Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 לא מאיצה

סלבדורוס
שימו לב! השרשור הזה בן 3339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

הרכב מאזדה 3 2005, 170 אלף ק"מ.

מרגיש שהאוטו לא סוחב. גם בתחילת נסיעה (נגיד אחרי עצירה ברמזור) וגם בהגברת מהירות האוטו מתקשה להאיץ. צריך ללחוץ על הגז ממש חזק בשביל להגביר מהירות (בעבר לחיצה כזאת היתה שמה אותי בקלות מעל 100 קמש ועכשיו זה מעלה את המהירות ממש לאט). מגיע למצב של צפירות מאחורה אם אני לא מועך תדוושה של הגז.

זה קורה במיוחד כשהדלק נמצא מתחת לרבע מיכל אבל לא רק. ושמתי לב גם שהרכב יכול לנסוע על 20-50 קמש וזה מראה כאילו אני על הילוך רביעי!

במוסך לא מצאו בעיה. גם אחרי סיבוב על הרכב וסריקה במחשב לא ראו משהו מוזר. בכל מקרה החליפו לי פילטר דלק (אחרי שהיתי נודניק) וזה לא עזר.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי הרכב חלש וזה תקין הילוך רביעי ב 20-50 קמ''ש.

גם עשית בדיקת מוסך ואמרו שתקין אז אין הרבה מה לעשות.

מה שכן אתה יכול לנסות להאיץ בכביש ישר מ-0-100, ולבדוק כמה שניות יוצא, אם יוצא 13 שניות בערך זה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר = בערך 3 חודשים.

הוחלף פילטר דלק שבוע שעבר.

אני בטוח שהמוסך טועה, אני מרגיש את הרכב ועוד חבר שנסע העיר על זה שהאוטו מתאמץ אפילו במהירות נמוכה.

קראתי בפורום שיש חיישן שקשור למערכת דלק שצריך לנקות .זה יכול להיות קשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי הרכב חלש וזה תקין הילוך רביעי ב 20-50 קמ''ש.

גם עשית בדיקת מוסך ואמרו שתקין אז אין הרבה מה לעשות.

מה שכן אתה יכול לנסות להאיץ בכביש ישר מ-0-100, ולבדוק כמה שניות יוצא, אם יוצא 13 שניות בערך זה בסדר.

יחסית למשפחתית 1600 הוא ממש לא חלש, יש לי כזאת כרגע משנת 2006, הילוך רביעי לעיתים רחוקות מאוד משתלב ב-50 קמ"ש וממש לא משתלב מתחת למהירות הזאת אלא בדר"כ ב-60 קמ"ש בנסיעה במישור.

יש הרבה מוסכים שמבחינתם אם אין תקלה ברורה לעין, אז אין תקלה, וזה נראה לי המקרה פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה רגועה, מאזדה 3 1.6, מגיעה להילוך רביעי באזור ה -40 קמ"ש. ממש לא 20 קמ"ש.

כמובן שבנסיעה מאומצת, משיכת הילוכים, לחיצה כבדה של רגל ימין, עליות וכו', ההילוך הרביעי ייכנס מאוחר יותר.

לא תקין שהוא לא מאיץ כראוי. זה בעיקר מוזר בתחילת הנסיעה, כי הגיר מכויל בצורה שדווקא בהילוכים הראשונים הרכב מרגיש די חי ביחס למשפחתית 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה רגועה, מאזדה 3 1.6, מגיעה להילוך רביעי באזור ה -40 קמ"ש. ממש לא 20 קמ"ש.

כמובן שבנסיעה מאומצת, משיכת הילוכים, לחיצה כבדה של רגל ימין, עליות וכו', ההילוך הרביעי ייכנס מאוחר יותר.

לא תקין שהוא לא מאיץ כראוי. זה בעיקר מוזר בתחילת הנסיעה, כי הגיר מכויל בצורה שדווקא בהילוכים הראשונים הרכב מרגיש די חי ביחס למשפחתית 1.6

הכוונה שבמהירות נמוכה אתה כבר על הילוך רביעי, מה שלא קיים במכוניות אחרות, ומי שלא מכיר את הרכב, חושב שזה תקלה אבל לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילטר דלק מקורי לא חדש. אבל לא עשה את הקילומטרז. וגם הפילטר דלק הקודם לא עשה את הקילומטרז. בכל מקרה זה לא שינה כלום.

נימרוד, אני רואה שהטורים עולים אבל האוטו לא זז ביחס ללחיצה על הגז ולגובה הטורים.

והיום שמתי לב שגם כשעובר הילוך זה לא נעשה חלק כמו פעם אלא בקפיצה של הרכב. לא יודע אם זה קשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בהחלט נשמע שיש משהו לא תקין בגיר.

הכוונה שבמהירות נמוכה אתה כבר על הילוך רביעי, מה שלא קיים במכוניות אחרות, ומי שלא מכיר את הרכב, חושב שזה תקלה אבל לא.

זה נכון שבמהירות יחסית נמוכה, המאזדה 3 כבר בהילוך רביעי.

הגיר מכויל להאצה יחסית סבירה מעמידה, וכמו שציינתי, בשני ההילוכים הראשונים הרכב מאיץ יפה ביחס למשפחתית אוטומטית 1.6

בהילוכים 3 ו- 4 ההחלפה יותר מהירה וזה נועד לתת חסכון בדלק. על כן הרכב מגיע יחסית מהר להילוך רביעי.

אבל, כשאתה רושם שזה תקין שהוא יכול להגיע להילוך רביעי אפילו ב- 20 קמ"ש, זה כבר לא נכון בעליל.

נסעתי על כמה וכמה מאזדה 3, לא אחת, ואני בעצמי מחזיק אחת כזו.

מעולם, בנסיעה רגועה כמובן, לא הגעתי להילוך רביעי במהירות כל כך נמוכה.

המצב היחיד שאני יכול לחשוב עליו שההילוך יהיה גבוה והמהירות תהיה כל כך נמוכה, זה רק בהאטה ממהירות גבוהה יותר.

הרי בהאטה, הרכב לא משלב את כל ההילוכים. הוא יורד מהילוך 4 להילוך 3, ואז כמעט בעצירה, הוא יורד ישר להילוך 1.

ככה שיכול לצאת מצב שבהאטה אתה כן תהיה עדיין בהילוך 4 כשהמהירות היא באזור ה 30 קמ"ש, ורק אז יירד ל- 3 וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

שלום

לדעתי לפי כל התאורים שהיו כאן אני חושב שזה רק בתחושה שלך לכן אני מציע לך להחליף תושבת מנוע הסיכוי שזה יפתור את הבעיה גדולים ביותר

תעדכן לאחר החלפת התושבת בכול מקרה אני מזמין אותך להגיע אלינו לבדיקה חינם

תודה שמעון

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...