Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת ימי חופש ע"י מעסיק עקב חוסר שעות חודשיות - חוקי?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 1437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

חבר עובד בשכר גלובלי,  ונמצא ביתרה שלילית של ימי חופשה עקב אי הגעה לסך שעות מינימלי חודשי בעבודה (נאמר צריך 186 הגיע רק ל 180), האם חוקי להוריד ימים ולהכניס אותו למינוס ימי חופשה?

אותו חבר מעדיף שיורידו לו בשכר מאשר בימי חופש, אך נענה בשלילה ע"י משאבי אנוש / הנהלה.

כרגע אותו חבר נמצא במינוס ימי חופשה, חלק על כאלו שלקח וחלק על חוסר שעות עבודה, ועוזב את העבודה בקרוב כלומר שיגבו ממנו תשלום על הימים האלו במשכורת האחרונה.

האם הדבר חוקי?

תודה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה היה במקום העבודה הקודם.

שים לב שבסופו של דבר, זה אותו הכסף.

כלכלית, מקום העבודה אפילו מפסיד קצת מההתנהגות הזו כי את הסכומים האלו היה יכול להשקיע ולקבל עליהם תשואה.

במקום זה הוא נותן אותם כהלוואה ללא ריבית וללא הצמדה. חברשך יוצא מרווח מהסיפור לא ברור לי מה התלונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה (או המעסיק, או העוסק) מבלבל בין שכר גלובאלי לבין שכר חודשי

בשכר גלובאלי לא מתחשבנים על שעות חסר ולא על שעות נוספות, *כמובן זה בהגבלה כפי שסוכם בחוזה*

בשכר חודשי יש חישוב שעות, והוא יצטרך להחזיר את החיסורים שלו למעסיק בדרך זו או אחרת

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות

הכוונה שלי שהבן אדם כרגע נמצא במינוס לדוגמא של 3-4 ימים, אותם כנראה יורידו לו מהפיצויים או השכר האחרון שלו כשהוא עוזב (לא יספיק להשלים אותם).

לפחות זה מה שנאמר לו ממשאבי אנוש, הוא עובד תחת שכר גלובלי ולא שעתי.

בשכר שעתי זכור לי שהמעסיק לא יכול בכלל להכניס למינוס ימי חופשה כמדומני

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אין דבר כזה שכר גלובאלי מבחינת חוק. 

יש שכר בסיס ותוספת שעות נוספות גלובאלית שמשולמת אם עשית או לא עשית שעות נוספות. 

מקובל לא להחסיר על חוסר ולא להוסיף על יתר שעות, כנראה שהמעסיק הזה מתנהג כמו המעסיק הקודם שלי - חרא. 

מחסיר בחוסר אבל לא נותן תוספת כי על פי חוק העובד מתוגמל מראש. 

זה חוקי אבל מסריח ומגעיל. 

בנוגע לאופן ההחסרה ע"י ימי חופש ולא בשכר, זה נראה לי משהו פרוצדורלי פנימי בעסק, מאמין שעם פנייה לבוס שמעל הכספים כנראה יוכל לסדר את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מסתבר במקרה הזה שפשוט מכניסים את הבחור למינוס בלי לשאול אותו, אם הוא עשה את כל המשמרות בחודש אבל בכמה מהן היה רק 7 במקום 9 שעות כלומר בחוסר 2 - יורידו לו מימי החופשה.

גם לא בהסכמתו בכלל אלא פשוט שרירותית.

לפני שנתיים הוא טס איתי לחו"ל, ביקש שיורידו לו בשכר כי לא היו לו מספיק ימים (כלומר חל"ת), גם כן לא הסכימו אז הכניסו אותו לעוד כמה ימי מינוס בחופשה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול מעדיפים להכניס למינוס ימי חופשה ולא להפחית שכר, כי זה מצריך פרוצדורה של החשבי שכר, ואם הוא גם ככה מסיים את התפקיד אז בגמר חשבון יתחשבו על המינוס ימי חופשה.

אבל כל עוד מורידים לו ימי חופשה לפי 2/9 או 2/8 (תלוי באורך המשמרות) עבור השעתיים החסרות זה אותו דבר כמו הפחתת משכורת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי דוגמה מקבילה, אבל כן מצאת יכמה שיש להן דמיון ואפשר לגזור מהן.
בפסק דין אחד אישר בית דין שהסכמה על קיזוז ימי חופשה עקב אי עמידה במכסה היא מותרת, אבל אצל פות״ש לא היתה הסכמה מראש.
https://mashabim.news/האם-המעסיק-רשאי-לקזז-ימי-חופשה-כנגד-שעו/

״בית הדין קבע, כי ככלל אין כל פגם בהסדר כאמור. בית הדין הוסיף, כי מעסיק יכול לקזז ימי חופשה או שעות היעדרות מימי חופשה בגין ימי עבודה חסרים הואיל ובפועל עובד שלא מתייצב לעבודה ביום העבודה מצוי למעשה בחופשה.״

בפסק דין אחר נקבע שעל מעסיק להמנע מיתרה שלילית, אבל פות״ש לא ביקש רשמית לצאת לחופש אלא החסיר שעות פה ושם:

https://www.timewatch.co.il/על-מעסיק-להמנע-מיתרה-שלילית-של-ימי-חופש/

״המצב שונה כאשר העובד פונה מיוזמתו ומבקש ממעסיקו לצאת לחופשה, בידיעה כי אין לו ימי חופשה צבורים (הבקשה תיחשב כבקשתו של העובד כאשר מועד החופשה שאותו מבקש העובד אינו חופף את מועד החופשה שכפה המעסיק על עובדיו).
במקרה זה, על המעסיק לנכות לעובד ימי היעדרות ממשכורתו. האפשרות לרשום לעובד ימי חופשה במינוס (יתרה שלילית), ולשלם לו שכר רגיל היא אפשרות שעדין לא נבחנה בבית הדין לעבודה.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לשלם את החוסר בימים תוך כדי תנועה (כל חודש לשלם קצת) אז הוא ישלם הכל בסוף.

זה לא משנה כל כך.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 5 שעות, liav12 כתב:

אכן מסתבר במקרה הזה שפשוט מכניסים את הבחור למינוס בלי לשאול אותו

לפי חשבת השכר של החברה שלי, אי אפשר להכניס למינוס ובתשובה מורחבת שמצאתי באיזה פסק דין, אסור אלא אם העובד מאשר. 

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופש במינוס רק בהסכמת העובד. צריכים להוריד לו מהמשכורת.

גם מבחינת המעסיק זה טימטום. אם תהיה חופשה מרוכזת או יום גשר יצטרכו לשלם לו גם אם אין לו ימים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז פשוט במקרה הזה הורידו לו גשר בלי לשאול אותו.

גם אצלי בעבודה עשו משהו דומה הורידו לכולם יום חופש בגשר שהיה בפסח. היינו אמורים לחזור בחמישי אחד לעבודה, במקום זה נאמר לנו שלא (מפעל חיוני בין היתר).

אבל במקרה הזה שלו בכל פעם שאין לו ימי חופשה פשוט הורידו עוד יום.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...