Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייח לא נדלק בגלל מתח גבוה מידי?

bigdevil0
שימו לב! השרשור הזה בן 1339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי מחשב נייח בבית הורי שפתאום הפסיק להידלק, מידי פעם נדלק מידי פעם לא, ישר חשדתי בספק כח והחלפתי אותו, בהתחלה לא עזר ואז נדלק(חשוד אבל זרמתי), לאחר כמה ימים שוב הבעיה חזרה, ניתקתי הכל והשארתי את הלוח אם מחובר ועדיין לא נדלק(הוצאתי זיכרונות וניתקתי מאווררים מהלוח),יום אחרי נדלק.

אותו סיפור כמה ימים אחרי, פירקתי מעבד ניקיתי החזרתי, נדלק אצלי בדירה, לקחתי את המחשב לבית הוריי ושוב לא נדלק(ניסיתי להחליף כבלים ושקעים בבית ולא עזר), לבסוף לקחתי רב מודד ומדדתי מתח בקיר וראיתי מתח של 245V, על הספק רשום מתח עבודה AC 220V-240V, החלפתי לספק אחר ועדיין לא נדלק, חזרתי אליי וכן נדלק, מדדתי מתח והיה 235V(המתח הנמדד היה בין פאזה לאדמה(GROUND),ובין Nל לG המתח הוא 10V, ובבית הוריי הוא 0).

קצת מבולבל ולא מבין מה קורה פה, 

מה אומרים? יכול להיות שב245V הספק כח לא יידלק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שיש לספק הכח הגנה שמונעת ממנו להדלק כשהמתח גבוה מדי.

לדעתי כדי להזמין חשמלאי שיבדוק את החשמל בבית - המצב הקיים יכול לגרום נזק גם למכשירים חשמליים אחרים בבית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול להיות קשור לפתור הדלקה.
תנתק אותו ואת הריסטארט מהלוח, תדליק ע"י קיצור של הפינים בלוח, יש מלא סרטונים. במידה וזאת הבעיה ניתן להחליף עם כפתור האתחול ולהשאר בלעדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, bigdevil0 כתב:

שלום לכולם,

יש לי מחשב נייח בבית הורי שפתאום הפסיק להידלק, מידי פעם נדלק מידי פעם לא, ישר חשדתי בספק כח והחלפתי אותו, בהתחלה לא עזר ואז נדלק(חשוד אבל זרמתי), לאחר כמה ימים שוב הבעיה חזרה, ניתקתי הכל והשארתי את הלוח אם מחובר ועדיין לא נדלק(הוצאתי זיכרונות וניתקתי מאווררים מהלוח),יום אחרי נדלק.

אותו סיפור כמה ימים אחרי, פירקתי מעבד ניקיתי החזרתי, נדלק אצלי בדירה, לקחתי את המחשב לבית הוריי ושוב לא נדלק(ניסיתי להחליף כבלים ושקעים בבית ולא עזר), לבסוף לקחתי רב מודד ומדדתי מתח בקיר וראיתי מתח של 245V, על הספק רשום מתח עבודה AC 220V-240V, החלפתי לספק אחר ועדיין לא נדלק, חזרתי אליי וכן נדלק, מדדתי מתח והיה 235V(המתח הנמדד היה בין פאזה לאדמה(GROUND),ובין Nל לG המתח הוא 10V, ובבית הוריי הוא 0).

קצת מבולבל ולא מבין מה קורה פה, 

מה אומרים? יכול להיות שב245V הספק כח לא יידלק?

תודה

למתח שמדדת בין האפס לאדמה בביתך ובבית ההורים שלך אין שום משמעות טכנית אלא רק במקרים מסויימים אבל זה לדיון נפרד ולא קשור לבעיה אצלך.

המתח שמדדת בין הפאזה לאדמה קרי 235 וולט תקין. 

בכול מקרה מתח של 245 וולט בין פאזה לאפס חורג מהמקובל.

האם מדדת את המתח בעזרת רב מודד TRUE RMS ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מעדכן, בערב המחשב נדלק בבית ההורים, כשמדדתי המתח היה 228V, כנראה יש קפיצות מתח בבניין, הרב מודד שאני משתמש בו הוא:https://www.innova.com/product/detail/3320/Auto-Ranging-DMM, לפי הרשמים עד כה הוא די מדויק ועובד לא רע בכלל.

לא יודע להגיד אם הרב מודד הוא true rms.

למען הסר ספק, בדקתי את הכפתור והוא תקין(סוגר ופותח מעגל כמו שצריך), ולכל מקרה קיצרתי את הנקודה בלוח אם גם וזה לא עזר.

UPS טוב לא יעזור במקרה כזה, מכיוןן שהמתח קופץ לכמה שעות הUPS יעבור למצב סוללה ויפרוק את עצמו.

כנראה יש בעיה כללית בבניין, בתקופה האחרונה היו הרבה הפסקות חשמל ותעסוקה של חברת החשמל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספק נורמלי אמור לפעול ב 245 וולט בלי בעיה.
אבל למנועים חשמליים כמו מקרר מכונת כביסה וכד... זה יקצר את חייהם

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, bigdevil0 כתב:

UPS טוב לא יעזור במקרה כזה, מכיוןן שהמתח קופץ לכמה שעות הUPS יעבור למצב סוללה ויפרוק את עצמו.

UPS דווקא אמור להתמודד עם זה בסדר גמור. אתה לא מדבר פה על איזה משהו סופר יוצא דופן במספרים.

זה כן יקצר את חיי הסוללות לטווח ארוך אולי אבל זו הסיבה שהן שם.

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר את החשש מהניסיון שלי עם UPS,נגיד ואתה מגדיר לו שהטווח המתחים התקינים הם 165V-240V, נוצר מצב שאם מתח הכניסה עובר את ה240V הUPS יעבור למצב סוללה, במצב סוללה הUPS לא נטען ובעצם פורק את הבטריה לעומס(במתח מוגדר מראש של נגיד 230V), בהספק של 500W הוא יעבוד 12-13 דקות במקרה הכי טוב(לפי נתוני יצרן תלוי בUPS, ניקח לדוגמא EATON/APC 1600W) בפועל הוא מחזיק פחות תמיד.

עכשיו נגיד שהמתח בבית עובר את ה240V לכמה שעות, הUPS לא נתן לי כלום מלבד עוד 10-15 דקות עבודה עם המחשב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, bigdevil0 כתב:

רק מעדכן, בערב המחשב נדלק בבית ההורים, כשמדדתי המתח היה 228V, כנראה יש קפיצות מתח בבניין, הרב מודד שאני משתמש בו הוא:https://www.innova.com/product/detail/3320/Auto-Ranging-DMM, לפי הרשמים עד כה הוא די מדויק ועובד לא רע בכלל.

לא יודע להגיד אם הרב מודד הוא true rms.

למען הסר ספק, בדקתי את הכפתור והוא תקין(סוגר ופותח מעגל כמו שצריך), ולכל מקרה קיצרתי את הנקודה בלוח אם גם וזה לא עזר.

כנראה יש בעיה כללית בבניין, בתקופה האחרונה היו הרבה הפסקות חשמל ותעסוקה של חברת החשמל...

בלי קשר לבעיות החשמל בבניין של הוריך מתח רשת החשמל משתנה במהלך היום בתלות העומס על רשת החשמל.

אם אתה חושד שקיימת בעיה בדירה של הוריך תזמין חשמלאי מוסמך ובעזרת ציוד מתאים הוא יכול לבדוק אם קיימת בעיה בתשתית החשמל ולא לחפש פיתרון עקום כמו UPS.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...