Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי להיות רווק - איפה למצוא את האחת?

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 2328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה פשוט לא נכון. זה לא קשור להתניה חברתית.

זו אשליה שהמוח שלך יוצר אצלך, כשאתה מתאהב.

האופוריה שנוצרת כשאתה מתאהב - לא קשורה להתניה חברתית.

האמונה בכך שיש מישהי אחת מושלמת שמתאימה לך בדיוק ומחכה אי-שם שתמצא אותה - כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האופוריה שנוצרת כשאתה מתאהב - לא קשורה להתניה חברתית.

האמונה בכך שיש מישהי אחת מושלמת שמתאימה לך בדיוק ומחכה אי-שם שתמצא אותה - כן.

וכשאתה מתאהב זה בדיוק מה שאתה מרגיש, שמצאת את האחת המושלמת. ואם היא מתאהבת בך, היא לא רק מושלמת, היא גם זאת שחיכתה לך. זו בדיוק ההרגשה, שזה נועד להיות, מאז ומעולם.

דיסני רק משחזרים את מה שאנשים מרגישים.

תיאור של החוויה מדוייק, אין בכלל עוררין על זה. זה אפילו לא תלוי תרבות, זה קיים בכל תרבות אנושית, ללא יוצא מן הכלל.

ולמי שזה לא קרה לו מעולם - תנחומי.

החוויה הכי אדירה בעולם.

טוב, נו, הראשונה, אם לא מחשיבים את זה:

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשאתה מתאהב זה בדיוק מה שאתה מרגיש, שמצאת את האחת המושלמת. ואם היא מתאהבת בך, היא לא רק מושלמת, היא גם זאת שחיכתה לך. זו בדיוק ההרגשה, שזה נועד להיות, מאז ומעולם.

דיסני רק משחזרים את מה שאנשים מרגישים.

מסכים שההרגשה מדהימה, אבל לא לזה התכוונתי.

הקונספט הנאיבי הזה, כאילו לכל אחד יש מישהי אחת שמושלמת בשבילו והיא מחכה לו אי-שם, לזה התכוונתי. דיסני לא המציאו את זה כמובן (ראה ערך סינדרלה או היפיפיה הנרדמת), הם פשוט עשו מזה המון כסף.

תיאור של החוויה מדוייק, אין בכלל עוררין על זה. זה אפילו לא תלוי תרבות, זה קיים בכל תרבות אנושית, ללא יוצא מן הכלל.

הייתי רוצה להאמין בכך, כלומר שזה חלק מהטבע האנושי ולא תלוי חברה או תרבות, אבל אני לא בטוח כמוך שזה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אתכם שטויות. לכו תצאו לדייטים ותכירו נשים. יצור מאוד נחמד (בדרך כלל).

עד שהוא מתחיל לייצר קוביות קרח ולירוק אש וחומצה בו זמנית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראי לי אישה אחת שעושה את זה ואני משתתף איתך 60/40 ברווחים. בינתיים כל מה שהיא עושה זה למלא את הבית בשיערות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונספט הנאיבי הזה, כאילו לכל אחד יש מישהי אחת שמושלמת בשבילו והיא מחכה לו אי-שם, לזה התכוונתי. דיסני לא המציאו את זה כמובן (ראה ערך סינדרלה או היפיפיה הנרדמת), הם פשוט עשו מזה המון כסף.

נאיבי?!

מה נאיבי?

זו תופעה אנושית קונקרטית, קיימת, מדוייקת, שבאה לידי ביטוי בסיפור פנטזיה. למעשה, זו אולי התמה (theme) הכי אהובה, מוכרת, ממוחזרת, בתולדות האנושות.

אני לא יודע מה הכוונה "בנאיבי", אבל להגיד שאין כזה דבר שהאחת המושלמת מחכה לך... תלוי מאיזו פריזמה אתה בוחן את זה. דבר עם מישהו מאוהב, שמושא אהבתו החזירה לו אהבה, ובחוויה האישית שלו זה קיים. וזה לא קיים אצל אדם אחד, זו חוויה אחידה משותפת לכלל האנושות (חפש מחקרים של Dr. Helen Fisher). למעשה, זו תופעה ביולוגית משותפת לכלל האנושות (יודעים למפות את התהליך במוח). למעשה, זה מנגנון רבייה אבולוציוני מרכזי, ולא סתם הוא במרכז החוויה האנושית (לא רק, אבל אולי בעיקר).

אז אם "בנאיבי" אתה מתכוון לאמר שזה לא קיים, ואם יש כמה מיליארדי אנשים שחוו את זה... אז אני חושב שהטיעון שלך לא מחזיק מים.

אם "בנאיבי" אתה מתכוון שהתחושה הזו לא נשארת לעד (בניגוד למה שאתה מרגיש כשאתה חווה את זה) - אז כן. זה ללא ספק נכון, אם כי לא במאה אחוז.

אם בנאיבי הכוונה היא שזה יכול לקרות מס' פעמים בחיים, כלומר שאין רק אחת ויחידה שמתאימה, אז, שוב, אובייקטיבית זה נכון. מבחינת החוויה כשזה קורה - זה לא נכון.

אז אפשר לטעון שהחוויה היא סובייקטיבית ושגויה. אולי (תלוי לפי איזו פריזמה אתה מגדיר "אמת"), אבל מבחינת איך שדיסני (או כל מקור אחר) מתארים אותה, התיאור הוא די מדוייק.

אם "בנאיבי" אתה מתכוון שהתאהבות היא לא בסיס טוב למיסוד יחסים ארוכי טווח, למרות שהיא נותנת תחושה שכן, אז... לא יודע. שווה מחקר, האם זוגות שהיו מאוד מאוהבים מצליחים יותר בזוגיות שלהם. אבל בשביל זה צריך לקבוע מהי זוגיות. אח"כ מהי זוגיות מוצלחת (לשני הצדדים? לצד אחד? מה הפרמטר/ים?)

אבל אני חושב שהביקורת על דיסני היא לא הוגנת. הסיבה שדיסני מוכרת את הסיפור הזה שוב ושוב ושוב, זה בגלל שהוא פוגע בול בנקודה מאוד מהותית בהוויה האנושית.

ולכן אני חושב שלהגיד, שים את זה בצד, זה לא "אמיתי", זה לא חשוב, זה לא צריך להיות חלק משמועתי ביחסים שלך עם נשים - זו אכבר טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקרי מס הכנסה ואנשי הוצאה לפועל. אם יש לך מספיק מזל, אולי תיפול על מעקלת.

איך אמר ישה בדיון מקביל.. החיים די מפתיעים, עם הסיפורים.

שימי תבורי הכיר את אישתו, אביבה תבורי, כאשר הגיעה לבצע צו עיקול אצלו בבית.

.:wink:. (כמובן היא הייתה קטינה והגיעה עם אבא שלה)

לכן.. הכל אפשרי הכל פתוח.

אייל.

falou .

. במבט לאחור, היו לי לפחות שלוש בחורות שהיו האחת.

ואני עם החוקים שלי, או ההשקעה בנושאים אחרים כגון צבא עבודה מיסמסתי ונפרדנו.

ומנגד התחתנתי עם בחורה, שבחודשיים הראשונים לא האמנתי שיהיה לנו כייף ביחד.

המזל שלי שהיא הייתה השכנה החדשה שלי, ואני ממילא הייתי בבית אחרי ניתוח

עם גבס, אז הייתי בורח אלייה ואל אחותה, כאשר הייתי רוצה שקט.

וברגע שהכרתי אותה לעומק, ושנינו השתחררנו מהפוזה.

היינו נשארים ימים שלמים ביחד, ולא צריכים אף אחד.

איך אמר שלמה המלך.. אין הגיון ודרך. "אגדת שלושה וארבעה"

מילים לשיר האישה היחידה בחיי - הגשש החיוור - שירונט

אני לעולם לא אשכח את שושנה

בגורן רטוב וירח של מאי

את עורה החלק כקליפת הבננה

צוארה הלבן כמו שנהב משנחאי

הו, כמה אהבתי אותה, את שושנה

שהייתה האישה היחידה בחיי.

אני לעולם לא אשכח את שריתה

כי איך שוכחים אהבה ראשונה,

ואם אתעצב בפניה אביטה

לפני שהלכתי לקחתי תמונה

הו, הו אלוהים אם אשכח את שריתה

הלוואי שתדבק לשוני ללשונה.

.....

לא, לא, לא אשכח את עטרה ואורנה וישע

ודפנה וריקי וגרשון ,ודי

שהיו האישה היחידה בחיי.

האישה היחידה בחיי - הגשש החיוור - YouTube

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ זה עובד הפוך, קודם מוצאים אחת, אח"כ עושים אחת, אח"כ מגדלים אותה... ואז מבינים הרבה דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שעברתי את התהליך הזה.

מצאתי אחת, עשיתי אחת והתחלתי לגדל אותה. כשראיתי במה מדובר אמרתי שלא יכול להיות ועשיתי עוד אחת. אחר כך כבר לא העזתי לנסות שוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם "בנאיבי" אתה מתכוון שהתחושה הזו לא נשארת לעד (בניגוד למה שאתה מרגיש כשאתה חווה את זה) - אז כן. זה ללא ספק נכון, אם כי לא במאה אחוז.

אם בנאיבי הכוונה היא שזה יכול לקרות מס' פעמים בחיים, כלומר שאין רק אחת ויחידה שמתאימה, אז, שוב, אובייקטיבית זה נכון. מבחינת החוויה כשזה קורה - זה לא נכון.

לזה התכוונתי, בין השאר. שים לב שבפירוש הפרדתי בין התחושה עצמה - שהיא באמת כפי שאתה מתאר - לבין הקונספט שיש רק אחת שמחכה לך אי שם והיא מושלמת וכו׳. הקונספט הזה הוא נאיבי. אין דבר כזה ״נפש אחת תאומה״.

למעשה, אין בהכרח קשר בין תחושת האופוריה בשלב ההתאהבות לעתיד הקשר עצמו. האופוריה שאתה מרגיש בתקופת ההתאהבות לאו דוקא מצביעה על כמה טוב יהיה הקשר כשהיא תגמר וכמה זמן הוא יחזיק. לראיה, לרובנו קרה שהתאהבנו פעם אחת לפחות והקשר בסופו של דבר נגמר.

לפיכך, תחושת ההתאהבות הזו שאתה מתאר ממש לא מבטיחה קשר זוגי מאושר וארוך טווח. וזה בדיוק מה שדיסני מוכרים לנו - ההבטחה הזו. הנסיכה פוגשת את הנסיך, הם מתאהבים וחיים באושר לנצח. במציאות - אתה פוגש ומתאהב בכמה נסיכות, כשבכל פעם אתה בטוח שזהו זה עד שזה נגמר, עד שאתה מגיע לזו שבאמת מחזיקה (או שלא).

אז אפשר לטעון שהחוויה היא סובייקטיבית ושגויה. אולי (תלוי לפי איזו פריזמה אתה מגדיר "אמת"), אבל מבחינת איך שדיסני (או כל מקור אחר) מתארים אותה, התיאור הוא די מדוייק.

...

אבל אני חושב שהביקורת על דיסני היא לא הוגנת. הסיבה שדיסני מוכרת את הסיפור הזה שוב ושוב ושוב, זה בגלל שהוא פוגע בול בנקודה מאוד מהותית בהוויה האנושית.

שוב, הביקורת היא לא על אופן תיאור ההרגשה. קרא מה שכתבתי למעלה.

אגב, מצחיק שאני לוקח את הצד הזה בדיון בינינו, שכן רוב מכרי מתייחסים אלי דווקא בתור רומנטיקן... אני חובב גדול של שלב ההתאהבות, ומאמין שזה שלב הכרחי בדרך לקשר זוגי מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...