Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה באמת קריטי לכם שיהיה דוד שמש ולא חשמלי\גז כשאתם הולכים לשכור דירה?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תל-אביב חור ? אולי התכוונת שאם היית שוכר דירת חור בתל-אביב.

משום מה "לחור" שנקרא תל-אביב נוהרים כול הדרומים בכדי למצוא מקום קצת יותר מפותח מהדרום בכול המובנים האפשרים.

תודה, חיכיתי לראות מי הבחור הכי כיפי במסיבות מכל הפורום הזה :lol:

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בזמנו, כששכרתי דירות ברחובות, הייתי מתמחר העדר דוד שמש ב100-200 ש"ח לחודש (גם לנוחות יש מחיר, ושעון שבת זה פתרון חלקי בלבד). כלומר אם הקצבתי 3200 לשכירות, אז דירה בלי דוד שמש היתה צריכה להיות מושכרת ב 3000-3100 בשביל שיהיה על מה לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח לרווק שמתקלח מקלחת זריזה לא יותר מ5 דקות פעם ביום. +שוטף כלים מדי פעם.

מה תהיה צריכת החשמל הממוצעת לדוד?

עבורי - זה חשוב. בהסתכלות לטווח המאוד ארוך זה חוסך. דין פרוטה כדין מאה.

בתור חשבון חשמל זה לכאורה זניח.

אבל בתור ארוחה בחוץ/קניית פירות

זה הרבה.

ואלו הם בדיוק אותם ה70 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרווק כמוך זה עניין של כמה עשרות שקלים בחודש. לא שווה תשלום שכר דירה יותר גבוה או ויתור על יתרונות אחרים של דירה.

תביא בחשבון, בדיוק כמו רכב: אתה רוכש לעצמך פינת מגורים לתקופה מסויימת, וזו עסקת חבילה: אולי תתפשר על דוד חשמל ותרויח מטבח יותר מצוייד או מקלחת יותר נוחה או קומה שאינה מצריכה טיפוס במדרגות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה,

דירה עם דוד שמש (כלומר קומה גבוהה) זה תוספת של 100,000 שח

אם אני מזכה את השוכר כל חודש ב-250-300 ש"ח עבור כמה שיעלה לו להשתמש בדוד גז, יקח לי 25 שנה להגיע לסכום של 100,000 ש"ח

אז אולי כדאי לרדת מהרעיון,

לקחת דירה בלי דוד שמש, להתקין דוד גז ולהוזיל קצת את השכ"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדוד נמצא בנישה סגורה ולא במרפסת שרות פתוחה אז בחורף אם היו לך מים חמים בערב, יהיו לך מים חמים גם בבוקר וזה לא משנה אם זה דוד שמש או חשמל.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי בתור רווק דוד חשמלי לקח סביב 50-100 לחודש אך הוא היה ישן שעבר כל מיני תיקונים, אולי השפיע.

15 דק' היו לי מים.

דוד שמש זה אכן יותר טוב אבל לא הייתי שולל דירה להשכרה בגלל זה, אלא אם אתם הרבה נפשות שצריכים דוד דולק 4 שעות ביום, גם אז אני לא יודע כמה משמעותי זה אמור להיות (כמה דוד לוקח לשעה בכלל? שקל?)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכל כזה פשוט ומדובר ב 100-150 שח

הנחה של 200 שח בשכ״ד תפתור את הבעיה והשוכר יסתדר עם דוד חשמל\גז?

או שיש עוד שיקולים בנוגע לדוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף לשיקול חימום מים בגז.

בעודי ממתין שהדירה שלי תסיים את פרוייקט התמ"א 38, אנחנו שוכרים דירה עם חימום מים בגז (של אמישרגז).

יש מים חמים תמיד ולכמה זמן שתרצה ובלי המתנה. חשבון הגז לא יותר גבוה מכמה שקלים בחודשים מעבר לממוצע שהיה לנו בדירה הקודמת עם דוד שמח+חשמל

מבאס שבדירה החדשה לא יהיה חימום בגז, רק דוד שמש וחשמל

ובאופן כללי, מבחינתי זה עניין הנוחות, לא המחיר. אני בהחלט אתעדף דירה אשר יש בה דוד שמש לזו שיש בה רק דוד חשמל.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתחבט על דירה בגלל דוד שמש מצבך טוב.

יש מקומות שאנשים מתחבטים על דירה שאין בה כיור.

לעניין הדילמה שלך, זה גם תלוי במצבו של הדוד, בגילו ובגודל שלו. דוד חשמלי מודרני יחסית וגדול זו לא כזו בעיה.

הוא התחמם יחסית מהר, הוא יחזיק מספיק מים, וזה לא יעלה כל כך הרבה כסף.

ברור שתמיד עדיף גם דוד שמש, אבל אם המועמדת היא דירה טובה שסימנה V בכל המקומות פרט לדוד שמש, חותם עליה בלי לדאוג.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים מדובר בדירה חדשה.

ובאופן כללי, מבחינתי זה עניין הנוחות, לא המחיר. אני בהחלט אתעדף דירה אשר יש בה דוד שמש לזו שיש בה רק דוד חשמל.

ודוד שמש לעומת דוד גז?

אם אתה מתחבט על דירה בגלל דוד שמש מצבך טוב.

יש מקומות שאנשים מתחבטים על דירה שאין בה כיור.

לעניין הדילמה שלך, זה גם תלוי במצבו של הדוד, בגילו ובגודל שלו. דוד חשמלי מודרני יחסית וגדול זו לא כזו בעיה.

הוא התחמם יחסית מהר, הוא יחזיק מספיק מים, וזה לא יעלה כל כך הרבה כסף.

ברור שתמיד עדיף גם דוד שמש, אבל אם המועמדת היא דירה טובה שסימנה V בכל המקומות פרט לדוד שמש, חותם עליה בלי לדאוג.

אני רוכש דירה להשקעה. יש לי חברים שיש להם דירות וטוענים שהתקשר שוכר ולפני שתאמו פגישה שאל אם יש דוד שמש.

השאלה אם דוד גז זה תחליף טוב במידה ואני מוזיל את השכ"ד בכמה שקלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה דוד גז.

יש דוד שמש (מערכת סולארית או דוד עם קולטים בהם המים מתחממים מהשמש)

יש דוד חשמלי (המים מתחממים רק על ידי הדלקה של גוף חימום שמחמם את המים).

ויש מערכת חימום על גז.

דוד שמש הוא גם דוד חשמל (כשאין שמש מדליקים את הגוף חימום החשמלי שמחמם את המים).

מערכת חימום על גז לא דורשת שום דוד מכל סוג שהוא. גם אם קיים דוד חשמלי בדירה, ב 99% מהמקרים מנתקים אותו לחלוטין.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הבחור מתכוון על מערכת הסקה מרכזית המבוססת על חימום המים על-ידי מבערים העובדים על גז. בבתים משותפים בעיר רמת-גן שנבנו בזמנו לזוגות צעירים הייתה מערכת כזו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרתי, שוכר וגם אמשיך כנראה לשכור בעתיד, כרווק, כזוג וכמשפחה.

יש/אין דוד"ש - לא דיל ברייקר. בין השאר גרתי בדירה שלכאורה הייתה בה מערכת סולארית, אך היא לא הייתה אפקטיבית במיוחד והיה צריך לתגבר אותה בחשמל בערך חצי מהזמן.

יתרון? כן. שתי דירות זהות לחלוטין (מצב תיאורטי לצורך הדיון בלבד)? הפחתה של 100 ש"ח לחודש תסגור את הפינה.

יונקרס ושות' לדעתי לא יתרון משמעותי מבחינה זו (כלומר לא סוגר את הפער לדירה עם דוד"ש). אישית, אגב, מבחינתי לא רק שלא יתרון אלא אף חסרון. לא רוצה גז בבית בכלל, בטח לא מחמם מים בגז.

פות"ש - יש כבר מספר יפה של הודעות, אתה יכול לעשות סטטיסטיקה ולקבל כיוון כללי.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...