Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לטוס לראשונה בחיי-הייעד אמסטרדם

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 4058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בן 25 בקרוב ובא לי פעם אחת להרגיש קצת חול,לנקות את הראש,להתאוורר. מגיע לי.

הפעם היחידה שלי על מטוס הסתכמה בטיסה על מטוס ג'מבו באחד התרגדים בצבא.

החלטנו אני וחבר לטוס לאמסטרדם.

אני אשמח לטיפים ולהכוונה צעד אחר צעד מה לעשות

קיבלנו דיל לשבוע מ"הדקה ה90" 830 $ לכרטיס + מלון(עושים קונקשין בתורכיה)

המלון ממוקם כ3 ק"מ מהדאם.

ברמתי האישית נשאר לי רק להוציא דרכון לסגור דיל ואני מסודר. מה דעתכם?

האם כדאי להמתין קצת בסבלנות ולחפש דיל יותר אטרקטיבי?

חשבתי במהלך הטיול לא רק להגביל את עצמינו לאמסטרדם, אלא אולי לתת איזה גיחה לברלין

מה דעתכם? יש עוד מקומות מומלצים שכדאי לעבור בהם? (כמובן שנדווח מוקי משלל הקופי שופים למיניהם)

אני ממש "בתול" בקטע הזה.

אשמח לכל עצה חמה ממכם ,וללמוד מהניסיון שלכם ולא לסגור החלטות מפזיזות

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא לי פעם אחת להרגיש קצת חול,לנקות את הראש,להתאוורר. מגיע לי.

לא מכיר אותך, אבל מאחל לך שתבלה ותהנה. מצטרף ל"מגיע לך".

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא עוד על הערים בפורום ובכלל. יש שרשור שפתח שי יו על טיול והגבתי בו היום. ספריאל ואחרים כתבו עוד על ברלין.

באשר למה שכתבת, חסרים נתונים כמו זמן כסף והעדפות.

הגם שאיני בקיא מאוד במחיר בעונה זו- מלון מרוחק, טיסה עם קישור וכמעט 900 דולר- לא נראה משכנע.

אם זה שבוע, העיר וסביבתה יספיקו וחבל לבזבז זמן וכסף על נסיעה ארוכה. אם ארון, פרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם רוצים לעשות בטיול?

טיול מוזיאונים? רק להבלע בקופי שופס? תן את סוג הטיול ונוכל לעזור (או שלפחות אני אוכל לעזור - חזרתי מטיול של 8 ימים לשם לפני שבוע)

ולידיעה כללית:

בכל יום בכיכר דאם בשעות 11:15, ו- 13:15 ליד מלון קרסנופולקי, יוצאים סיורים חינמיים עם מדריכים ברחבי העיר (סיורים של שעתיים). הם עומדים שם בחולצות אדומות וקשה לפספס אותם.

הסיור כעיקרון בחינם - ואם אתם רוצים בסוף לתת טיפ למדריך - הוא \ היא נורא ישמחו. הסיורים באמת ברמה גבוהה ומגיע להם הטיפ הזה, ורצוי לעשות את זה ביום הראשון שאתם שם פשוט כדי להכיר את ההיסטוריה של העיר.

אפרט יותר בערב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תעשה את זה.

דבר שני, יש הרבה כלים היום לנוסע המתקדם בשביל להנות ולנצל את זמן החופשה בצורה מיטבית. יש לך סמארטפון? אם כן, ממליץ לך מאוד לקנות שם SIM מקומי PREPAID (כלומר אתה משלם במזומן ומקבל SIM טעון מראש), עם תוכנית DATA (כלומר גישה לאינטרנט). שחבר שלך יעשה את אותו הדבר. ככה גם תוכלו לדבר ביניכם בזול בזמן שאתם שם, וגם תוכל להשתמש בשלל כלים שעושים את החיים מאוד נוחים. אפשר לקנות כאלו סימים בשדה התעופה של אמסטרדם (סכיפול).

ההולנדים, בניגוד לחלק מעמי אירופה, דוברים אנגלית טובה יחסית, אז קל להסתדר שם.

למשל, ניווט: אתה מתקין Google Navigation, אומר לסמארטפון שלך לאן אתה רוצה להגיע ואיך (ברגל, תחבורה ציבורית או אוטו). אם בחרת בתחבורה ציבורית, בערים בהן זה נתמך (ואמסטרדם היא אחת מהן) הסמארטפון יגיד לך בדיוק על איזה קו לעלות (אוטובוס\רכבת וכו'), באיזה שעה מגיע הבא, באיזו תחנה לרדת וכמה זמן זה יקח. זו הדרך הכי קלה להתקדם ממקום למקום. אתה לא צריך כתובת, מספיק שתשים שם של מסעדה או כל מוסד אחר ורוב הסיכויים שהניווט יקח אותך ישר לשם.

או למשל, tripadvisor. תתקין את האפליקציה שלהם, ותוכל לראות דירוגים של אטרקציות ומסעדות. זו דרך ממש טובה להתחיל אם אתה מחפש דברים מעניינים.

אם תרצה לסוע לברלין, גם אז גוגל יקח אותך לשם דרך מערכת הרכבות. יש רכבת ישירה משדה התעופה באמסטרדם לברלין:

http://www.nshispeed.nl/en/intercity-berlin/by-intercity-berlin-to-berlin-1

אני לא רואה סיבה שלא תסעו לברלין. אלא אם אתם מתכוונים לאכול צ'יפס מסטולים ברחובות אמסטרדם כל היום (לא שהייתי מתנגד לעשות את זה עכשיו), אני לא בטוח שזו עיר מספיק מעניינת לשבוע.

לגבי בתי מלון, אני משתמש כבר שנים ועשרות פעמים בbooking.com, זו הדרך הכי אמינה וטובה למצוא מלונות איכותיים בתקציב שלך. תבקש את שם המלון מסוכנות הנסיעות ותחפש אותו בbooking, תראה מה כתבו עליו אורחים.

במיוחד אם אתה נוסע לברלין, אולי כדאי לך לקחת רק טיסה (אתה יכול לחפש בtravelist.co.il) ואת המלון לחפש לבד.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שני, יש הרבה כלים היום לנוסע המתקדם בשביל להנות ולנצל את זמן החופשה בצורה מיטבית. יש לך סמארטפון? אם כן, ממליץ לך מאוד לקנות שם SIM מקומי PREPAID (כלומר אתה משלם במזומן ומקבל SIM טעון מראש), עם תוכנית DATA (כלומר גישה לאינטרנט). שחבר שלך יעשה את אותו הדבר. ככה גם תוכלו לדבר ביניכם בזול בזמן שאתם שם, וגם תוכל להשתמש בשלל כלים שעושים את החיים מאוד נוחים. אפשר לקנות כאלו סימים בשדה התעופה של אמסטרדם (סכיפול).

המלצה טובה מאוד, ולאו דווקא לאמסטרדם אלא לכל יעד באשר הוא.

לגבי בית מלון - מזמין אותך להקליק על הקישור שבחתימה שלי ;)

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ייצא לך להיות באמסטרדם ב6 ביוני במהלך החופשה, תמהר להזמין מראש כרטיסים לסנסיישן: http://www.sensation.com/

חוויה חוץ גופית שקשה לתאר במילים. :wink:

רק בשביל זה הייתי תופס מטוס לאמסטרדם אם היה לי את הזמן.

(OO=[iIIIII][iIIIII]=OO)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכח מברלין!

שבוע של junk food ו-weed.

יש גם אחלה פאבים ואפשר לשחק pool ולהתחכך עם תיירים(ות) ומקומיים(יות).

מת לחזור לשם. מת.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תתחיל בללכת להוציא דרכון.

זה לא סיפור גדול אבל זה לוקח שבוע-שבועיים וחבל לפספס דיל של "הרגע האחרון" כי אין לך דרכון.

2. סים מקומי עם גלישה - בהחלט מומלץ.

3. בחר מלון במיקום מרכזי סמוך לתחנת מטרו. זה חשוב.

4. עדיף טיסה ישירה גם אם זה עולה עוד כמה דולרים.

אתה מגיע ליעד פחות מותש והסיכוי לאיבוד מזוודות יורד דרמטית.

5. מלון מפואר זה מה-זה לא חשוב.

רוב הזמן אתה בכלל מטייל בחוץ.

חפש ב booking.com ומצא מלונות טובים או בדוק את המלון שמוצע לך ב"דיל".

6. קנה אירו אצל אחד החלפנים בארץ. בוודאות לאחד מבני המשפחה/חברים יש חלפן מומלץ.

אל תקנה בבנקים או בדואר, שערים לא אטרקטיביים בעליל.

7. בדוק מה העמלות על קניה באירו בכרטיסי האשראי שלך. יש הבדלים משמעותיים של עד 2% בין כרטיסים שונים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זנדוורט, זנדוורט, זנדוורט !

הגעה לעיר - לא להתפתות למונית. רד שתי קומות ויש לך רכבת מסכיפהול ישירות למרכז אמסטרדם.

אם אתה משרת במילואים - דרכון יעלה לך חצי. :idea:

אתה מתכונן להיות בסטלה שבוע או גם לראות דברים (אם אתה "בתול", תעשן בנחת, אחרת החומר מאבד מהאפקט) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תהליך הוצאת דרכון הוא עניין של שעה במשרד הפנים כולל המתנה, לפחות כך זה בלשכה בחיפה ביום עמוס במיוחד). הדרכון מגיע לביתך כעבור מספר ימים בדואר רשום. מומלץ למלא את הטפסים באינטרנט - גם חוסך זמן וגם כסף. שים לב שחובה אקספלורר עד 9, צריך להתקין סרגל כלים ייעודי ולהפעילו. אם יש לך אקספלורר 10 יתכך שתזקק למצב תאימות.

2. 3 ק"מ מהדאם זה מרוחק - אבל התח"צ מצויינת.

3. לפני שאתה סוגר מלון בדוק היטב ב-tripadvisor. המחיר זה ממש לא הכל - ועדיף להוציא עוד כמה עשרות (ואפילו מאות) אירו ולהנות משירות סביר. החכוכבים פחות חשובים (בצפון אירופה 2-3 כוכבים בהחל עשויים להיות מספקים) אבל בדוק היטב אם יש דיווחים על זוהמה, רעש או אוכלוסיה לא רצויה.

4. מצטרף להמלצתו של wil לעדיפות של טיסות ישירות. אם אינך דלפון הטיסה הישירה יותר מהירה, נוחה (אפילו ב-B753 הצפופים של ארקיע) והסיכון לאבדן מזוודות יותר קטן. כמוכן קונקשן צפוף יכול להיות מלחיץ אפילו לשועלים ותיקים, בודאי לטירון כמוך. צריך ללמוד להתמצא בשדה תעופה לא מוכר, ובפעם הראשונה ואולי גם יותר סביר שתתבלבל בדרך.

5. ברלין? תגיד - אתה נוסע לחודש? אם הנסיעה שלך היא לפחות משבועיים שלושה התמקד בהולנד. אמסטרדם עצמה תמלא לך 3-7 ימים (תלוי במה אתה מתעניין ועד כמה אתה רוצה להתעמק בדברים), אבל ערכים כמו האג, דלפט או אזורים כפריים בצפון הולנד יכולים להיות נחמדים מאד, ושוב - התח"צ מצויין (רכבות ואוטובוסים). אם אתה מתעקש על יציאה מגבולות הולנד ממליץ דווקא על בלגיה (בריסל, גנט, ברוג') - סדר גודל של 3 שעות ברכבת מאמסטרדם.

6. בעבר היו אפשרויות לכרטיסי רכבת או תח"צ מוזלים מאד ל"סטודנטים" - בד"כ הכוונה לצעירים עד גיל 26 - בדוק באתרים הרלונטיים (למשל - הרכבת ההולנדית ns.nl). אם עדיין קיימים - נצל אותם.

7. תקשורת - בד"כ את עניין הסים אני בודק כאן. העניין הוא שהדף של הולנד לא התעדכן כבר כמה שנים, ממליץ לך להכנס לאתרים של כל חברה (יש קישורים באתר) ולבדוק את המחירים המעודכנים. אם יש לך קו של גולן והמלון מספק אינטרנט חינם לדעתי הכרטיס המקומי מיותר, בתנאים אחרים אני מצטרף להמלצות של קודמי. ד"א - באותו אתר יש גם פורום, אתה יכול להעלות שם שאלות ובד,כ תוך יום-יומיים תקבל תשובה מוסמכת, למרות שסה"כ האתר לא פעיל במיוחד.

8. בחזרה לטיסה - הנסיון הדל שלי בסכיפהול הוא שמדובר בשדה גדול עם מרחקים עצומים ושירות לא כל כך יעיל. בפעם החארונה שנחתתי שם - לפני מספר שנים - הגעתי עם אלעל ובהתאם המטוס נקשר לשער מרוחק (בכל שדות התעופה בעולם טיסות לישראל וממנה מקושרות לשערים מרוחקים, גם עם חברות מקומיות), ולקח לי קרוב לשעתיים עד שקיבלתי את המזוודות - עד כדי כך שקרוב המשפחה שבא לאסוף אותי התחיל לדאוג לי. סמוך ליציאה מהטרמינל יש ירידה לתחנת רכבת עם קישור ל-CS - התחנה המרכזית של אמסטרדם (נדמה לי עם תחנה או שתיים בדרך, בדוק אם אחת מהן קרובה למלון שלך). ד"א - בכל ערי הולנד היותר גדולות התחנה המרכזית קרויה CS, מה שיקל עליך את ההתמצאות אם תרצה לנסוע מחוץ לאמסטרדם. שירות הרכבות ההולנדי ידוע בדיוקו, אבל זו נוסטלגיה וכיום הם די מדורדרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...