Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס B200 ( מונית לשעבר )

M1963
שימו לב! השרשור הזה בן 2430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנהג שמוכר אותה ב-60 רוצה עבורה 60. מי ישלם את יתרת המיסים? הקונה כמובן. מחיר גרסת הדיזל ליד פרטית היא קרוב ל-200 אלף ש"ח אגב. פותח השרשור מתחמק או לא מבין. אם הוא מקבל אותה תמורת 70 אלף ש"ח, אני מסיק מזה שאת הרכב עצמו הוא יקבל חינם, ורק ישלם את יתרת המיסים למדינה כדי שיוכל להפוך אותה לפרטית. במקרה כזה זה משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור לא קיבל את הרכב בחינם , לא מתחמק ודווקא מבין לא רע...

עלות המיסים אחרי שהייתי אתמול במכס וקיבלתי שובר לתשלום - 27 אלף ש"ח.

כמו שציינתי וכפי שכתבו אחרים אם יש פרסומים למכירה בסביבות 60-65 ומוסיפים מיסים ע"ח הקונה מדובר על 90 אלף ( המחיר המבוקש בשוק היד השניה )

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמכר מהסוכנות לנהגי המוניות ב99K בגרסה הידנית, וב114K לגירסה האוטומטית לרכב מאובזר מאוד כולל ריפודי עור וכו' כך שהחישוב של פות"ש מאוד הגיוני.

אני הייתי הולך על העסקה ונהנה מרכב שמור במחיר מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בול אחת כזו. B200 2015 שהייתה מונית ועשתה רק 45,000 ק"מ כשקניתי אותה לפני שנה וקצת.

אני יכול לאמר לך שעברתי דילמה דומה כי ברור שסחירות תהיה בעייתית יותר במכירה אבל בסוף החלטתי שכן ללכת על זה כי:

א. אין עוד דרך לקנות מרצדס חדישה ואמינה (דיזל) במחיר כזה או אפילו קרוב לו.

ב. היתה לה עוד אחריות אז לקחתי את זה בחשבון וניצלתי את זה (הכנסתי אותה ליבואן לבדיקה ותיקון כל מה שבאחריות שם ואכן הם היו הוגנים מאוד וביצעו המון דברים ויישרו לי קו כמעט מלא על חשבונם).

ג. אני מאמין שביום שארצה למכור אם היא עדיין תהיה שמורה אז יהיה קונה שישמח לאותה מציאה שאני שמחתי לקנות.

לגבי הרכב עצמו - הוא לגמרי מרצדס ולמעשה זהה לC למעט הבגאז ממה שהבנתי. במבחנים בחו"ל הוא מועדף על פני המתחרה של BMW והנסיעה בו נוחה מאוד ושקטה. הוא רחב בפנים בצורה שאי אפשר לדמיין כשרואים אותו. רוחב של C CLASS מלא.

הרכב עושה אצלי כ12 קמ"ל בעיר וכ17-18 קמ"ל בבין עירוני אז אני סה"כ מרוצה.

מערכת הסאונד שלו מופלאה ואיכותית מאוד והוא אפילו ספורטיבי יחסית בתגובות שלו.

התלונה היחידה שלי היא רעידה מסויימת בעמידה (לא משהו דרמטי אבל לא רגוע כמו רכב בנזין).

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רחב בפנים בצורה שאי אפשר לדמיין כשרואים אותו. רוחב של C CLASS מלא.

הוא צר מC קלאס בשני סנטימטר. יתכן ואני טועה אבל אני די בטוח שהוא מבוסס על הA קלאס לא הC.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בול אחת כזו. B200 2015 שהייתה מונית ועשתה רק 45,000 ק"מ כשקניתי אותה לפני שנה וקצת.

אני יכול לאמר לך שעברתי דילמה דומה כי ברור שסחירות תהיה בעייתית יותר במכירה אבל בסוף החלטתי שכן ללכת על זה כי:

ב. היתה לה עוד אחריות אז לקחתי את זה בחשבון וניצלתי את זה (הכנסתי אותה ליבואן לבדיקה ותיקון כל מה שבאחריות שם ואכן הם היו הוגנים מאוד וביצעו המון דברים ויישרו לי קו כמעט מלא על חשבונם).

ג. אני מאמין שביום שארצה למכור אם היא עדיין תהיה שמורה אז יהיה קונה שישמח לאותה מציאה שאני שמחתי לקנות.

לגבי הרכב עצמו - הוא לגמרי מרצדס ולמעשה זהה לC למעט הבגאז ממה שהבנתי. במבחנים בחו"ל הוא מועדף על פני המתחרה של BMW והנסיעה בו נוחה מאוד ושקטה. הוא רחב בפנים בצורה שאי אפשר לדמיין כשרואים אותו. רוחב של C CLASS מלא.

התלונה היחידה שלי היא רעידה מסויימת בעמידה (לא משהו דרמטי אבל לא רגוע כמו רכב בנזין).

מה לדוגמא הם החליפו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כיף לשמוע. זו בדיוק מטרת פתיחת השרשור.

האמת שגם אנחנו הכנסנו את הרכב למוסך ליישור קו לפני תום אחריות והחליפו כל דבר שביקשתי .

בולמים , ציריה, ועוד...

ודרך אגב הייתי בסוכנות לבדוק את ה -C החדשה והיא אמנם מרווחת מאחור אבל אי אפשר בכלל להשוות את הפרקטיות , המרווח, וגודל תא המטען שיש ב- B.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו יכול להסביר לי למה רכב כזה צריך ישור קו אם הוא עבר פחות 100000 ק"מ. יש לי רכב מסוג הונדה שעבר את ה100000 ק"מ וגם אם אני מוכר אותו הקונה לא צריך לעשות ישור קו שבאחריות .

מה בדיוק צריך לסדר ברכב שנסע קצת שבאחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מונית עושה בערך 70-80 אלף ק"מ בשנה, אם עובדים עליה שני נהגים אז גם 100 אלף בשנה...

לכן לקראת סיום אחריות היא כבר עם 200-300 אלף ק"מ ואם יבואן מחליף על חשבונו בולמים ושאר חלקים מתבלים - אחלה.

חוץ מזה אולי זה חלק מהשרות של מרצדס שמסורתית משקיעים בענף המוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי נרכשה עם 45K ק"מ בלבד אבל היו רעידות מוזרות והיבואן החליף תושבות מנוע וגיר, גלגל תנופה, קלאץ כפול ועוד כמה פריטים (סך של 35K ש"ח בערך בשווי חלפים ועבודה לפי החשבונית שראיתי אצלהם). אי אפשר לאמר שהשרות/אחריות שלהם לא הוגנים ונדיבים (יצאו איתי ממש בסדר ועוד שלחו אותי והביאו אותי אליהם עם מוניות על חשבונם). רק דברים טובים יש לי לאמר עליהם.

לגבי ההבדלים מול הC CLASS אז הוא אכן רחב ב2 ס"מ אבל זה רוחב חיצוני. מרחב הפנים כמעט וזהה. מזמין אותך לראות בעצמך ומתערב שתופתע כשתכנס. הA CLASS קטנות יותר משמעותית ופחות נוחות ל5 מבוגרים.

לגבי השילדה אני לא סגור אם היא משותפת לA, לC או בכלל משהו של הB בלבד. אני כן יודע שהB תוכננה מראש להיות Tourrer כלומר רכב להובלת נוסעים בשיוט בינעירוני בעיקר. זה כמובן מקריאה שלי ברשת לפני הרכישה, לא שאני איזה מומחה מרצדסים או משהו :-)

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינינו לו זה היה רכב שלא באחריות כל אחד מאיתנו היה נוסע עוד 100-120K ק"מ ולא מחליף דבר (שום חלק שהוחלף לא היה "גמור לגמרי" ורובם היו בבלאי סביר לגמרי). העניין הוא שכיישור קו הם החליפו כל מה ש"יש ספק" לגביו וכך חידשו את מכלולי הרכב.

לפני שקובעים על רכב שהוא אמין או לא ממליץ שתשאל בעלי רכב דומה (נהגי מוניות למשל) שנסעו בו די הרבה על תקלות. אני שאלתי וממה שלמדתי הרכב אמין מאוד (ברמה של יפנית אם לא יותר). שאל נהגי מוניות על הדגם וראה.. יש לך טעות בהנחת היסוד שלך.

אגב המנוע שלו (OM651) הוא 2.2 דיזל שהוא המנוע שיש גם ברכבי הספרינטר ומוניות השירות הגדולות שעושות מאות אלפי ק"מ כל אחד באלפיהן בארץ. קשה לאמר שזה לא אמין.

אגב שכחתי לציין שכיוון שהוא משמש מוניות אז יש שפע של חלפים בארץ ובאיביי ובמעבר מטיוטה אליו לא היו כמעט הבדלים במחיר הטיפול והחלפם.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...