לא נראה אמין השטות הזו,במקום זה רבתי עם הקופ"ח (כללית,ימחשמכם) שלא הבינו מאיפה נפלתי עליהם (כאמור כל המחלקות קורונה נסגרו) בשביל בדיקה.

הסמפטום האחרון שלא רצה ללכת (כאילו הגוף אומר,וואלה בוא נתרפא 80%,ונמשיך לחלות) זה השיעול,שהצלחתי להפטר ממנו רק בשילוב של פעמיים ביום תה קמומיל וסירופ חרובים (מקורי טבעי לא מעובד,מחנות תבלינים בנצרת)

ב"ה טפו טפו מלח מים מלח מים עכשיו בריא (חוץ מעייפות,אבל זה יש לי מאז שנולדתי ככל הנראה...)

פשש..חפרתי.

עריכה אחרונה על ידי ezuf

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי נתוני משרד התחלואה המעודכנים, אחוז ההתחסנות לקורונה עומד על 0.7%, כשרובם המוחלט קשישים בעשור השמיני והתשיעי לחייהם (כנראה חוסים במוסדות סיעודיים) ובאמת שאני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שראיתי רעלות בציבור.

השרשור הזה הוא שמורת טבע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ezufברמה הציבורית הקורונה נגמרה, בערך. חש חולים ויש מאושפזים, אבל המספרים קטנים וכך גם התחלואה הקשה והתמותה.

בדיקות ביתיות? דווקא עושות עבודה טובה, במיוחד אם אתה שם לב גם לאדום קלוש ליד ה-T, שיכול לעזור לך להמנע מהדבקת אנשים רגישים, נניח סבתא וסבא. או, אם אתה בקבוצת סיכון, לפנו לקבלת פאקסלוביד (נניח רגע למחסור). ואם אתה חושד בקורונה והבדיקה שלילית חזור עליה כעבור 24 שעות.

וכמובן, לא לשכוח שיש אין ספור נגיפים נשימתיים שאים קורונה, שפעת או RSV, ושיוצרים תמונה קלינית דומה.

@omerkot בניגוד לסבהי החיסון של 2021-2022 כיום ההמלצה לחיסון נגד קורונה מצומצמת לקבוצות סיכון של חולים עם מערכת חיסון מוחלשת ושל בני 65 ומעלה (ויש הגורסים 75 ומעלה, אבל הרשמי הוא 65). הוסף לכך את פרוץ המלחמה יום לפני תחילת מבצע החיסונים המעודכן ותבין למה המספרים קטנים. בסופו של דבר מרבית האוכלוסיה כבר נחשפה הן ל-3-5 מנות חיסון והן לנגיף עצמו, כך שקיימת חסינות נרחבת באוכלוסיה. חוץ מזה, מאז שהעולם עבר מ-pcr חובה לבדיקות ביתיות לפי החלטת החולה הרבה יותר קשה להעריך את משמעות מנות החיסון הנוספות ברמת האוכלוסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

98.35% מבני ה60-70, 95.47% מבני ה70-80 ו93.77% מבני ה80-90 משוכנעים שההמלצה הזו לא רלוונטית עבורם וכאמור, חלק ניכר מקרב אלו שכן קיבלו מנות חיסון טריות כלל אינם מסוגלים לחשוב.

כל העולם חזר ל2019 אבל כאן אנשים עומדים בתור לקבל חיסונים לשפעת, דורשים בדיקות PCR לקוביד ומדסקסים את זמן מחצית החיים של נוגדנים בסרום.

שמורת טבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...