Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש של שריקה לאחר התקנת דאבל דין

ABSULUTT
שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי ברכב מקדימה קומפוננט 6.5 JBL, ומאחורה רמקולים 6.5 JBL רגילים, הרמקולים ללא מגבר, עד עכשיו היה לי רדיו דיסק רגיל, עכשיו התקנתי לבד דאבל דין, ואני שומע שריקות מהמכסה מנוע, וזה מתגבר עם הגז, קראתי גם על יללת אלטרנטור, יש קשר או שזה יכול לקרות רק אם מתקינים מגבר?

או שאולי האלטרנטור, מתחיל לעשות בעיות, מה שכן זה לא היה לפני, אולי צירוף מקרים.

אשמח לשמוע אם יש קשר, או אין קשר, וזה קורה אך ורק עם מגבר?(לפני שאני פונה למוסך לבדיקה של השריקה)

אגב דאבל דין סיני אם זה משנה.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהשריקה מגיעה מהרמקולים? אין טורבו ברכב? :wink:

האם יחד עם המערכת הקודמת היה מותקן משהו באמצע הדרך, כמו דיבורית או משהו בסגנון?

מה קורה כאשר הרכב כבוי והמערכת פועלת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדאבל דין החדש אין חיבורי rca? התחברת באמצעות חיבורי high level? (מקוריים)

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאין כבלי rca לא אומר שאין חיבורי rca, וממה שאני מבין זה התחיל מהרגע שהוא החליף דאבל דין - משמע הארקה ביחידה עצמה לא טובה.

מספיק שמתח כלשהו יהיה קרוב לכניסות rca כדי לעשות בלאגן כמו לופ גראונד וכדומה.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהרכב כבוי אין רעשים, גם שהוא דולק אין רעשים, רק שאני לוחץ גז שומעים שריקה, לחצתי מהר השתק במערכת והשריקה נעלמה אז בטוח זה מהמערכת.

חיברתי הכל שהרכב כבוי ומצבר מנותק, פלוס לפלוס, מינוס למינוס, צהוב לצהוב, 4 רמקולים לפי פלוס ומינוס, ואז חיברתי מצבר הפעלתי בלי להניע, ראיתי הכל עובד סגרתי הכל. עכשיו אחרי כמה ימים אני מבחין בשריקה, האמת שזרוק לי מאחורה כבל של דיבורית, בננה שהייתה חשופה, עטפתי אותה עם איזולירבנד, נראה לי דיבורית לא סגור על זה, הרחקתי אותה כמה שיותר.

את הבננה הקודמת השארתי, והתחברתי ישירות לחוטים, במידה ואני רוצה להחזיר את הישנה, ישר מחבר.

אז מה ניתן לעשות לפני שאני רושם זבל סיני?

הציעו לי לחבר מינוס חדש ישר מהשלדה, גם לגוף הדאבל דין, וגם ל-RCA, זה יעזור?

אגב מערכת כזאת:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?646709-%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-7-%D7%90%D7%99%D7%A6%D7%A5-%D7%93%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%9F-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7%9E%D7%AA-%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%A8%D7%A1-7010B-%D7%94%D7%9B%D7%99-%D7%96%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%A9%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון חיברתי מינוס מהשלדה, חיברתי מינוס ל-RCA, חיברתי מינוס לגוף המכשיר, ניסיתי את כל האופציות ביחד ובנפרד, בנוסף חיברתי את כל החוטים מחדש, ישבתי על זה כמה שעות, אין פתרון, יש רעש חלש של שריקה.

ועוד משהו מוזר, ניתקתי את המינוס, ובדקתי שהמערכת לא נוגעת בשום שלדה, והיא עדיין נשארת דולקת ועובדת, איך זה יכול להיות?

בקיצור זבל סיני. או שהמערכת פגומה.

אם יש למישהו עוד רעיונות אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין לי תשובה מועילה בעניין

הבעיה יכולה לנבוע ממספר דברים

כמו לולאות הארקה ,השראה אלקטרומגנטית ועוד...

כמובן שיתכן כי המכשיר עצמו פגום ,כיוון שכבר היה לך מותקן ברכב

מכשיר אחר שבו לא הייתה קיימת הבעיה

ולאחר שבצעת את כל האמור לעיל

סביר להניח שהבעיה היא ביחידת הראש עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו מוזר, ניתקתי את המינוס, ובדקתי שהמערכת לא נוגעת בשום שלדה, והיא עדיין נשארת דולקת ועובדת, איך זה יכול להיות?.

יש לך רק פלוס מחובר בלי מינוס וזה עובד?

אתה בטוח בחוטים שחיברת?

זה נשמע בדיוק כמו הסבר לקצר.

נתק הכל ותשאיר את השחור, צהוב ואדום

wires.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן עבדה ללא הכבל מינוס השחור, ואז השריקה הייתה ממש חזקה, ושאני מחבר נעשית שקטה יותר, הכל מחובר פיקס, לא יודע איך זה יכול להיות, מאיפה היא מקבלת מינוס? (אולי מהרמקולים?)

כבל של אנטנה אולי נתן מינוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במצב השתק אין שריקה בכלל, גם עם לחיצה על הגז,

אז נראה לי שאכן מדובר במשהו פנימי שאין יותר מדי מה לעשות כנגדו.

ובכל זאת, האם יש משהו חיצוני שמחובר למכשיר? הזכרת למשל שזה קורה במצב AUX. נתק כל מכשיר חיצוני שמחובר למערכת ובדוק אם השריקה עדין קיימת.

כמו כן, כפי שאייל הציע, נתק הכל חוץ מכבלי המתח.

נסה לחבר כל יציאת רמקולים בנפרד ובדוק אם יש רעשים. אולי יש באמת מגע של אחד הטרמינלים ברמקולים לשלדה או משהו בסגנון.

בצמה העליונה (מתח) בתמונה שצורפה, האם החוטים - הכחול, הכתום והוורוד מחוברים למשהו?

אגב, רק כדי להיות סגור על הענין, כשאתה אומר "בננה", אתה מתכוון לחיבורים שצירף אייל בתמונה או לבננת RCA, כפי שעומר מתייחס אליהן?

האם המצלמת רוורס גם מחוברת? מה קורה אם מנתק כל חיבור שקשור אליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בכל המצבים, באוקס זה הכי חזק, לא מחובר כלום לאוקס, ושלוחצים גז, שומעים את הלחיצות של הגז מהרמקולים.

הכבל ההוא נותק כמו שצריך.

המצלמה לא מחוברת.

כחול כתום וורוד, לא מחוברים לכלום, ומבודדים וסגורים בדבק.

הרמקולים גם החיבורים עטופים עם דבק.

שיש שריקות אני לוחץ השתק נהיה שקט.

שהרכב כבוי אין רעשי שריקה בשום מצב.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...