Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה באמת קריטי לכם שיהיה דוד שמש ולא חשמלי\גז כשאתם הולכים לשכור דירה?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין דבר כזה דוד גז.

איציק

אולי הבחור מתכוון על מערכת הסקה מרכזית המבוססת על חימום המים על-ידי מבערים העובדים על גז. בבתים משותפים בעיר רמת-גן שנבנו בזמנו לזוגות צעירים הייתה מערכת כזו.

אני חושב שבקונטקסט הנוכחי ברור לכולם למה הכוונה. מחמם מהיר על גז, מה קוראים יונקרס בעממיקו.

אני יודע שבעבר היו כל מיני דברים שדי נכחדו בארץ, כמו חימום מרכזי מופעל גז/סולר (היה כזה גם בבניינים משנות ה-60/70 שגרתי בהם בעבר).

אגב, טכנית כמובן שיש דוד גז, לא נתקלתי בכזה בארץ (אבל זה לא אומר שאין), נפוץ מאוד בארה"ב ואני מניח שגם במקומות נוספים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חברים מדובר בדירה חדשה.

ודוד שמש לעומת דוד גז?

אני רוכש דירה להשקעה. יש לי חברים שיש להם דירות וטוענים שהתקשר שוכר ולפני שתאמו פגישה שאל אם יש דוד שמש.

השאלה אם דוד גז זה תחליף טוב במידה ואני מוזיל את השכ"ד בכמה שקלים?

שמע לא יודע, אין לי דירות. אני מדבר מפוזיציה של שוכר.

לצורך העניין אם הייתי בעל דירה והיה מתקשר אליי שוכר ולא בא בגלל שאין דוד שמש אולי עדיף שלא ישכור את הבית. מעדיף שוכר ש-100 שקל לפה לשם לא משנים לו.

מה השלב הבא? אין מזגן עם דירוג אנרגטי A? אין נורות חסכוניות?

אל תנסה להתאים את הדירה לכל שריטה של שוכר פוטנציאלי. קנה דירה טובה במיקום סביר, תן מחיר הוגן, מישהו ישכור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50-100 שח בחודש הם כלום כסף אם מצאת את הדירה שאתה באמת רוצה (לוקיישן, מצב הדירה וכד').

אי אפשר לתכנן את החיים על גבולות ה 50-100 שח בחודש.

מי שמנהל תקציב משפחתי - יודע את זה (אולי לרווק שמנסה לעזוב את הבית ולחפש דירה זה נראה סכום שצריך לקחת בחשבון, אבל מי שחי את החיים האמיתיים ולא רק "על הנייר" יודע שהתעסקות בסכומים של 50-100 שח בחודש, ועוד על חשמל... הם זניחים לחלוטין).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב כדי לחדד- אחרי שנתיים בדירה ללא דוד שמש, זוג עם תינוקת שאך נולדה (באמצע פברואר), מסתבר שדוד חשמל הוא לא צרכן כזה כבד כמו שנוטים לחשוב. ה"באסה" היחידה היא שצריך להדליק דוד, גם באמצע אוגוסט, והיא נפתרת בעזרת טיימר לדוד.

הדירה הראשונה שלנו בהרצליה עם הילדה הייתה דירה בונבון עם בעלי בית נהדרים, גרנו שם שנתיים (עברנו לגור אחכ אצל אמא שלי לזמן מה), ולאחרונה שכנודע לנו שהדירה עומדת לשכירות במחיר נוח, דגדג לנו לבטל את החוזה הנוכחי ולעבור לשם שוב...

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שבעבר היו כל מיני דברים שדי נכחדו בארץ, כמו חימום מרכזי מופעל גז/סולר (היה כזה גם בבניינים משנות ה-60/70 שגרתי בהם בעבר).

אגב, טכנית כמובן שיש דוד גז, לא נתקלתי בכזה בארץ (אבל זה לא אומר שאין), נפוץ מאוד בארה"ב ואני מניח שגם במקומות נוספים.

ממש לא נכחדו בחלקם עדיין קיימים ובחלק שודרגו למערכות מתקדמות יותר.

אחת הסיבות שבבתים מסויימים המערכת לא שודרגה בגלל שאם רוצים לשדרג צריך להחליף את הדוד ובכדי להחליף את הדוד צריך לשבור קיר שלם ובעזרת מנוף ושפע אמצעים אחרים מוציאים את הדוד הענק.

אני משכיר דירה ברמת-גן שקיימת בה מערכת כזו קרי מופעלת גז.

דרך אגב בבתים משותפים ברמת-אביב ג' ברחוב טאגור ברוב הבניינים "היישנים" עדיין קיימת הסקה מרכזית העובדת על הסולר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב בבתים משותפים ברמת-אביב ג' ברחוב טאגור ברוב הבניינים "היישנים" עדיין קיימת הסקה מרכזית העובדת על הסולר.

נכחדו - הכוונה שלא מוצאים כאלה בבנייה חדשה.

גרתי בילדותי בבניין כזה, רב קומות עם מערכת סולר, ולפני כעשור שכרתי דירה בת"א בנאות אפקה, במקור היה שם חימום מרכזי בסולר וכשהגעתי הם היו בתהליך הסבה לדודי חשמל דירתיים לכל הדירות (מן הסתם בגלל עלות החימום בסולר שכנראה נמאסה עליהם).

אגב, אם זה מעניין אותך - יש כבר למיטב ידיעתי מערכות חימום מרכזי עם משאבות חום, ואף יש (או היו) לפני כמה שנים חברות שהביזנס שלהן היה התייעלות אנרגטית בחימום בבתים משותפים ובשוק המוסדי; הרעיון היה שהחברה מממנת החלפת מערכת חימום ישנה בסולר/גז במערכת חדשה מבוססת משאבת חום, ומתחלקת עם בעלי הנכס בחסכון שנוצר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבתים מסויימים באיזור שאני משכיר דירה שודרגה מערכת חימום המים לאחת כזו. עלות ראשונית מאוד גבוהה אבל החיסכון לטווח הארוך מצדיק את ההחלפה.

הבעיה שהמערכות האלה פחות אמינות ומתקלקלות לפחות פעם בשנה מסיבות רבות. דליפות מים, בריחת גז, מאוורר שנוטה למות אחת לשנתיים בעיות במערכת הפיקוד האלקטרונית ועוד...

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש גם עניין של בטיחות - בדירה שלי היתה מערכת חימום בגאז, כנראה לא תקנית. בשיפוץ שלי סילקתי אותה. היום אני חופשי מהחיבור לגז, ומדובר בחסכון של כמה עשרות ש"ח לחודש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זו בדיוק הסיבה שאני לא רוצה גז בכלל, בפרט לא חימום מים בגז. אני יודע שחלק מכם בטח יגידו שמדובר בקקי של נמלים (כלומר עניין זניח סטטיסטית) וככל הנראה ייצדקו; אבל אני זוכר לאורך השנים מספר לא מבוטל של מקרי תאונות שקשורות במחממים בגז. במיוחד נחרט בזכרוני אירוע שהיה לפני כנראה 15-20 שנה, בו משפחה שלמה נמצאה ללא רוח חיים בדירה בבניין בת"א(?), ללא שום פגיעה פיזית וללא שנלקח משהו מהדירה; לאחר מספר ימים התברר שכולם מתו מהרעלת CO ממחמם המים עקב תקלה כלשהי. (אני לא מצליח לאתר את פרטי המקרה כרגע.)

עריכה: נמצאה האבידה.

https://news.walla.co.il/item/168986

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורי הרעלת CO אני יכול לספר מכאן עד הלסינקי. כולל אנשים שחיממו את הבית באמצעות מדורות בסלון.

לגבי מערכות חימם בסולר - אני זוכר קמינים כאלה שהיו באופנה בסוף שנות ה-60 תחילת שנות ה-70, עם מיכלים של 500 ליטר שתודלקו פעם בעונה. בגלגול יותר מאוחר ופחות מעוצב הכרתי אותם היטב בצבא בשנות ה-80. מערכות חימום מרכיות בסולר לא כל כך הכרמי, נדמה לי שנתקלתי בכמה בניינים בהן המערכות ננטשו וכל דייר דאג לעצמו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר העלתם פה את נושא החימום בגז, אז אנצל"ש...

הבניין בו אני גר מנהל משא ומתן עם חברות הגז. אחת החברות מציעה מחמם מים בגז תמורת עלות התקנה בלבד (כמה מאות ש"ח).

כרגע אני לא מחובר לגז בכלל (כיריים אינדוקציה ובלון 5 ק"ג לגריל במרפסת). יש מערכת סולרית שעובדת לא רע. המחיר הזול מפתה אותי להצטרף בשביל הנוחות של מים חמים זמינים מיידית ותמיד. המחמם יותקן במיסתור כביסה מאוורר.

יש גם נקודה במרפסת, אז אוכל לוותר על הבלון.

מה דעתכם? האם אני עומד לעשות משהו שאצטער עליו?

האם התקלות תכופות? האם התיקון באחריות החברה ובחינם או ששם הם גוזרים את הקופון?

עריכה:

גרתי פעם בבניין עם חימום מים מרכזי בסולר. אין מה לומר - מים חמים שזורמים רגע אחרי פתיחת הברז וללא הגבלה, זה פינוק.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד שם זאת קודם כל איכות חיים. במדינה חמה כמו שלנו כשלבעלי דוד שמש יש מים חמים רוב השנה זאת איכות חיים נהדרת.

אפשר להתחכם והלשתמש בשעון שבת, דוד שנדלקת מהאינטרנט וכל הפתרונות הנהדרים האלה אבל זה עוד משהו לדאוג לגביו כי לא תמיד מתקלחים בדיוק באותה השעה, ולא תמיד מתעוררים בדיוק באותה השעה וכו'.

בן אדם ממוצע רוצה לפתוח את הברז ברוב ימי השנה ולהשתמש במים חמים בלי לדאוג לזה מראש.

אישית לא הייתי שוכר דירה ללא דוד חשמל כי גרתי שנה בדירה כזאת וזה לא מצא חן בעניי בכלל. אוגוסט, 40 מעלות בחוץ, ואני צריך לשבת לחכות חצי שעה לדוד חשמל שיחמם את המים כי שכחתי להדליק אותו (זה היה עוד לפני עידן הסמארטפון).

כמובן שאם היה מדובר בדירה שמאוד מתאימה לי וזולה ב300-400 שקול יותר ממה שתכננתי להשקיע בשכירות, הייתי שוקל זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא הייתי שוכר או קונה דירה שאין לה חנייה צמודה בטאבו, מכיוון שלזה אין פתרון אחר אם יש בעיית חנייה באיזור.

דוד שמש... אני כבר תשע שנים בלעדיו, יש שעון שבת שמדליק אותו בשעות קבועות ואם רוצים פתאום, אזי תוך רבע שעה יש מים חמים למקלחת. עלות של 50 ש"ח בחודש למשפחה בת 3 נפשות, די זניח בעלייות שונות שיש בדירה.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר העלתם פה את נושא החימום בגז, אז אנצל"ש...

הבניין בו אני גר מנהל משא ומתן עם חברות הגז. אחת החברות מציעה מחמם מים בגז תמורת עלות התקנה בלבד (כמה מאות ש"ח).

כרגע אני לא מחובר לגז בכלל (כיריים אינדוקציה ובלון 5 ק"ג לגריל במרפסת). יש מערכת סולרית שעובדת לא רע. המחיר הזול מפתה אותי להצטרף בשביל הנוחות של מים חמים זמינים מיידית ותמיד. המחמם יותקן במיסתור כביסה מאוורר.

יש גם נקודה במרפסת, אז אוכל לוותר על הבלון.

מה דעתכם? האם אני עומד לעשות משהו שאצטער עליו?

האם התקלות תכופות? האם התיקון באחריות החברה ובחינם או ששם הם גוזרים את הקופון?

עריכה:

גרתי פעם בבניין עם חימום מים מרכזי בסולר. אין מה לומר - מים חמים שזורמים רגע אחרי פתיחת הברז וללא הגבלה, זה פינוק.

איזו חברת גז\ מי היצרן של מחמם המים שהחברה מציעה? מה התעריף לקוב שמציעים לכם? מה עלות האחזקה החודשית (תשלום קבוע בחשבון)?

כעיקרון מניסיוני מדובר בשדרוג רציני ( דוד השמש מספיק בערך שישה חודשים בשנה ובשאר יש צורך במחמם בגז), עם זאת בתעריף שאני משלם נראה שהחימום בחשמל חסכוני יותר, אני מעריך צריכה חודשית של 1.45 קוב לאדם לחודש חורפי לא כולל בישולים.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ מבחינה כלכלית נטו, ברור לי שזה לא משתלם. אבל כבר אמרתי שגם נוחות שווה משהו ולכן המחיר הוא לא האישיו.

החברה היא סופרגז.

דגם אני עוד לא יודע, אבל מנחש שהזול ביותר מבין אלו שהם משווקים... https://www.supergas.co.il/?CategoryID=228&ArticleID=184

עריכה:

אם מישהו רוצה לדעת אילו מחירים ניתן להוציא מחברות הגז, אז מדובר על עשרה שקלים לחודש תשלום קבוע, ו-17 שקל לקוב גז פלוס מע"מ.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...