Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

מדד אפס ריבית אפסית

תאגור ובינתיים תקבל ריבית אימתנית בבנק , ומקסימום בתחנה תעיף את הצמודה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם מדברים ריביות, אבל אם אני מקצר תקופה או מפקיד למסלול קיים - הרי הריבית לא משתנה.

היוון אין.

עמלת פרעון מוקדם אין.

כלומר, זה חסכון נקי (יצא לי 4.5% - כ1300 שקל - יותר אימתני מבבנק ובלי מס רווחי הון).

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, רציתי לדעת לאן אני אמור לשאוף - אז שאלתי היא

לצורך רכישה של דירה בשווי 2.5 מ' - כמה הון ראשוני אני צריך,בהנחה וההחזר סביב ה 6500 ש"ח משכנתא ל 30 שנה

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם מדברים ריביות, אבל אם אני מקצר תקופה או מפקיד למסלול קיים - הרי הריבית לא משתנה.

היוון אין.

עמלת פרעון מוקדם אין.

כלומר, זה חסכון נקי (יצא לי 4.5% - כ1300 שקל - יותר אימתני מבבנק ובלי מס רווחי הון).

יאללה זורם איתך - חסכת 1,300 שקל.

אם לעומת זאת היית שם את הכספים באיזשהו תמהיל תעודות סל סולידי, עם צפי נניח ל3% בשנה (בכוונה לקחתי משהו סולידי), אז בשנה הראשונה היית עושה 900 שקלים, אחרי מס רווח הון (חחח) 675 ש"ח.

נעגל ל600.

אז בסה"כ הרווחת 700 ש"ח מהמהלך?

על הדרך איבדת את הנזילות של הכספים.

הפרמיה שווה לך? לך על זה.

אני לא הייתי עושה את זה, מצד שני אולי משהו לא בסדר איתי - אני יכול לחזלש את כל המשכנתא היום ובוחר לא לעשות זאת בגלל שהכסף "כ"כ זול", עד שאני לא רואה את הטעם בכך. מעדיף את הנזילות והאפשרות להשקיע אותו אם/כש יתחשק.

סיקרנת אותי אז בדקתי - סך הריביות שלי (תמהיל דטרמיניסטי): 14,000 ש"ח פרוסים ע"פ 5 שנים. 3,000~ לשנה.

אני עושה בערך פי 2 מזה בשנה עם הכסף, בתרחיש מאוד מאוד סולידי.

וואלאק, לא שוכנעתי שכדאי למחזר ... אבל איש איש וכלכלתו (:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוון אין.

עמלת פרעון מוקדם אין.

פספסת את הכוונה שלי

התכוונתי לעתיד, אם תרצה לגייס כסף - ככה''נ התנאים יהיו גרועים בהרבה.

לכן לא כדאי "לבזבז" במרכאות את הכסף הנזיל שלך להחזר הלוואה זולה, אם תזדקק להלוואה אחרת בעתיד, כי כנראה היא תהיה יקרה יותר.

ועכשיו תטען לי שאין לך כל כוונה להלוואה נוספת עתידית, ולזה התכוונתי שתשתמש עם זה כבסיס להשקעה / רכישת נכס / תיק השקעות וכו'

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

שאלה לי ברשותכם, כיום יש לי דירה ועליה ישנה משכנתא.

אם אני קונה דירה אחרת האם יש איזושהי דרך / לא דרך להעביר את המשכנתא הקיימת (עם אותם התנאים הכוונה) לדירה החדשה ?

כמובן שהדירה הקיימת תימכר כאשר יתבצע המעבר לדירה הנקנית.

לפי מה שאני יודע אצטרך לקחת משכנתא מחדש עם הריביות שיהיו בתקופה שאקח משכנתא, אבל אשמח להתבדות :-).

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שאפשר.

אממה, אם אתה צריך מימון נוסף (הדירה החדשה יקרה יותר ואין לך הון עצמי לעלות הנוספת) - הריביות יהיו בהתאם, מהסיבה שאתה "גורר".

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה צריך מימון נוסף (הדירה החדשה יקרה יותר ואין לך הון עצמי לעלות הנוספת) - הריביות יהיו בהתאם, מהסיבה שאתה "גורר".

פרט נמק והבא דוגמאות(?)

אני לא מכיר את ההליך הזה על בוריו, אבל הייתי תחת ההנחה שבמידה ונדרש מימון נוסף אז לוקחים משכנתא נוספת (כמובן בהינתן שיש אפשרות כזו מבחינת אחוזי המימון וכו' וכו').

לא לגמרי הבנתי מה אתה טוען בהודעה שלך, אשמח להבהרה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לוקחים משכנתא נוספת אבל בתנאים נחותים.

ריביות על שאר הכסף כאשר גוררים גבוהות יותר מריביות על כסף חדש כשלא גוררים.

הבנק "מאזן" את ההפסדים מהגרירה על ידי העלאת הריביות.

כלומר, יש לו 100K בריבית 1%. והוא גורר ורוצה עוד 100K, על ה100K הנוספים הוא יקבל הצעה של 3%.

אם היה בא לבנק ללא משכנתא ומבקש 200K, היה מקבל הצעה של 2%.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם שאלו בעבר, אבל לדעתכם מתי כדאי לבצע פרעון מוקדם לחלק מהמשכנתא.

נניח שהצלחתי לחסוך 50000 ש"ח, האם כדאי לי לבצע פרעון מוקדם (לחלק של הריבית הקבועה כמובן), זה הגיוני כלכליצ או שעדיף להשקיע (בקופת גמל להשקעה לדוגמה)?

יש לי גם אפשרות לקחת הלוואה ע"ח קרן השתלמות בריבית נמוכה מריבית המשכנתא, לא עדיף לקחת א ההלוואה ולסגור חלק נוסך מהמשכנתא?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...