Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן חדש ל- 60 מ"ר

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

יועץ מיזוג הסביר לי שהנוחות באינוורטר מורגשת בעיקר כשישנים עם המזגן דולק. זה שומר על טמפ' אחידה בחדר כי זה פועל ברצף ולא לסירוגין כמו מזגן רגיל, שפעם זה מקפיא אותך ואחרי כמה דקות נהייה לך חם מדי מתחת לשמיכה. הבעיה שהמזגנים האלה משמעותית יקרים יותר וגם התקלות יקרות יותר, צריך לבחון את הכדאיות של זה כמו שכבר נכתב.

אני קניתי מזגנים רגילים לדירה כי לדעתי הנוחות הזו לא מצדיקה תוספת מחיר כזו משמעותית, וחוץ מיומיים בשבוע המזגנים בקושי עובדים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטומטי אחד - גם צריך לקחת בחשבון עלויות תיקון גבוהות יותר של אינוורטר.

ובמזגן, כמו שיש ימים שמדליקים אותו 12 שעות, יש חודשים שלמים שהוא יושב מיותם.

לכן רשמתי בפסקה האחרונה, שעלויות התיקון באינוונטר לרוב, גבוהות יותר כתלות במה התקלה עצמה ובסוג המזגן.

בנוגע לימים של הפעלה, רשמתי לו שחשוב להיות כנה עם עצמו ואם הוא יודע שיש לו חודשים שבהם המזגן עובד 6 שעות ביום במשך חודשיים או שלושה (תקופת הקיץ) ואפילו לילה פתאום, שייקח את כל זה בחישוב הוצאות החשמל וההפרש במחיר.

היתרונות של האינוונטר לרוב (מלבד קירור מהיר מאוד, כתלות בדגם המזגן ובמפרט הטכני), היתרון הגדול ביותר הוא בכך שאין הבדלי טמפ' גבוהים וכניסת עבודה ON/OFF שבחלק מהבתים מורגשת ושוב, כתלות בתשתית החשמל, סוג המזגן וכן הלאה.

ניתן לומר כי יש הבדל ניכר באיכות החיים (מניסיון גם כן) עם אינוונטר בכך שהטמפ' אחידות ואיכות השינה מעולה בהתאם לכך.

שוב, הכל תלוי כמה עולה המזגן, אם המזגן הרגיל עולה 10,000 שקלים והשני יעלה 13,000 שקלים אז צריך להבין בתוך כמה שנים עם שעות העבודה של המזגן, מגיעים לחיסכון הזה, פשוט.

עוד דבר שיש לקחת בחשבון הוא, יכול להיות שפותח השרשור נמנע עד היום מלהפעיל את המזגן שלו במרבית שעות היום בגלל צריכת חשמל גבוהה, רעש, מחשבה שהוא "בזבזני" וכן הלאה.

יש סבירות גבוהה שעם התקנת מזגן חדיש ושקט, שעות ההפעלה יעלו משמעותית וגם זו אפשרות ואת זה, יש לקחת בחשבון בטבלת האקסל.

אין סיבה לקחת מזגן ON/OFF כאשר יש הפרש מאוד נמוך בינו לבין דגם אינוונטר לדוגמא, אבל לרוב זה לא המצב.

אלה אם כן המזגן יעבוד 5 שעות ביום במשך 4 חודשים במצטבר בשנה ואז, גם בעוד 10 שנים הם לא יחזרו את עלויות החשמל.

*עריכה: כפי שאני מבין, הם לא ישנים עם מיזוג (נכתב מעליי) לכן, מזגן ON/OFF יהיה טוב עבורם כי ככל הנראה, יעבוד שעות מועטות במהלך היום.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, יש מזגנים ON/OFF שעובדים עם מנוע DC BRUSH-LESS, ששיטת העבודה דומה לאינוורטר. גם במזגן שהורי קנו, באתר של GREE (היצרן האמיתי של המזגן), אבל הוא מאוד נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן הוא נחלש. לפני כשנתיים כבר שמתי לב לזה וקיבלתי הצעת מחיר של כ- 7000 ש"ח כולל התקנה של מזגן תדיראן מדגם 35 או 350, כבר לא זוכר ממש. או שווה ערך (לטענת המתקין) - אלקטרה GO או Relax.

רק רוצה לציין שאם לוקחים בחשבון את הנוסחה לחישוב הספק המזגן לחדר (לא פחות מ 600BTU למ"ר אחד), אז מזגן של 3 כ"ס (דגמי ה 350 \ 35 למינהם) שנותנים כ 28,000BTU רחוקים מלהספיק ל 60 מ"ר, יותר לכיוון 40-45 מ"ר.

עוד דבר שצריך לזכור הוא שמדובר במזגן מאוד גדול ומרעיש - והשאלה היא עד כמה ההורים שומעים טוב (אחרת הם, לדעתי, לא ישמחו מהמנוע בוינג-747 ששמת להם בסלון).

יש לוח תלת פאזי בדירה או חד פאזי ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכזה שטח אני הייתי מחפש דרך להתקין 2 מזגנים * 2 כ"ס כ"א

פיזור האוויר יהיה הרבה יותר יעיל

כמובן במידה וזה מתאפשר טכנית מבחינת צנרת מיקום המדחסים וכו'

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכזה שטח אני הייתי מחפש דרך להתקין 2 מזגנים * 2 כ"ס כ"א

פיזור האוויר יהיה הרבה יותר יעיל

כמובן במידה וזה מתאפשר טכנית מבחינת צנרת מיקום המדחסים וכו'

יש מקומות שאפשר- וזה בד"כ מה שאני ממליץ, אבל לאנשים קשה לעבור את הקיבעון המחשבתי של 2 מזגנים במקום אחד.

עם 2 מזגנים קטנים יותר אתה משיג גם עבודה שקטה (אין מה להשוות רעש של מזגני 1.25-2.00 כ"ס מול 2.5-3.5 כ"ס) , דירוג אנרגטי גבוה יותר, 2 מוקדי עבודה (עדיף) ואפילו אם אחד מתקלקל, אתה עדיין נשאר עם משהו ביד.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית - אפשר לרתך ולהאריך צנרת.

הבעיה היא שאם בצנרת הישנה היה גז מסוג אחר צריך שטיפה.

ואם מראש זאת צנרת ותיקה מאוד (20-30 שנה) אני הייתי מחליף.

זה מה שעשיתי אצלי בבית בכל מקרה.

זה כמובן, אני מדבר על הרעיון שאם עד עכשיו הצנרת הגיע עד לרצפה ומשם על הפנאלים, עכשיו היא צריכה לעלות לגובה 2 מטר.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים, מעריך את זמנכם.

עקרונית המנועים מונחים על הגג, אליו יש לנו גישה חופשית, הוא שטוח וסגור עם חומה. הצנרת בעצם תתקצר, כי כל תחלופה או פתרון יהיו כעת עיליים. מה שכן, יצטרכו לפצלח את הבטון שהונח על כניסת הצנרת על הגג, למניעת חדירת מי גשם, בכדי לבצע צנרת חדשה. לאחר מכן שוב להניח בטון איכותי לאטימות. את כל זה אני יכול לבצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מזגן מיני מרכזי עם הנמכה מינימלית וסינר יפה לאורך הסלון ופינת האוכל?

תחסוך את הכיעור והאילוצים העיצוביים של מזגן עילי, ותוכל לעצב את ההנמכות והגרילים כיד הדמיון (והתקציב)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח ששני מזגנים קטנים יותר יהיו עדיפים מאחד גדול בחלל כזה.

במידה ואתה הולך על מזגן אחד, קח את המזגן הכי גדול שאתה יכול. מזגן גדול שעובד על מהירות מאוורר נמוכה יותר, ירעיש פחות ממזגן קטן על מהירות גבוהה יותר.

לגבי השאלה אם לקחת אינוורטר או לא - נראה לי הזוי לקנות מזגן ON OFF כיום, בטח בכזה גודל. האינוורטר יהיה שקט ונעים הרבה יותר ובלי להקפיא את מי שיושב בתוך זרם האוויר ובלי להעמיס על תשתית החשמל בכל כניסה לפעולה. לגבי עלויות התיקון - לא יודע, אבל משיחה עם טכנאי של תדיראן (בלי אינטרס מיוחד לשקר לי) הוא אמר שתקלות במזגנים האלו נדירות מאוד והם עמידים יותר מהON\OFF. כנראה זו אותה סיבה שמכונית שנת 2018 תהיה אמינה יותר ממכונית חדשה בשנת 1988 למרות שהראשונה מסובכת הרבה, הרבה יותר.

בקיצור, ממליץ לך על תדיראן A370 אינוורטר או שני מזגנים כמו הA240 אינוורטר.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להסבר למה.

הפעלה רצופה בטמפרטורה משתנה באינוורטר, במקום הפעלה משתנה בטמפרטורה קבועה במזגן ON\OFF.

האינוורטר מסוגל לשלוט בתפוקת המדחס מחוץ לבית ולהגיע לטמפרטורה אופטימלית במעבה בתוך הבית. זה אומר שיוצא זרם אוויר רציף ואחיד, במקום מכות של קור, וזה אומר שמהירות המאוורר ביחידה הפנימית נשארת רצופה כי המזגן הרבה יותר קרוב לנקודת האופטימום מאשר מזגן ON OFF שיצטרך להגביר ולהנמיך מהירות מאוורר לסירוגין בשביל לשמור את אותה טמפרטורה.

פינת העבודה שלי ממקמת תדיראן A300 במרחק בערך של מטר וחצי מהראש שלי, זה לא מורגש בכלל, לא מבחינת רעש ולא מבחינת אוויר קר ולא נעים. וכאן נכנסת ההמלצה לקחת מזגן אינוורטר גדול ככל האפשר, שיעבוד על מהירות נמוכה. מתקבל משב רוח מאוד מרגיע ונעים.

הלכתי לשקוע במחשבות נעימות על המזגן שלי, ביי

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנת שניים במקום אחד גדול תייקר מאד את כל הסיפור.

מה לגבי האחריות? אישתי אמרה לי ששמעה בפרסומות שמזגני טורנאדו (לא אוהב אותם, אגב), נותנים 7 שנות אחריות, או משהו כזה.

לא הצלחתי באתר של תדיראן למשל, למצוא התייחסות לכמה שנות אחריות הם נותנים? גם שיקול חשוב בזמן בחירת המזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...