Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו 1.2 – צריכת דלק

Adani
שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום לכולם,

ברשותי קליאו 1.2 רובוטית 2019 עם 22 אק״מ, שכורה.

ניגש ישר לעניין, הרכב פשוט זולל לי דלק. ב-4 תדלוקים האחרונים בדקתי מול המשאבה והרכב עושה 1/10-11 משולב. (!)

אני לא מאמין שזו צריכה תקינה בשום אופן; אני טועה? מהי הצריכה הממוצעת ברכבים האלה?

למיטב ידיעתי הרכב טרם עבר טיפולים מאז שעלה לכביש (נאמר לי שטיפול ראשון ב30 אק״מ). הלחץ אוויר בצמיגים תקין, נוזלים תקינים לחלוטין, בדרך כלל נוסעים ברכב עד שני אנשים כולל הנהג, כך שגם אין עומס. הדבר היחיד שאני בטוח בו זה שהרכב צריך כיוון פרונט.

יכול להיות שזה מה שגורם לרכב לצריכה כל כך קיצונית? מה עוד כדאי לבדוק? 

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מאד במתווה הנסיעה ובסגנון הנהיגה. יתר נסיעה עירונית וההרית - יותר צריכת דלק. יותר האצות (גם אם בסוף בולמים לפני הרמזור הבא) - יותר צריכת דלק.

איני מכיר את הקליו, אבל אנסה להשוות לסורמיני שיש אצלי: לאשתי ארונה חדשה לגמרי. פעמיים תדלקתי אותה, פעם אחרי נסיעה מחיפה לצפת ובחזרה, בפעם השניה אחרי שימוש עירוני טהור, בשני המקרים הצריכה 1:11. גם הסויפט של בני (אטמוספרית גיר פלנטרי 4 מהירויות) צורך בשימוש עירוני\פרברי בסדר גודל דומה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי, הנסיעה משולבת, בסביבות החצי-חצי. 

הייתה לי סיאט איביזה 1.2 בעבר, גם כשהייתי מתפרע איתה לעולם לא הגעתי לפחות מ1/12 ככה שאני לא מוצא את זה הגיוני.

אבל אולי ככה זה בקליאו, לכן אני שואל.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי (ומשך שנים רבות ניהלתי פנקס צריכת דלק, ואחרי כן טבלאות אלקטרוניות) הוא שמדובר במדד נזיל מאד. קצת נסיעה בינעירונית, קצת פקקים, קצת מזגן - והצריכה עולה משמעותית. מעניין אם בחורף הצריכה שלך היתה יותר טובה, כי בסוזוקי קרוסאובר שלי המזגן מעלה את הצריכה באיזה 8% (ועדיין מדובר ברכב חסכוני).

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Blueeyes כתב:

רנו קפצ׳ור 2015 עם מנוע זהה: נסיעה עירונית צפופה - 11 קמ/ליטר, נסיעה בין עירונית רגועה - 15+ קמ/ליטר

אם כך הרכב שלי אכן צורך הרבה יותר משלך, תודה על הנתון.

sperial, הרכב לא היה אצלי בחורף, הוא אצלי בקרוב חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בגרסת ה 0.9 אי אפשר להמנע מצריכה גבוהה בעיר. לא היה לי בחיים מיכל שכולו בוזבז על נסיעה עירונית ככה שקשה לי לבודד את זה אבל אין מצב שבנסיעה עירונית נמרצת במרכז כולל פקקים היא עוברת את ה 1 ל 13 להערכתי. 

אם נוסעים כמו סבתא בכיף שלך באיזו עיירת פיתוח נחמדה אז אפשר יותר אבל בתכלס כמעט כל רכב בנזין, מנוע טורבו או לא ישתה דלק בסביבה עירונית צפופה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Adani כתב:

אם כך הרכב שלי אכן צורך הרבה יותר משלך, תודה על הנתון.

sperial, הרכב לא היה אצלי בחורף, הוא אצלי בקרוב חודשיים.

שנתיים ו8 הייתה לי על קליאו 2016 עם מנוע-גיר זהים(65 אלף קילומטר בערך עשיתי עליה).

בלחץ הצריכת דלק המשולבת שלי הייתה 1-13 תחת עומס, כנראה הרגל שלך חבר כבדה מאוד על הגז.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

אני לא נוסע רק בעיר, הרגל שלי לא כזו כבדה על הגז והאמת ששמתי לב גם שהרכב מאוד מתאמץ בבין עירוני, אני חושד שמשהו לא תקין.

אני אבקש מחברת ההשכרה להקדים את הטיפול, אני לא יכול יותר לתדלק פול בפחות משבוע כל פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי, הנסיעה משולבת, בסביבות החצי-חצי. 
הייתה לי סיאט איביזה 1.2 בעבר, גם כשהייתי מתפרע איתה לעולם לא הגעתי לפחות מ1/12 ככה שאני לא מוצא את זה הגיוני.
אבל אולי ככה זה בקליאו, לכן אני שואל.
סיאט איביזה 1.2?
הכוונה לאיביזה מלפני 20+ שנים?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.6.2020 בשעה 15:49, Adani כתב:

שבת שלום לכולם,

ברשותי קליאו 1.2 רובוטית 2019 עם 22 אק״מ, שכורה.

ניגש ישר לעניין, הרכב פשוט זולל לי דלק. ב-4 תדלוקים האחרונים בדקתי מול המשאבה והרכב עושה 1/10-11 משולב. (!)

אני לא מאמין שזו צריכה תקינה בשום אופן; אני טועה? מהי הצריכה הממוצעת ברכבים האלה?

למיטב ידיעתי הרכב טרם עבר טיפולים מאז שעלה לכביש (נאמר לי שטיפול ראשון ב30 אק״מ). הלחץ אוויר בצמיגים תקין, נוזלים תקינים לחלוטין, בדרך כלל נוסעים ברכב עד שני אנשים כולל הנהג, כך שגם אין עומס. הדבר היחיד שאני בטוח בו זה שהרכב צריך כיוון פרונט.

יכול להיות שזה מה שגורם לרכב לצריכה כל כך קיצונית? מה עוד כדאי לבדוק? 

למה אתה חושב שהרכב כבר צריך כיוון פרומט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ההגה נוטה ימינה כשעוזבים אותו ורועד ב90 קמ״ש בערך וצפונה, בנוסף לכך שהצמיגים הקדמיים חורקים בכיכרות במהירות אפסית.

לא חושב שיש לזה הסבר יותר הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לתקן את זה, אך זה לא משפיע כל כך על צריכת הדלק.

בכל אופן, לא חושב שמומלץ לקחת רכב שכור כמדד למשהו,

אמנם לא בדקתי צריכת דלק, אך היתה לי פיג'ו 208 מהשכרה עם 27K ק"מ בלבד, והרכב היה טחון, ממש שבור כבד ומרעיש, ואצלי פרטית עם יותר מ100K היתה במצב פי אלף יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...