Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי ביטוח מושלם/פלטינום בקופ"ח כללית - לא רוצים לתת הנחה בטיפולים

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 3077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דווקא המקרה של סטיו מוכיח עד כמה הביטוח לא הוגן, הנה שילם תקופה ארוכה וכאשר מגיע רגע האמת אומרים לו, הביטוח שלך לא תופס אך אם היית עושה את הביטוח היותר יקר היית מקבל.

אבל זה לא נכון - אתה מציג זאת כאילו החברה מתנערת מסעיף שכלול בביטוח שלו, ולא כך.

כללית מציגה באופן די ברור את ההבדלים בכיסוי וההטבות לפלטינום.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרונצ'ו - אם אתה רוצה להרחיב את הביטוח - הרחב את הפרמיה. בסופו של דבר ביטוח הוא כמו כל מוצר אחר. 100,000 ש"ח לא יקנו לך פרארי חדשה, 1,000,000 כן. גם הביטוח יתן כיסוי בהתאם לטיב הפוליסה שתרכוש, ומחירה ייגזר מטיב הכיסוי. תוכלל רכוש ביטוח משלים של הקופה באחת מ-2-3 דרגות כיסוי (ומחיר), תוכל גם לרכוש פוליסה בכל אחת מחברות הביטוח. יהיה עליך לבדוק את תנאי הפוליסה ולהחליט עם הכיסוי והמחיר מתאימים לך.

וצודק מי שציין גם ביטוחים אחרים. חלקם כלולים במסגרות אחרות, למשל ביטוח אבדן כושר עבודה במסגרת הפנסיה או ביטוח לתאונות אופניים בביטוח הדירה, חלקם לא. זו גם הסיבה שבגללה צריך לבצע התאמה תקופתית של הביטוח. שים לב, למשל, ששליש מהתשלומים שלך לקרן הפנסיה (או קופת הגמל, ודומני גם ביטוח המנהלים) כלל אינם נכנסים לחסכון הפנסיוני אלא מהווים ביטוח, ובמסגרת של קרנות הפנסיה החדשות יש אפשרות להתאים את הכיסוי לצרכים (למשל - רווק לא צריך ביטוח שארים, הורה לילדים - כן).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרונצ'ו - אני לא יודע בן כמה אתה ומה מחיר הביטוח שהוצע לך, אבל בביטוח רפואי אחד העקרונות החשובים הוא להצטרף בגיל צעיר, האשר הביטוח זול, והמחיר מובטח לשנים רבות.

מעניין אותי מאוד איך המנגנון הזה עובד. שילמתי במשך כמה שנים טובות 30 ש"ח ביטוח לקו"ח כללית. ברגע שהגעתי לגיל 30 הפרימיה קפצה בין רגע ל50+ ש"ח. אז מה זה משנה באיזה גיל לקחתי את הביטוח המורחב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולו, גרמת לי להציץ קצת באתרי חברות הביטוח. מתברר כי יש ביטוחי בריאות (וביניהם המשלימים, לפחות של כללית ומכבי) שבהם יש שינוי בפרמיה לפי הגיל, בקבוצות של 5 או 10 שנים, ויש פוליסות עם פרמיה קבועה, אם כי יש לחברה אפשרות להעלאת הפרמיה לכל המבוטחים בתנאים מסוימים, אך לא לפי גילו של מבוטח מסויים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה אתם בטוחים שהביטוח הנוסף מכסה אותכם?

והיה במקרה של צורך בהפעלת הביטוח, לכמה זמן מקבלים כסף? לכל החיים ? מוגבל בשנים?

כמה פעמים ניתן להפעיל את הביטוח? פעמים בשנה? מאה פעמים בשנה?

ועוד כהנה וכהנה.

דווקא המקרה של סטיו מוכיח עד כמה הביטוח לא הוגן, הנה שילם תקופה ארוכה וכאשר מגיע רגע האמת אומרים לו, הביטוח שלך לא תופס אך אם היית עושה את הביטוח היותר יקר היית מקבל.

בנוסף לא רוצה להיכנס לבריאות של אף אחד, אך גם לא נקבע שהטיפול המסוים הזה הוא היחידי שיביא מזור ושאין בלעדו.

ברגע האמת, כשתשחק עם בריאות המשפחה או עם שלך, תבין כמה תאלץ לבכות לאחר מכן.

בנוסף לכך, אף אחד לא מתנער, אתה מסיט ולא מבין נכון.

ידוע כי יש ביטוח X ויש ביטוח Y. זה מפורסם כולם יודעים מה זה כולל, למה מתנערים?

אמרו לו, לא עשית ביטוח X לא תקבל את Y, מה הבעיה?

גם ברכב, תעשה ביטוח צד ג' עד 500,000 ותכנס ב 3 רכבים או נזק של 900,000 ומה אז? לא הרחבת את הביטוח תקבל את המקסימום שמותנה לך, הרעיון ברור.

מי שאוהב לשחק בביטוחים ולקוות שהמזל שלו ימשיך לשחק אותה וירוויח אי אלו עשרות אלפי שקלים לאורך המון שנים וביום האמת יאבד הכל או משפחתו, לא נעים.

לא משנה מה תגיד או מה דעתך, לשחק בביטוח הבריאות זה לא מעשה חכם. היום הסיכונים גדולים מאוד בכל שלב בחיים.

למי שיש משפחה ואפילו גם למי שלא, אחריי הכל מי שיסבול אלו הם ההורים והסובבים את האדם שנאלץ לשלם מכיסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד,לגבי הרכב שניזוק,

האם אתה בטוח שחב' הביטוח של הנהג שילמה? לדעתי הם יכולים

להציג תביעת צד ג' כנגד אותו שכן.איך הוא הסביר את הנזק?

אענה לך בשאלה: רכבו של פלוני, שמבוטח בביטוח מקיף, נפגע מרכב חולף בעת שעמד בחניה ונגרם לו נזק רב. נהג הרכב הפוגע לא השאיר את פרטיו.

מה לדעתך פלוני יעשה?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד - ההשואה שגויה. במקרה הנדון ידוע מי גרם את הנזק, בדוגמא שלך - לא. אלא אם היו מצלמות או עדים שמאפשרים לזהות את הפוגע, ואז הוא יתבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגם שאני עקרונית מסכים עם דבריך, אני עדיין מוצא "קצת" הבדל בין חוב של כמה מאות אלפי שקלים לבין תרופה או טיפול מצילי חיים שפלוני אינו יכול להרשות לעצמו.

אגב, אנקדוטה בעניין ביטוח דירה: לפני ימים אחדים חפץ כבד נפל ממרפסתו של חבר שמתגורר בקומה גבוהה. למזלו, הנזק היחיד היה רק גג של מכונית שאכל פצצה, ולא חלילה אדם שבוודאות היה נמחץ למוות.

לרוע מזלו, הוא טרם הספיק לבטח את הבית. למזלו, לרכב יש ביטוח מקיף, בעליו הסכים להפעיל את הביטוח והחבר ישלם רק את ההשתתפות העצמית ואת התייקרות הפרמיה.

יצא במחיר מבצע.

זה עוד לא נגמר:

אם הוא הצהיר מה שקרה באמת, הביטוח המקיף יגיש תביעת שיבוב נגד החבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ספיריאל,בתביעת נזק אתה צריך להסביר בכתב את הכל,

ולהצהיר,אזי ההשואה לא נכונה והסיפור קצת מוזר,יתכן שנזק קטן יחסית

ניגרם לרכב אזי החברה ''תבלע'' את זה כדי להשאיר את הלקוח שלה אצלה.

לעיניינו,כולם כולל אותי,מדברים בזכות הבטוח הרפואי המשלים,

אבל לצערי זה לא מספיק,למחלות קשות שלא נדע יש בנוסף ביטוח

פרטי (יש לנו מזמן לא כולל הבן) וגם עוד ביטוח של ''סל נוסף'' של

תרופות שלא כולל הסל של המגן זהב והפלטינום הרגיל.

מצחיק לא? אז גם הסל הנוסף הזה לא יעמוד לזכותינו כניראה כעת

שנזדקק לתרופה ניסיונית..זה כולל רק תרופות שמשווקות ומאושרות,

ואני כבר יודע שניכנס לבעיה עתידית פה,במאמץ לרפא את הבן.

היום המון תרופות לסרטן הן מחקריות,ומוגדרות כניסיוניות או לא מסחריות.

בקיצור אין היום שום ביטוח רפואי שיכסה אותך כמו שצריך לצערי,

עדיין ברמה הכללית ממוצעת אני ממש בעד המגן זהב או הפלטינום

שזה אגב לידיעתכם, לא שייך לקופ''ח אלא לחברת ביטוח חיצונית

שהקופ''ח עובדת איתה,דוגמא סיעודי זה''ב במכבי זו חברת ''כלל''

וכו'...

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אני מבין מהיכן אתה מדבר, אבל תרופה נסיונית כשמה היא - השפעתה עדיין אינה ידועה, לא הוכח אם היא מועילה א לא, ואם כן - מה השפעות הלואי. אנשים במצבך תולים תקוות בתרופות ניסיוניות, אבל בלא מעט מקרים מדובר בתקוות שוא והתרופה הניסיונית נגנזת לאחר סדרת ניסויים, אם מחמת חוסר יעילות ואם מחמת השפעות לואי חמורות. לכן בהחלט מוצדק שביטוח (אם הממלכתי ואם פרטי) יממן את השימוש בהן.

יתרה מזאת - עד כמה שאני יודע תרופה ניסיונית מותר לתת רק במסגרת מחקר, ובמסגרת זו כל העלויות חייבות להיות על מבצע המחקר. לא רק עלות התרופה עצמה, אלא גם עלות כל הפעולות והבדיקות הנלוות אליו. אם אני טועה יתקנו אותי משפטני הפורום.

יש שני מצבים נוספים שהם בעייתיים: האחד הוא תרופה שנרשמה לשימוש בארץ, אולם לא בהתויה שבה רוצים לעשות בה שימוש. למעשה מדובר בשימוש ניסיוני אולם לא במסגרתניסוי. שימוש כזה חייב להעשות באישור מיוחד. מצב שני הוא תרופה שאושרה בחו"ל אולם טרם אושרה לשימוש בארץ. איני יודע מה טיב הכיסוי של תרופות כאלה, אני מניח שהוא תלוי בתנאי פוליסה ספציפית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שמתעקשים שביטוח משלים טוב, שיקראו שוב את התגובות כאן של אנשים שכן לצערם נזדקקו להפעיל את הביטוח.

מי שבוחר (חלקם, לא כולם) לעשות ביטוח משלים חושב שבזאת מובטח עתידו, אך אם חס וחלילה הוא נזקק לביטוח הוא מגלה שהביטוח לא מכסה הכל וגם אם בחר במשלים על המשלים גם זה לא תמיד יספיק והיכן הגבול בעשיית ביטוחים משלימים?

בביטוח המשלים? בביטוח פלטניום? בביטוח פרטי? במספר ביטוחים משלובים בשביל להגדיל את המטריה?

שהרי אם כך למה לא להשקיע בביטוח רופאי סופר דופר גם ח"י אלפים (18,000) ש"ח לחודש ואז נהיה מכוסים (אולי) לגביי כל מרעין בישין, הרי זאת טענת המצדדים שחובה לעשות ביטוח.

גם מי שאין לו ביטוחים משלימים למינהם מקבל טיפול רופאי והוא לא נזרק לאנחות. שהרי מי אמר שאין לי ביטוח בריאות, יש לי והוא עולה לי כגכעאר מאות ש"ח בחודש.

תסתכלו בתלוש משכורת שלכם הסכום אצל כל אחד הוא שונה, אך כן כולנו משלמים מס בריאות וכולנו מקבלים טיפול רפואי.

לפני כעשור וחצי שנים עברתי בבית חולים במרכז הארץ במחלקה הנוירוכיורגית ניתוח להסרת גידול מעמוד שדרה צווארי, ניתוח מסובך שארך בנטו יותר משמונה (8) שעות, אם נוסיף גם שהיה בחדר טיפול נמרץ שבהם הייתי מחובר למכונות הנשמה וכו' אחרי הניתוח נגיע לכך שמערכת הבריאות השקיעה בי עשרות אלפי שקלים רבים.

לא חסכו ממני מאומה, נכון לא יכולתי לבחור רופא מנתח/מרדים ולא יכולתי לבחור באיזה פרצודרה יבוצע בי הניתוח. והניתוח הסתיים כשורה.

באותו זמן הביאו למחלקה למקצה שיפורים, חולה שעבר ניתוח נוירוכירוגי בבית חולים פרטי על ידי רופא מנתח (בכיר כמובן) שהוא בחר, אז הוא בחר רופא ונותח בבית חולים פרטי וקבל חדר יפה ופרטי, אז מה זה הואיל?

מסקנה הכל בידי שמיים או אודין או סתם מזל.

אימי הייתה צריכה לאחרונה לעבור בדיקה אצל רופא מומחה בתחום מסוים.

יש פרופסור (מנהל המחלקה) שמאוד מומלץ, אם רוצים לפגוש אותו בבית חולים הציבורי לשיחה נאלצים לחכות מעל חצי שנה. לאימי יש ביטוח מושלם שמכסה כמעט את כל העלות של פגישה באופן פרטי איתו, לכן קבענו פגישה איתו שחיכנו לה כשלוש שבועות. בוצעה בדיקה ושיחה במרפאה הפרטית שלו ובסיומה קבלנו המלצות מסוימות.

במקביל קבענו גם בדיקה במחלקת החוץ של הבית חולים, שם נפגשנו עם רופא מהמחלקה ו...הרופא בצע בדיוק את אותם בדיקות שעשה הפרופ', גם השיחה הייתה מאוד דומה ולסיכום קבלנו את אותם המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור כשמש שרכישת שב''ן (שרות בריאות נוסף) לא תביא אותך

למנוחה ולנחלה תמיד יהיה עוד מצבים כמו שצויין מעלי.

אבל אני בעד השב''ן.גם כיסוי נסיעות עצמו שזה החלק הזניח

נתן לי החזרים עצומים והפטור על תרופות וכו'

בנוסף נותן לך 4 ביקורים אצל רופא מומחה בעלות ה''ע בלבד,

ביקור כזה עולה אלפי ש''ח ללא השב''ן.פשוט מדהים ההבדל,

רופא מומחה מקבל אותך בסבלנות בודק ומסביר אחד לאחד,

וגם המכתבים קבילים לבית משפט במקרה של נזקי גוף,או אישור

חזרה לעבודה,או אי חזרה לעבודה,מבטחים וכו'

דבר שהבנתי אותו היטב אחרי 2 ת''ד שעברתי וראיתי מי הם בעצם האורטופדים

הזוטרים שעובדים בקופה,בכלל מקבלים אדם כל 5 דק' כמו בשוק.

אז יש הבדל ענק.

עריכה: לפות''ש הנכבד ניזכרתי שבמכבי יש עוד ביטוח שנקרא

''קרן מכבי'' זו עמותה חיצונית שעוזרת למצבים מיוחדים שאין עליהם

ביטוח,נעזרנו בהם כמה פעמים בעבר,אינני זוכר אם צריך מגן זהב

או לא..אם אתה בכללית תבדוק אולי אופציה כזו.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקרון כל ביטוח הוא ברור

רבים משלמים ( פרמיות ) עבור מעטים ( שאירעה להם תאונה או מקרה ביטוח), כאשר באמצע גוזרת חברת הביטוח את הוצאותיה ורווחיה.

לכן מי שיכול באופן תיאורטי לעמוד בעלות מקרה הביטוח , אין לו כדאיות לעשות ביטוח.

אבל לרובינו תשלום הפרמיה מביא לשקט נפשי שבמקרה אסון יהיה מי שיעמוד לצידנו ויכסה את הנדרש.

ככלל כמובן שככל שנשלם יותר נקבל יותר כיסוי!! ועדיין יהיו מקרים שהם לא מכוסים או מכוסים באופן חלקי.

החוכמה של טרונצ'ו היא החוכמה בדיעבד, שאסור לקחת ממנה דוגמא לדעתי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...