Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איכות ירודה של חלקי חילוף תחליפיים

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 3037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה לבחור עם הפולו שעבר לטפל אצל רוו. האם בקבלה מצויין שהמסנן שמן הוא חליפי או מקורי?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנשים כאן מדברים עלך ציריות של EMC כאילו שקיים בכלל יצרן כזה

אז אין כזה יצרן אלא מדובר ביבואן ישראלי גדול שמייבא ציריות מסין מיצרן אחד או

מיצרנים שונים ואורז אותם באריזות עם שם שלו .

EMC = אהרון מונטקיו קומפני .

אני לא אומר שאלו מוצרים לא טובים ,אני לא עובד איתם אבל אף אחד לא באמת יודע

מה האיכות של חלק כזה כי אין יכולת לדעת מי הוא היצרן שלו .

בשרשור אחר על חלקים חליפיים שמותקנים במוסכים של רשת צמפיון ובהם אני נתקל יום יום

מותקנים חלפים של המותג TRE גם כאן אין מותג כזה אלא מדובר ביבואן ישראלי בשם

XXX שאורז מסננים של יצרנים סינים עלומי שם בלי אבא ואמא באריזה שלו שעליה כתוב TRE .

מישהו יודע מי היצרן ?,מישהו יודע איכויות ? ,מישהו יודע בקרת איכות ? לא אף אחד לא יודע

העיקר שכולם בדרך מרוויחים ומרוויחים טוב .

פה אני ממש לא מסכים איתך.

יש לא מעט יצרנים סיניים טובים שמייצרים רכיבי OEM באיכות טובה וזה שמותג מייצר אצל יותר מיצרן אחד לא אומר שום דבר לגבי איכות או אחידות.

לפי מה שאתה אומר אסור לקנות רכב מאף מותג כי הוא משתמש ברכיבים מיצרנים שונים (יותר מספק אחד לחלק מסויים). אם קיים נוהל מסודר של הסמכת ספק, בדיקות קבלה ומבדקים אצל היצרן (ויש לא מעט חברות ישראליות ובינלאומיות שמחזיקות נציגות בסין ונותנות את השירות הזה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה אתה לא מתקין ברכבך פילטר שמן ואוויר ודלק מחברת לין לין תעשיות בע"מ.

יש הבדל בין פילטר של פיאט שמיוצר בסין לבין פילטר סיני לפיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן עקרוני מתקין מקורי או oem בלבד אבל קניתי מחרטה ושתי כרסומות סיניות ומאוד מרוצה מהן.

אם החלק מיוצר בסין או באירופה זה לא משנה כל עוד שהמפרט ובקרת האיכות זהים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז פה מדובר על חלקים של יצרנים סינים לא בינלאומיים.

חוץ המפלאפון הסיני שיש לי כרגע אני לא רואה איכות סינית במוצרי עבודה.

וזה גם בגלל שהם רק מרכיבים את החלקים כל הרכיבים עצמם של חברות מותג כגון סוני וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אני ממש לא מסכים איתך.

יש לא מעט יצרנים סיניים טובים שמייצרים רכיבי OEM באיכות טובה וזה שמותג מייצר אצל יותר מיצרן אחד לא אומר שום דבר לגבי איכות או אחידות.

לפי מה שאתה אומר אסור לקנות רכב מאף מותג כי הוא משתמש ברכיבים מיצרנים שונים (יותר מספק אחד לחלק מסויים). אם קיים נוהל מסודר של הסמכת ספק, בדיקות קבלה ומבדקים אצל היצרן (ויש לא מעט חברות ישראליות ובינלאומיות שמחזיקות נציגות בסין ונותנות את השירות הזה).

כמו שאתה בעל מקצוע בתחום העיבוד השבבי ומנסיונך אתה יודע לסנן מהר מאוד מוצרים בעלי איכות יירודה מבלי לשלוח למעבדה לשם בדיקת איכות המוצר והרכבו הכימי ככה גם מוסך רון ממרום 30 שנות נסיונו בשטח יודע על סמך מגע/ראייה ולפעמים גם ריח :oops: לזהות מוצר בעל איכות יירודה.

אתה זוכר שבעבר כתבתי לך שעבדתי בתור מתכנן מכני בחברת ETM ?! גם היום לאחר שעברה תקופה של לפחות 20 שנים מאז שעבדתי ב-ETM אני מזהה זיופים של מוצרים תוצרת ETM באיביי רק על סמך תמונה של המוצר. גם את איכות המוצר בצורה כללית אני מסוגל לזהות רק על סמך תמונה מכיוון שאני תיכננתי חלק גדול מהמוצרים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהוא יודע לזהות איכות ברמת ודאות די גבוהה ואני לא יוצא נגד זה. הרי אצל אדם עם כישורים טכניים סבירים הניסיון רב השנים מאפשר לו להעריך ברמת ודאות די טובה את נקודות התורפה של המוצר.

אני יוצא נגד הטענה שאם מדובר היבואן שמביא תחת השם שלו את אותו המוצר ממספר קבלני משנה אין יכולת לדעת מה האיכות שלהם כי לא יודעים איזה קבלן ייצר אותם.

שים לב שגם רון לא אומר שהם לא טובים אלא שהוא לא עובד איתם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לא צריך כל דבר להיות פוליטיקלי קורקט, כשפילטר אוויר מאיכות ירודה רואים את זה בעין בשניה בלי שום צרך בבדיקת מעבדה, נפרמים ממנו סיבים, במבט דרך האור רואים חורים גדולים, הוא לא יושב בדיוק במידה וכו..

כנ"ל מסנן שמן שקורס פנימה או שהנייר מתנתק או חלקי הפלסטיק נשברים.

ורון צודק,כאשר לא ניתן לדעת מי יצרן החלק לא ניתן לדעת מה איכותו.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן, כמעט לכל יצרן חלפים יש מספר מפעלים. לתפיסתך לא ניתן לדעת את איכות החלפים כולל המקוריים.

יש הרבה דברים שאתה לא תראה בפילטר אויר כמו למשל יחס שטח הסינון, עמידות קרב הסינון בלחות, כושר הסינון (והעין שלך לא מסוגל להבחין בהבדלים בין כושר סינון של 5 מקרון ל 109 מקרון למשל) ועוד. מבט ותחושה מהוים סינון ראשוני של זבל מוחלט אבל ממש לא מספיק כדי לקבוע שחלק מסויים טוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

כמובן, למעלה מ80 אחוז מהחלפים ברכב מיוצרים על ידי יצרנים חיצוניים.

אבל יש עליהם ביקורת ודרישות איכות מדוייקות על ידי היצרן.

כאשר מדובר ביצרן סיני שמייצר עבור חברת אבי ישראלי שמבקש את המחיר הכי זול שאפשר, מקבלים איכות בהתאם.

ונכון, בעין לא ניתן לראות הבדל של מיקרונים, אז אם אני רואה חורים של מ"מ מה זה אומר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, למעלה מ80 אחוז מהחלפים ברכב מיוצרים על ידי יצרנים חיצוניים.

אבל יש עליהם ביקורת ודרישות איכות מדוייקות על ידי היצרן.

כאשר מדובר ביצרן סיני שמייצר עבור חברת אבי ישראלי שמבקש את המחיר הכי זול שאפשר, מקבלים איכות בהתאם.

ונכון, בעין לא ניתן לראות הבדל של מיקרונים, אז אם אני רואה חורים של מ"מ מה זה אומר?

אם אבי ישראלי מבקש את ההכי זול שיש ולא מעניין אותו האיכות אז אתה צודק. השאלה היא אם אבי ישראלי מבקש פילטר מה שיותר זול או שמוציא מפרט ומבקש הצעות למפרט שלו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

יותר נראה לי סביר שאבי יגיד לסיני באימש'ך תארוז לי 20 קילו פילטר

אני ממהר קבעתי מסא'ז במלון .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחד חסר פה בכל הבלאגן הזה.

למר ישראלי שרוצה לתחזק אוטו במחיר סביר לא יקנה תמיד מקורי.

אז איפה עובר הגבול?

איזה חברה של פילטרים שווה לקנות ואיזה לא?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...