Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשל במנוע 1.2 TSI לאון 2011

Jony Nabedrik
שימו לב! השרשור הזה בן 3509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם שאלה - אם נגרם נזק לבוכנה מה הסיפור להחליף בוכנה ?

כבר אין מקומות בארץ שפותחים מנועים

לך תדע באיזה רמה תהיה העבודה, מנוע שלא שופץ כראוי יכול לאמלל אותך לאורך שנים עם תקלות שונות ומשונות.

זה כמובן גם תקף להחלפת מנוע, לך תדע באיזה מקצועיות תהיה העבודה, כבר ראינו פה שלל דיווחים על שבירה מכוונת של מחברים (שגררה תקלות מוזרות) ביטול מחברים וסגירה עם איזולירבנד(כי הרכב מ 2011, המנוע מ 2014 ויש איזה שוני בין שני צידי המחבר), אבל במקרה של פותח השרשור, זה לא שיש לו איזה ברירה אחרת.

באופן אישי, אני לאחר החלפת המנוע הייתי מפרסם את הרכב למכירה, אבל אולי זה רק אני.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עפ"י הדיווחים כאן, לפני כשל מוחלט של המותחן יש רעשי תקתוק חזקים מהמנוע בהתנעות בוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תדע באיזה רמה תהיה העבודה, מנוע שלא שופץ כראוי יכול לאמלל אותך לאורך שנים עם תקלות שונות ומשונות.

נכון, אני גם לא מצפה שהמוסך יבצע את העבודה - הרי אין להם זמן לזה, אך אני מאמין שהמוסך מכיר

בעלי מקצוע שכן מבצעים פתיחת מנועים כמו שצריך. הרי גם המוסך מעוניין למנוע תקלות חוזרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשברה בוכנה ברכב משנת 2011 99.9% יש כשל בייצור של הבלוק. לא יתן מצב כזה הרי יש מכוניות 20 שנה על הכביש עם אותו מנוע!

השאלה היא איך אני מוכיח את זה לצמפיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תאור השתלשלות הארועים ועפ"י ריקולים ונסיון עבר עם המנוע הזה, הכשל אינו בבלוק אלא במותחן הטיימינג והכשל נגרם למנוע כתוצאה מקריסת הטיימינג (מה שבד"כ קורה).

כמו שכבר אמרתי לך, ההוכחה היא קלה מאוד, פותחים ראש וחוקרים אם הכשל הוא כתוצאה ממפגש בוכנה/ שסתום (אם בכלל קיים במנוע הזה, אני מתאר לעצמי שמרק מיד יגיד לנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הוא לא על עצם קיומו של כשל, שהרי המנוע כשל והבוכנה נשברה לאחר שבוצע טיפול בשרשרת הטיימינג.

כבר בקורס בסיסי לתכן בהנדסה לומדים להתחשב במקדמי בטחון לכשל בייצור, ולוקחים בחשבון מקדמי אמינות. השאלה למה צ'מפיון לא מוכנה לקחת אחריות על הכשל באוטו כל כך צעיר שלא נסע המון. חבל על מה שנשאר מהשם שלהם. לדעתי הגיע הזמן שהחברה תתחיל למכור ללקוחות אחריות לשנים 3+4 על גיר ומנוע בתוספת תשלום ויפתרו את רוב בעיות היח"צ שיש להם בסקודה וסיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום תעשיית הרכב נשלטת לחלוטין ע"י "סופרי אפונים", אם לא מדובר בחלק בטיחותי ואם התחשיבים שלהם אומרים ש"הוצאת ריקול לכלל הרכבים" יקר משמעותית מ"בא נתמודד עם התקלות כשיגיעו" אז זה מה שיקרה, כמו שאנחנו רואים כ"כ הרבה בכ"כ הרבה יצרנים עוד מאז ימי הפינטו.

עצוב, אבל זה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ידוע על כשל כזה של המותחן בסוג הזה של המנוע אז הכשל צריך להיות המוני ולמרות ההחלפה למותחן משופר יותר המנוע כשל אז איך זה שבמכוניות אחרות מאותו סוג ושהתקינו להם מותחן משופר עדיין נוסעות?

לדעתי הייתה פה התרשלות בהתקנה של הטיימינג

Buick La Sabre 2002 V6 3800cc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בהחלט מדובר בכשל המוני!

2. יש לנו רמז עבה מאוד לכשל של בוכנה 3 בכשל של הטיימינג וזה הכבל הצתה שהחליטו בעת ביצוע עבודת טיימינג להחליף דווקא אותו.

איך באמצע ביצוע עבודת טיימינג פתאום מכונאי מחליט להחליף כבל הצתה בודד של בוכנה ספציפית שתוך כמה ק"מ בודדים שבקה חיים? יד הגורל? צירוף מקרים? אני לא מאמין בדברים כאלה.

המכונאים חשדו במשהוא, לא דיווחו לבעל הרכב, ביצעו דיאגנוזה שגויה (או ניסו לחפף) וברגע שהרכב המשיך לנסוע עם הכשל, זה היה רק עניין של זמן עד שהמנוע יתפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהוא לא מסתדר לי - כבר בפתיחת השירשור נכתב

....היום נאמר לי במוסך עוז שאחת הבוכנות נשברה ושזה דורש החלפת מנוע........... וטוענים שהם התניעו את הרכב בלי בעיה על 3 בוכנות .....

איך בדיוק המוסך הצליח להניע מנוע עם בוכנה שבורה ??????

איך בכלל מוסך מעז לנסות להניע כאשר בוכנה אחת שבורה ???

רק זה כבר יכול להיות ראייה לחוסר המיקצועיות של המוסך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה של מנוע עם 1,000 ק"מ נשמעת לי כמו המצאה.

אומרים לך שהמנוע עם 1,000 ק"מ אבל מה שתקבל זה מנוע משומש שאף אחד כנראה לא יכול להוכיח שהוא אכן עבר 1,000 ק"מ ולא 40,000 ק"מ.

זה מזכיר לי את הבלוף הקבוע של מנועים שמיובאים מחו"ל. כל אחד שתשאל יגיד לך "אני מביא לך מנוע עם 30,000 ק"מ". המספר קבוע ושמעתי אותו אין ספור פעמים.

הכשל במנועים (ובגירים) ידוע היטב בפורומים שמתעסקים בנושא. אם בעל הרכב היה טורח לקרוא לפני התשלום על התקלה הראשונה הוא היה מגלה עולם שלם בנושא וגם היה יודע להתמודד טוב יותר מול המוסך. לאחר מעשה אין מה לעשות חוץ מלעמוד על שלך ולהתעקש שלא לשלם שקל על התיקון הנוכחי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לליבך וחרד מאד כי ברגע האמת גם אני נתון לחסדיהם של צ'מפיון מוטורס.

סתם שאלה שעלתה לי כשקראתי את הדיון, המנוע שלך הלך אחרי 60 אלף קילומטר והם רוצים לתת לך מנוע שעשה רק אלף קילומטר.

מה רע בזה? למה שיתנו לך מנוע חדש כששלך כבר עשה 60 אלף?

כל זה כמובן מעבר לעובדה שאני מסכים שאתה לא צריך לשלם שקל מכיסך.

אם כשל של מותחן רצועה שזה חלק חשוב במנוע, ידוע ליצרן וליבואן

ולא נקפו אצבע בקריאה ללקוחות להחלפת מותחן וגם בין טיפול לטיפול אצלם במורשה לא טרחו לבדוק אם ישנו כשל במותחן, כי הרי ידוע שיש

כשל, אז כן מגיע לו מנוע חדש מהניילון

הוא שילם על רכב חדש לא על יד 2

יוגב

Mazda 3 Spirit Canary Yellow

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...