Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ברכב 4X4 חובה שכל שהצמיגים יהיו מאותו יצרן ודגם?

RBRB
שימו לב! השרשור הזה בן 1425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי סובארו פורסטר. הרכב עם הנעה כפולה קבועה.

בספר הרכב מצויין כי מלבד המידה, חובה שכל ארבעת הצמיגים יהיו בעלי אותו יצרן ופרופיל. 

בנוסף מצויין כי אי הקפדה על כך יכולה לגרום לנזק למערכת ההינע.

הגיוני? או סתם קשקוש?

אם זה נכון, איך הבדל ביצרן הצמיגים בין הסרנים יכולים לגרום נזק?

IMG-20200221-WA0009__01.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב 4x4 עם הנעה קבועה לכל הגלגלים, יש להקפיד להחליף את כל הצמיגים יחד, אחרת יכול להתפתח לך רעש מהדיפרציאל המרכזי.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעות בנושא הזה מאוד חלוקות וגם בפורומים בחו"ל.

לאחרונה הייתי באותה דילמה כמוך ולבסוף הוחלפו זוג צמיגים קדמיים כמו הצמיגים שהיו כדי שכל הצמיגים יהיו זהים.( כלומר להחליף רק זוג שזהה לאחוריים מבחינת חברה ודגם במקום רביעיה של חברה אחרת).

לדעתי, רק מהסיבה שההנעה הכפולה היא קבועה וסימטרית יש חשיבות לכך וייתכן שההבדל קטן בגובה הצמיג לדוגמא יגרום לסטיה ושחיקה מוגברת בדיפרנציאל המרכזי ( בהנחה שאתה מחליף בזוגות כי אם אתה מחליף רק צמיג אחד על הסרן אתה יכול לגרום לנזק גם לדיפרנציאל הקדמי או האחורי).

במהלך חיפושים אחרי רכב נתקלתי ברכבים שהוחלפו להם רק חלק מהצמיגים וכן הרגשתי סוג של רעידה בעת פניה והאצה מהמקום. לא יודע לומר אם זה בהכרח מהצמיגים.

אני בעלים של סובארו xv למרות שזה לא אמור לשנות כי העקרון זהה בכל רכבי סובארו עם הנעה כפולה-קבועה- סימטרית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיש לך דיפרציאל מרכזי, שעובד קבוע, אתה לא יכול להשתמש בצמיגים עם מקדם חיכוך שונה, זה יוצר עומס על המערכת שאין לה איפה להתפרק. זה יוצר שחיקה מוגברת על המערכת. לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיפרנציאל מרכזי זה מונח כללי.

דיפרנציאל של ממש עם גלגלי שיניים יש רק בכמה רכבי שטח כמו מרצדס G ולנדרוברים ושם ברור שהפרשי מהירויות קבועים בין הסרנים מעמיסים עליו.

ברוב המכוניות האחרות עם 4 על 4 קבוע יש מצבמד ויסקוזי (כמו Haldex למינהם) שבנסיעה בתנאים רגילים מעביר 90% מהכוח לסרן הקידמי.

בעבר שאלתי בפורום את השאלה הזו - האם חובה שכל ארבעת הצמיגים יהיו זהים רלוונטית גם למכוניות עם מצמד ויזקוזי במקום דיפרנציאל, היו תשובות שונות אבל לא משהו חד משמעי ומנומק...

אולי בשירשור הזה מישהו יכול לענות ועם הסבר משכנע.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, יש לך קישור לשרשור ההוא?

אני יוצא תמיד מנקודת הנחה שלהוראות היצרן יש סיבות הגיוניות, אבל אני לא מצליח להבין איך יכול להיגרם נזק אם ארבעת הצמיגים זהים לחלוטין במידה אבל לא מאותו יצרן.

יותר מזה, ההוראות של סובארו לא השתנו בעניין הזה, אבל בשנים האחרונות הם התחילו לספק גלגל רזרבי במידה קטנה. איך זה מסתדר עם ההוראה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, RBRB כתב:

בוקי, יש לך קישור לשרשור ההוא?

אני יוצא תמיד מנקודת הנחה שלהוראות היצרן יש סיבות הגיוניות, אבל אני לא מצליח להבין איך יכול להיגרם נזק אם ארבעת הצמיגים זהים לחלוטין במידה אבל לא מאותו יצרן.

יותר מזה, ההוראות של סובארו לא השתנו בעניין הזה, אבל בשנים האחרונות הם התחילו לספק גלגל רזרבי במידה קטנה. איך זה מסתדר עם ההוראה?

גלגל רזרבי במידה קטנה מטרתו אחת היא - לשרת את הרכב עד להגעה לתיקון התקר/קרע /החלפת צמיג וזהו.

גלגל חליפי לא אמור לשמש כגלגל קבוע מעבר לנסיעה קצרה עד לתיקון ולכן הנזק שעשוי להגרם למכלול ההנעה הכפולה זניח אם בכלל. להבדיל מנסיעה קבועה לאורך זמן עם צמיגים בעלי איפיון שונה אפילו המידה זהה. שמשנים את אופי המעמס על הדיפרנציאל ומערכת חלוקת הכח בין הגלגלים. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, RBRB כתב:

אני לא מצליח להבין איך יכול להיגרם נזק אם ארבעת הצמיגים זהים לחלוטין במידה אבל לא מאותו יצרן.

מקדמים שונים של חיכוך והתנגדות לגלגול, של Slip Ratio Stiffness, של ניקוז מים ושל קשיחות פניה משמעותם העברת כוח שונה, בעיקר כשהרכב גם פונה.

זה לא יהיה הבדל של שמיים וארץ, אבל עדיין.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • אהבתי 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, zaf כתב:

גלגל רזרבי במידה קטנה מטרתו אחת היא - לשרת את הרכב עד להגעה לתיקון התקר/קרע /החלפת צמיג וזהו.

גלגל חליפי לא אמור לשמש כגלגל קבוע מעבר לנסיעה קצרה עד לתיקון ולכן הנזק שעשוי להגרם למכלול ההנעה הכפולה זניח אם בכלל. להבדיל מנסיעה קבועה לאורך זמן עם צמיגים בעלי איפיון שונה אפילו המידה זהה. שמשנים את אופי המעמס על הדיפרנציאל ומערכת חלוקת הכח בין הגלגלים. 

ברור לי שזה מיועד לנסיעה קצרה, אבל כמה קצרה?

מה יעשה מי שחוזר מאילת דרך כביש 40 ויתקל בפאנצ'ר? (אין פאנצ'ריה במצפה רמון).

או מי שיהיה מספיק חסר אחריות ויכנס לשטח עם הגלגל הקטן כרזרבי ובשטח יחטוף פאנצ'ר בשטח?

מעניין אם הרזרבי הקטן זה משהו שהגיע מהיצרן או יוזמה של היבואן.

לפני 1 שעה, חן ג. כתב:

זה לא יהיה הבדל של שמיים וארץ, אבל עדיין.

לאור זה ולאחר ההסבר של בוקי על מצמד ויסקוזי, זה מה שאני מנסה להבין - עד כמה (אם בכלל) זה משמעותי העניין של רביעייה זהה?

עריכה אחרונה על ידי RBRB
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, RBRB כתב:

ברור לי שזה מיועד לנסיעה קצרה, אבל כמה קצרה?

מה יעשה מי שחוזר מאילת דרך כביש 40 ויתקל בפאנצ'ר? (אין פאנצ'ריה במצפה רמון).

או מי שיהיה מספיק חסר אחריות ויכנס לשטח עם הגלגל הקטן כרזרבי ובשטח יחטוף פאנצ'ר בשטח?

מעניין אם הרזרבי הקטן זה משהו שהגיע מהיצרן או יוזמה של היבואן.

אמנם יתכנו כאלו מיקרים, אז אם תתעקש להמשיך בנסיעה של מאות קילומטרים , עשוי להיגרם נזק למכלול. ואם אתה באמת חושש לו תמנע מכך, והזמן גרר 

ספוילר

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, RBRB כתב:

לאור זה ולאחר ההסבר של בוקי על מצמד ויסקוזי, זה מה שאני מנסה להבין - עד כמה (אם בכלל) זה משמעותי העניין של רביעייה זהה?

כמו ש@Buki אמר, ייתכן שיש תלות בסוג הדיפרנציאל שמורכב ברכב. אני לא יודע את התשובה, אבל אני מניח שהיצרן לא שם אזהרה בעניין לחינם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארהב, כאשר אתה רוצה להחליף רק צמיג אחד, אתה יכול לבקש שיגרדו לך את הצמיג החדש לרמת השחיקה של שאר הצמיגים.
הסיבה היא שצמיג שחוק הקוטר שלו קטן יותר ולכן הוא צריך להסתובב יותר, וזה יוצר עומס על ה דיפרציאל
מצ"ב קישור מקונסיומר ריםורטס
https://www.consumerreports.org/tire-buying-maintenance/tire-shaving-all-wheel-drive-car-no-replacing-all-four-tires/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...