Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור פיאסטה ידנית 2014

אוהד זכי
שימו לב! השרשור הזה בן 3102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה צריכת הדלק ממוצעת לפי מדידה שלך?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה משולבת רגילה זה נע סביב 8.5 ליטר ל-100 ק"מ. עם רגל באמת כבדה על הגז הצריכה מטפסת לכ-11 ליטר ל-100 ק"מ.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שזה יהיה הרכב שלי בליסינג, אז כמה שאלות:

1. ESP מתנתק לגמרי?

2. איך הגיר האוטומטי במצב תפעול אוטומטי בנהיגה ספורטיבית?

3. איך המנוע 1.6 בנסיעה ספורטיבית? יצא לי לנהוג על ה-1.2, אגב, והוא מאוד חלש....

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם אני עם מנוע 1.6 ותיבה רובוטית, אבל עדיין יש לי כמה התייחסויות שאני מניח שהן תקפות למרות ההבדלים:

1. יציבות במהירות גבוהה - אתה לחלוטין צודק. למרות הצמיגים הרחבים ונמוכי החתך, הרכב פשוט אינו יציב. עיקולים שבמכוניות אחרות עם צמיגים נחותים יותר (הן במידה והן בסוג) נבלעים ללא התייחסות יתרה, בפיאסטה יגרמו לנורה של בקרת היציבות לנזוף בנהג המופרע על לא עוול בכפו.
  2. עם רגל יחסית עדינה על המצערת, ניתן להגיע לאותה צריכת דלק שציינת גם עם מנוע 1.6, או לכל הפחות להתקרב אליה מאוד.

בנוסף, לפחות אצלי האיטום באיזור הדוושות אינו מושלם, כך שאני מרגיש רוח חמה מאיזור המנוע על הרגלים שלי בכל פעם שאני נוהג עם מכנסים קצרים.

האויר החם מגיע בעיקר כאשר הרכב נמצא בתזוזה. הדבר אינו קשור לפעולת המזגן או לבחירת פתחי האיוורור, וממילא משב הרוב הזה כלל אינו מגיע מפתח יציאת האויר לרגליים.

האם גם אצלך בידוד הרעשים לקוי? מה לגבי רעשי רוח במהירות גבוהה? אצלי במהירויות מאוד גבוהות יש רעש חזק מאוד של שריקה.

תבדוק את עצמך או את הרכב.

הפיאסטה הוא אחד הרכבים היציבים שיצא לי לנהוג בהם בטח שביחס לסופר מיני. (בבעלותי גם 3008 וקאמרי ולא מזמן היה לי גם קליאו חדשה למשך שבועיים, בעבודה יש לי קורולה דור קודם ומאזדה 3 כנ״ל, כך שיש לי למה להשוות)

לצורך העניין, יצא לי לא פעם ולא פעמיים לנסוע במהירות צפונית בהרבה מ-130 וכל פעם הופתעתי מחדש בהרגשת היציבות של הרכב, כאילו מדובר ברכב גדול בהרבה.

שלא לדבר על ההתנהגות כביש שלו, בבית אורן הוא הצליח להוציא לי חיוך מאוזן לאוזן.

את ה-esp יצא לי להכיר בפעם הראשונה רק בשבוע שעבר (יש לי פיאסטה במצטבר כבר יותר מ-10 חודשים, אחת נקנתה באוקטובר 2013 והשניה לפני שלושה שבועות) בירידה מדניה לכיוון נשר, באחד הסיבובים ב 120 קמ״ש פתאום יצא לי לראות איזו נורה מהבהבת לי בלוח השעונים..

זו כמובן הייתה הנורה של בקרת היציבות אך לא הרגשתי שום התערבות ברכב, כלום.:shock:

לגבי אוויר חם באזור הרגליים, לא קיים אצלי.

לגבי רעשי רוח, עד 120-130 קמ״ש הרכב שקט מאוד (כמעט כמו הקאמרי).

במהירות גבוהה יותר יש כמובן רעשי רוח וכביש אך לא משהו נורא (הרבה הרבה יותר שקט מהקליאו לדוגמה) אך בשום אופן לא שריקה.

תבדוק את הגומיות, אולי משהו לא יושב במקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שזה יהיה הרכב שלי בליסינג, אז כמה שאלות:

1. ESP מתנתק לגמרי?

2. איך הגיר האוטומטי במצב תפעול אוטומטי בנהיגה ספורטיבית?

3. איך המנוע 1.6 בנסיעה ספורטיבית? יצא לי לנהוג על ה-1.2, אגב, והוא מאוד חלש....

תודה :-)

1. רק לפני שבוע גיליתי איך מנתקים את ה-esp. השליטה עליו היא דרך המערכת, יש לדפדף במספר תפריטים עד שמגיעים לאופציה הזו. מאוד לא שימושי. אין לי מושג אם הוא מתנתק לגמרי, אך למען האמת אף פעם לא הרגשתי בקיומו.

2. יש מצב S שעובד פשוט מעולה. זה הגיר הכי קרוב לקורא מחשבות שיצא לי לנסות. בירידות מבית אורן הוא תפקד ללא דופי עם הורדות הילוכים בבלימה בירידה, שמירה על הילוך נמוך בפניה וכדומה.

אגב, אני חושב שגם השליטה הידנית דיי נוחה (בניגוד למה שאחרים חושבים).

במצב S הוא גם פחות מתערב לך בשליטה הידנית.

3. כוח לא חסר לו. הוא יהיה זריז מכל משפחתומטית ממוצעת. אם אני לא טועה משהו כמו 10 ש׳ ל-100. עקיפות נעשות בקלילות. הרכב צובר קמ״שים בקצב טוב ולא מתעייף גם במהירויות שלילה++.

עליות גם כן לא מכשול בשבילו עקב משקל קל ומנוע שאמור לנייד רכבים כבדים משמעותית (מדובר על אותו המנוע של הפוקוס עם שינוי תוכנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, קיבלתי את הרכב עם 11,000 ק"מ ולמעט מחזיר אור אחורי שבור הוא היה (ועודנו) במצב מושלם. לגבי ה-esp: ניתן להגיע אליו בתפריט רק אם לא הופעלה פונקציית My Key. בכל מקרה, נדמה לי שרק ה-asr מתנתק.

אביעד, בהתחשב בכך שההתרשמות של אלון הפוכה לגמרי משלי, נראה שאין מנוס מכך שתבצע נסיעת מבחן.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה, עשיתי נסיעת מבחן על מהירויות גבוהות וכנראה שכאשר רשמתי את השרשור הזה לא הכרתי את הרכב הכי טוב, סה"כ הוא היה אצלי חודש וקצת ואני לא רגיל לנסוע מהר...מעדיף שלא.

הרכב אכן יציב יותר ממה שחשבתי, גם ב-140+ הוא דבוק לכביש, גם בסיבובים קצת חדים הרכב עושה רושם שהם לא מזיזים לו ממש.

אז שוב...כנראה שהיציבות כן טובה ועושה רושם שההכרות שלי עם הרכב לא הייתה משהו.

אפילו ה-ESP לא דיבר איתי :)

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, יש לי חשד קל שקיבלת רכב דפוק. הרושם שלי מהפיאסטה (נהיגה חד פעמית) קרובה לזאת של אלון, זאת המכונית עם אחת ממערכות המתלים הכי מלוטשות מבחינה הנדסית, מהנה לנהיגה ללא שום בעיה של יציבות וכד׳. גם איכות הגימור/הרכבה משכנעת.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אז כפי שהבטחתי...תמונות.

c1344c0aebc328e657f26871f7fc6521.jpg

10f8307de62eefb4b90861830c9cdedb.jpg

35b58fcd538868c9bacc72776ed7ba75.jpg

בחישוב פשוט,

2679-2208=471

471/31.4=15

15 ק"מ לליטר, למעשה 15 עגול זה יוצא :)

נסיעה לא פראית, רגועה יחסית, לא סחטתי את הגז יותר מדי אבל גם לא העברתי הילוכים ב-2000 סל"ד.

הנסיעות היו רק עירוניות חוץ מנסיעה אחת מירושלים לאזור מודיעין.

כמעט ולא הפעלתי מזגן, רק בימים נורא חמים שאני יכול לספור על כף יד אחת ימים כאלה בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה 1.6 אוט׳ , עלתה לכביש באוגוסט 2012, ק״מ 12000 לערך, טיפה פחות. רוב הנסיעה עירונית, ממוצע של 1/12 לליטר. לא השתוללתי עם האוטו ולא ניסיתי לתקוף איתו את נס הרים, אבל מעולם לא חשתי חוסר יציבות מכל סוג שהוא, גם לא במהירויות שצוינו פה. הרכב שקט ומבודד מאד, ואין שום שריקות או חדירות של אויר מכל מקור שהוא. מעולם לא פעלה אצלי בקרת היציבות, אבל אולי כי אני לא מחפש מגבלות של הרכב.

הרכב לא ממש זריז( 4 היל׳ אוט׳), אבל גם לא עגלה, וצובר מהירות יפה.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כפי שהבטחתי...תמונות.

c1344c0aebc328e657f26871f7fc6521.jpg

10f8307de62eefb4b90861830c9cdedb.jpg

35b58fcd538868c9bacc72776ed7ba75.jpg

בחישוב פשוט,

2679-2208=471

471/31.4=15

15 ק"מ לליטר, למעשה 15 עגול זה יוצא :)

נסיעה לא פראית, רגועה יחסית, לא סחטתי את הגז יותר מדי אבל גם לא העברתי הילוכים ב-2000 סל"ד.

הנסיעות היו רק עירוניות חוץ מנסיעה אחת מירושלים לאזור מודיעין.

כמעט ולא הפעלתי מזגן, רק בימים נורא חמים שאני יכול לספור על כף יד אחת ימים כאלה בירושלים.

אין לי מושג למה לא רואים את התמונות שהעלתי, העלתי מהסמארטפון.

לא חשוב קיצור אלה הנתונים שיצאו לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה 1600 ידנית, 518 ק"מ, 46.67 ליטר נכנסו, צריכת דלק של 11 ק"מ לליטר

IMG_20140826_223455.jpg

עריכה אחרונה על ידי hagaii

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באילו תנאים השגת את זה? לרוב עיר?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...