Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: טלבו טאגורה - ה(לא) קרייזלר שהפכה ל(כמעט) פיג'ו

yohai71
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על הסקירה היפה. בד"כ כלל אתה מצליח להעלות אצלי זכרונות... אני זוכר איזה טאגורה בישראל. אבל אולי אני מבלבל עם הסולארה?
בבירור אני זוכר את הסמבה שהייתה בעצם פג'ו 104 ואת הסיפור על כך שלגבי פג'ו 309  הייתה התלבטות אם היא תהיה פג'ו או טאלבוט ובסוף הוחלט לקבור את המותג טאלבוט ולקרוא לה פג'ו (ומכאן המספר הלא סטנדרטי)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אתה מתכוון לסולארה, שהתאימה לשוק הישראלי הרבה יותר (וגם הייתה מוצלחת יותר- זו האחות הסדאנית של הסימקה 1307/1308 המוזכרת בסקירה).

וכן, גם הסמבה, הורייזון, וטנדרון ה(לשעבר) סימקה 1100, שגם היא הגיעה לישראל. את כולן אני זוכר היטב, ובמיוחד את הסימקה שהייתה לסבא שלי.

https://wheel.co.il/wp-content/uploads/2014/10/%D7%98%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%98-1982.jpg

פה זה עוד לפני הסמבה, שאמנם הייתה מבוססת על פיג'ו 104 אך לא במאת האחוזים (אם זה משנה).

כל הסיפור של טלבו היה נדון לכשלון מההתחלה. לא אפרט כאן, אולי בסקירה עתידית, אבל בגדול; לאחר שממשלת צרפת חילצה את רנו בשנות השבעים מקריסה כלכלית ודה-פאקטו, נהייתה בעלים שלה (בדומה לבריטיש ליילנד שחולצה ע"י בריטניה), לא נשאר כסף (או הצדקה ציבורית) לחלץ חברות צרפתיות אחרות שנפלו קורבן לבעיות כאלה ואחרות, בעיקר לאור המיתון הארוך של שנות השבעים- למשל סימקה תחת קרייזלר, או סיטרואן. הממשלה הצרפתית "עודדה" בסוג של לחץ מתון, את פיג'ו לרכוש את סיטרואן ואח"כ את קרייזלר-אירופה, תוך מתן הבטחות ופיתויים שונים, והכל כדי שהחברות הצרפתיות לא יפלו לידיים זרות ויעלמו (וראה מקרה סימקה, שכמעט וחוסלה תחת קרייזלר).

פיג'ו לא רצו את הברווז הצולע הזה, אבל נאלצו לקחת את כל החבילה, כשכל מה שעניין (את הממשלה הצרפתית) היה סימקה, בטח לא רוטס ומוצריה. פיג'ו בעצמם היו בצרות צרורות ואלמלא היו ממציאים את ה-205 המבריקה, שהצילה אותם תרתי משמע- לא יודע אם בכלל היו קיימים היום, ובאיזה היקף.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטלבו האחרונה היתה למעשה הפיג'ו 309 שהיתה אמורה להמכר תחת השם טלבו אריזונה, והיתה גם הדגם האחרון שעשה שימוש במנועי 1.1 ו-1.3 של טלבו - אחרי מתיחת הפנים הוחלפו המנועים במנועי פיג'ו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מכשירי תנועה ייבאו את טלבוט?

מסקרן אותי לדעת אם ההפסקה של שיווק מותג טלבוט בארץ ובעולם, גרמה להם להתחיל לייבא את מותג סוזוקי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשירי תנועה הפסיקו לייבא את טלבו כמה שנים לפני הפסקת השיווק. קצת אחרי רכישת קרייזלר אירופה ע"י PSA הועבר זכיון הייבוא ללובינסקי ומכשירי תנועה נותרו עם קרייזלר אמריקה עד לאחרונה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החרם היפני, הקמתו ושבירתו הם נושא מעניין שאני מקווה שמישהו יכתוב עליו פעם.

אין לו ממש קשר לנפילת תעשיית הרכב הבריטית שיוחאי כותב עליה במאמרים האחרונים.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטלבו היה מקביל ל 104 ראלי = טלבו סמבה ראלי.

אני מנסה למצוא את התמונות של הראלי האדומה של ראם סמואל שעשתה קריירה במרוצי אשקלון. 

patz163.jpg

והיו גם מבחני דרך :) 

טורבו מגזין-חזרה לשנות ה-80' -תעשיית הרכב מתגעגעת למקור.מאת:אילן ...

והנה היא :

as04.jpg

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.7.2020 בשעה 08:51, yohai71 כתב:

ומלבד זאת אתם כבר יודעים כמה אני נמשך לכישלונות מוטוריים.

גם אני במידה מסויימת. ב"זמן אמת" לא היה בזה משהו מעניין אבל כעת, הרבה שנים אחרי, זה מרתק.

תודה על המאמר הזה ועל הקודמים, הם מעולים. לא תמיד יש זמן לשבת לקרוא אבל אני מאוד משתדל לקרוא את כולם.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורי היתה טלבו 1510 שנת 1980.

היתה מעין מתיחת פנים של ה 1307/8.

חזית של סולארה עם עיצוב האצבק זהה ל 1307/8.

מכונית מעולה!

פנים מהודר ומפנק (רמת גימור SX) כולל מחשב הדרך שהוצג כאן.

הוחלפה בפאסאט 1981 שהיתה בדיוק ההיפך ממנה, קשוחה וספרטנית.

תודה על הסקירה!

עריכה אחרונה על ידי shais01

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מאוד מעניינת ! תודה רבה. 

IMG_20200801_120944.thumb.jpg.05af856c5888431ca277b72e8385dbad.jpg

מצרף צילום מסקירת הרכב בקטלוג observer's שברשותי של שנת 1983. עיתונאי הרכב הבריטי סטוארט בלאנדון מצרף סיכום קצר של התרשמותו מכל רכב. 

עושה רושם שהתרשם בהחלט לחיוב. 

בתרגום חופשי כתב: "מאוד חסכונית בדלק יחסית לגודלה....מכונית מאוד נוחה ונינוחה , המאפשרת שיוט שקט ונוח עם נוחות גבוהה במיוחד". 

עוד היבט מעניין שקשור בטאגורה והוא די ייחודי:

דווקא הדגמים החלשים יותר של 4 בוכנות 2.2 ליטר הגיעו עם אופציה לבחור גיר ידני או אוטומטי 3 מהירויות ולעומת זאת מנוע ה - V-6 הגדול והחזק הוצע רק עם גיר ידני! 

עריכה אחרונה על ידי orankohn
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לסימקה 1307 שבתמונה יש ג'נטים של אברט??

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...