Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון ב15-20 פלוס ייעוץ

hexxt
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני בן 22 נהג חדש.

מאז רשיון הנהיגה לא נסעתי בכלל, כשנה

אני חושב על לקנות רכב שנוסע כל יום מסלול של נתניה - פתח תקווה (כ60 קמ הלוך חזור).

האם עדיף ידני או אוטומט לנהג חדש (מעדיף לנהוג על ידני)

יהיה לי קשה מסלול כזה להתחלה ?

האם ההבדל גדול בין 15 ל20 בתקציב?

ואשמח להמלצות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני יהיה חיסכוני ואמין יותר אך אם המסלול מלווה בהרבה פקקים כדאי אוטומט.

אם אוטומט הייתי מחפש דייהטסו סיריון למשל,מזדה 2מעט גבולית במיוחד לרמת יבזור דינמיק אשר עדיפה על פני אקטיב מבחינת בטיחות ואיבזור.

אם ידני רכב מיני יכול להתאים כמו פיאט פנדה,פיגו 107.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזה שאתה אתה יוצא מנתניה. בערך מרבע לשבע מתחילים פקקים, בשעה 7:30 הכל פקוק.

אם אתה יכול לצאת מנתניה ב 6:30, הכל יחסית זורם.

אם אתה יוצא ב 7:30 - 8:00 הנסיעה תקח לך מעל שעה לדעתי.

לגבי איזה גיר. אם תקנה עכשיו רכב אוטומטי, כבר תתקבע על אוטומטי ובהמשך כל המכוניות יהיה אוטומטיות כנראה.

אם תקנה ידני, אז תוכל בהמשך לבחור מה יותר מתאים לך ולא יהיה לך חשש מגיר ידני.

אבל ידני פחות נוח בפקקים, ללא ספק. תחליט בעצמך.

כמו כן לבינעירוני ממליץ לא לקנות מכוניות מיני עירוניות כמו סוזוקי אלטו, פיז'ו 107, יונדאי i10 עם מנועים 1000 סמ"ק אלא משהו יותר גדול (רנו קליאו, פיאט פונטו, ניסאן מיקרה) עם מנוע 1.2-1.3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני יהיה חיסכוני ואמין יותר אך אם המסלול מלווה בהרבה פקקים כדאי אוטומט.

אם אוטומט הייתי מחפש דייהטסו סיריון למשל,מזדה 2מעט גבולית במיוחד לרמת יבזור דינמיק אשר עדיפה על פני אקטיב מבחינת בטיחות ואיבזור.

אם ידני רכב מיני יכול להתאים כמו פיאט פנדה,פיגו 107.

לא כל כך מתחבר אליהן, מעדיף משהו לצעירים :)

תמיד העדפתי ידני, תוכל לתת לי קצת הסבר למה לדעתך עדיף אוטומט ?

תלוי באיזה שאתה אתה יוצא מנתניה. בערך מרבע לשבע מתחילים פקקים, בשעה 7:30 הכל פקוק.

אם אתה יכול לצאת מנתניה ב 6:30, הכל יחסית זורם.

אם אתה יוצא ב 7:30 - 8:00 הנסיעה תקח לך מעל שעה לדעתי.

לגבי איזה גיר. אם תקנה עכשיו רכב אוטומטי, כבר תתקבע על אוטומטי ובהמשך כל המכוניות יהיה אוטומטיות כנראה.

אם תקנה ידני, אז תוכל בהמשך לבחור מה יותר מתאים לך ולא יהיה לך חשש מגיר ידני.

אבל ידני פחות נוח בפקקים, ללא ספק. תחליט בעצמך.

כמו כן לבינעירוני ממליץ לא לקנות מכוניות מיני עירוניות כמו סוזוקי אלטו, פיז'ו 107, יונדאי i10 עם מנועים 1000 סמ"ק אלא משהו יותר גדול (רנו קליאו, פיאט פונטו, ניסאן מיקרה) עם מנוע 1.2-1.3.

אני יוצא פחות או יותר מהשעה 10-11:30 (צריך להיות שם ב12, לפעמים מגיע מוקדם יותר מרצון), ויוצא באיזור 8-9, תלוי כמה אני רוצה למשוך)

ידני אבל לא יהיה לי מסוכן / קשה להתחלה בנסיעות כאלו ארוכות של 30 קמ לצד ? או שזו דווקא השתפשפות מהירה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעות האלו התנועה זורמת.

כתבתי לך, יהיה לך קשה יותר להסתגל לידני בהתחלה אבל אם לא תעשה את זה עכשיו כנראה שלא תעשה את זה גם בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוקב שאחרי כמה נסיעות תתרגל, אני אחרי קבלת הרישון נהגתי מספר שנים רק על אוטומט וכאשר רכדתי רכב ידני ההתרגלות הייתה מהירה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שיש לו רכב ידני, ואני גם אוהב ידני...

אני חייב להגיד לך שבארץ ישראל היפה שלנו הידני מתאים ונחמד וכו אבל במרכז הארץ זה לרוב סבל... הפקקים פשוט מעייפים.

דעתי בלבד ט. ל. ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סכנה ברכב ידני, יותר פאן, יותר חסכוני, יותר "שליט". הבעיה היא בפקקים ובמהירויות זחילה, יש אנשים שמסתדרים עם זה ויש כאלה שחוטפים כאבים.

אם לא נהגת הרבה זמן ואתה מרגיש שהבטחון שלך התערער, סע קצת עם מלווה ותרענן, זה יותר חשוב מהכל.

ידני אבל לא יהיה לי מסוכן / קשה להתחלה בנסיעות כאלו ארוכות של 30 קמ לצד ? או שזו דווקא השתפשפות מהירה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...