Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חסכוני עד ₪20,000: קיה סיד סטיישן דיזל או סקודה פאביה סטיישן דיזל או יונדאי i30CW

Ohad18
שימו לב! השרשור הזה בן 1713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים ותודה על העזרה.

אני עושה כ-25,000-30,000 ק"מ בשנה.

מחפש לרכוש רכב בעל המאפיינים הבאים:

• תקציב עד ₪20,000
  • שיהיה נוח להכניס לא מעט ציוד מאחורה (כולל ציוד גינון)
  • חסכוני ככל שניתן בדלק
  • עלויות טיפולים נמוכות
  • יכול להחזיק לקילומטראז' גבוה
  • עלויות תיקונים נמוכות

כניראה שרוב רכבי הדיזל שבתקציב היו מונית לשעבר, כניראה שהרכב כבר עשה מעל 150,000 ק"מ אם לא מעל 200,000.

קיה סיד דיזל וסקודה פאביה יעשו 1:17 ק"מ לליטר או יותר טוב, בהינתן 7 ש"ח לליטר סולר יעלה 10,300 ש"ח לשנה.

i30CW תעשה 1:12.5 ק"מ לליטר או פחות טוב, בהינתן 6.5 ש"ח לליטר בנזין יעלה 12,500 ש"ח לשנה.

כלומר - הפרש עלויות דלק שנתי בין דיזל לבנזין לפחות 2000 ש"ח.

מכיוון שאני רוצה להחזיק את המכונית לפחות ל-4 שנים, זה מינימום 100-120 אלף ק"מ.

סקודה פאביה סטיישן דיזל 2009 ביטוח לשנה: ₪3,142יונדאי i30CW בנזין 2010 ביטוח לשנה: ₪2,634

קיה סיד סטיישן דיזל 2012 (מונית לשעבר) ביטוח לשנה: ₪3,175

כלומר - הביטוח של הבנזין כנראה יעלה לי סביב 500 ש"ח פחות לשנה.

שאלות:

• על איזה רכב אתם ממליצים ולמה ?
  • מי ישבוק חיים קודם או לחלופין יגרום לי להוציא מלא כסף על תיקונים ?
    (בקיה למשל ידוע שיש בעיות עם מותחנים וגלגלות ואולי גם מנגנון ההזרקה)
  • טוענים שרישוי רכב דיזל יותר יקר מבנזין, מישהו יודע בכמה ?
    פה טוענים שב-300 ש"ח
  • טוענים שביטוח לרכב דיזל יותר יקר מבנזין, מישהו יודע אם זה נכון ובכמה ?
    פה טוענים שלא יותר יקר כי מחיר הרכב דומה

תודה לכל העונים וגם למי שלא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות דיזל ב-20000 ש"ח ועוד משהו שהיה מונית לשעבר, זה הימור גדול. בנסועה הצפויה אתה תשלם על תיקונים כתוצאה מבלאי הרבה יותר ממה שתחסוך בהוצאות הדלק.

גובה אגרת הרישוי נקבע לפי גיל הרכב ורמת המחיר שלו כחדש - מן הסתם זה קצת גבוה יותר מרכב בנזין מקביל, כי הרכב עלה יותר כחדש.

ממליץ לך להגדיל טיפה את התקציב ולחפש מגאן סטיישן מ-2013 שתעלה פחות מ-30K, ולהערכתי תגרום להוצאות נמוכות יותר (יחסית) בתחזוקה ותיקונים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בספק שהוא יצליח למצוא מגאן אסטייט 2013 נורמלית בפחות מ-30 אלף ש"ח, כנ"ל לגביי פלואנס או כל רכב דיזל בן כמה שנים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני די בטוח שדווקא כן, כי אני מכיר לפחות שלושה מקרים של מכוניות מטופלות עם קילומטראז' סביר שמכרו רק כשירדו לאיזור 25K.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...