Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות - טויוטה C-HR בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קשה לי להאמין ש-300 אנשים ישבו והמתינו שהמכירה תיפתח, ורכשו 300 רכבים תוך 3 שעות. וכל זה מבלי לראות את הרכב מעולם!

אולי זו תחבולה שיווקית של היבואן.

תוך 58 דקות בלבד

יתכן כמובן שמדובר בטריק שיווקי של היבואן, מצד שני זו בסך הכל מקדמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בזמנו, משלוח ראשון של כמה מאות ניסן ג'וק נמכר ביום ההשקה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה צריך את המערכת הזו בפקקים מתחת ל 8 קמש?

זה מערכת בטיחות, לא מערכת "קרא גלובס בדרך לעבודה, אני כבר אשמור עליך".

עניינית לרכב, נראה שמדובר בעוד בסט-סלר מבית טויוטה ובפער של אלפים בודדים מהאחיות איוניק/נירו ועם כ"כ הרבה ייתרונות, כנראה שהקוראנים יצתרכו לחשב מסלול מחדש (כולל גם הג'יפונים הלא היברידים שלהם).

נהגת באחת משתי המכוניות הללו? אני משוכנע שזה יגרום ללא מעט תאונות פגושים. הקטע הזה שנסעת עם בקרת שיוט והתקרבת להאטה בכביש - המכונית שלפניך מאיטה, המכונית שלך מאיטה איתה, ואז המכונית שלפניך מאיטה עוד טיפה ופתאום המכונית שלך מתנתקת ומאיצה לקראתה (התאוצה של נסיעה בלי גז ברכב אוטומטי ב-8 קמ"ש) הוא רע מאוד ומקור לצרות. הקטע הוא שגם הבלימה האוטומטית כבר לא עובדת במהירות הנמוכה - כך שלא תוכל גם לבנות על בלימת החירום בהמשך.

מעבר לזה - אני לא מכיר חובב הגה שההנאה שלו מהנהיגה היא גז-ברקס בפקק ולא מעט מתאונות הנזק שיש הן בדיוק כאלה. מה היה רע אם המערכת היתה מטפלת בעניין הזה?

אף אחד לא דיבר על קריאת גלובס. זה פשוט מרגיש כמו פיצ'ר לא גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מישהו יודע האם בקרת השיוט האדפטיבית של הטויוטה עובדת במהירויות של פקקים? בקרת השיוט של הנירו והאיוניק מתנתקת ב-8 קמ"ש וזה פוגע מאוד בשימושיות שלה (מאיטה עד לכמעט עצירה, ואז פתאום שני צפצופים והרכב "דוהר" קדימה).

אתה בטוח בזה? אצלי בסונטה זה עוצר לחלוטין ויש צפצוף רק כדי ללחוץ על הגז להמשך נסיעה.

לא נשמע לי הגיוני שהם עשו מערכת כזו לא בטיחותית שאם אתה פסיבי היא דוהרת אחרי 2 צפצופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בקרת שיוט אדפטיבית; מתוך אתר טויוטה:

"בקרת שיוט אדפטיבית (Adaptive Cruise Control) - בקרת השיוט האדפטיבית של טויוטה C-HR הפועלת בכל טווח המהירויות משתמשת באותו רדאר גל-מילימטרי כמו מערכת קדם התנגשות כדי לשמור על מרחק בטוח מכלי הרכב הבאים ממול, מאטה את המכונית עד לעצירה במידת הצורך ומאיצה באופן חלק חזרה למהירות בקרת השיוט שנבחרה מראש כשהדרך פנויה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח בזה? אצלי בסונטה זה עוצר לחלוטין ויש צפצוף רק כדי ללחוץ על הגז להמשך נסיעה.

לא נשמע לי הגיוני שהם עשו מערכת כזו לא בטיחותית שאם אתה פסיבי היא דוהרת אחרי 2 צפצופים.

המערכת בסונטה ובאיוניק/נירו לא זהות. בסונטה יש מצב פקק, בנירו/איוניק אין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו באמת ההתנהגות של הרכב? לא ממשיך להתגלגל אחרי ניתוק בקרת השיוט אלא מזנק קדימה?? במקרה כזה זו מערכת בטיחות לא בטיחותית בעליל.

כאמור באיוניק חשמלית זה כולל פקק, לא רואה שום הגיון בלהגביל את המערכת בגרסה ההברידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו באמת ההתנהגות של הרכב? לא ממשיך להתגלגל אחרי ניתוק בקרת השיוט אלא מזנק קדימה?? במקרה כזה זו מערכת בטיחות לא בטיחותית בעליל.

כאמור באיוניק חשמלית זה כולל פקק, לא רואה שום הגיון בלהגביל את המערכת בגרסה ההברידית.

לא נהגתי באיוניק, אבל נהגתי בנירו. לא הייתי מגדיר את זה ממש כ"מזנק קדימה". תיסע ברכב אוטומטי רגיל ותוריד את הרגל מהגז - זו רמת ההאצה. ועדיין, כשאתה במוד מחשבתי שהרכב מאיט בשבילך ופתאום יש שני צפצופים והרכב "שם גז", גם אם חלש, התחושה היא לא נוחה בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באיוניק, בקרת שיוט אדפטיבית מאפשרת שמירה על מרחק (ניתן להגדיר) והרכב מאיט ועוצר לבד.

מרגע שהרכב עצר, כמה שאני זוכר הוא מחזיק על ברקס, צריך להתחיל לנסוע ואז ממהירות מסויימת, משהו כמו 10קמ"ש אפשר לעשות RESUME לבקרת שיוט והרכב מתחיל להאיץ למהירות המוגדרת.זה לא נוהג לבד בפקק.

בסונטה לא ניסיתי את הקרוז קונטרול האדפטיבי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כל מה ש-tzvipper רשם נכון.

המערכת שומרת על מרחק בטחון קבוע מהרכב שמלפנים,מאיצה ובולמת עד עצירה מוחלטת באופן אוטומטי.

בשביל להפעיל אותה מחדש,יש צורך להגיע למהירות מסויימת.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד מוזר. האוטו המשיך לעמוד גם ללא מגע על הברקס עד שלחצתם על גז? יכול להיות שהמערכות מכויילות שונה בין שתי המכוניות, או שזה משהו שאפשר להגדיר בתפריט האפשרויות האינסופי?

נראה לי שאעשה נסיעת מבחן באיוניק ואחת נוספת בנירו כדי לבחון את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי מערכת בלימת החירום עובדת רק במהירות 8 קמ"ש ומעלה. לא ידוע לי מה ההתנהגות של המערכת בתרחיש בו בקרת השיוט האדפטיבית הפסיקה את פעולתה ב-8 קמ"ש, הרכב האיץ, נניח ל-12, קמ"ש והתקרב עד כדי סכנת התנגשות לרכב שלפניו. אני רוצה להאמין שהבלימה האוטונומית היתה מביאה אותו לעצירה מוחלטת בעצמה ללא התנגשות.

מן הסתם, לא בחנתי את התרחיש הזה בנסיעת המבחן שערכתי...

בכל מקרה, בחוויה שלי, הרכב כבר התקרב לזה שלפני במהירות שגרמה לי לתחושה לא נוחה והיה ברור שכדי שהבלימה לא תהפוך לבלימת חירום מאוד לא נעימה (גם מ-12 קמ"ש אפשר לבלום לא נעים), אני חייב להתערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...